924.pl
Nawigacja
Strona Główna
Newsy
Artykuły
Galeria
Forum
Komentarze
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zobacz Temat
924.pl | Klub 924.pl | Forum powitalne
Autor RE: Witam Wszystkich Fanów marki PORSCHE www.forumporsche.pl
Lajka
Użytkownik

Postów: 1284
Miejscowość: Jakieś takieś
Data rejestracji: 13.07.08
Dodane dnia 05-12-2014 20:01
nie


Prawdziwy nick -> Łajka smiley
Autor RE: Witam Wszystkich Fanów marki PORSCHE www.forumporsche.pl
Paluch Lakiernik
Użytkownik



Postów: 656
Miejscowość: Włocławek
Data rejestracji: 17.12.11
Dodane dnia 05-12-2014 20:35
Fajny pomysł. Według mnie tak powinno być od początku.
Ciekawe tylko czy to wypali jeśli forum miałoby składać się z osób z PCP i 924, czy te osoby będą aktywne na 3 forach na raz? Niewiadomo na czym się skupić? Ale wizja fajna, mi się podoba.


8962262
Autor RE: Witam Wszystkich Fanów marki PORSCHE www.forumporsche.pl
rolo
Użytkownik



Postów: 1152
Miejscowość: Wrocław
Data rejestracji: 03.08.11
Dodane dnia 05-12-2014 20:53
Pomysł fajny jednak w mojej ocenie ma dwa minusy:
- stoi na szablonie, a to denerwuje,
- myślę, że nie wszystkich interesują wszystkie modele porsche i nasza obecność na 924.pl nie jest przypadkowa.

Tak czy inaczej, powodzenia! smiley




924 '84 2.0 125 KM
Autor RE: Witam Wszystkich Fanów marki PORSCHE www.forumporsche.pl
Marta
Użytkownik

Postów: 1010
Miejscowość:
Data rejestracji: 27.06.06
Dodane dnia 05-12-2014 21:09
To jest forum dla wszystkich. Nie widziałam, żeby nasi Administratorzy miotłami przeganiali właścicieli 911. Forum PCP ma inną formułę, inne założenia, stąd podział na części dostępne bądź nie w zależności, czy ktoś przystąpił do Klubu.

Było wiele pomysłów na połączenie obydwu środowisk. Nie wiem z jakim skutkiem, bo ja reprezentuję zatwardziały beton i nie śledzę wydarzeń związanych z PCP.
W każdym razie nie jesteście pionierami.

Życzę Wam powodzenia, choć spektakularnego sukcesu nie wróżę.
A ponieważ jestem bardzo stała w uczuciach, to oficjalnie deklaruję dozgonną wierność 924.pl


Autor RE: Witam Wszystkich Fanów marki PORSCHE www.forumporsche.pl
Cyryl
Użytkownik



Postów: 1190
Miejscowość: Sandomierz
Data rejestracji: 02.11.10
Dodane dnia 05-12-2014 21:33
Cześć,
trudno nie zapytać dlaczego taka inicjatywa wypływa właśnie teraz= wobec tego, co aktualnie dzieje się na forum PCP, zwłaszcza w wątku forumowicze-nieklubowicze.
Myślę, że niezadowolenie niektórych osób z oferty czy specyfiki klubu PCP nie powinno prowadzić do powstania trzeciego forum. Taka inicjatywa już była; dobry rok lub dwa lata temu- i po krótkim życiu spełzła na niczym. Tu ewidentnie zamiast poprawić funkcjonowanie PCP, zaproponować i wdrożyć zmiany- proponujemy sztuczny twór, który ma opierać się na negacji.
"Wspólna pasja" czuję, że nas nie połączyła, ale raczej podzieliła.
Podzieliła na tych z PCP wraz z opłatami klubowymi/forumowymi, i na tych bez nich.

Natomiast jak wyobrazacie sobie funkcjonowanie takiej e-społeczności?
PCP ma swoje imprezy, można się spotkać na torze czy wyjeździe..
924.pl też jest społecznością całkiem konkretną..
I nagle powstaje trzecia, której każdy nie będzie w stanie śledzić, odrębna jak Forum Hondy, ze swoimi niesnaskami i specyfiką. I co? I taka społeczność będzie organizować swoje wyjazdy, czy dołączać do tych organizowanych przez np. pcp? Nie rozumiem. Zero przejrzystości i naturalnej integracji. Postrzegam to jako nienaturalny twór oparty na buncie i działaniu z serii "ja wam pokażę".
Próba najprostszego pokazania, że forum może byc darmowe, dostępne bez ograniczeń.
To każdy z nas wie, i być może dlatego też wśród nas, forumowiczów 924.pl tak mało klubowiczów PCP smiley
Powstanie nowego forum "gra" na osłabienie tych istniejących, nie buduje a burzy.
W sposób naturalny swego czasu oddzieliła się grupa zapaleńców klasycznych 911, forum raczej kameralne i techniczne. Niechętnie, ale została przyjęta do powszechnej wiadomości i sobie istnieje. Bo odpowiada na konkretne zapotrzebowanie, inne niż zrobienie komuś na złość.
Dla mnie forum PCP jest nieatrakcyjne także dlatego, że nie stać mnie na pełny do niego dostęp i udział w imprezach na proponowanym poziomie.
Napisałem chaotycznie, ale może najważniejsza myśl będzie jasna: raczej walczył bym, by PCP znalazło sposób na wszystkich posiadaczy porsche, także tych, dla których składka 400zł to nie "jeden pełny bak paliwa" ale "rok pełnego OC".
Autor RE: Witam Wszystkich Fanów marki PORSCHE www.forumporsche.pl
rolo
Użytkownik



Postów: 1152
Miejscowość: Wrocław
Data rejestracji: 03.08.11
Dodane dnia 05-12-2014 21:51
Abstrahując od tego czy 400 zł to mało czy dużo, forum PCP jest np. dla mnie nieatrakcyjne i płacenie 400 zł byłoby wyrzuceniem pieniędzy w błoto. Porsche w zasadzie podobaja mi się trzy 924, 928 i Panamera. Inne mi się zdecydowanie mniej podobają, niezależnie od ceny. Na Panamere mnie nie stać więc można przyjąć, że 924.pl zaspokaja wszystkie moje potrzeby forumowe i integracyjne smiley

Mówiąc o szablonie miałem oczywiście na myśli skrypt php i jego wygląd.


924 '84 2.0 125 KM
Autor RE: Witam Wszystkich Fanów marki PORSCHE www.forumporsche.pl
Paluch Lakiernik
Użytkownik



Postów: 656
Miejscowość: Włocławek
Data rejestracji: 17.12.11
Dodane dnia 05-12-2014 21:51
Problem nie dotyczy chyba tylko marki Porsche. Prawie każda marka ma swoje forum ogólne i forum danego modelu. Czemu przykładowo właściciele BMW E30 zakładają swoje forum, a nie piszą na stronie BMW klub polska? Z braku miejsca ?
W przypadku Porsche też jest jakieś zamieszanie i podział ale mam obawy czy ktoś ten bałagan kiedyś ogarnie ? Na 924 jest chyba w regulaminie, że można pisać o swoim aucie jeśli tylko to Porsche. Osobiście, ze względu na wyraźną nazwę "924" mam obawy czy pisanie tutaj o 911 czy cayenne ma sens ? Czy posiadacza 924 zainteresuje temat kasowania błędów w komputerze Panamery?


8962262
Autor RE: Witam Wszystkich Fanów marki PORSCHE www.forumporsche.pl
piterson
Użytkownik



Postów: 3497
Miejscowość: Kraków
Data rejestracji: 02.02.06
Dodane dnia 05-12-2014 22:11
Dużo zostało powiedziane w temacie.

Moje 0,03: Są aktualnie w PL dość mocno osadzone 3 niezależne od siebie fora Porsche. Biorąc pod uwagę "niszowość" marki i stosunkowo niewielką liczbę właścicieli aut i potencjalnych użytkowników forum uważam, że tworzenie kolejnego miejsca w sieci jest bez sensu.

BTW brakuje mi szerszego udziału społeczności 924.pl w PCP. Jak sobie przypomnę świetne Zloty w Poznaniu, integrację, umawianie się na bicie rekordów itp - ech, oby się to wróciło. No cóż, Walne tuż, tuż - powalczymy.


944 '86 3.0
996.2 C4 cabrio '02
997TT '06
Cayenne S Diesel '14
Macan GTS '16
ex:
944 S2 '89
Autor RE: Witam Wszystkich Fanów marki PORSCHE www.forumporsche.pl
Dlugi
Użytkownik



Postów: 3406
Miejscowość: Lublin i okolice.
Data rejestracji: 05.02.06
Dodane dnia 05-12-2014 22:19
Witam, dziwi mnie jedno... Brak odwagi, zakładanie nowego profilu, nie przedstawienie się....i zasłaniane się "stwierdziliśmy"... "myślimy" kto?

konkrety.... Przecież możecie założyć, własne forum i własny klub...

Dlaczego nie masz na tyle jaj żeby pisać z własnego profilu?
zrób zlot, spot, cokolowiek, chętnie przyjadę i ponarzekam.

ale tu mi pachnie Enigmą...


Pozdrawiam smiley
Porsche & ?

Edytowane przez Dlugi dnia 05-12-2014 22:30
7442000 www.classiccars4you.com
Autor RE: Witam Wszystkich Fanów marki PORSCHE www.forumporsche.pl
cichy
Użytkownik



Postów: 742
Miejscowość: Płock
Data rejestracji: 27.11.08
Dodane dnia 05-12-2014 22:25
Jak dla mnie reakcja PCP całkowicie poprawna smiley

I tym razem w 100% zgadzam sie z Cyrylem z całością wypowiedzi


944 T 90r. - "Rothmans"

Tor Poznań
2016r.: 1:43.402
Autor RE: Witam Wszystkich Fanów marki PORSCHE www.forumporsche.pl
czerwony
Użytkownik



Postów: 552
Miejscowość: Poznań/Śrem
Data rejestracji: 24.08.13
Dodane dnia 05-12-2014 22:30
Standardowy tragiczny wygląd forum, profil na fejsie z polubieniem jednej osoby, tak się nie startuje... Gdzie ta grupa osób, która "stwierdziła", że takie forum jest potrzebne?


Pozdrawiam, Adam
924 "Yeti" 78' http://www.924.pl/forum/viewthread.php?forum_id=16&thread_id=7066
928S 82'
Autor RE: Witam Wszystkich Fanów marki PORSCHE www.forumporsche.pl
Marta
Użytkownik

Postów: 1010
Miejscowość:
Data rejestracji: 27.06.06
Dodane dnia 06-12-2014 00:44
Obśmiałam się ze śmiechu smiley
[img]https://lh3.googleusercontent.com/-f_5a07MyjpI/VIJCXjO0oBI/AAAAAAAAOlk/Ha0YU5bdUeU/w1044-h464-no/forum1.jpg[/img]

Edit:
piterson napisał:
BTW brakuje mi szerszego udziału społeczności 924.pl w PCP.

Uwierz, próbowałam. I o ile możliwość (dzięki Ciachowi) podglądania od kuchni "Motonostalgii" była bardzo sympatycznym doświadczeniem, o tyle wspólne spędzanie czasu pod namiotem na imprezach CA Cup sprawiło, że moja samoocena, po konfrontacji z ociekającymi prestiżem niektórymi bałwanami z PCP, skoczyła na główkę z 19 piętra bloku na warszawskim Grochowie.




Edytowane przez Marta dnia 06-12-2014 01:26
Autor RE: Witam Wszystkich Fanów marki PORSCHE www.forumporsche.pl
Dlugi
Użytkownik



Postów: 3406
Miejscowość: Lublin i okolice.
Data rejestracji: 05.02.06
Dodane dnia 06-12-2014 00:49
Witam,

czary jakoweś....
zniknęły wszystkie posty tego starego/nowego uzytkownika forum.




Pozdrawiam smiley
Porsche & ?
7442000 www.classiccars4you.com
Autor RE: Witam Wszystkich Fanów marki PORSCHE www.forumporsche.pl
Olo924
Użytkownik



Postów: 4755
Miejscowość: Kraków / Warszawa
Data rejestracji: 04.02.06
Dodane dnia 06-12-2014 14:39
piterson napisał/a:
Dużo zostało powiedziane w temacie.

Moje 0,03: Są aktualnie w PL dość mocno osadzone 3 niezależne od siebie fora Porsche. Biorąc pod uwagę "niszowość" marki i stosunkowo niewielką liczbę właścicieli aut i potencjalnych użytkowników forum uważam, że tworzenie kolejnego miejsca w sieci jest bez sensu.

BTW brakuje mi szerszego udziału społeczności 924.pl w PCP. Jak sobie przypomnę świetne Zloty w Poznaniu, integrację, umawianie się na bicie rekordów itp - ech, oby się to wróciło. No cóż, Walne tuż, tuż - powalczymy.


Jak zapisywaliśmy się do klubu - jeszcze za czasów zarządu Jacka - pierwsza impreza - rajd z jajem - wycieczka około wielkanocna do Ciechanowca, zwiedzanie muzeum, atrakcje, miłe przyjęcie i integracja rodzinna, było super, potem kolejny rok - oprócz imprez sportowych imprezy dla całych rodzin, wszyscy wiecie że to akurat dla mnie jest szalenie ważna część - nie mam na tyle czasu i nie mam potrzeby "uciekania z domu na weekendy", weekendy chce spędzić z rodziną - z dziećmi, dlatego formuła imprezy w Poznaniu kiedy był rajd turystyczny była wspaniała, rok później w Ułężu też był wspaniały raj po okolicy i atrakcje także dla dzieci, w zimie była fajna impreza integracyjna - Mikołajki dla dzieciaków - też było fajnie (dużo ludzi, wszyscy z rodzinami, fajna atmosfera), kolejny rok - Ułęż, dzieciaki nie mogły się doczekać zadań i rozwiązywania ich ale już wtedy dowiedziałem się od organizatora że nie ma chętnych i mimo, że były załogi zainteresowane tą formułą obsługa rajdu zeszła z trasu - bo to nie ma sensu - dzieciaki były zawiedzone - my z resztą też. W tym roku w PCP była jedna impreza atrakcyjna dla nas - Sandomierz - fajne spotkanie, natomiast reszta imprez to tylko ściganie się na dodatek autami w których komplet opon jest droższy od mojego auta i na dodatek nikt nie ma ochoty czekać na wolniejsze auto w stawce ... a jak już jest impreza turystyczna - Bieszczady - to w formule nie Classic ale Exclusive - dla mnie 2 kPLN to jest tydzień na nartach w austrii a nie weekend w hotelu, nie widzę sensu wydawania takiej kasy za co z czego w zamyśle nie mam kiedy korzystać - przecież idea była taka żeby pojechać w Bieszczady napawać się pięknem otoczenia a nie siedzieć w spa cały dzień.
Niestety dla mnie PCP to z roku na rok bardziej exclusive i coraz mniej oferty dla "normalnych" ludzi.
Dlatego też mocno zastanawiam się jaki jest sens płacić w tym roku składkę. Na dodatek nie wiadomo jeszcze nic o planach klubu na 2015 rok, czy eogóle znajdę cos dla nas w ofercie?
a u nas - spontany, fajne imprezy, spotkania sportowe, turystyczne i bez zadęcia wszystko się jakos kręci ... jest fajnie - i wszystkim nam życzę aby jak najdłużej tak pozostało !!!!
tak trzymajmy i nie zmieniajmy formuły 924.pl


924 '78
944 '83

Każdy kilometr przejechany nie Transaxlem, to stracony kilometr.
Jeder Kilometer ohne Transe ist ein verlorener Kilometer ...
Autor RE: Witam Wszystkich Fanów marki PORSCHE www.forumporsche.pl
skorzak
Użytkownik

Postów: 48
Miejscowość:
Data rejestracji: 02.06.10
Dodane dnia 12-12-2014 13:33
Marta napisał/a:
To jest forum dla wszystkich. Nie widziałam, żeby nasi Administratorzy miotłami przeganiali właścicieli 911. Forum PCP ma inną formułę, inne założenia, stąd podział na części dostępne bądź nie w zależności, czy ktoś przystąpił do Klubu.
...
A ponieważ jestem bardzo stała w uczuciach, to oficjalnie deklaruję dozgonną wierność 924.pl


To prawda, nie mam obecnie prosiaka... a siedze i kibicuje projektom. Lubie czytac przygody z odbudową własnych projektów i modyfikacji.

To forum ma wysoki poziom kultury technicznej (użytkowników też)... na PCP nie dałem jakoś rady...

PS: brakuje mi polskiego forum Rover SD1 w stylu 924...smiley


Jetta mk1 '82 1.6 CL - mułek roboczy
924 '79 - sprzedane na rzecz:
Rover SD1 2600S '84 - w trakcie remontu
W przyszłości:
924/944...
Autor RE: Witam Wszystkich Fanów marki PORSCHE www.forumporsche.pl
Vjackmax
Użytkownik



Postów: 151
Miejscowość: Jasienica
Data rejestracji: 25.05.09
Dodane dnia 12-12-2014 14:01
Marta napisał/a:
Obśmiałam się ze śmiechu smiley
[img]https://lh3.googleusercontent.com/-f_5a07MyjpI/VIJCXjO0oBI/AAAAAAAAOlk/Ha0YU5bdUeU/w1044-h464-no/forum1.jpg[/img]

Edit:
piterson napisał:
BTW brakuje mi szerszego udziału społeczności 924.pl w PCP.

Uwierz, próbowałam. I o ile możliwość (dzięki Ciachowi) podglądania od kuchni "Motonostalgii" była bardzo sympatycznym doświadczeniem, o tyle wspólne spędzanie czasu pod namiotem na imprezach CA Cup sprawiło, że moja samoocena, po konfrontacji z ociekającymi prestiżem niektórymi bałwanami z PCP, skoczyła na główkę z 19 piętra bloku na warszawskim Grochowie.



Szkoda Marta, że wrzucasz wszystkich do jednego worka. Spędziłem pod tym namiotem troche czasu. Dla mnie to były fajne czasy.


Vjackmax
911 Carrera 4 (964) Targa
wyprodukowano 1329 szt.
911 Carrera S (997)
Ofiarra Ferrari
Autor RE: Witam Wszystkich Fanów marki PORSCHE www.forumporsche.pl
Marta
Użytkownik

Postów: 1010
Miejscowość:
Data rejestracji: 27.06.06
Dodane dnia 12-12-2014 15:32
Vjackmax napisał:

Szkoda Marta, że wrzucasz wszystkich do jednego worka. Spędziłem pod tym namiotem troche czasu. Dla mnie to były fajne czasy.

Rety, Jacku, pod żadnym pozorem nie odbieraj tego do siebie.
Mój głos to sprzeciw wobec niektórych członków PCP, którzy pokazali inną twarz klubu podczas imprezy łączonej "CA Cup + PCP + 924.pl Biała Podlaska 10.08.13". Mówię o osobach, których nie znam z 924.pl, a na forum PCP nie jestem zarejestrowana, więc trudno mi doprecyzować o kogo chodzi.
Nie chciałam wchodzić w szczegóły, ale Twój post uświadomił mi, że zbyt szeroko potraktowałam temat i może ktoś jeszcze mógł poczuć się urażony.

Teraz wydaje mi się to śmieszne, ale wtedy tamtą imprezę mocno odchorowałam.
Tak czy inaczej namiot 924.pl i atmosfera pod nim panująca to fenomen na skalę ogólnoświatową. Nie chciałabym swoim nierozważnym postem schrzanić sukcesu Gotki i Pilatusa.

Niniejszym posypuję głowę popiołem smiley