924.pl
Nawigacja
Strona Główna
Newsy
Artykuły
Galeria
Forum
Komentarze
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zobacz Temat
924.pl | Zaplecze | Propozycje/Sugestie/Pytania
Autor Grafika
ElastiC
Użytkownik



Postów: 855
Miejscowość: Katowice
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 01-02-2006 15:39
taki detal... mam duza bardzo rozdzielczosc i na ogromnych szerokosciach jak tlo z samochodem przesuwa sie w prawo pod lewa strona strony - pod menu dokladnie - zaczyna przebijac jasniejsze tlo. Ustawicie tylko tlo tej tabelki - oprocz obrazka - na ten sam kolor.

Swoja droga mozna okroic tlo strony do samego tylko auta, a reszta dopelnic tlem smiley (zboczenie zawodowe hehe)

Pozdro,
Elastic/Jacek
elastic 4542351 www.d16.pl
Autor RE: Grafika
juras
Użytkownik



Postów: 2408
Miejscowość: łódź
Data rejestracji: 31.01.06
Dodane dnia 01-02-2006 16:02
A działa wam oznaczanie przeczytanych tematów ? Bo u mnie coś nie za bardzo. Wszędzie mam białe koperty...
Autor RE: Grafika
ali
Użytkownik



Postów: 219
Miejscowość: Weissach(D)/Tychy(PL)
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 01-02-2006 16:09
u mnie dziala
Autor RE: Grafika
gotka
Administrator

Postów: 150
Miejscowość: Cz-wa/Piaseczno
Data rejestracji: 28.01.06
Dodane dnia 01-02-2006 18:58
ElastiC ->
Prawdę mówiąc, spodziewałam się takiego efektu smiley, ale po cichu liczyłam, że zdąże sie z tym uporać zanim trafi się użytkownik pracujący w takiej rozdzielczości...

Niestety to nie takie proste... Zależało nam żeby kolor ciemniejszy (szaro-zielony) zajmował na wysokość dokładnie tyle miejsca ile widać na stronie w rozdzielczości 1024x768 (tak by na dole strony był jasny pasek, współgrający z jasnym paskiem po lewej). Próbowałam zrobić tak jak piszesz niestety kiedy np. na forum wątek zaczynał się rozrastać to dostawaliśmy taki efekt że tło (w pionie) było szaro-zielone, jasne, i znów szaro-zielone, lub samochód zjeżdżał na dół strony i za każdym razem lądował na innej wysokości. Obrazek z samochodem po prawej stronie był kiedyś takich małych rozmiarów jak to niezbędne, a resztę załatwiał background w tym samym kolorze. Niestety nie wszystkie przeglądarki radzą sobie z opcjami background-u i coś co w IE wyglądało ok w Firefox-ie się rozjeżdżało... Dzieliłam obrazek na kilka części, umieszczałam w różnych komórkach, ale też nie było oczekiwanego efektu.
W tej chwili jedynie moge jeszcze dostosować pod rozdzielczość w której pracujesz, a właściwie to w jakiej?
Wygląd strony jest zoptymalizowany dla 1024x768 (w 1280x1024 jeszcze było ok, więcej nie jestem w stanie sprawdzić smiley )ale w planach jest by podstawowe rozdzielczości były też zoptymalizowane - znaczy przeglądarka rozpoznawała sobie jaka jest rozdzielczość i na tej podstawie serwer wysyłał odpowiednio zmodyfikowany kod.

Ewentualnie moge ci podesłać tego themes-a i może coś wymyślisz... Jestem początkującym domowym grafikiem/webmasterem i chętnie posłucham dobrych rad i skorzytam z pomocy...

ps. tak swoją drogą to jak się używa "telewizora" podłączonego do kompa (szczególnie o przekątnej ekranu osławionego Rubina) to się tak ma smileysmiley

pozdrawiam

Edytowane przez gotka dnia 01-02-2006 21:06
4560099 924.pl
Autor RE: Grafika
Wojciek
Użytkownik



Postów: 324
Miejscowość: Gliwice
Data rejestracji: 31.01.06
Dodane dnia 01-02-2006 19:01
Możecie mnie nazwać komputerowym ignorantem, ale czy znajduje się gdzieś przycisk (w sensie odnośnik oczywiście) który pokazuje nam tylko tematy, w których pojawiło się coś nowego...?

Bo może ja go po prostu nie dostrzegam, a to fajna sprawa była. A jeśli nie ma, no to nie ma, przynajmniej nie będę musiał iść do okulisty na badaniasmiley
1776338
Autor RE: Grafika
pilatus
Administrator

Postów: 1733
Miejscowość: Cze-wa/Piaseczno
Data rejestracji: 28.01.06
Dodane dnia 01-02-2006 21:03
Wojciek, ja tam nie wiem co mówi Twój okulista, ale moim zdaniem wzrok masz OK - przycisku nie ma (więc i do ignoranctwa Ci daleko) smiley .
Nie ma co ukrywać - to forum jest zdecydowanie skromniejsze pod względem "bajerów" od np. phpBB czy IPB. Chcieliśmy jednak możliwie szybko ogarnąć techniczne aspekty dynamicznie generowanych stron, bo czas naglił, a my nie lubimy używać narzędzi których mechanizmu działania nie rozumiemy. Po wstępnym rozpoznaniu możliwości padło na rozwiązanie które jest w miarę proste i napisane jasno i elegancko. Ceną za to są mniejsze możliwości (ale zaletą szybkość). Od początku zakładaliśmy, że technologia ukryta za fasadą strony zostanie unowocześniona czy zmieniona, by mieć większe możliwości (np. rzeczony przycisk) i by było wygodniej.
Trochę się rozpisałem, a chciałem tylko powiedzieć - nie ma przycisku, ale pewnie będzie smiley .

pzdr
jacek(pilatus)

ps. Cieszę się, że zwracacie uwagę na rzeczy których nie ma, a chcielibyście by były - to na prawdę pomaga nam planować zmiany. Oby tak dalej...
Autor RE: Grafika
Abelard
Użytkownik



Postów: 975
Miejscowość: DK
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 01-02-2006 21:41
...przycisk by sie rzeczywiscie przydal bo to duza wygoda, ale jasne wazne ze dziala forum z czasem wszystko sie dopasuje


Już nie zbieram na 968 CS

968CS 92'

944 84'
924 80'
924 89' składak targa


"Standing in line is easy, finding your way isn't."

