924.pl
Nawigacja
Strona Główna
Newsy
Artykuły
Galeria
Forum
Komentarze
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zobacz Temat
924.pl | Porsche | Giełda - samochody
Strona 7 z 8 << < 4 5 6 7 8 >
Autor RE: [I] 924 Bydgoszcz Pasadena Yellow
Mammoth
Użytkownik



Postów: 1843
Miejscowość: woj. lubelskie
Data rejestracji: 13.03.08
Dodane dnia 11-10-2014 22:46
hubjur napisał/a:
Mammoth
Żarty to TY sobie stroisz i nabijasz posty. Bo tak drobno liczą : buda nie bita bez rdzy ile jest warta? silnik bardzo dobry ile jest wart? skrzynia, szyby, fotele, sprzęgło, roleta bagażnika, orgi koło zapasowe itd zegary, ogrzewanie razem chyba znacznie przekroczy 3900zł . A auto jest kompletne z oryginalnym lakierem. I problem z zarejestrowaniem na żółte tablice żaden. Nie reklamuje auta tylko patrze się na wszystkie ogłoszenia i ceny. Masz wątpliwości i chęć kupna przyjedź do Sławka oglądnij auto. Tego egzemplarza szkoda na części albo wydmuszkę.


Nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę, ale z każdą kolejną wypowiedzią licznik postów się powiększa więc i Ty je nabijasz. Niesamowite. Prawda?

Dobra.. konkrety. Mogę Ci to wszystko policzyć:
- silnik 1000zł
- skrzynia 300zł
- szyby 400zł?
- fotele 300zł?
- sprzęgło 50zł?
- roleta 50-100zł
- zegary od 50zł w górę
- ogrzewanie nie mam pojęcia.. chyba bezcenne tak jak 30letnie koło zapasowe
- buda bez dokumentów.. ile kto da. Może być zabrana za darmo, może być za 1000zł.

Oczywiście żeby tego się pozbyć to trzeba miesięcy jeśli nie lat.

Auto bez problemu można zarejestrować na żółte? To dlaczego nie zostało zarejestrowane? Już nawet nie wspominam, że jeśli jakoś się uda, to żółte tablice będą raczej minusem a nie zaletą.

A czy mam wątpliwości? Nie mam absolutnie żadnych. Ogłoszenie jest zwyczajnie niepoważne. Sławek co dwa tygodnie chce sprzedać aby po chwili się rozmyślić. Z cenami też jak na huśtawce - jak baba w ciąży. Tego typu "ogłoszenia" są właśnie po to aby jak to określiłeś "nabijać posty". Nic więcej z tego nie wynika. Żadnych konkretów. Niestety żyjemy w takich czasach, w których ogłoszenie bez zdjęć i konkretnych informacji jest zwyczajnie bez większej wartości. Tak jak auto w tym temacie.


Porsche 924 78' (...)
Porsche 924 78' (już nie ma)

"W Porsche psują się tylko dwie rzeczy: świece lub coś innego"

Edytowane przez Mammoth dnia 11-10-2014 22:47
Autor RE: [I] 924 Bydgoszcz Pasadena Yellow
wit007
Użytkownik



Postów: 2479
Miejscowość: Gdynia/Warszawa
Data rejestracji: 12.02.11
Dodane dnia 11-10-2014 23:07
Hubjur - patrząc na liczbę postów - Twoją i Mammotha sam sobie odpowiedz, kto tu co nabija smiley


Witek
jest: 997 '09 Tor Poznań 1:55,203
było: 964 '91 TP 2:03, 944 '85 TP 2:08, 924 '85, 996 '02

www.komunikado.pl agencja public relations
4337926
Autor RE: [I] 924 Bydgoszcz Pasadena Yellow
slawek290
Użytkownik

