924.pl
Nawigacja
Strona Główna
Newsy
Artykuły
Galeria
Forum
Komentarze
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zobacz Temat
924.pl | Klub 924.pl | Nasze auta
Strona 1 z 3 1 2 3 >
Autor 944 by HoQ
HoQ
Użytkownik



Postów: 72
Miejscowość: Bielsko-Biała
Data rejestracji: 02.10.18
Dodane dnia 25-02-2020 21:27
Witajcie.

Jako nowy właściciel i też nowy użytkownik forum postanowiłem założyć wątek Prosiaczkowi, nad którym będę sobie pracował jakiś czas.

Jest to 944 2.5 z 1984 roku, oryginalnie niebieskie, obecnie czarne.

Przez ponad 12 lat w rękach mojego przyjaciela, gdzie przechodziło różne stadia sprawności, od trupa z potencjałem, przez laleczkę, do... mega trupa z potencjałem, którym jest obecnie smiley

Tak więc około 12 lat temu auto było odrestaurowane: nowy lakier, generalka silnika, wnętrze odnowione. Wyglądało i jeździło zacnie.

A potem po kilku latach użytkowania coś tam się zepsuło, a mój przyjaciel starcił chęć grzebania w klasyku i przesiadł na coś bardziej współczesnego, więc Prosię wylądowało na 6 lat w trawie smiley

Nie byłem nigdy fanem Porsche i dalej w sumie wzdycham głównie w kierunku Subaryn, ale ilekrotnie go odwiedzałem, nie mogłem znieść widoku marniejącego Porszaka.

Po wielu próbach namówiłem więc Dawida na wyciągnięcie auta z krzaków i zrobienie czegoś fajnego.

Zgodził się, ale pod warunkiem, że nie będzie to kolejna odbudowa na cywila, bo takim już jeździł, tylko coś bardziej szalonego, w tym stylu:

https://www.wykop.pl/cdn/c3397993/link_WAl0MasRdvw20g5gQEcEl9byezAF9q8x,w1200h627f.jpg

https://bangshift.com/wp-content/uploads/2015/05/mod-max-silvia.jpg

Kompletnie nie moja bajka, ale też nie było to moje auto, więc z dwojga złego lepiej pogrzebać i sprawić żeby Prosię jeździło jako pogromca zombie niż stało i dalej marniało.

Zwłaszcza że projekt miał być jednak budżetowy, więc ze względu na styl pojazdu remont blacharski odpadał. Miało to jakiś sens, więc wzięliśmy się do roboty.

Chęci, czasu i hajsu starczyło nam na wymianę podstawowych rzeczy eksploatacyjnych i odpalenie porszawki celem upewnienia się, że żyje oraz rozebranie wnętrza i rozpoczęcie tworzenia wnętrza w gołym, blaszanym, madmaxowym stylu.

Potem na dłuższy czas każdy z nas zajął się swoimi sprawami typu rodzina, remonty i przeprowadzki więc z autem długo nic się nie działo.

Jakiś czas temu, chcąc wrócić do tematu, kupiliśmy felgi i opony i zaczęliśmy znów coś tam grzebać z Prosiaczkiem, ale ostatecznie mój przyjaciel przeprowadził się i wycofał zupełnie z projektu, a auto... no cóż. Auto kupiłem ja i zamierzam je odbudować po swojemu smiley

Nie ma tego złego, bo byćmoże uchroniliśmy klasyka przed przemieleniem na postapokaliptyczne straszydło smiley

Obecnie plan jest taki, żeby Prosię znów paliło i było zdolne do przemieszczenia się na chociaż 100 metrów. Mechanicznie jest w całkiem dobrym stanie, więc powinno pójść gładko.

Następnie trzeba ogarnąć blachę i położyć lakier na całym aucie, bo jest spartaczony totalnie - szpachla odchodzi płatami z dachu, mnóstwo spękań, podłoga i progi też potrzebują uwagi.

Wnętrze jest do uratowania: do przeglądnięcia i uporządkowania wiązka i wszystkie odbiorniki / przyciski, pranie wszystkiego, odnowienie spękanej deski, odnowienie konsoli środkowej i tunelu.

