924.pl
Nawigacja
Strona Główna
Newsy
Artykuły
Galeria
Forum
Komentarze
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zobacz Temat
924.pl | Klub 924.pl | Nasze auta
Strona 1 z 2 1 2 >
Autor Biały radiowóz 944 S
Alan
Użytkownik



Postów: 127
Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 22.01.13
Dodane dnia 24-03-2013 22:31
Trochę czasu minęło już od rozpoczęcia mojej przygody z 944, więc wypada w końcu coś więcej na ten temat napisać.

Auto przez niektórych na pewno pamiętane, bo dość nietypowe (należało wcześniej do kolegi Ebera z forum). Samochód został odkupiony od niemieckiej policji, gdzie jeździł w typowych policyjnych barwach. Sam zakup był już od dawna planowany, jednak niełatwo było znaleźć takie 944, o którym marzyłem przez ładnych kilka latek:)
Ciężko opisać emocje które towarzyszyły mi przy kupnie tego samochodu, ale z pewnością wielu z was wie o czym mówię. Szczerze mówiąc gdy zobaczyłem prosiaka na parkingu, to już wiedziałem że będzie mój mimo wszystkich jego wad!

Żeby nie było zbyt różowo, auto zaraz po zakupie miało jedną, dość znaczącą wadę, gdyż spalanie było bliższe spalaniu tira niż osobówki! Przeszło 20l na trasie nieźle mnie nastraszyło, całe szczęście jednak że już na drugi dzień po zakupie udało znaleźć się przyczynę, którą okazała się niepozorna sonda lambda. Nie dość że spalanie wróciło do normy, to silnik odzyskał wigoru i przede wszystkim zaczął dużo równiej pracować. Przyznam się jednak że trochę najadłem się strachu, gdy z Warszawy do Poznania znikło całe paliwo z baku, gdzie przed trasą tankowałem do pełna!

Poza tym przez te 2 miesiące, od kiedy posiadam prosiaka udało się już zrobić przy nim kilka rzeczy. Postaram się wymienić poniżej co już jest zrobione, a co dopiero będzie.

Już zrobione:
- nowa sonda lambda Bosch
- naprawiony centralny zamek + dołożone sterowanie z pilota (w zasadzie jedyna rzecz, gdzie pozwoliłem sobie odejść od oryginału, jednak w codziennym użytkowaniu auta bardzo przydatna)
- wyregulowane, wyczyszczone i nasmarowane zamki klaposzyby
- nowe łożysko i tarcz sprzęgła
- nowe świece
- naprawiony prędkościomierz, brakowało pulsatora, dlatego nie działał
- naprawiony obrotomierz, który potrafił się czasem przycinać
- wymienione wszystkie żaróweczki deski rozdzielczej
- nowy uchwyt stabilizatora (stary był pęknięty, przez co delikatnie pukał na nierównościach)
- naprawiona regulacja temperatury nawiewu r11; pęknięty uchwyt cięgna
- wymieniony przełącznik wycieraczek i kierunkowskazów (wycieraczki praktycznie w ogóle nie działały, a kierunkowskazy nie odbijały po zakręcie)
- nowe szkiełko prawego lusterka
- naprawiony klakson, nie zawsze chciał współpracować
- zatkana dziura w zbiorniczku na płyn do spryskiwaczy
- naprawa lewego nadkola po już mojej przygodzie z oponami w Bydgoszczy;)

Co zostało do zrobienia:
- polerka całego nadwozia, czekam aż będzie cieplej, bo to mokra robota
- renowacja felg i zakup dekielków (może ma ktoś odsprzedać?)
- naprawa silniczka lewej szyby
- wymiana teleskopów klaposzyby

Z pewnością drobiazgów do zrobienia znalazłoby się więcej (każdy kto ma auto w tym wieku wie o czym mówię), ale w zasadzie to te co najbardziej mnie drażnią i zostaną zrobione w pierwszej kolejności. Samochód jak na swój wiek wg mnie jest w świetnej kondycji technicznej. Silnik pracuje dużo lepiej niż w każdym z moich poprzednich i dużo młodszych aut. Na zawieszenie też nie mogę narzekać. Na początku nie mogłem się przyzwyczaić do tego z jaką łatwością ten samochód wchodzi w zakręty.

Przyznam że przed zakupem gdzieś tam przewijały się głupie myśli typu czy oby to na pewno dobry pomysł itp. itd., ale na szczęście moja kobitka wybijała mi je na bieżąco z głowy (dziękuję Aniu:) Teraz już jestem pewien że kupno tego auta i spełnienie swoich marzeń to był strzał w dziesiątkę. Niesamowite ile jazda 944 potrafi dać przyjemności!!! Co prawda kupno Porsche wiązało się ze zrezygnowania z motocykli, które są mi bliskie od najmłodszych lat, jednak na pewno nie żałuję tej przesiadki, a w razie czego stoi jeszcze w garażu poczciwa WSK 125:)

A tak jeszcze z innej beczki: cieszę się że istnieje to forum, a szczególnie z panującej w nim atmosfery, która jest wyjątkowo przyjazna, szczególnie na tle innych, gdzie zamiast pomagać sobie nawzajem ludzie próbują udowodnić swoją wyższość nad innymi. W każdym razie miło się je czyta:)

Poniżej kilka aktualnych fotek mojej 944 S:
>>Z D J Ę C I A<<

Mam nadzieję że uda mi się w tym roku pojawić na kilku imprezach, także Porszak na pewno nie będzie się marnował w garażu!


944 S

Alan dodał/a następującą grafikę:



Edytowane przez Alan dnia 24-03-2013 22:37
Autor RE: Biały radiowóz 944 S
Szarak Maryjusz
Użytkownik



Postów: 1705
Miejscowość: Coruscant
Data rejestracji: 15.05.12
Dodane dnia 24-03-2013 22:49
Powodzenia z 944 i radości z jazdy! Też rezygnowałem z motocykli, ale idzie przeżyć z takim samochodem smiley.


Porsche 924 2.0 Szarak

Nie przestaliśmy się bawić, gdy staliśmy się starzy.
Stajemy się starzy, bo przestajemy się bawić.
Autor RE: Biały radiowóz 944 S
simprez
Użytkownik



Postów: 5607
Miejscowość: Kraków/Myślenice
Data rejestracji: 16.05.08
Dodane dnia 24-03-2013 23:47
Świetnie, że masz tyle frajdy z auta. To najważniejsze! smiley No i ładna sztuka Ci się trafiła, więc jeszcze raz gratuluję.
Zdjęcia z zimowych imprez są super! Jak z jakichś fabrycznych szkoleń za Kołem Podbiegunowym smiley
Co do planu najbliższych prac: na pewno padł Ci silnik opuszczania bocznej szyby? A nie przycisk tylko? Z awarią silnika jeszcze się nie spotkałem, natomiast parę szt. przycisków już 'przeżyłem'.


944s US'87 - szarak
951 EU'86 - szmergiel
951 US'89 - szweja
944 US'86 - szufla
NLA 944 EU'88 - szuwar AKA serinus canar.
NLA 944s2 EU'90 - szwarc
NLA 944 US'84 - szeryf
951SR US'88 - szyszynka
szmondak (kuratela)
szarłat (kuratela)
SR EU - szczaw - kiedy zakwitnie?
szpaner (kuratela)
szwargot (kuratela)
968 EU'91 CS look - szczepionka (kuratela)
944 US'87 - szkatuła (parts store)
[K] partsy 944S,S2,T,968
Do. Or do not. There is no try.
2716024
Autor RE: Biały radiowóz 944 S
Andrzej77
Użytkownik

Postów: 549
Miejscowość: Podlasie
Data rejestracji: 27.06.11
Dodane dnia 25-03-2013 10:29
Bardzo fajne auto i bardzo dobre podejście, widać że dbasz o auto. Powodzenia i mam nadzieję do zobaczenia na żywo.


Andruszka-PCP
991.1 S
Autor RE: Biały radiowóz 944 S
vip3r
Użytkownik



Postów: 6066
Miejscowość: Wolica (k.W-wy/Janek)
Data rejestracji: 23.10.06
Dodane dnia 25-03-2013 13:30
super że z tą sondą miałeś takie szczęście!

a poztałe prace przeprowadzone też pokazują że auto dobrze trafiło.

nie kusi cię zrobić z niego wizualnie znów radiowóz?

felgi nie wiem czy jest sens odświeżać - co chwila pojawiają się jakieś na sprzedaż (przy okazji nie ograniczaj się do 1 kompletu smiley )


968 Cabrio http://924.pl/forum/viewthread.php?forum_id=16&thread_id=11503

911 i reszta http://924.pl/forum/viewthread.php?forum_id=16&thread_id=10460

FANTY do spylenia/zamiany : http://olx.pl/oferty/uzytkownik/2whg/
Autor RE: Biały radiowóz 944 S
Alan
Użytkownik



Postów: 127
Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 22.01.13
Dodane dnia 26-03-2013 07:13
Dzięki Panowie!
Simprez - co do silniczka to na 95% bo raz juz go naprawiałem, a z napięciem zasilającym nie było problemu. No ale okaże się jak rozbiorę tapicerkę. A swoją drogą, czy przełączniki otwierania szyb były seryjnie montowane przy gałce zmiany biegów? U mnie w miejscu gdzie na drzwiach są normalnie te przełączniki są zamontowane małe głośniczki wysokotonowe.
Vip3r - przerobienie na radiowóz chodzi mi po głowie, ale bardziej w formie okleiny niż na stałe, bo za bardzo podoba mi się ten białysmiley No ale na jakiś zlocik myślę że go przyozdobię w pierwotne barwy.
Z felgami mam mały dylemat i trochę boję sie felgoholizmusmiley Prawdopodobnie póki co odświeżę je lakierując w ten sam sposób co karoserie samochodowe i zobaczę na ile trwały będzie efekt. Myślałem o proszku, ale wtedy to rzeczywiście chyba lepiej kupić drugi komplet.


944 S
Autor RE: Biały radiowóz 944 S
wit007
Użytkownik



Postów: 2479
Miejscowość: Gdynia/Warszawa
Data rejestracji: 12.02.11
Dodane dnia 26-03-2013 09:27
Pstryki do szyb powinny być na drzwiach. Jak na fotce, ale po stronie kierowcy dwa przełączniki oczywiście. I grzybek lusterek, jeśli masz elektryczne. A pewnie masz.


Witek
jest: 997 '09 Tor Poznań 1:55,203
było: 964 '91 TP 2:03, 944 '85 TP 2:08, 924 '85, 996 '02

www.komunikado.pl agencja public relations

wit007 dodał/a następującą grafikę:

4337926
Autor RE: Biały radiowóz 944 S
Bluebird Tomek
Użytkownik



Postów: 1826
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 15.04.09
Dodane dnia 26-03-2013 11:00
Fajne masz to autko smiley Ty nim byłeś w pierwszym odcinku "Samochód Marzeń Kup i Zrób" czy to jeszcze kadencja Ebera?
Te fotki w zimowym plenerze, które wkleiłeś - są świetne! Pamiętam, że jak był wystawiony na allegro to miał łódzkie blachy, więc to może jest ten egzemplarz, który tak bardzo utrwalił we mnie słabość do tych aut i który często widziałem... jakieś 15 lat temu.


Autor RE: Biały radiowóz 944 S
adam1992
Użytkownik



Postów: 201
Miejscowość: Bydgoszcz
Data rejestracji: 08.01.10
Dodane dnia 26-03-2013 17:49
W "kup i zrób" to nie był Alan smiley

Dla zainteresowanych od 2:01
http://www.youtube.com/watch?v=dGE_Nz3AupQ&list=UUBh8vboZJOFjW56etAcPyeA&index=9

Edytowane przez adam1992 dnia 26-03-2013 17:52
3014381
Autor RE: Biały radiowóz 944 S
Alan
Użytkownik



Postów: 127
Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 22.01.13
Dodane dnia 27-03-2013 20:39
wit007 - właśnie na wszystkich fotkach jakie oglądałem zawsze te przełączniki są w tym miejscu co pokazałeś. Czytałem gdzieś kiedyś że 944 było produkowane również w wersji z lepszym nagłośnieniem. Czy czasem nie mam takiej wersji, czy to raczej radosna twórczość któregoś z poprzednich właścicieli? Same przełączniki obok gałki zmiany biegów wyglądają dość dobrze, dlatego nie jestem pewien czy to czasem tak z fabryki nie wyszło.
Obok mam jeszcze jeden przełącznik i niebieską diodę, ale to przypuszczam że służyło kiedyś do załączania syreny na dachusmiley
W waszych autach też macie na środku podsufitki mały zamek? Wygląda na oryginalny od nowości - czyżby kolejny smaczek wozu policyjnego czy seria?

Co do "Samochód Marzeń Kup i Zrób" to jeszcze kadencja Ebera. Dzięki adam1992 za link, nie widziałem wcześniej tego nagrania. Eber wspominał o tym programie, ale nie spodziewałem się że został też nagrany. Swoją drogą nie mogę zgodzić się z opinią prowadzącego program, bo już dwóch moich mechaników oglądało auto od spodu i mówili że jak na ten wiek to jest w bardzo dobrej kondycji. Sam też oglądałem i nie widziałem nic niepokojącego, ale bardziej przypuszczam że przestraszyli się ceny części do Porschesmiley Widziałem dwa odcinki tego programu i powybierali dużo popularniejsze wozy, gdzie nie ma problemu z częściami, których cena też jest dużo niższa. No ale sam fakt że auto dostało się do finałowej 80-tki już jest powodem do dumysmiley



944 S
Autor RE: Biały radiowóz 944 S
Qbak
Użytkownik



Postów: 7451
Miejscowość: Rawa Mazowiecka/Warszawa
Data rejestracji: 03.08.07
Dodane dnia 27-03-2013 20:47
Też mi się wydaje że sporo przesadzają w tym programie i skupiają się tylko
na ogólnikach... ale trudno byłoby sprawdzić na przykład napinacz wałków
rozrządu i jego ślizgi, co polecam zrobić Tobie jak najszybciej smiley

Auto znam, widziałem kilka razy w akcji smiley Gratulacje zakupu i niech cieszy
nowego właściciela. A mnie cieszy że startujesz nim na imprezach, także
do zobaczenia smiley


924 2.0 N/A - 83' Targa LM8U
Tor Poznań 2:04,992
Mapa Polskich Transaxli

QBAK - nowe części (i akcesoria) do Porsche

Edytowane przez Qbak dnia 27-03-2013 20:47
www.porscheshop.pl
Autor RE: Biały radiowóz 944 S
wit007
Użytkownik



Postów: 2479
Miejscowość: Gdynia/Warszawa
Data rejestracji: 12.02.11
Dodane dnia 27-03-2013 21:01
Wydaje mi się że wersja wyposażona w Soundpaket miała tweetery jak na tym zdjęciu. Może wersja policyjna miała z jakiegoś powodu pstryki na konsoli? Wrzuć foty konsoli i paneli na drzwiach - jestem ciekaw jak to u Ciebie wygląda



Witek
jest: 997 '09 Tor Poznań 1:55,203
było: 964 '91 TP 2:03, 944 '85 TP 2:08, 924 '85, 996 '02

www.komunikado.pl agencja public relations

Edytowane przez wit007 dnia 27-03-2013 21:02
4337926
Autor RE: Biały radiowóz 944 S
simprez
Użytkownik



Postów: 5607
Miejscowość: Kraków/Myślenice
Data rejestracji: 16.05.08
Dodane dnia 28-03-2013 00:22
Wymiarowo przełączniki od sterowania szyb w boczkach drzwi oraz przełączniki montowane typowo w konsoli środkowej (od targi, lusterek, itd.) są chyba takie same, więc kwestia odpowiedniego dorobienia wiązki a potem P&P smiley


944s US'87 - szarak
951 EU'86 - szmergiel
951 US'89 - szweja
944 US'86 - szufla
NLA 944 EU'88 - szuwar AKA serinus canar.
NLA 944s2 EU'90 - szwarc
NLA 944 US'84 - szeryf
951SR US'88 - szyszynka
szmondak (kuratela)
szarłat (kuratela)
SR EU - szczaw - kiedy zakwitnie?
szpaner (kuratela)
szwargot (kuratela)
968 EU'91 CS look - szczepionka (kuratela)
944 US'87 - szkatuła (parts store)
[K] partsy 944S,S2,T,968
Do. Or do not. There is no try.
2716024
Autor RE: Biały radiowóz 944 S
Alan
Użytkownik



Postów: 127
Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 22.01.13
Dodane dnia 28-03-2013 13:05
Muszę się pochwalić - przed chwilą dowiedziałem się że moje 944S będzie wystawione w następny weekend na Motor Show w Poznaniu razem z samochodami zabytkowymi!
Trochę mnie to przeraża, bo chciałbym żeby wyglądało idealnie, a czasu jest mało (już w środę zostawiam auto na targach).
Plan jest taki, aby do tego czasu zrobić polerkę, zdobyć dekielki na koła i wylakierować felgi. Przy okazji lakierowania felg zmienię od razu opony na letnie, choć trochę boję się żeby mnie wiosna jeszcze nie zaskoczyła kolejnymi opadami śniegu.
Co do przełącznika szyb, to zrobię dzisiaj zdjęcie, ale z tego co mówicie wychodzi na to że nie było to oryginalne rozwiązanie.
Jeszcze co do dekielków. Czy coś takiego podpasuje do telefonów 15"?
http://allegro.pl/show_item.php?item=3068836480&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62


944 S

Edytowane przez Alan dnia 28-03-2013 13:31
Autor RE: Biały radiowóz 944 S
Cyryl
Użytkownik



Postów: 1190
Miejscowość: Sandomierz
Data rejestracji: 02.11.10
Dodane dnia 28-03-2013 15:27
Cześć,
Twój prosiak jest naprawdę bardzo ładny, na zdjęciach prezentuje sięświetnie. Wnetrze- mega. Słowem- zaproszenie na wystawę jest potwierdzeniem mych słów. Jeśli mogę jednak coś zasugerować to przy okazji polerki (wizyty u blacharza/lakiernika) bezwzględnie bym zrobił porządek z pasowaniem noska- to chyba rzecz która najbardziej razi mnie w Twoim autku i myślę, że rzucała by się w oczy na pokazie. Wydaje mi się, że to jest stosunkowo łatwe do poprawienia, a efekt będzie zupełnie inny. Powodzenia! [img]http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/577544_428645837220343_1951598852_n.jpg[/img]


Autor RE: Biały radiowóz 944 S
adam1992
Użytkownik



Postów: 201
Miejscowość: Bydgoszcz
Data rejestracji: 08.01.10
Dodane dnia 28-03-2013 15:36
Ciesze się że ci się udało jednak dostać na wystawę smiley
3014381
Autor RE: Biały radiowóz 944 S
Alan
Użytkownik



Postów: 127
Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 22.01.13
Dodane dnia 28-03-2013 16:43
Cyryl - właśnie walczę z przodem i to wcale nie jest takie łatwe żeby całość ładnie spasować, no ale nie spocznę dopóki nie zrobię z tym porządku! Póki co próbuję sam to ogarnąć, ale biorę też po uwagę opcję wizyty u blacharza. Pracy mam ogrom, ale przynajmniej jest okazja do ogarnięcia wizualnie auta. Priorytet to ogarnięcie przodu i felgi, reszta to detale.


944 S
Autor RE: Biały radiowóz 944 S
Bluebird Tomek
Użytkownik



Postów: 1826
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 15.04.09
Dodane dnia 28-03-2013 17:02
Cyryl napisał/a:
Wydaje mi się, że to jest stosunkowo łatwe do poprawienia.


Masz rację Cyryl - wydaje Ci się smiley Zobacz jak wiele 924/44 ma problem ze źle spasowanym przodem.


Autor RE: Biały radiowóz 944 S
Cyryl
Użytkownik



Postów: 1190
Miejscowość: Sandomierz
Data rejestracji: 02.11.10
Dodane dnia 28-03-2013 19:18
Owszem, wiele. Z moim na czelesmiley dlatego tym bardziej egzemplarz tip top bedzie sie godnie prezentowac na 'wybiegu' smiley trzymam kciuki bys zdazyl ze wszystkim na
czas.


Autor RE: Biały radiowóz 944 S
Alan
Użytkownik



Postów: 127
Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 22.01.13
Dodane dnia 04-04-2013 00:28
Auto stoi już na wystawiesmiley Będzie można je podziwiać podczas Motor Show w Poznaniu od piątku do niedzieli na terenie MTP w hali 5a - zapraszamsmiley
Udało się trochę lepiej spasować przód (choć jeszcze nie jest idelanie, ale już czasu zabrakło niestety), pozbyłem się naklejki z tylnej szyby i oznaczeń z Porsche Club Poland (jeszcze pozostałość po poprzedniku, ja póki co nie należę do klubu).
Dodatkowo udało się wylakierować felgi w oryginalnym kolorze 9A1 i do tego zostały dokupione dekielki - efekt naprawdę niezły, felgi wyglądają prawie jak nowesmiley Niestety po lakierowaniu musiałem założyć jeszcze zimówki, bo były duże problemy z szybkim zamówieniem nowych oponek na lato, także czeka mnie jeszcze jedna wizyta u wulkanizatora. No chyba że w tym roku nie będzie trzeba letnich zakładaćsmiley
Poniżej fotki z dzisiaj podczas przygotowywań wystawy:


944 S

Alan dodał/a następującą grafikę:

Strona 1 z 2 1 2 >