924.pl
Nawigacja
Strona Główna
Newsy
Artykuły
Galeria
Forum
Komentarze
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zobacz Temat
924.pl | Klub 924.pl | Zloty/Imprezy/Wydarzenia
Strona 2 z 2 < 1 2
Autor RE: Sports Car Together Day 9.06.2018 Silesia Ring
Mata
Użytkownik



Postów: 274
Miejscowość: Warszawa/Poznań
Data rejestracji: 02.07.14
Dodane dnia 08-06-2018 01:27
Jacek, super że będziesz :-)


Michał
jest: 356C '65, 912 '66, 914-6 '70, 968 cabrio '92, 996 Millenium '00 + 126p S '78
było: 914-4 '73, 914-4 CanAm '74, 924 '79, 944 '84, 944S2 cabrio '90, 986S '00, 996.2 targa '03
Autor RE: Sports Car Together Day 9.06.2018 Silesia Ring
vip3r
Użytkownik



Postów: 6066
Miejscowość: Wolica (k.W-wy/Janek)
Data rejestracji: 23.10.06
Dodane dnia 12-06-2018 08:28
no i byłem smiley

i byłem nie tylko na koncercie (co w swoją drogą było zdecydowanie warte tej ceny!)

zgłosiłem się na Porsche Parade

trasa obejmowała start w szczecinie o 8:00 ale tą część trasy musiałem odpuscic gdyż gosia musiała skończyć zajęcia i mogłem ruzyć dopiero 13:40 więc ustaliłem że dołączę w Poznaniu.

w Poznaniu byłem ciut przed 17:00 akurat żeby zarejestrować się w hotelu NOVOTEL Centrum podpisać duży plik zgód (RODO, regulaminy, zrzeczenie sie roszczen wybranie czy pozwalam myć moje auto, wykorzystanie wizerunku, wynajem auta na torze itp...) plik był spory smiley no i po wszystkim otrzymaliśmy klucze do pokoju oraz bilety na mecz Polska Chile - w pierwszym rzędzie na stadionie w Poznaniu w sterfie Biznes . smiley

tuż przed wyjazdem poznałem goscia specjalnego którego ekipa startująca w poznaniu poznała na lunchu już - dołączył do nas genialny bramkarz Jerzy Dudek smiley - z którym ok 19:15 nas zabrano na mecz (swoja drogą jak sympatyczny to gość to chętnie opowiem zainteresowanym przy okazji smiley )

strefa biznes jest super - catering, rozdane szaliki, napoje, no i towarzystwo smiley (kilka osób mówiło mi że tam na paradzie będą ludzie z którymii trudno bedzie nawiązać kontakt - bzdura - masa sympatycznych ludzi - choć przyznam że kilak osób z loży naszej faktycznie ni umiało sie na meczu zachować i było mi wstyd za nich smiley - ale to nieliczne osoby - choć i tak - bo jak siedzisz w pierwszym rzędzie to przebiegający piłkarze muszą słyszeć co wołasz... no i wstyd nieco... no ale to kilka osób - reszta extra no i atmosfera meczu - zobaczyć tak blisko gwiazdy futbolu - super przeżycie smiley mojej żonie bardzo podobala się ta część smiley

potem bus zabrał nas z powrotem do hotelu (część poszła jeszcze balować ale my z kilkoma poznanymi osobami już bylismy wyczerpani - co pozwolilo nam sie stawic rano na foty aut pod stadionem a nie wszyscy dali rade smiley )

no wiec w sobote po sniadaniu pojechalismy pod stadion - tam mile pogaduchy podczas ustawianai aut, kolejne sniadanie w restauracji stadionowej (bardzo fajna!) no i wspolna fota i wyjazd do Pałacu Brzeźno.