Plan jest prosty: żeby w aucie wszystko działało i wyglądało conajmniej estetycznie, a najlepiej bardzo estetycznie.

Nie będzie to w 100% fabryka jak z broszury Porsche z 84 roku, bo ani stan zastany już na to za bardzo nie pozwala (oczywiście wszystko się da, tylko jakim kosztem smiley ),
ani też w 100% nie podoba mi się fabryczny styl wnętrza 924 czy wczesnego 944, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Renowacyjni puryści może nie będą zachwyceni, ale na pewno nie będzie wiochy, więc zapraszam do śledzenia smiley

Postępy będę wrzucał zarówno tutaj, jak i na nowym profilu na fejsie: https://www.facebook.com/Project944ByHoQ/

Załączam trochę aktualnych fotek, mam nadzieję że nic nie poknociłem i się jakoś dodały...

Pozdrawiam smiley
www.facebook.com/Project944ByHoQ/
Autor RE: 944 by HoQ
HoQ
Użytkownik



Postów: 72
Miejscowość: Bielsko-Biała
Data rejestracji: 02.10.18
Dodane dnia 25-02-2020 21:28
2008 rok

HoQ dodał/a następującą grafikę:

www.facebook.com/Project944ByHoQ/
Autor RE: 944 by HoQ
HoQ
Użytkownik



Postów: 72
Miejscowość: Bielsko-Biała
Data rejestracji: 02.10.18
Dodane dnia 25-02-2020 21:28
Obecnie

HoQ dodał/a następującą grafikę:

www.facebook.com/Project944ByHoQ/
Autor RE: 944 by HoQ
HoQ
Użytkownik



Postów: 72
Miejscowość: Bielsko-Biała
Data rejestracji: 02.10.18
Dodane dnia 25-02-2020 21:29
2

HoQ dodał/a następującą grafikę:

www.facebook.com/Project944ByHoQ/
Autor RE: 944 by HoQ
HoQ
Użytkownik



Postów: 72
Miejscowość: Bielsko-Biała
Data rejestracji: 02.10.18
Dodane dnia 25-02-2020 21:29
3

HoQ dodał/a następującą grafikę:

www.facebook.com/Project944ByHoQ/
Autor RE: 944 by HoQ
Qbak
Użytkownik



Postów: 7450
Miejscowość: Rawa Mazowiecka/Warszawa
Data rejestracji: 03.08.07
Dodane dnia 25-02-2020 21:50
Witamy na forum smiley
Kolor oryginału to chyba jednak jeszcze inny był smiley

Chętnie pooglądamy postępy.


924 2.0 N/A - 83' Targa LM8U
Tor Poznań 2:04,992
Mapa Polskich Transaxli

QBAK - nowe części (i akcesoria) do Porsche
www.porscheshop.pl
Autor RE: 944 by HoQ
szczurek
Użytkownik



Postów: 1503
Miejscowość: Rowy
Data rejestracji: 25.04.07
Dodane dnia 26-02-2020 07:22
Jak cudownie że nie skończyliście pierwotnej wersji projektusmiley. Purystą nie jestem, ale nawet dla mnie to już hard-coresmiley


944 '87 2,5 targa
924/944/968 Papa Smerf
Mercedes 190E 2,6 Sportline
awatar wspomnienia odległe!!!!!!
Jedna Złota Łopata
Autor RE: 944 by HoQ
HoQ
Użytkownik



Postów: 72
Miejscowość: Bielsko-Biała
Data rejestracji: 02.10.18
Dodane dnia 26-02-2020 08:43
Kolor oryginału to chyba jednak jeszcze inny był


Jakoś mnie to nie dziwi smiley Po czym to poznać? Wnętrze?

Jak cudownie że nie skończyliście pierwotnej wersji projektu


Też mi ulżyło smiley
www.facebook.com/Project944ByHoQ/
Autor RE: 944 by HoQ
HoQ
Użytkownik



Postów: 72
Miejscowość: Bielsko-Biała
Data rejestracji: 02.10.18
Dodane dnia 01-05-2020 21:23
Coś tam się dzieje...