Postów: 1176
Miejscowość: Andrychów
Data rejestracji: 27.11.13
Dodane dnia 12-10-2014 01:31
Chłopaki uśmiechnijcie się .
Mamoth - auto ma papiery które umożliwiają i rejestrację na białe i bez problematyczną na żółte
Cena jest odwrotnie proporcjonalana do chęci nabycia 928 .
Skacze jak Giełda i od środy będzie znowu nie aktualna . Po prostu przewiozę auto w inne miejsce które muszę posprzątać i tyle . Jak pisałem sprzedać mogę a nie muszę . Na chleb mi nie brakuje tylko szkoda żeby takie auto stało z powodu braku czasu . Czas i pasję chcę poświęcić na inny projekt . Czy to takie trudne do zrozumienia . Szkoda mi czasu na ogarnianie które już mi nie sprawi radochy .
Mamoth zapierdalam do przodu jak mały samolocik . Niedługo zobaczysz ładne lądowanie .
Wieża już poproszona o zgodę . Teraz modlimy się o warunki pogodowe . Nie cierpię stagnacji i tego samego samochodu przez kilka lat . Bez przerwy muszę się uczyć coraz trudniejszych rzeczy .

Po prostu chcę wymienić 924 na 928 i tyle ale jak znam swoją pierdołowatość do sprzedaży to kolekcja będzie się tylko powiększać . To auto było kupione za 2200 ale warte jest dużo dużo więcej ze względu na ori lakier i stan zachowania oraz kompletny brak rdzy .

Pozdrawiam koledzy i na prawdę świat się nie zawali jak go nie sprzedam ;-) I tak ciągle jego wartość będzie rosła . Kasę na 928 już mam ............... Brak jeszcze tylko samochodu ...... ale usilnie się modlę .
Cóż straszna to choroba ;-)


Wartości poszczególnych partsów nie skomentuję smiley Coż złom ma różna cenę jeden kosztuje 40 gr za kilo a inny kilka złotych .


Sumarycznie jest 3724;-)
Autor RE: [I] 924 Bydgoszcz Pasadena Yellow
rolo
Użytkownik



Postów: 1152
Miejscowość: Wrocław
Data rejestracji: 03.08.11
Dodane dnia 12-10-2014 10:02
A ja powiem tak. Auto, szczególnie zmęczone 924 warte jest tyle, ile ktoś da. Widziałem jak niezłe padło za które dałbym maks 2k poszło za 5k, bo się nabywcy spodobało. Tutaj mamy samochód bez większych problemów, oryginalny i stanowiący doskonała bazę do dlubania na kilka sezonów. Mam wrażenie, że Sławek nie upiera się co do ceny i można się dogadać jeśli ktoś będzie naprawdę zainteresowany. Cen części nie analizujmy, bo cena poszukiwanej części rośnie wraz z potrzebą kupującego smiley

Dla mnie dużym plusem byłoby zarejestrowanie tego auta. Kilka razy już tak dogadywalem się ze sprzedajacym: biorę jak je pan zarejestruje. Bo nie lubię tej bieganiny z papierami.


924 '84 2.0 125 KM
Autor RE: [I] 924 Bydgoszcz Pasadena Yellow
slawek290
Użytkownik

Postów: 1176
Miejscowość: Andrychów
Data rejestracji: 27.11.13
Dodane dnia 12-10-2014 10:53
No i po okazji cena 4500 ;-)

Fajne jest to że za wszelką cenę myślicie że to padło i dla tego chcę sprzedać . Potrzebne mi jednak miejsce na 928 .

Może uchylę rąbka tajemnicy . Od tygodnia intensywnie się modlę o cud .
Jak dobrze pójdzie w sobotę będę już właścicielem własnego 928 .
Wszystkim osobom które mi pomogły w spełnieniu marzeń dzięki za trud włożony i dziękuję osobom które mnie zmotywowały do tego zakupu .
Trzymajcie kciuki za powodzenie akcji .

Niedziela za tydzień czytajcie forum ..... będzie się działo .


Sumarycznie jest 3724;-)

Edytowane przez slawek290 dnia 12-10-2014 11:07
Autor RE: [I] 924 Bydgoszcz Pasadena Yellow
Teder
Użytkownik

