924.pl
Nawigacja
Strona Główna
Newsy
Artykuły
Galeria
Forum
Komentarze
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zobacz Temat
924.pl | Klub 924.pl | Nasze auta
Strona 25 z 35 << < 22 23 24 25 26 27 28 > >>
Autor RE: 924 "Szarak"
Szarak Maryjusz
Użytkownik



Postów: 1705
Miejscowość: Coruscant
Data rejestracji: 15.05.12
Dodane dnia 23-03-2017 21:04
Niecałe pińcet, ale trochę mnie Kuba utemperował .. zobaczymy jak to wypadnie na oględzinach. Bo to że się obijała o maskę to znaczy, że pracowała smiley. No a wygląda jak wygląda smiley.


Porsche 924 2.0 Szarak

Nie przestaliśmy się bawić, gdy staliśmy się starzy.
Stajemy się starzy, bo przestajemy się bawić.

Szarak Maryjusz dodał/a następującą grafikę:

Autor RE: 924 "Szarak"
Szarak Maryjusz
Użytkownik



Postów: 1705
Miejscowość: Coruscant
Data rejestracji: 15.05.12
Dodane dnia 02-04-2017 20:35
No dobra, od strony montażowej budzik temp. oleju gotowy, pozostało podłączyć okablowanie. Musiałem dokupić adapter M14x1,5 - 1/8 NPT (ten niebieski). Niestety zdjęcie nawet w 5% nie oddaje wrażenia jakie budzik sprawia w kabinie. Z racji deficytu kratek na głośnik środkowy i braku motywacji do ich poszukiwań ... "wywaliłem dziurę" w swojej smiley. Cóż się stało z moim puryzmem ja się pytam?

Co do klamry kielichów w czwartek jadę mierzyć, choć byłem zdecydowany ją wziąć i tak, bo wiem, że muszę wygiąć inaczej ten przewód hamulcowy i na bank nie wejdzie na przymiarce. Niestety zmartwiła mnie jeszcze jedna rzecz, a mianowicie byłem dzisiaj u Sobka i on pokazywał mi swoją rozpórkę ... również taką samą, jak ta którą chcę kupić smiley. Okazało się, że dźwigienka przepustnicy wadzi. Nie wiem.. czy nikt nie potrafi zrobić rozpórki do tego samochodu? To trochę irytujące i stawiające tych wszystkich producentów w złym świetle. Jak już wywnioskowaliśmy z Sobkosławem rozpórka w 924 powinna być mocno wygięta ku przodowi i całkowicie omijać kolektor dolotowy... nie wiem czy decydować się na kupno.. chociaż znikoma masa mnie bardzo zauroczyła, no i sztywność jest na takim poziomie, że trochę ciężko mi uwierzyć, że klękała pod atakiem gumowego młotka smiley. Może te rozpórki wyglądają tak samo, a zupełnie kto inny je robił...

EDIT: Pozostanie jedynie wygięcie tego przewodu przed przymiarką, zabranie kluczy ze sobą i od razu założenie. Jak wejdzie - zostaje, jak nie, adios. Gorzej jak wejdzie, a po ewentualnej wymianie poduszek silnika przestanie pasować...


Porsche 924 2.0 Szarak

Nie przestaliśmy się bawić, gdy staliśmy się starzy.
Stajemy się starzy, bo przestajemy się bawić.

Szarak Maryjusz dodał/a następującą grafikę:



Edytowane przez Szarak Maryjusz dnia 02-04-2017 20:50
Autor RE: 924 "Szarak"
Pumba
Użytkownik

Postów: 2950
Miejscowość: Gdańsk
Data rejestracji: 06.12.09
Dodane dnia 03-04-2017 08:54
Ty zakładaj te amortyzatory, bo jak przyjadę po świętach do Bydgoszczy a Szare będzie dalej stało na jakichś pontonowych paździerzach, to zabiorę Ci zabawki i sam wymienię!


Autor RE: 924 "Szarak"
Szarak Maryjusz
Użytkownik



Postów: 1705
Miejscowość: Coruscant
Data rejestracji: 15.05.12
Dodane dnia 06-04-2017 17:15
Amortyzatory już blisko, bo dzisiaj doszły nowe wahacze z gumami i sworzniami smiley.