Edytowane przez Abelard dnia 02-02-2006 13:11
Autor RE: Grafika
Wojciek
Użytkownik



Postów: 324
Miejscowość: Gliwice
Data rejestracji: 31.01.06
Dodane dnia 01-02-2006 23:07
hehe, no to dobrze, że z moim wzrokiem wszystko okismiley
Jeśli chodzi o tzw. bajery, to ten jest chyba najbardziej użyteczny, a co do sugerowanej obecnie "ascezy" stronki: jak dla mnie rewelacja. Zaryzykuje, że nawet nadaje to lekkości i przejrzystości. Świetna robota. Chyle czoła.
1776338
Autor RE: Grafika
ciachu
Administrator



Postów: 4081
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 29.01.06
Dodane dnia 01-02-2006 23:43
mi brakuje opcji usuwania wlasnych postow na ktore nikt nie zdazyl jeszcze odpowiedziec..

a przy opcji edytuj wyskakuje adnotacja ze post zostal edytowany nawet jezeli na niego jeszcze nikt nie odpisal..

..wiem, czepiam sie ale warto zwrocic na to uwage przy udoskonalaniu forum

pozdrawiam
ciachu
6925558 www.924.pl
Autor RE: Grafika
ElastiC
Użytkownik



Postów: 855
Miejscowość: Katowice
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 02-02-2006 12:26
gotka napisał/a:
ElastiC ->
Prawdę mówiąc, spodziewałam się takiego efektu smiley, ale po cichu liczyłam, że zdąże sie z tym uporać zanim trafi się użytkownik pracujący w takiej rozdzielczości...

Niestety to nie takie proste... Zależało nam żeby kolor ciemniejszy (szaro-zielony) zajmował na wysokość dokładnie tyle miejsca ile widać na stronie w rozdzielczości 1024x768 (tak by na dole strony był jasny pasek, współgrający z jasnym paskiem po lewej). Próbowałam zrobić tak jak piszesz niestety kiedy np. na forum wątek zaczynał się rozrastać to dostawaliśmy taki efekt że tło (w pionie) było szaro-zielone, jasne, i znów szaro-zielone, lub samochód zjeżdżał na dół strony i za każdym razem lądował na innej wysokości. Obrazek z samochodem po prawej stronie był kiedyś takich małych rozmiarów jak to niezbędne, a resztę załatwiał background w tym samym kolorze. Niestety nie wszystkie przeglądarki radzą sobie z opcjami background-u i coś co w IE wyglądało ok w Firefox-ie się rozjeżdżało... Dzieliłam obrazek na kilka części, umieszczałam w różnych komórkach, ale też nie było oczekiwanego efektu.
W tej chwili jedynie moge jeszcze dostosować pod rozdzielczość w której pracujesz, a właściwie to w jakiej?
Wygląd strony jest zoptymalizowany dla 1024x768 (w 1280x1024 jeszcze było ok, więcej nie jestem w stanie sprawdzić smiley )ale w planach jest by podstawowe rozdzielczości były też zoptymalizowane - znaczy przeglądarka rozpoznawała sobie jaka jest rozdzielczość i na tej podstawie serwer wysyłał odpowiednio zmodyfikowany kod.

Ewentualnie moge ci podesłać tego themes-a i może coś wymyślisz... Jestem początkującym domowym grafikiem/webmasterem i chętnie posłucham dobrych rad i skorzytam z pomocy...

ps. tak swoją drogą to jak się używa "telewizora" podłączonego do kompa (szczególnie o przekątnej ekranu osławionego Rubina) to się tak ma smileysmiley

pozdrawiam


1920x1440 - chyba faktycznie najprosciej bedzie pociagnac ten szary pasek na obrazku do 2000px smiley Duzo wiecej nie bedzie zajmowal, bo przeciez to jednolite tlo smiley

pozdro,
ELastiC/Jacek
elastic 4542351 www.d16.pl
Autor RE: Grafika
gotka
Administrator

Postów: 150
Miejscowość: Cz-wa/Piaseczno
Data rejestracji: 28.01.06
Dodane dnia 02-02-2006 13:28
Elastic <-
Powiększyłam ten obrazek, ale nie mam jak sprawdzić czy jest ok smiley. Mój monitor wyciąga tylko 1280x1024. Jeśli możesz to napisz czy teraz się już nie rozjeżdża. Mimo znacznego powiększenia obszaru obrazka to nadal ma podobną wagę do poprzedniego (14 KB ), przywiązujemy wagę do lekkości strony - kilka lat na modemie wyrabia nawyki smiley .
A swoją drogą to i tak trochę komicznie musi wyglądać to tło do połowy ekranu (w pionie).

Nad resztą sugestii popracujemy w przyszłym tygodniu, dziękujemy za wyrozumiałość smiley

Pozdrawiam

Edytowane przez gotka dnia 02-02-2006 13:55
4560099 924.pl
Autor RE: Grafika
ElastiC
Użytkownik



Postów: 855
Miejscowość: Katowice
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 03-02-2006 12:53
Teraz jest pieknie Pani Webmaster smiley
elastic 4542351 www.d16.pl