Postów: 49
Miejscowość: Sopot
Data rejestracji: 15.09.14
Dodane dnia 12-10-2014 11:11
Nie jestem długo na tym forum ale mam bardzo duże doświadczenie w kupowaniu i sprzedawaniu aut swoich i cudzych - nie jestem handlarzem a raczej pasjonatem i moje transakcje można traktować jak hobby - drogie hobby bo na tych autach zarabiać się nie da.
Opiniowanie jakichkolwiek transakcji w internecie a tym bardziej na forach bez oglądnięcia przedmiotu to dyrdymały i takie wróżenie z fusów.
To się opłaca a to się nie opłaca, to ma sens a to nie ma. Te auto jest dobre a tamto be. Współczuję ludziom którzy na podstawie tych wypowiedzi wyrabiają sobie opinie na temat zakupu, sprzedaży.
Wiąże się to z tym że wygodniej jest siedzieć przed monitorem i bez ruszania czterech liter opiniować coś czego się nie widziało na własne oczy, nie jeździło i nie testowało.
Wiele jest postów na temat jak sprawdzić auto przed zakupem ale wielu po prostu woli opinie na forum niż zastosować się do zaleceń.
Co do tego Porsche 924 to znam firmy które w kosztach 700-1200 zł zrobią z niego świecidełko i stan perfekt. W dzisiejszych czasach mamy takie metody polerki, czyszczenia, nabłyszczania i maskowania niedoskonałości że 2 dni pracy z trupa zrobią nówkę od dziadka z Niemiec który płakał jak sprzedawałsmiley
Sławka błędem było to że podał cenę zakupu - właściwie nie błędem ale szczerość nie popłaca. Osobiście dla mnie to plus jak i dużym plusem jest to że nie picował auta a zdjęcia pokazał jak auto wyglądało przy zakupie. Dzisiaj technika pozwala takie foty wykreować że szok. Co do stanu to bez weryfikacji na miejscu nie mogę nic kompletnie powiedzieć. Co do ceny to jest jaka jest i znajdzie się kupiec lub nie ale to już kompletnie nie powinno interesować osób nie zainteresowanych.
Na końcu tego za długiego postu dopowiem że problem gawędziarzy i opiniotwórców-fachowców za klawiatury dotyczy większości for motoryzacyjnych.


___________________________________________________________
Ciągle motamy jakiś sprzęt i ciągle jest jakiś sprzęt do motania.
2652671 http://xj-jeep.com/
Autor RE: [I] 924 Bydgoszcz Pasadena Yellow
slawek290
Użytkownik

Postów: 1176
Miejscowość: Andrychów
Data rejestracji: 27.11.13
Dodane dnia 30-10-2014 22:03
Nikt nie chce za 4 ;-) - przecena bo mam na oku 928 w manualu a już nie mam gdzie tych samochodów trzymać .


Sumarycznie jest 3724;-)
Autor RE: [I] 924 Bydgoszcz Pasadena Yellow
serr
Użytkownik

Postów: 21
Miejscowość: Częstochowa
Data rejestracji: 11.08.14
Dodane dnia 31-10-2014 08:50
Mammoth napisał/a:
hubjur napisał/a:
Za te pieniądze to to auto jest za darmo.


Chyba sobie żarty robisz. To auto zostało wycenione przez poprzedniego właściciela na 2tyś i mniej więcej tyle może być warte. Mówisz, że wystarczy zrobić hamulce i zarejestrować? Przecież tego się zarejestrować nie da, bo nie ma dokumentów. Może by była jakaś opcja z rejestracją na żółte tablice, ale w takim przypadku auto musi spełniać kilka warunków ale jednocześnie traci na wartości. W chwili obecnej ten pojazd jest warty tyle ile warte są części, które może uda się z niego uzyskać. Więc nie wprowadzajcie nikogo w błąd.

Sprawa druga - to ogłoszenie jest niepoważne tak jak ogłoszenia sprzedaży wystawiane przez Miśka. Ktoś to w ogóle traktuje jako wartą uwagi ofertę? Nie sądzę. Zejdźcie na ziemię. Złom kupiony za 2tysiące, którego transport kosztował 5tysięcy nie staje się w magiczny sposób pojazdem wartym 7.000. Jest to nadal ten sam złom o wartości 2tysięcy i żadne fantastyczne opowieści tego nie zmienią.