Natomiast jak się ma sprawa rozpórki:
Przewód hamulcowy wygiąłem faktycznie bez najmniejszych problemów smiley wypas. Natomiast rozpórka Sandtler kompletnie, ale to kompletnie nie pasuje do mojego samochodu. Podczas już samego położenia jej na śrubach McPhersona dotyka dźwigienki przepustnicy i gumy K-Jeta. Ok! No to jeśli będę wiedział ile sięga ta rozpórka do maski, to będę mógł najwyżej dorobić stosowne podkładki i ją unieść. No to wykonałem prosty pomiar. Wyznaczyłem sobie w którym miejscu nad rozpórką idzie wzmocnienie maski, czyli najniższy punkt, położyłem tam plastelinę i zamknąłem maskę. Gdy ją otworzyłem to dosłownie dawno, ale to dawno się tak nie zdziwiłem. Odległość pomiędzy maską i rozpórką nie istnieje. Wycisnęło plastelinę do gołego alu smiley . Rozpórka po prostu dotyka wszystkiego co możliwe.


Porsche 924 2.0 Szarak

Nie przestaliśmy się bawić, gdy staliśmy się starzy.
Stajemy się starzy, bo przestajemy się bawić.

Szarak Maryjusz dodał/a następującą grafikę:

Autor RE: 924 "Szarak"
Szarak Maryjusz
Użytkownik



Postów: 1705
Miejscowość: Coruscant
Data rejestracji: 15.05.12
Dodane dnia 06-04-2017 17:16
Plastelina:


Porsche 924 2.0 Szarak

Nie przestaliśmy się bawić, gdy staliśmy się starzy.
Stajemy się starzy, bo przestajemy się bawić.

Szarak Maryjusz dodał/a następującą grafikę:

Autor RE: 924 "Szarak"
Szarak Maryjusz
Użytkownik



Postów: 1705
Miejscowość: Coruscant
Data rejestracji: 15.05.12
Dodane dnia 06-04-2017 17:19
Jest jeszcze jedna możliwość. Założenie jej inaczej - tak jak na poniższym zdjęciu. Oznaczony na czerwono prostokąt byłby alu tulejką, śruba byłaby dłuższa - na przelot i wszystko byłoby w taki sposób skręcone. Rozpórka poszłaby do przodu i niżej, bo stopy trafiłyby na same dna kielichów. Wtedy może mogłoby się to tam zmieścić, ale powstanie przy pracy rozpórki moment siły i kto wie, czy całej sztywności czarci nie zabiorą. Na pewno nie za 500 zł taki gniot. Muszę im oddać.


Porsche 924 2.0 Szarak

Nie przestaliśmy się bawić, gdy staliśmy się starzy.
Stajemy się starzy, bo przestajemy się bawić.

Szarak Maryjusz dodał/a następującą grafikę:

Autor RE: 924 "Szarak"
simprez
Użytkownik



Postów: 5604
Miejscowość: Kraków/Myślenice
Data rejestracji: 16.05.08
Dodane dnia 06-04-2017 17:37
szybko wymiękasz smiley
A przeca to taka świetna okazja, żeby zabrać się za rzeźbę dolotu smileysmileysmiley

PS.
Ja nie poznam tego auta!
Kiedy zostanę przewieziony? smiley


944s US'87 - szarak
951 EU'86 - szmergiel
951 US'89 - szweja
944 US'86 - szufla
NLA 944 EU'88 - szuwar AKA serinus canar.
NLA 944s2 EU'90 - szwarc
NLA 944 US'84 - szeryf
951SR US'88 - szyszynka
szmondak (kuratela)
szarłat (kuratela)
SR EU - szczaw - kiedy zakwitnie?
szpaner (kuratela)
szwargot (kuratela)
968 EU'91 CS look - szczepionka (kuratela)
944 US'87 - szkatuła (parts store)
[K] partsy 944S,S2,T,968
Do. Or do not. There is no try.

Edytowane przez simprez dnia 06-04-2017 17:38
2716024
Autor RE: 924 "Szarak"
Szarak Maryjusz
Użytkownik



Postów: 1705
Miejscowość: Coruscant
Data rejestracji: 15.05.12
Dodane dnia 06-04-2017 18:42
No wiem, że gaźniki usuwają ten problem smiley, ale jeszcze muszę to przemyśleć. Spalanie itp. a nie wiem czy to mnie nie zdyskwalifikuje z klasy seryjnej CA. Mają niby te wytyczne, ale ja tak nie znoszę czytać, że wymiękłem na pierwszej stronie. Znajdę rozpórkę, która pasuje to każdego dolotu smiley .


Porsche 924 2.0 Szarak

Nie przestaliśmy się bawić, gdy staliśmy się starzy.
Stajemy się starzy, bo przestajemy się bawić.
Autor RE: 924 "Szarak"
Pumba
Użytkownik

Postów: 2950
Miejscowość: Gdańsk
Data rejestracji: 06.12.09
Dodane dnia 06-04-2017 19:38
Nie chwaląc się, żeśmy z Sobkiem tego dokonali. Zasialim ziarno Tuningus Cebularis w głowie Szaraka. I tam, ono, takie malutkie ziarenko, pomimo wszystkich niesprzyjających czynników - ciemności, wilgoci - choć nikt niemal w nie nie wierzył - wykiełkowało smiley

Kombinuj, Waść. Zaprojektuj nową rozpórkę.




