924.pl
Nawigacja
Strona Główna
Newsy
Artykuły
Galeria
Forum
Komentarze
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zobacz Temat
924.pl | Klub 924.pl | Forum powitalne
Autor Powitanie
Pawel
Użytkownik

Postów: 9
Miejscowość:
Data rejestracji: 20.03.15
Dodane dnia 22-03-2015 20:14
Witam wszystkich, mam 18 lat. Tym roku matura, a po maturze kto wie może pierwszy samochód - Porsche 944. Miałem okazję spotkać w piątek @Cyryla, który pokazał mi swoje 944. Odkąd zacząłem kurs, zastanawiałem się jakie auto w przyszłości wybiorę. Przeglądając wszelakie oferty na olx, allegro, otomoto itd natknąłem się na Porsche 944. Zaciekawiło mnie swoim kształtem, chowanymi lampami charakterystycznymi dla minionych lat. Aktualnie jeżdżę Fordem Focusem 1.6 z 2000 roku z instalacją LPG, więc instalację w 944 odbieram tylko i wyłącznie jako zaletę. Jedyne czego się obawiam w przypadku tego auta to koszta związane zarówno z eksploatacją, jak i ubezpieczenia.

Pozdrawiam,
Paweł
Autor RE: Powitanie
Qbak
Użytkownik



Postów: 7455
Miejscowość: Rawa Mazowiecka/Warszawa
Data rejestracji: 03.08.07
Dodane dnia 22-03-2015 20:28
Witamy na forum smiley

Zaczynając od końca. Ubezpieczenia nie masz się co bać, kup auto jeżeli masz taką
możliwość z kimś kto ma maksymalne zniżki na pół i już. Dodatkowo te auta mają
już 25 lat i w PZU dostaniesz OC za ok. 200-300zł na rok. Czyli mniej niż jeden bak smiley
Hmmm, czy raczej może zbiornik smiley choc ja bym raczej gazy unikał, ale jak się nie
poparzysz to się nie nauczysz. Im wcześniej tym lepiej.

Powodzenia w poszukiwaniach Twojego Porsche! smiley


924 2.0 N/A - 83' Targa LM8U
Tor Poznań 2:04,992
Mapa Polskich Transaxli

QBAK - nowe części (i akcesoria) do Porsche
www.qbak.pl
Autor RE: Powitanie
Szarak Maryjusz
Użytkownik



Postów: 1705
Miejscowość: Coruscant
Data rejestracji: 15.05.12
Dodane dnia 22-03-2015 20:55
Witaj!

Ja również byłem w podobnej sytuacji 3 lata temu smiley. Miałem 18 lat, ale ja z kolei wsiadłem do Porsche 924 2.0 - to był mój pierwszy samochód, jest i chyba już się z nim nie rozstanę, najwyżej 944 kiedyś dokupię smiley. W naszym wypadku ważną role odgrywa to, żeby znaleźć auto z dobrą mechaniką. Żeby się przez te parę ładnych lat nauki (chyba, że nie planujesz studiować) pokulało bezawaryjnie. W przeciwnym wypadku kosztowne awarie zniechęcają i odbierają całą radość. Porsche to bardzo dobre auta, jeśli nie są zapuszczone. Mój przez 3 lata użytkowania nie miał żadnej awarii. Wydatki eksploatacyjne wołał jedynie podstawowe, jak w każdym aucie, lecz ja i tak wydałem na niego trochę więcej, bo zasłużył smiley. Gazu raczej bym unikał, aczkolwiek są egzemplarze, które sobie z instalacją radzą i nic im nie jest. Ja w swoim gazu nie mam, jeżdżę trochę rzadziej, ale auto nigdy zakurzone i zastane nie jest smiley. 944 mają lepsze elektroniczne wtryski, niż 924 2.0 i z reguły powinny palić trochę mniej, ale na co dzień i tak nie byłoby mnie stać, by jeździć bez gazu. No może byłoby, ale na nic innego bym nie miał smiley.

Pozdrowienia


Porsche 924 2.0 Szarak

Nie przestaliśmy się bawić, gdy staliśmy się starzy.
Stajemy się starzy, bo przestajemy się bawić.
Autor RE: Powitanie
Cyryl
Użytkownik



Postów: 1190
Miejscowość: Sandomierz
Data rejestracji: 02.11.10
Dodane dnia 22-03-2015 21:08
Cześć,
fajnie, że się zarejestrowałeś.
Jak wspomniałem w rozmowie na żywo; eksploatacją, OC i spalaniem nie ma co się przejmować. Raczej bym wziął pod uwagę warunki w których będziesz trzymał samochód; jakiś dach na zimowe miesiące, parking podziemny lub inna wiata. Trzymanie ładnego 944 pod blokiem przez cały rok też spowoduje, że auto nie zyska. Spalanie nie zabija, choć wiele zależy od przebiegów i ciężaru nogi.
Kupuj sercem, ale miej oczy szeroko otwarte. O dobrego doradcę na krakowskiej ziemi nietrudno, a i rynek 944 na tyle nieduży, że mało który egzemplarz nie jest znany na forum. No cóż, niewiele się tu ukryje smiley
Czytaj, pytaj, korzystaj z wyszukiwarki forumowej... i nie zwlekaj!
Masz niedaleko auto warte grzechu...
http://924.pl/forum/viewthread.php?forum_id=17&thread_id=7735
Autor RE: Powitanie
vip3r
Użytkownik



Postów: 6067
Miejscowość: Wolica (k.W-wy/Janek)
Data rejestracji: 23.10.06
Dodane dnia 22-03-2015 22:40
cześć - powodzenia w poszukiwaniach.


968 Cabrio http://924.pl/forum/viewthread.php?forum_id=16&thread_id=11503

911 i reszta http://924.pl/forum/viewthread.php?forum_id=16&thread_id=10460

FANTY do spylenia/zamiany : http://olx.pl/oferty/uzytkownik/2whg/