Niestety zgodzę się z przedmówcą.
Teder wspomina w ostatniej wypowiedzi o odpicowywaniu fur i o forowych teoretykach - niby ma racje, ale nie do końca.
Bo czym różni się ten który czyta opis stanu auta, widzi zdjęcia, dzwonił do poprzedniego właściciela, tym samym ma jakiś ogląd na sprawę.
Od kogoś kto, tak jak wspomina Mammoth, zmienia zdanie co chwilę i tylko teoretyzuje o kosztach odnowienia takiego pojazdu (tak naprawdę nigdy nie wydając tych 15tyś zł na auto za 2 tyś zł)?
Jeśli Sławek290 pokaże mi jakieś odnowione w 100% przez niego auto i poda koszty które przy tym poniósł (pokaże kwity, faktury), to wówczas jest sens o tym dywagować.
A tu mamy skakanie z kwiatka na kwiatek, przepraszam że tak dostanie - ale szczerze, kupuje złom, coś tam przy nim podłubie za 200zł, następnie wystawia z zyskiem 200% by...
...kupić kolejnego, droższego złoma (z kolegą z Buka od którego Sławek kupił 928, też rozmawiałem o tych 928, wychodziło ok10tyś za sztukę).
Takie gdybanie sprzedającego i rozpisywanie się o nigdy niekończących się remontach i projektach, które lądują później (po pół roku czy dwóch) na olx czy allegro.
Moją opinię, przypuszczenia, utrwalają tylko słowa Sławka290, że ma na oku kolejne 928 w manualu - a przecież jeszcze nie "odpalił" tego co kupił bo niby czasu nie ma etc.
A przecież wiemy że 928 jest sporo droższe w utrzymaniu, tutaj za 200 czy 400zł można auto rzeczywiście uruchomić, pytanie tylko na jak długo? I jakie później będą koszty reanimacji?
Mi to zawsze daje do myślenia.
Podobnie jak rolo, też uważam że taki pojazd powinno się sprzedawać zarejestrowane - o ile papiery rzeczywiście są(można by napisać jakie), ale za cholere nie wiesz co się z tym autem działo wcześniej w PL, czy nie będzie jakiś kłopotów i komplikacji.
Na białe teblice go nie zarejestrujesz dopóki nie zrobisz przeglądu, taki jest wymóg formalny.
Więc jeśli ktoś chciałby za słowami Sławka290 robić białe, to wpierw musi wsadzić te 15tyś zł, żeby auto przeszło przegląd i żeby się przekonać czy da się je bezproblemowo zarejestrować.
Pomijając oczywiście latanie po urzędach i cudowanie.
Autor RE: [I] 924 Bydgoszcz Pasadena Yellow
slawek290
Użytkownik

Postów: 1176
Miejscowość: Andrychów
Data rejestracji: 27.11.13
Dodane dnia 31-10-2014 09:09
Serr ile starych motocykli czy samochodów miałeś ?
Ja zaczynałem circa 20 lat temu od starego Junaka i starych MO4.
Nauczyłem się jednego . Przeważnie nie udaje się naprawić tego w czym już kilku pseudo mechaników grzebało , albo generuje to kolosalne koszty .
Tam gdzie nikt nie grzebał , jest to łatwe i przyjemne pomimo tego że ten niby " złom " 20 lat stał w szopie . Trwało to zazwyczaj 2 dni . Tam gdzie grzebano to często się to nie udawało ani za rok .
Te same zasady co przy motocyklach stosuję przy autach i jeszcze się nie zawiodłem ;-)

Serr - mogę z Tobą polemizować jak sobie kupisz swoje auto i zamieścisz jego zdjęcia . Puki co szkoda mi czasu na teoretyzowanie z Tobą przy całym szacunku dla Twojej osoby .

Serr mnie tam to powiewa ale wydaję mi się iż przez takie naprawdę moim zdaniem pozbawione jakiegokolwiek sensu teksty większość wartościowych ludzi mających wiedzę w temacie się nie wypowiada . Wiedza krąży sobie bardzo często poprzez Pw .
W przeciągu ostatnich 2 dni doszło do mnie na Pw
1) Wartości ciśnienia w pompach paliwowych w różnych typach Porsche
2) Kompleksowy manual naprawy K- jeta w 928

Wiesz czemu ludzie nie umieścili tych informacji na forum ......z obawy przed wyśmianiem , czy tekstami w Twoim stylu . Takie moje podejrzenie .
Wiesz czemu kilka wartościowych samochodów nie doczekało się publikacji na forum ...... Pewno z obawy że ktoś kto nie ma pojęcia o tym co naprawdę w starym aucie wartościowe nazwie je " Złomami " .

A ten niby " złom " Z Buka za 29 to najładniej utrzymane 928 jakie widziałem .
Poszło na drugi dzień jak kupiłem swoje dwa .
Ciekawe kto go kupił , ale jedno jest pewne da mu dużo radochy .


Sumarycznie jest 3724;-)

Edytowane przez slawek290 dnia 31-10-2014 10:13
Autor RE: [I] 924 Bydgoszcz Pasadena Yellow
rolo
Użytkownik



Postów: 1152
Miejscowość: Wrocław
Data rejestracji: 03.08.11
Dodane dnia 31-10-2014 09:12
To jest pole do bardzo szerokiej dyskusji. Jeden kupi, rozgrzebie i sprzeda, inny wpakuje naście tysięcy, będzie trzymał latami i płakał przy sprzedaży. W sumie nie ma sensu nad tym dywagować, bo każdy robi ze swoimi autami co chce i co mu sprawia frajdę.
Jest ogłoszenie na tablicy, można dywagować czy tanio czy drogo, choć dyskusja za ile auto było kupione kiedyś tam jest bez sensu. Cena jest na "tu i teraz".

slawek290 napisał/a:

Wiesz czemu ludzie nie umieścili tych informacji na forum ......z obawy przed wyśmianiem , czy tekstami w Twoim stylu . Takie moje podejrzenie .
Wiesz czemu kilka wartościowych samochodów nie doczekało się publikacji na forum ...... Pewno z obawy że ktoś kto nie ma pojęcia o tym co naprawdę w starym aucie wartościowe nazwie je " Złomami " .



Pojechałeś smiley


924 '84 2.0 125 KM

Edytowane przez rolo dnia 31-10-2014 11:21
Autor RE: [I] 924 Bydgoszcz Pasadena Yellow
serr
Użytkownik

Postów: 21
Miejscowość: Częstochowa
Data rejestracji: 11.08.14
Dodane dnia 31-10-2014 11:43
slawek290 napisał/a:
Serr ile starych motocykli czy samochodów miałeś ?
Ja zaczynałem circa 20 lat temu od starego Junaka i starych MO4.
Nauczyłem się jednego . Przeważnie nie udaje się naprawić tego w czym już kilku pseudo mechaników grzebało , albo generuje to kolosalne koszty .
Tam gdzie nikt nie grzebał , jest to łatwe i przyjemne pomimo tego że ten niby " złom " 20 lat stał w szopie . Trwało to zazwyczaj 2 dni . Tam gdzie grzebano to często się to nie udawało ani za rok .
Te same zasady co przy motocyklach stosuję przy autach i jeszcze się nie zawiodłem ;-)

Serr - mogę z Tobą polemizować jak sobie kupisz swoje auto i zamieścisz jego zdjęcia . Puki co szkoda mi czasu na teoretyzowanie z Tobą przy całym szacunku dla Twojej osoby .

Serr mnie tam to powiewa ale wydaję mi się iż przez takie naprawdę moim zdaniem pozbawione jakiegokolwiek sensu teksty większość wartościowych ludzi mających wiedzę w temacie się nie wypowiada . Wiedza krąży sobie bardzo często poprzez Pw .
W przeciągu ostatnich 2 dni doszło do mnie na Pw
1) Wartości ciśnienia w pompach paliwowych w różnych typach Porsche
2) Kompleksowy manual naprawy K- jeta w 928

Wiesz czemu ludzie nie umieścili tych informacji na forum ......z obawy przed wyśmianiem , czy tekstami w Twoim stylu . Takie moje podejrzenie .
Wiesz czemu kilka wartościowych samochodów nie doczekało się publikacji na forum ...... Pewno z obawy że ktoś kto nie ma pojęcia o tym co naprawdę w starym aucie wartościowe nazwie je " Złomami " .

A ten niby " złom " Z Buka za 29 to najładniej utrzymane 928 jakie widziałem .
Poszło na drugi dzień jak kupiłem swoje dwa .
Ciekawe kto go kupił , ale jedno jest pewne da mu dużo radochy .


Niezrozumiałeś mnie, pisząc złom nie miałem na myśli granatowej S4 którą można znaleźć u nas w ogłoszeniach za 29tyś. ,tylko auto które kupiłeś od tego samego właściciela - z wątku 928 Mad Max.

Widać poprzedni właściciel musiał nieźle czarować, wspominając telefonicznie że ma dwa inne, że można z nich zrobić jeden w miarę sensowny egzemplarz.
Zapewne część detali z twojego trafiła do tego za 29tyś. można nawet poczytać, pytanie dlaczego wybrał tamten egzemplarz do ratowania a nie twój? ->
http://porscheclub.home.pl/forum/viewtopic.php?t=10919

Sorki za OT, w sumie dotyczy to 928.
Autor RE: [I] 924 Bydgoszcz Pasadena Yellow
czerwony
Użytkownik



Postów: 552
Miejscowość: Poznań/Śrem
Data rejestracji: 24.08.13
Dodane dnia 31-10-2014 12:14
serr napisał/a:
Zapewne część detali z twojego trafiła do tego za 29tyś.


Sory za brzydkie słowa, ale to jest po prostu pierdolenie, oglądałeś te auta, patrzyłeś czego brakuje w każdym z tych trzech? Wiadomo, coś tam zamienił, pewnie, że lepiej do idealnego prawie stanem 928 można włożyć lepszą kierownicę, ale to kwestia zamiany, a nie braków. Czemu nie ratował egzemplarza Sławka? Bo mniej roboty było przy tym drugim, ale to nie skreśla żadnego z tych 3. Ceny tych aut są odpowiednie, żeby nie powiedzieć okazyjne do ich stanu, nie ma tam patentów, pourywanych kabli czy nie wiem czego się spodziewacie, nie ma 5 warstw lakieru do zdzierania. W każdym z 3 jest inna i kompletna tapicerka.


Pozdrawiam, Adam
924 "Yeti" 78' http://www.924.pl/forum/viewthread.php?forum_id=16&thread_id=7066
928S 82'
Autor RE: [I] 924 Bydgoszcz Pasadena Yellow
slawek290
Użytkownik

Postów: 1176
Miejscowość: Andrychów
Data rejestracji: 27.11.13
Dodane dnia 31-10-2014 12:30
Czerwony - po co się stresować .
Serr masz do mnie 120 km . Zapraszam serdecznie pokryję Ci nawet koszty paliwa . Będziesz mógł do woli fotografować te moje " złomy " i omawiać na forum .
Tak jesteś mistrzem Konfabulacji . Czyżby kolejne wcielenie kolegi z Wrocławia ?

Serr- tak te 3 auta miały zamienione kilka części miedzy sobą. Z mojego do niebieskiego poszła ....
1) Pompa paliwa wraz z filtrem
2) Flansza transwału wraz z wieloklinem
3) Chyba prawy błotnik
4) O ile się nie mylę jeden górny wahacz
5) Jeden przewód ciśnieniowy
6) Najprawdopodobniej zostały zamienione skrzynie biegów( ale to ustalam )
7) Gałka od zmiany biegów automatu
8) Jeden głośnik
9) sterowanie lusterek
10 ) listewka boczna drzwi
11) mocowanie transwału

Jak widać żadna z tych części nie ma praktycznie znaczenia na stan samochodu . Jak dla mnie najważniejsze jest iż buda nie miała dzwona i nie jest kombinowana , a wszystkie strategiczne i drogie elementy są w idealnym stanie .

Serr kiedy skorzystasz z zaproszenia na kawę do mnie lub do jakiegokolwiek użytkownika z forum, abyśmy mieli pewność że naprawdę istniejesz ;-) a nie jesteś 16 wcieleniem kolegi z Wrocławia ?


Sumarycznie jest 3724;-)
Autor RE: [I] 924 Bydgoszcz Pasadena Yellow
rolo
Użytkownik



Postów: 1152
Miejscowość: Wrocław
Data rejestracji: 03.08.11
Dodane dnia 31-10-2014 13:36
slawek290 napisał/a:

Serr kiedy skorzystasz z zaproszenia na kawę do mnie lub do jakiegokolwiek użytkownika z forum, abyśmy mieli pewność że naprawdę istniejesz ;-) a nie jesteś 16 wcieleniem kolegi z Wrocławia ?


Sławek, kur....., atmosfera gęstnieje od jakiegoś czasu właśnie przez takie pitolenie. Znam wiele osób z tego forum i wszyscy są naprawdę miłymi i ogarniętymi ludźmi - w tym Mateusz (Łajka). Daj spokój z osobistymi wycieczkami.


924 '84 2.0 125 KM
Autor RE: [I] 924 Bydgoszcz Pasadena Yellow
pilatus
Administrator

Postów: 1733
Miejscowość: Cze-wa/Piaseczno
Data rejestracji: 28.01.06
Dodane dnia 31-10-2014 13:59
Panowie
Zanim rozwiniecie ten temat w regularną jatkę - proszę o kubeł zimnej wody na głowę (we własnym zakresie).
Czerwony, rolo - rozumiem, że wyrażacie emocje, ale proszę zwracajcie uwagę na język zanim przekroczycie cienką granicę...
Sławek - co chcesz osiągnąć przywołując po raz kolejny Lajkę. Nie trzeba być geniuszem, by zauważyć, że to jest zaczepne. Tylko proszę nie odpowiadaj mi, nie tłumacz, bo to było pytanie retoryczne.
Dyskutujcie Panowie, spierajcie się, ale jeśli zobaczę wycieczki personalne, szczególnie zawierające język mogący urazić respondenta nie będę się za bardzo wahał w czynach.
Do tej pory forum się samodyscyplinowało, ale ten mechanizm zaczyna szwankować od jakiegoś czasu, w związku z tym, jeśli będzie potrzeba, to będzie trzymane twardą ręką

Pozdrawiam
jacek/pilatus
Autor RE: [I] 924 Bydgoszcz Pasadena Yellow
slawek290
Użytkownik

Postów: 1176
Miejscowość: Andrychów
Data rejestracji: 27.11.13
Dodane dnia 31-10-2014 15:07
Pilatus - jak reagować na tego typu nieprawdzie wpisy

"ale szczerze, kupuje złom, coś tam przy nim podłubie za 200zł, następnie wystawia z zyskiem 200% by...
...kupić kolejnego, droższego złoma (z kolegą z Buka od którego Sławek kupił 928, też rozmawiałem o tych 928, wychodziło ok10tyś za sztukę)."

Pierwsze wyszczególniłem bardzo dokładnie ile za co w tym aucie dałem i co włożyłem do niego . Mnie wychodzi strata - a tu się dowiaduję zę mam zysk i to 200 %

Jakim prawem ktoś nazywa moje auto złomem czy kolejnym złomem choć nawet go nie widział ?
W zasadzie nazywa moje dwa auta " złomami "



Czy tego typu zachowania są tutaj tolerowane ? To działanie na zasadzie piszę co mi ślina na język przyniesie i tak nikt nie weryfikuje tergo co piszę ani nie ponoszę konsekwencji swojego pisania . Tym bardziej iż pisze to " człowiek " którego nikt nie zna .

Edytowane przez slawek290 dnia 31-10-2014 15:09
Autor RE: [I] 924 Bydgoszcz Pasadena Yellow
pilatus
Administrator

Postów: 1733
Miejscowość: Cze-wa/Piaseczno
Data rejestracji: 28.01.06
Dodane dnia 31-10-2014 18:02
Jeszcze nie wiem, ale planujemy opublikować nasze (administratorów) przemyślenia niedługo.

Pozdrawiam
jacek/pilatus
Autor RE: [I] 924 Bydgoszcz Pasadena Yellow
Szarak Maryjusz
Użytkownik



Postów: 1705
Miejscowość: Coruscant
Data rejestracji: 15.05.12
Dodane dnia 01-11-2014 09:46
Jak dla mnie to wstyd, że Pilatus musiał się tak wypowiedzieć. 924 to TYLKO samochody, to są TYLKO rzeczy, które służą nam do czerpania przyjemności, a nie plucia jadem.

Usiądźmy, walnijmy sie 3 razy w dekiel i zastanówmy sie po co zapisaliśmy się do tego forum. Po to, żeby zyskać kompanów, z którymi można cieszyć się tymi samochodami i pomagać wzajemnie, a nie produkować sobie wrogów.

Największym problemem jest oczywiście przyznanie się do błędu, oczywiście jego brak w naszej krajowej mentalności i powiedzenie sobie przepraszam. A to tutaj należy zrobić, ponieważ prawie nikt nie postąpił tu właściwie, wszyscy powinni sie przeprosić, że zrobili taki bigos i skończyc z tym.

Jak myślicie, jak czują się Administratorzy? Bo ja myślę, że czują sie jak Alfred Nobel. Ludzie mieli działać wspólnie, a tymczasem wysadzają sie nawzajem.

