924.pl
Nawigacja
Strona Główna
Newsy
Artykuły
Galeria
Forum
Komentarze
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zobacz Temat
924.pl | Porsche | Jak to zrobić...
Autor Renowacja boczków
pepek
Użytkownik

Postów: 90
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 12.08.13
Dodane dnia 15-11-2017 17:35
Cześć
Od dłuższego czasu próbuję zregenerować boczek drzwiowy. Jest z napisem Porsche, dlatego nie zdecydowałem się na podmianę ze zwykłym, który również posiadam.
Poradziłem sobie już uzupełnieniem braków w dykcie (klej do drewna + gruba tektura).

Zrobiłem pierwsze podejście i okleiłem boczek brązowym skajem z warstwą pianki pod nią, jednak klej nie złapał i powierzchnia była mocno pofalowana. Te różowe ślady na zdjęciu to pozostałości po kleju.

Jako, że udało mi się dokupić kieszeń pod uchwyt, która jest obita wykładziną to pomyślałem, że dobiorę podobną wykładzinę, żeby okleić boczek. Wykładzina okazała się nieco inna niż oryginalna - lekko różna w kolorze oraz zdecydowanie bardziej zbita - coś jak gruby, twardy filc.[url]https://hurtownietapicerskie.pl/wszystkie-produkty/1253-wyk%C5%82adzina-samochodowa-f55.html?search_query=wykladzina+samochodowa+F5%2F5+&results=1[/url]

Przyznaję, że jestem nieco rozbity. Wykładzina wygląda na znacznie łatwiejszą do zaaplikowania, za to przez jej grubość ciężko będzie mi owinąć krawędź.

Z drugiej strony skaj wydaje się być bardziej zbliżony do oryginału, natomiast 1 - ciężej go nałożyć, żeby w miarę schludnie wyglądał. Po drugie materiał źródłowy mam nieco pogiety (oszczędziłem na przesyłce i zamiast nawinięty na rolkę został złożony) - widac na zdjęciach.
Dodatkowym problemem jest bardzo wypaczona powierzchnia boczka - dykta, której nie ma szansy wyprostować.
Co byście mi zaproponowali?

Przypomnę, że mam 944 1982 z brązową deską rozdzielczą, czarnymi fotelami skórzanymi i resztą wykończenia brązowo-czarną - ewidentnie składaną z różnych wersji.

Pytanie bonusowe. Czy wiecie jak naprawić uszkodzony uchwyt? Wygięła się podstawa mocowania śruby - widoczne na zdjęciu. Uszkodzony uchwyt jest brązowy. Mam sprawny, ale czarny.

Zdjęcia znajdują się tutaj:
https://photos.app.goo.gl/7LOoUcQYvMWhtdwl2

pepek dodał/a następującą grafikę:



Edytowane przez pepek dnia 15-11-2017 17:41
Autor RE: Renowacja boczków
Dlugi
Użytkownik



Postów: 3406
Miejscowość: Lublin i okolice.
Data rejestracji: 05.02.06
Dodane dnia 15-11-2017 19:00
Mam jakies czarne boczki... co się będziesz mordował. Deska brąz?


Pozdrawiam smiley
Porsche & ?
7442000 www.classiccars4you.com
Autor RE: Renowacja boczków
pepek
Użytkownik

Postów: 90
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 12.08.13
Dodane dnia 15-11-2017 19:17
Właśnie brąz. I ten napis Porsche. Niezbyt odczuwam potrzebę posiadania 3go kompletu boczków, wolę zregenerować, jeśli dam radę.
Autor RE: Renowacja boczków
pepek
Użytkownik

Postów: 90
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 12.08.13
Dodane dnia 25-11-2017 15:58
Zdecydowałem się na dywanik na boczek, a krawędzie okleiłem skajem.
Sądzę, że efekt końcowy jest całkiem niezły biorąc pod uwagę stan początkowy.

Wreszcie udało mi się dobrać odpowiedni klej - SAR 306, który łączy na ciepło. Do podgrzania skaju na wykończenia użyłem żelazka, a do grubej wykładziny zwykłej suszarki - żelazko nie było w stanie nagrzać bez przytopienia góry spodniej warstwy pokrytej klejem.

pepek dodał/a następującą grafikę: