924.pl
Nawigacja
Strona Główna
Newsy
Artykuły
Galeria
Forum
Komentarze
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zobacz Temat
924.pl | Klub 924.pl | Forum powitalne
Autor nareszcie
ciachu
Administrator



Postów: 4076
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 29.01.06
Dodane dnia 01-02-2006 00:19
nareszcie przyszedl moment zeby sie przywitac

najlepsze jest to ze czekalem z niecierpliwoscia na ten moment, ukladalem mowe powitalna a jak przyszlo co do czego to brak mi slow

przywitam sie wiec najzwyczajniej w swiecie ze starymi znajomymi i powiem tylko ze cholernie sie ciesze

pozdrawiam
ciachu

Edytowane przez ciachu dnia 01-02-2006 00:30
6925558 www.924.pl
Autor RE: nareszcie
Abelard
Użytkownik



Postów: 975
Miejscowość: Rawa Mazowiecka
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 01-02-2006 11:11
i vice versa...

Chyba kazdemu z nas brakowalo tego co razem stworzylismy dotad na forum 924!

Pozdrawiam!
Autor RE: Halo, Halo... tu ElastiC
ElastiC
Użytkownik



Postów: 855
Miejscowość: Katowice
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 01-02-2006 11:43
Nareszcie, ze tak powiem smiley

Dajcie cynk jak wyglada sprawa servera nowego - ile tam mozna wepchac, bo moze bysmy umieslili pdf'y z dokumentacja servisowa na sajcie? W razie czego moge wrzucic na ftp przez jakiegos anonymousa smiley

Pozdro,
ElastiC/Jacek
elastic 4542351 www.d16.pl
Autor RE: nareszcie
Abelard
Użytkownik



Postów: 975
Miejscowość: Rawa Mazowiecka
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 01-02-2006 14:38
hej a ja zdobylem jakies wzmianki z gazet polskich o naszym kochanym autku, tylko nie wiem gdzie to wrzucic jak cos...


Zbieram na: 968 CS

944 84'
924 80'
924 89' składak targa


"Standing in line is easy, finding your way isn't."
Autor RE: nareszcie
ali
Użytkownik



Postów: 219
Miejscowość: Weissach(D)/Tychy(PL)
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 01-02-2006 15:48
Ali wita, nareszcie strona odzyla, juz powoli przestawalem wierzyc w to. Strona akurat nie dzialala kiedy mialem najwieksze problemy z moim prosiem, no ale o tym pozniej i nie w tym miejscu.
Autor RE: nareszcie
pilatus
Administrator

Postów: 1733
Miejscowość: Cze-wa/Piaseczno
Data rejestracji: 28.01.06
Dodane dnia 01-02-2006 22:32
Elastic (i wszyscy zainteresowani) <- Jest to komercyjny serwer na którym wykupiliśmy hosting. Trochę czasu zajęło nam wybranie odpowiedniej oferty. Z jednej strony, nie za bardzo było nas stać na najlepszy hosting w Polsce (np. home.pl), a z drugiej unikaliśmy jak ognia firm-krzaków z bardzo tanią ofertą, ale serwerami w USA. Na pewno, niektóre działają OK, ale nie mogliśmy pozwolić sobie na eksperymenty. Nauczeni doświadczeniem przywiązywaliśmy dużą wagę do dostępu do możliwości backup'owania. Wybraliśmy jeden z pakietów firmy Lap.pl. Firma ta okazała się przychylna naszemu projektowi i postanowiła nas wesprzeć (mamy 50% rabatu). Wiąże się z tym fakt, że będziemy musieli wywiązać się z zobowiązań i pewnie pojawi się jakiś dyskretny akcent związany z tą firmą na naszej stronie. Mam nadzieję, że to zrozumiecie i zaakceptujecie. Chcieliśmy koniecznie pozostać niekomercyjni, obiektywni, bez banerów reklamowych. Nadrzędna jest dla nas niezależność - od kogokolwiek. Tak, byśmy mogli swobodnie wymieniać poglądy.
A wracając do sedna - ograniczemi jesteśmy zarówno pojemnością konta, jak i limitem transferu. Na pierwszy rzut oka są to wartości duże, ale nie potrafimy obecnie ocenić jakie będzie zainteresowanie stroną i jak przełoży się ono np. na transfer. Plan jest taki, że umieścimy pewną ilość materiału w dziale Download, uzupełnimy galerię, artykuły, wy będziecie pewnie ściągać, oglądać, pisać, a my obserwować transfer. Potem wyciągniemy wnioski i stoponiowo dodawać będziemy materiału.... albo wykupimy większy limit transferu smiley. Oceniam, że potrzebujemy na to do 2 miesięcy.
Tak czy inaczej strona ta ma stanowić możliwie kompletne kompendium wiedzy o Porsche 924, miejsce spotkań miłośników marki i cokolwiek będziecie chcieli. Temu podporządkowane są nasze działania.

Abelard <- Nie wiem jakie masz materiały i nie wiem jak chcesz je zaprezentować. Jeśli masz ochotę napisać artykuł to daj znać, otrzymasz odpowiednie prawa na stronie. Jeśli to są skany to możemy zastanowić się w jakim dziale na stronie je umieścić - chyba mimo wszystko w Artykułach, choćby ze skromnym opisem i wyszczególnieniem skąd pochodzą (wiecie, prawa autorskie).

Postaram się założyć osobny topic, gdzie opiszę co i komu mamy do zaproponowania. Co i jak możecie robić na stronie. Nie chcę przesadzać z formalizmem ale chyba się to przyda.

pzdr
jacek (pilatus)
Autor RE: nareszcie
Abelard
Użytkownik



Postów: 975
Miejscowość: Rawa Mazowiecka
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 02-02-2006 13:02
Mam dwa skany, ktore przeslal mi kolega z porscheclub.pl. Mysle ze spokojnie bedzie mozna je umiescic w dziale Atykuly, problem w tym ze mam slaby transfer itp. wolalbym przeslac komus na mail. Oczywisicie spytam sie czy osoba ktora mi je udostepnila zgadza sie na zamieszczenie. Nie zajmuja za duzo.


Zbieram na: 968 CS

944 84'
924 80'
924 89' składak targa


"Standing in line is easy, finding your way isn't."
Autor RE: nareszcie
ElastiC
Użytkownik



Postów: 855
Miejscowość: Katowice
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 03-02-2006 13:12
Drogi Jacku (pilatusie)

musielibyscie miec ogromny xfer, zeby polozyc dokumentacje, ktora wazy 350MB - 3 downs i juz jest 1GB, wiec... wiadomo.
Nie mniej jednak istnieje rozwiazanie alternatywne dla takich klimatow.

Oczywiscie rowniez bym chcial, zeby na tej sajcie bylo wszysciutko i zeby kluby 924 z calego swiata nam zazdroscily i gratulowaly. W zwiazku z tym - mam nadzieje, ze w niedlugim czasie - bede mogl zaproponowac miejsce na serverze nie obarczone tak gownianymi sprawami typu limit transferu oraz ilosc dostepnego miejsca. Moi kumple stawiaja serwer na uczelni (nie wiadomo ile to jeszcze potrwa), na ktorym bedzie tylko w zasadzie niewielka ilosc stuffu ich i studentow, a dyzio ma 300GB w mirrorze no i zero limitu xferu.

Obiecuje, ze jak tylko wszystko bedzie gotowe - bedziemy tam wrzucali stuff, a w dziale download powsadzamy linki kierujace na tamten server.

Pozdro,
Elastic/Jacek

Edytowane przez ElastiC dnia 03-02-2006 13:14
elastic 4542351 www.d16.pl
Autor RE: nareszcie
Abelard
Użytkownik



Postów: 975
Miejscowość: Rawa Mazowiecka
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 03-02-2006 17:38
Skany o ktorych wspominalem zajmuja 1MB. Nie wiem komu je przeslac?Tobie Pilatus czy Gosi? Napiszcie mi.Mail moze byc w PM lub tu na forum.
Jeden pochodzi z ktoregos nr Auto Sukces (nie wiem ktorego) a drugi wyglada na skan strony ksiazki, chyba stara lub czasopismo z okresu wprowadzenia do sprzedarzy-ale nie jestem pewny. Nawet nie wiem czy kogos zainteresuja i czy juz tego dawno nie widzieliscie smiley ?? Ale mysle ze warto zeby takie rzeczy byly na forum.
Pozdrawiam,
Andrzej/Abelard


Zbieram na: 968 CS

944 84'
924 80'
924 89' składak targa


"Standing in line is easy, finding your way isn't."
Autor RE: nareszcie
pilatus
Administrator

Postów: 1733
Miejscowość: Cze-wa/Piaseczno
Data rejestracji: 28.01.06
Dodane dnia 06-02-2006 21:04
ElastiC <- Z tym transferem nie jest tak źle, troche tych pobrań całości dokumentacji byśmy wytrzymali ;-). Dokumentacja będzie publikowana stopniowo żeby wyeliminować efekt, że nagle 50 osób chce pociągnąć 350 MB. Powolutku wszystko będzie. Ale oczywiście daj znać, transferu nigdy za wiele. Poza tym, nie wszystko pewnie mamy.

Abelard <- daj spokój z tą Gosią, też musiałeś wyskoczyć... teraz wszystko się wydało... a żona moja, Dorotka (gotka) nic nie wiedziała smileysmiley .
A wracając do tematu - skany o których piszesz chyba przysłał ostatnio Blumen (z forum PCP) - jeden pochodzi z książki "Pojazdy RFN", a drugi z AutoSukcesu miał tytuł "Ludowa karta wstępu do klubu". Jeśli to o te materiały chodzi to już mamy (jeszcze kilka dni temu nie mieliśmy), ale dziękuję bardzo za chęci.

ps.
Jeśli chcesz mailować do Gosi to pogadaj z Ketchupem ;-)

pzdr
jacek(pilatus)
Autor RE: nareszcie
Ketchup
Użytkownik



Postów: 245
Miejscowość: Gdynia
Data rejestracji: 31.01.06
Dodane dnia 08-02-2006 14:55
Co do zamiesczacnia zdiec i materialow
Dysponuje sobie trochem miejsca na serwerze 153.19.94.233 . Wlasnie zrobilem tam stronke w 3h. moge na nim postawic mirror downloada z 924.pl. Serwerek jest szybki okolo 700 kB/s.
Mail na stronie lub w kontaktach.

ps.
"Tobie Pilatus czy Gosi?"

Czy ja o czyms nie wiem ??? smiley Moze chodzi o inna Gosie niz ja znam.

Edytowane przez Ketchup dnia 08-02-2006 21:35
Autor RE: nareszcie
Abelard
Użytkownik



Postów: 975
Miejscowość: Rawa Mazowiecka
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 09-02-2006 00:30
hehe...ok Pilatus ciesze sie ze materialy trafily do Ciebie...co do Gosi...hm tak dziwnie wyszlo smiley


Zbieram na: 968 CS

944 84'
924 80'
924 89' składak targa


"Standing in line is easy, finding your way isn't."
Autor RE: nareszcie
darkest
Użytkownik

Postów: 7
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 13.04.06
Dodane dnia 13-04-2006 09:51
ElastiC napisał/a:
Drogi Jacku (pilatusie)

musielibyscie miec ogromny xfer, zeby polozyc dokumentacje, ktora wazy 350MB - 3 downs i juz jest 1GB, wiec... wiadomo.


Można by zrobić z tego torrenta na przykład i seedować go potem, albo... wykorzystać Google mail w charakterze dysku wirtualnego smiley za pomocą tego http://www.gadgetopia.com/post/3109 lub tego http://digg.com/software/Gmail_Drive_1.0.7_released i problem z ograniczeniem transferu chyba zniknie wtedy...

Edytowane przez darkest dnia 13-04-2006 09:59