Ludzie, nie komentujcie, jak nie widzieliście samochodów. Z drugiej strony po co Sławek ma je tu pokazuwać, nie musi, jeśli nie chce, to dobrowolny przywilej tutaj.

Sławek, skoro to wszystko co mówia to bujdy na resorach to po co się w kółko tłumaczysz..

Apeluję o koniec tej Stajni Augiasza, bo jakbyś nie wynosił, gónwo wciąż tu wraca.. Jak ktoś jest zainteresowany samochodem, to jedzie obejrzeć, ewentualnie prosi o pomoc kogoś kto się zna. Jak nie jest zainteresowany to nie gada głupot... Przecież zawsze tak było, po co staczać się ze staczającym się światem.



Porsche 924 2.0 Szarak

Nie przestaliśmy się bawić, gdy staliśmy się starzy.
Stajemy się starzy, bo przestajemy się bawić.
Autor RE: [I] 924 Bydgoszcz Pasadena Yellow
tetsumaru
Użytkownik

Postów: 1093
Miejscowość: Łódż
Data rejestracji: 17.11.09
Dodane dnia 01-11-2014 12:08
Sławku .
Czytam i czytam i ręce mi opadają ...

Po pierwsze to twoje pasadena yellow szczerze powiedziawszy nie jest warta więcej jak 2 - 2,5 kpln to tak z mojego punktu widzenia .

Po drugie , proszę cię uspokój się i skończ z tym bezsensownym "odbijaniem piłeczki" Pokarz że jesteś mądrzejszy smiley

Po trzecie , zamiast tracić nerwy i energię na bez efektywną pisaninę , zajmij się kontynuacją projektów które zacząłeś , dokończ je , zarejestruj i przyjedz którymś z prosiaków na jakiś spot czy zlot


Jest :
944 2,7 1982 czerwony
944 2,5 1986 biały
928 S4 1990 srebrny
Było :
944 2,5 1984 czerwony
1714637
Autor RE: [I] 924 Bydgoszcz Pasadena Yellow
slawek290
Użytkownik

Postów: 1176
Miejscowość: Andrychów
Data rejestracji: 27.11.13
Dodane dnia 01-11-2014 12:45
Tomek za 2- 2,5 sam kupię jeszcze ze 4 takie Taksi . Co do wartości samochodu jak będziesz miał lekkie lusterka z takiego auta to chyba ktoś z forum chce kupić za circa 600 zł . Reszty nie wymieniam bo to na prawdę nie ma sensu .

Tomku pokaż mi ze 4 takie Budynie nie pognite w nie stukane kompletne palące w ori laku - to pojadę i po 3 koła hurtem wezmę .Drwal coś wspominał że jest na kupnie to pewno też wyciągnie 3 klocki i kupi .
Szarak - nie chcesz kupić 924 za 2- 2,5
Przypominam też że cena 4 tyś była z partsami za tysiaka ;-)

400 nowa pompa paliwowa - sporo. Pewnie Bosch, choć spokojnie można śmigać na pompie za 100-150 zł
300 kompletny k- jet działający , kratka głośnika , osłona rozrządu. - dobra cena - z pewnością poniżej cen allegro.
200 nowe dekielki kół uszczelniacze i gniazda wtryskiwaczy - Tak to jakoś wychodzi.
150 deska w fajnym stanie - tanio, choć poszedłbym od razu w regenerację za 700 zł, byłoby jak nowe,
200 oleje filtry świece , pasek rozrządu - jak za wszystko to bardzo tanio, choć mając dostęp do hurtowni, wykonalne.
100 guma do przepustnicy - dobra cena.
70 kopułka , palec i kabel między cewkę a aparat zapłonowy - tak wychodzi, jakby nie liczyć.
50 podłokietnik z dobrymi zawiasami - też dobra cena.


Proponuję zrobić zapisy na kompletne 924 za 2- 2,5

Sławek 290 - 4 szt hurtem za 10000 tysięcy
Drwal - 1 szt
Marchewa - 1 szt
Szarak -1 szt
Blumen tez coś wspominał -1 szt

Tomek dawaj jak masz jakieś 924 za 2- 2,5 bierzemy wszystko .

Edytowane przez slawek290 dnia 01-11-2014 12:56
Strona 7 z 8 << < 4 5 6 7 8 >