#zostańwdomu zmotywowało mnie to zabrania się za renowację deski w Porszaku.

Spora ilość spękań od słońca dawała po oczach, a przy okazji był to pretekst do małej przebudowy deski i uproszczenia jej.

Kilka wieczorów łatania włóknem szklanym, kilka godzin szpachlowania i na koniec deserek: cały dzień oklejania deski.

Po 10 godzinach wciągania kleju i naciągania ręcami i nogami materiału na tą biedną, styraną życiem, 36-letnią deskę muszę przyznać, że podziwiam wszystkich tapicerów - mega ciężka robota.

Z racji tego, że robiłem to pierwszy raz, nie uniknąłem kilku wtop, jak przepalenie skóry w jednym miejscu czy podwinięcie jej i sklejenie ze sobą na amen w innym miejscu, ale jak to mówią błędów nie popełnia tylko ten co nic nie robi...

Ale ogólnie poza tymi kilkoma wtopami jestem zadowolony z efektu.

Dla smaczku dodam, że kratka nawiewu na szybę to niefabryczna, kawiorowa część, pochodząca z... BMW E36 smiley

Przepraszam wszystkich purystów i uprzedzam, w zanadrzu jest jeszcze kilka "obcych" części czekających na montaż, także stay tuned i do następnego smiley
www.facebook.com/Project944ByHoQ/
Autor RE: 944 by HoQ
HoQ
Użytkownik



Postów: 72
Miejscowość: Bielsko-Biała
Data rejestracji: 02.10.18
Dodane dnia 01-05-2020 21:23
1

HoQ dodał/a następującą grafikę:

www.facebook.com/Project944ByHoQ/
Autor RE: 944 by HoQ
HoQ
Użytkownik



Postów: 72
Miejscowość: Bielsko-Biała
Data rejestracji: 02.10.18
Dodane dnia 01-05-2020 21:23
2

HoQ dodał/a następującą grafikę:

www.facebook.com/Project944ByHoQ/
Autor RE: 944 by HoQ
HoQ
Użytkownik



Postów: 72
Miejscowość: Bielsko-Biała
Data rejestracji: 02.10.18
Dodane dnia 01-05-2020 21:24
3

HoQ dodał/a następującą grafikę:

www.facebook.com/Project944ByHoQ/
Autor RE: 944 by HoQ
HoQ
Użytkownik



Postów: 72
Miejscowość: Bielsko-Biała
Data rejestracji: 02.10.18
Dodane dnia 01-05-2020 21:24
4

HoQ dodał/a następującą grafikę:

www.facebook.com/Project944ByHoQ/
Autor RE: 944 by HoQ
HoQ
Użytkownik



Postów: 72
Miejscowość: Bielsko-Biała
Data rejestracji: 02.10.18
Dodane dnia 01-05-2020 21:25
5

HoQ dodał/a następującą grafikę:

www.facebook.com/Project944ByHoQ/
Autor RE: 944 by HoQ
adamrn
Użytkownik



Postów: 594
Miejscowość: Mazury
Data rejestracji: 03.11.16
Dodane dnia 01-05-2020 22:21
No, wyszło naprawdę zgrabnie, gratulacje....pomysł z kratką nawiewu na szybę też fajny.


944 2,5 (1987 US) Czarnuch
Autor RE: 944 by HoQ
szczurek
Użytkownik



Postów: 1503
Miejscowość: Rowy
Data rejestracji: 25.04.07
Dodane dnia 01-05-2020 22:32
No mega robota odwalona!!!


944 '87 2,5 targa
924/944/968 Papa Smerf
Mercedes 190E 2,6 Sportline
awatar wspomnienia odległe!!!!!!
Jedna Złota Łopata
Autor RE: 944 by HoQ
grzegorzn3
Użytkownik



Postów: 386
Miejscowość: Bielawa
Data rejestracji: 02.09.16
Dodane dnia 01-05-2020 22:32
Bardzo ładna praca. Błędy zawsze jakieś są, no chyba, że robisz to zawodowo. Okleiłem kilka desek i święta prawda nie myli się ten co nic nie robi. Pozdrawiam i dalej tak trzymaj


914 2.0 '74
951 piąte turbo '84

987 Cayman S '05 pojechał
924 S '86 pojechał do Brata
944 S2 '90 odjechał
931 '79 pojechał do Michała
944 '85 był
Autor RE: 944 by HoQ
Szarak Maryjusz
Użytkownik



Postów: 1705
Miejscowość: Coruscant
Data rejestracji: 15.05.12
Dodane dnia 02-05-2020 08:33
Na tych czarnych stalówkach przypomina The Last V8 z Mad Maxa smiley . Co to za koło? Z jakiejś terenówki podeszło? Trójkąty - Suzuki Vitara, Samurai?


Porsche 924 2.0 Szarak

Nie przestaliśmy się bawić, gdy staliśmy się starzy.
Stajemy się starzy, bo przestajemy się bawić.
Autor RE: 944 by HoQ
HoQ
Użytkownik



Postów: 72
Miejscowość: Bielsko-Biała
Data rejestracji: 02.10.18
Dodane dnia 02-05-2020 10:11
Dzęki za miłe słowa Panowie smiley

Na tych czarnych stalówkach przypomina The Last V8 z Mad Maxa

Dokładnie taka była inspiracja, pierwotnie tak to auto miało wyglądać... smiley

Fele to stalówki 8x16" firmy 4MAD, normalni ludzie wstawiają je do Mercedesa G klasy smiley
www.facebook.com/Project944ByHoQ/
Autor RE: 944 by HoQ
HoQ
Użytkownik



Postów: 72
Miejscowość: Bielsko-Biała
Data rejestracji: 02.10.18
Dodane dnia 09-05-2020 21:05
Siemano

Dziś kolejny wpis z serii "mój pierwszy raz".

Ostatnio było o tym jak to deska spękała od słońca i trzeba było ją łatać.

Dziś trochę o dachu, który z tych samych powodów mocno dostał w kość.

Czarny kolor + kilka lat pod chmurką zrobiły swoje i lakier miejscami albo się złuszczył albo odparzył zupełnie, ukazując różne etapy napraw blacharskich sprzed lat.

Na pierwszy rzut hoka przerażało mnie to, ale postanowiłem temat ogarnąć samemu i się czegoś przy okazji poduczyć.

Wszystko co luźne zostało zdarte do gołej blachy, na to epoksyd, szpachla z włóknem szklanym, na to szpachla wykończeniowa, jeszcze raz epoksyd i dzisiaj położony akryl.

Oczywiście wszystko robiłem pierwszy raz i po tapicerach tym razem oddaję hołd wszystkich blacharzom - wyprowadzenie elementu od stanu "złomuj to" do stanu "jako tako" trwał dłuugie godziny pełne pyłu, potu i przekleństw, ale jakoś poszło.

Następny etap to oklejenie folią 3M - postanowiłem że cała fura będzie oklejona i tak - będę to robił pierwszy raz smiley Bez kitu to auto jest biedne przy mnie...

Na deser jedna fotka z kolejnego zapożyczania nieoryginalnych części z innych fur. Trzpień lewarka zmiany biegów był wyrobiony i na każdym wrzuconym biegu latał swobodnie i sprawiał wrażenie jakby auto było na luzie, do tego podarty meszek i wypadająca gałka... Wrażenia ze zmiany biegów - raczej kiepskie.

Trzpień został wycięty, w jego miejsce wpadła śruba M10 na łożyskach igiełkowych. Do tego przykręcona gwintowana końcówka z hydraulicznego ręcznego, wkręcana gałka biegów z Audi A3 i mieszek biegów z Mazdy 6... Niezły mix smiley

A w następnym wpisie postaram się wrzucić efekt oklejenia dachu i połączenie świeżo skompletowanego lewarka biegów z odrestaurowaną konsolą środkową i tunelem.

Do następnego smiley
www.facebook.com/Project944ByHoQ/
Strona 1 z 3 1 2 3 >