Edytowane przez Pumba dnia 06-04-2017 19:42
Autor RE: 924 "Szarak"
Szarak Maryjusz
Użytkownik



Postów: 1705
Miejscowość: Coruscant
Data rejestracji: 15.05.12
Dodane dnia 06-04-2017 21:24
Z tym Cebularis to bez przesady smiley nie obcinam sprężyn w e36 za tysiąc pińset.

Dokładnie pamiętam jak mi miszczu oddziału pomorze, plutonu Gdańsk tłumaczył przy gwiazdach po co przerabiał czerwony samochód, a ja próbowałem myśleć i nie mogłem wymyśleć dlaczego.

Natomiast na pierwszym Sobkogrillu szły tematy: a Pilatus to, a Kuzik tamto, Cichy tam jechał na kacu najlepiej, sobie myślę cooo tooo są za ludzieeee??? Nikogo nie znam.

Pierwszy, drugi, trzeci kartodrom, ziarnko wykiełkowało, potem jakieś Borski, Koszaliny, jazda innymi autami i poznanie, że zmiany parametrów i jazda po torze potrafią dać takie odczucia niczym podróż do innego, lepszego świata. Zadowolenie z efektów modyfikacji, jedność z maszyną podczas wyciskania zeń ostatków. Potem chciałem sprzedać, bo życie i tak nie pozwoli mi na modyfikacje itp.... Potem grzmotnąłem wszystko i zacząłem spełniać marzenia. Cel ostateczny miałem wymyślony od dawna. Spalić ostatni most pomogła mi tylko świadomość, że zaczynam żyć od nowa, bo od razu zabieram się za dwa głupie pręty w samochodzie, a w zasadzie wtedy miałem tylko jeden z przodu.

Poza tym wierność Szaraka i ilość chwil również tych skrajnych emocjonalnie spędzonych przez te 5 lat związanych z autem raczej nie pozwoli mi się z nim rozstać. Choćby Św Piotr powiedział masz mieć samochód 300 konny, bo nie wejdziesz, to wyciągnę je z Szaraka.

O, ale się zrobiło nostalgicznie smiley :
https://www.youtube.com/watch?v=WMqk1GvLe9U

Dobrze, że Pumba raz zrobił nim rundę w Koszalinie ze mną, a na tor prowadził go Sliwa i ładował między gazy idealnie. W tych chwilach czułem, że Szary na mnie patrzy i mówi grzebiesz mi w mechanice, a sam nie umiesz smiley.

P.S. Tak, ten film jeszcze jest na YT smiley
https://www.youtube.com/watch?v=occAxDdRUAQ



Porsche 924 2.0 Szarak

Nie przestaliśmy się bawić, gdy staliśmy się starzy.
Stajemy się starzy, bo przestajemy się bawić.
Autor RE: 924 "Szarak"
Szarak Maryjusz
Użytkownik



Postów: 1705
Miejscowość: Coruscant
Data rejestracji: 15.05.12
Dodane dnia 07-04-2017 09:01
simprez napisał/a:
PS.
Ja nie poznam tego auta!
Kiedy zostanę przewieziony? smiley


A jeśli chodzi o to to na kolejne Ranczo bez Szaraka się nie ruszam.


Porsche 924 2.0 Szarak

Nie przestaliśmy się bawić, gdy staliśmy się starzy.
Stajemy się starzy, bo przestajemy się bawić.
Autor RE: 924 "Szarak"
galenowy
Użytkownik

Postów: 18
Miejscowość:
Data rejestracji: 15.12.16
Dodane dnia 07-04-2017 11:25
widzisz ja mam jeszcze w garażu Mk1 Golf 1.8 KR 16v ale na 4 gażnikach .... głównie na track day Poznan.. jak mnie zacznie prosiak wkurzac z Kje... to przerobię drania .... na gazniki [img][/img]
Autor RE: 924 "Szarak"
galenowy
Użytkownik

Postów: 18
Miejscowość:
Data rejestracji: 15.12.16
Dodane dnia 07-04-2017 11:25
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=86&t=574943
Autor RE: 924 "Szarak"
Szarak Maryjusz
Użytkownik



Postów: 1705
Miejscowość: Coruscant
Data rejestracji: 15.05.12
Dodane dnia 29-04-2017 16:21
@galenowy - dzięki, układam sobie powoli plan do tego auta i tak jak ostatni wpis był w miarę sceptyczny co do gaźników, znowu zaczyna mi się wykrzywiać w jedyną, według Pumby, słuszną stronę smiley .

Prace mają trochę przestoju, bo czekam na resztę gratów.

Tymczasem dla ciekawskich opiszę co dzieje się z temperaturą oleju w obecną pogodę w naszych 924 2.0.

Jest, mówiąc młodzieżowym slangiem, nieco przypał. Temperatura 0-5 °C olej nie może się dogrzać. Łapie 50 °C i więcej nie chce podczas normalnej jazdy 80-100 km/h. Jeśli stoi w miejscu na jałowych to powoli wzrasta na 70 °C i gdy ruszymy w trasę, ta temperatura się utrzyma. Jadąc drogą szybkiego ruchu 120-140 km/h rozgrzeje się w ślimaczym tempie do 70 °C i się utrzyma. Oczywiście jeśli auto długo stoi na chodzie to olej spokojnie w końcu podejdzie do 90 - 100 stopni. Najfajniej dogrzewa się podczas jazdy po mieście.

Temperatura około 10 nawet do 15 °C. Jest nawet spoko. Podczas jazdy olej dość jeszcze długo, ale wyjdzie do około 70 °C przy 80-100 km/h. 120-140 °C już spowoduje normalne dogrzanie oleju do temperatury silnika i się utrzyma.

Podczas śmigania, wyprzedzania, jednym słowem korzystania z auta w sposób taki, że banan z ust nie schodzi, czyli nie schodzimy poniżej 4.500 rpm chłodziwo osiągnie 90 °C, olej także i więcej nie chce.

Co się dzieje w wyższych temperaturach to nie wiem, bo taki mamy piękny kwiecień ....
Wskaźnik pokazuje na moje dobrze, bo to co pokazuje potwierdza ciśnienie oleju i praca silnika.

Nie żałuję, fajna sprawa.


Porsche 924 2.0 Szarak

Nie przestaliśmy się bawić, gdy staliśmy się starzy.
Stajemy się starzy, bo przestajemy się bawić.

Szarak Maryjusz dodał/a następującą grafikę:

Autor RE: 924 "Szarak"
Szarak Maryjusz
Użytkownik



Postów: 1705
Miejscowość: Coruscant
Data rejestracji: 15.05.12
Dodane dnia 11-05-2017 23:52
Oki, lecim dalej! Graty do zawiasu leżą, ale spokojnie, juwenalia w przyszłym tygodniu, studenciaki w knajpach to ja w garażu smiley. Na to dziś zmontowawszy cóś, po czym maski bardzo długo zamknąć nie mogłem tyle radości wpatrywanie mi dostarczało (zdjęcie pod postem). Wielkie, ale to wielkie dzięki dla Browara oraz Ola924, z których inicjatywy, chęci i pomocy ów przedmiot został przetestowany na 924 2.0 i powędrował do mnie. Pierwsza jazda nie była jakaś obiecująca, bo gdzie tu skłonić auto do skrajnych zachowań. Nie wiem w sumie czy to efekt Placebo, czy faktycznie duża zmiana, ale czuć, że auto przestało jęczeć jak staruszka poganiana na przejściu dla pieszych, gdy wpada w dziurę i sprawia wrażenie bardziej zwartego. Wydaje mi się też, że seryjny jeszcze zawiasik składa się nieco bardziej, a hamulce (choć nietestowane podczas hamowania awaryjnego) pracują nieco bardziej ochoczo.

Niemniej jednak dzisiejsza krótka przejażdżka po tej modyfikacji była mega przyjemna, więc coś jest na rzeczy, a głownie świadomość trzymania 30-sto letniej konstrukcji gimnastykowanej przeze mnie i przez przyszły zawiasek w ryzach.

Jeszcze raz duże ukłony w stronę Browara i Ola924, dzięki chłopaki!

Co więcej element ten jest elementem docelowym. Planowałem jakieś obejścia kolektora, a podczas zmiany układu zasilania paliwem i tak temat by powrócił na jakieś bardziej ambitnie usztywnienie. Obecne rozwiązanie jest bezkompromisowe i spełniające moje wszystkie oczekiwania czy to K-jet, czy Webber - może kiedyś.

Może jest mały minusik pokroju opierania się maski, ale pokonany został zabójczą siłą gumy pochodzącej od dętki rowerowej. Ile rzeczy ową dętką rowerową naprawiłem/polepszyłem, to nie zliczę na palcach obu rąk. Polecam smiley


Porsche 924 2.0 Szarak

Nie przestaliśmy się bawić, gdy staliśmy się starzy.
Stajemy się starzy, bo przestajemy się bawić.

Szarak Maryjusz dodał/a następującą grafikę:

Autor RE: 924 "Szarak"
Olo924
Użytkownik



Postów: 4754
Miejscowość: Kraków / Warszawa
Data rejestracji: 04.02.06
Dodane dnia 12-05-2017 06:54
Szarak przemaluj napis na rozpórce - z shark na szarak ... smiley

fajnie się prezentuje



924 '78
944 '83

Każdy kilometr przejechany nie Transaxlem, to stracony kilometr.
Jeder Kilometer ohne Transe ist ein verlorener Kilometer ...
Autor RE: 924 "Szarak"
Szarak Maryjusz
Użytkownik



Postów: 1705
Miejscowość: Coruscant
Data rejestracji: 15.05.12
Dodane dnia 13-05-2017 10:01
Ok, zrobiłem wczoraj porządniejszą trasę i się zdziwiłem tym razem faktycznie.

Wnioski jednoznaczne:

1. Układ kierowniczy przyjemnie precyzyjny, ale czuć to dopiero przy szybszym wejściu w ostry zakręt, gdzie tę kierownicę trzeba już dobrze skręcić. Wtedy w miarę głębszego skrętu kierownicy wielkość moich oczu wzrastała doń proporcjonalnie. Ile skręcę kierownicę - dokładnie tam pojedzie. Bez rozpórki w takich warunkach teraz widzę, że bardzo tracił na precyzji układu kierowniczego. Cóż się dziwić, kielichy pracują geometria zaczyna pływać. Teraz zaczęło być czuć w jak kiepskim stanie są gumy, sworznie, drążki kierownicze i wylane amortyzatory. Na szczęście w przyszłym tygodniu dochodzi reszta części i trzeba będzie poważnie pomyśleć już nad tematem.

2. Samochód o wiele mnie hałasuje ... wszystkim na wybojach. Serio z obecnym stanem zawieszenia naprawdę jazda po nierównej nawierzchni wpieniała. Auto jakby nie było zwarte i miało wszędzie luzy. I mimo, iż nie skasowałem luzów, to sam montaż poprzeczki już poprawił istotnie komfort jazdy.

3. Hamulce przepięknie precyzyjne - zachowują się podobnie jak układ kierowniczy, można bez problemu z wyczuciem "dozować" siłę hamowania. Czuć w tych wypadkach spięcie kielichów i wszystko przyjmuje zawias robiąc co do niego należy.

Kolejka aktualizacja, choćby nie wiem co, po remoncie zawieszenia, to mnie zmobilizuje do roboty.


Porsche 924 2.0 Szarak

Nie przestaliśmy się bawić, gdy staliśmy się starzy.
Stajemy się starzy, bo przestajemy się bawić.
Autor RE: 924 "Szarak"
sianoz
Użytkownik

Postów: 528
Miejscowość:
Data rejestracji: 03.09.13
Dodane dnia 13-05-2017 11:53
powodzenia! szacun


928s '86
Autor RE: 924 "Szarak"
Szarak Maryjusz
Użytkownik



Postów: 1705
Miejscowość: Coruscant
Data rejestracji: 15.05.12
Dodane dnia 17-05-2017 23:27
Dzięki za miłe słowa smiley

Może jeszcze nie sedno sprawy, ale zaktualizuję. Trochę kolorków pod spodem doszło. Powolnymi krokami coraz dalej.


Porsche 924 2.0 Szarak

Nie przestaliśmy się bawić, gdy staliśmy się starzy.
Stajemy się starzy, bo przestajemy się bawić.

Szarak Maryjusz dodał/a następującą grafikę:

Autor RE: 924 "Szarak"
Qbak
Użytkownik



Postów: 7450
Miejscowość: Rawa Mazowiecka/Warszawa
Data rejestracji: 03.08.07
Dodane dnia 18-05-2017 22:14
Ooo, auto nabrało kolorków smiley Teraz pewnie masz coraz większe kolorki na twarzy
jak jeździsz. Na pewno będą jak już cały setup wjedzie na swoje miejsce i zrobisz
geometrię z lekkimi negatywami smiley Plus przydałyby się takie sprężyny jakie ostatnio
Pumba pochwycił smiley


924 2.0 N/A - 83' Targa LM8U
Tor Poznań 2:04,992
Mapa Polskich Transaxli

QBAK - nowe części (i akcesoria) do Porsche
www.porscheshop.pl
Strona 25 z 35 << < 22 23 24 25 26 27 28 > >>