924.pl
Nawigacja
Strona Główna
Newsy
Artykuły
Galeria
Forum
Komentarze
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zobacz Temat
924.pl | Porsche | Giełda - części i inne
Autor [S] ECU speeduino (tanszy megasquirt ,tunerstudio)
pokick
Użytkownik

Miejscowość:
Data rejestracji: 03.12.18
Dodane dnia 04-10-2019 20:49
Część wszystkim

Planuje przerobić moje 924 na ecu
Buduje 10 płytek speeduino v0.3 z czego 8 będę sprzedawał, oczywiście ze zniżką dla forumowiczów smiley
Chwilowo części głównie płytki zamówione sa w majfriendow (Chiny) tak więc płytki prawdopodobnie będą złożone koło świąt.
Zamówione zostały na grubszej miedzi (2oz) co prowadzi do lepszego odprowadzania ciepła oraz niezawodności.
Tranzystory mosfet również dobrałem o większym prądzie maksymalnym tak wiec nie będzie problemów z zasilaniem jakichkolwiek cewek lub wtrysków smiley
Wszystko będzie lutowane przez moją rękę, jak również każda płytka przejdzie test by zapewnić ze wszystko jest ok smiley

całość można programować przez darmowe tunerstudio.
Również społeczność speeduino jest bardzo żywa i na forum można szybko uzyskać odpowiedź na ciężkie problemy, jak i również projekt jest stale rozwijany.

Całość wymaga oczywiście procesora którym jest Arduino mega 2560
Klon chiński kosztuje 50 pln a oryginał 150 tak wiec cena w porównaniu do MS powala.
Cena jednej płytki to 500pln
Zainteresowanych zapraszam do dyskusji lub odsylam na wiki speeduino smiley

Edytowane przez pokick dnia 04-10-2019 20:50
Autor RE: [S] ECU speeduino (tanszy megasquirt ,tunerstudio)
white924
Użytkownik

Miejscowość: Kraków
Dodane dnia 05-10-2019 21:44
A co to smiley ?

Prosiaczek biały 1984 2.0 <3
www.dawidpoznanski.pl
https://www.instagram.com/bialeprosie924/
http://924.pl/forum/viewthread.php?forum_id=16&thread_id=10966
www.dawidpoznanski.pl oraz www.instagram.com/bialeprosie924/
kondzi
Użytkownik

Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 11.12.16
Dodane dnia 06-10-2019 10:13
Do mnie to nie przemawia... Poza tym teraz cena/funkcjonalność to już nasze rodzime EMU zamiata konkurencję (kiedyś był to MS, ale wtedy EMU nie było).

Pozdrowienia,
Konrad

--
'89 Porsche 944 Turbo
'81 Porsche 924 Turbo
pokick
Użytkownik

Miejscowość:
Dodane dnia 06-10-2019 16:50
white924 napisał/a:
A co to smiley ?
https://speeduino.com/wiki/index.php/Speeduino
zapraszam do lektury smiley

Kondziu - masz rację że emu wychodzi fajnie cenowo jeżeli chodzi o funkcjonalność, ale dalej jest to produkt komercyjny. Speeduino jest Open Source - pełna dokumentacja jest dostępna jak i kod , dla mnie jako elektronika jest to idealne rozwiązanie smiley
szczurek
Użytkownik

Miejscowość: ustka
Data rejestracji: 25.04.07
Dodane dnia 06-10-2019 17:56
Różnica w cenie porażająca, ale czy nie będzie problemu z "programowaniem"? Czy zrobi to ktoś kto ma pierwszy raz z tym do czynienia? Nie jestem elektronikiem i nie znam się na tym w ogóle.

944 '87 2,5 targa
924/944/968 Papa Smerf
VW TYP 181 gruby szrot ale będzie ładny, podwozie już jest gotowe
awatar wspomnienia odległe!!!!!!
Jedna Złota Łopata
pokick
Użytkownik

Miejscowość:
Dodane dnia 06-10-2019 19:53
szczurek napisał/a:
Różnica w cenie porażająca, ale czy nie będzie problemu z "programowaniem"? Czy zrobi to ktoś kto ma pierwszy raz z tym do czynienia? Nie jestem elektronikiem i nie znam się na tym w ogóle.

Na wiki jest dostępna instrukcja - dosłownie co robić krok po kroku, jak ktoś będzie chciał to mogę zaprogramować arduino bez żadnego problemu smiley

Co do software, programuje się to darmowym programem tuner studio tym samym co mega squirt po wykupieniu opcji premium jest opcja auto tune czyli automatycznego robieniu mapy - wiadomo że lepiej poprawić po skrypcie PID żeby zwiększyć moc niż robić od 0
kondzi
Użytkownik

Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 11.12.16
Dodane dnia 06-10-2019 21:48
Jak ktoś chce się bawić w elektronikę to spoko, ale jak ktoś chce się bawić samochody to tego nie widzę. MS jest już upierdliwy (ciągle coś dolutowywać musiałem, ale na szczęście fora MSextra dają radę), a tutaj to już w ogóle orka smiley
Po prostu ja bym tego w żadne swoje auto nie wsadził, ale to mój punkt widzenia.
Wbudowany kontroler szerokopasmowej lambdy, wbudowany kontroler stukowego i 12 cylindrów / świec - to są minima jakie potrzebuję na dziś dzień.
Jak dodać to wszystko zewnętrznie, to już tak dobrze cena nie będzie wyglądała - gwarantuję smiley
No ale jak ktoś chce tylko zapłon i wtrysk ogarnąć, to spoko - taniej niż MS.

Pozdrowienia,
Konrad

--
'89 Porsche 944 Turbo
'81 Porsche 924 Turbo