tam lunch ogladanie aut i dalsze pogaduchy - pałac cudny z licznymi fajnymi zakamarkami - auta zaparkowane na polu golfowym przed pałacem rewelka smiley

moze w tym momencie dodacm co raczej dal mnie oczywistae (ale podobno nie zawsze bylo standardem) ze catering był z klasą różnorodny i pyszny - nie stałem w żadnej kolejce do niczego też - jak napisalem - spodziewalem sie tego ale kilka osob przestrzegalo mnie ze to nie byl stndard w poprzednich paradach.

po relaksiku w palacu ok 15 ruszylem z gosią jako prawie ostatni zspod palacu do silesia ring... a tam... naprawdę PETARDA...

ale to chyba dopiero w następnym odcinku napisze smiley


968 Cabrio http://924.pl/forum/viewthread.php?forum_id=16&thread_id=11503

911 i reszta http://924.pl/forum/viewthread.php?forum_id=16&thread_id=10460

FANTY do spylenia/zamiany : http://olx.pl/oferty/uzytkownik/2whg/
Autor RE: Sports Car Together Day 9.06.2018 Silesia Ring
vip3r
Użytkownik



Postów: 6066
Miejscowość: Wolica (k.W-wy/Janek)
Data rejestracji: 23.10.06
Dodane dnia 12-06-2018 11:01
no więc TOR SIlesia RING

w drodze nieco burzowo było wiec doceniłem znów mój naped na 4 łapy który daje przyjemne poczucie pewności wtych warunkach.

gdy dojechaliśmy zobaczyliśmy szeregi rozbitych namiotów w alejkach nazwanych torami (mój był nr 222 na Brands Hatch smiley ) oraz naturalnie kilkaset porsche.

od razu też było słychać wyczynowe modele ryczące po torze (o tym dalej bo TAK - były nimi jazdy!!!)

po zaparkowaniu (przy pomocy stewardów bo ustawiali równo żeby na zdjeciach cudnie wszystko wyglądało) poszlismy do namiotów a tam kolejne cuda smiley

namioty bardzo dobrej jakości, z nowymi naturalnie materacami śpiworami reczniczkami brandowanymi 70 a nawet poduszeczkami i klapeczkami z logo 70 (coś z tych gadżetów wystawię na aukcję dla Adama smiley - więc bedzie okazja coś zdobyć smiley

totalnie zaskoczony super jakością wszystkiego uznałem że nie ma opcji żebym bez reczniczka wrócił więc poszedłem do rejestracji spytać o reczniczi i dowiedziałem sie że nie tylko reczniczki ale WSZYSTKO!!! jest moje - łącznie z namiotem !!! - przepraszam ale ja zaniemówiłem nieco - szczególnie że podkreślam JAKOŚĆ tych rzeczy była na naprawdę super poziomie (zresztą kto będzie u mnie w sobotę na oglądaniu LeMans będzie mógł sie przekonać bo rozbiję ten namiot smiley ) - nawet Gosi to zakwaterowanie się od razu bardziej spodobało jak się dowiedziała że cały dom jest już nasz smiley

do tego niby pod namiotem ale toalety i przysznice mimo że mobilne to były naprawdę ładne - takie z kontenerów, ale bardzo łądnie wykończone - z lusterkami, okładzinami ładnymi - wszystko najwyższej jakości (to było jak gumiś z żoną powiedziali mocne odstępstwo od klimatuy lemans bo tam podobno kolejki do toitoi z własnym papierem to standard smiley - ale ja chyba wole jednak luksus jaki nam dali smiley

no dobra ale KONCERT (tuż przed wręczenie nagród dla ekip czeskich które tego dnia śmigały po torze (my z parady - następnego - o tym za chwilę) oraz nagrody wręczone przez Mikiciuka dla najfajniejszych aut w paradzie - i tu warto zaznaczyć od razu super klimat jaki Patryk wprowadził - energia radość - moim skromnym zdaniem Impreza by zyskała gdyby więcej elementów miało jego jako narratora.

w między czasie śmingął mi gdzieś Jay Kay dający wywaiadu przed Carrerą GT (opbok było pełno innych ciekawych aut jak 356, 928CS, 911 RS itp - powrzucam foty to bedzie - do tego przy każdym była hostessa w strou z epoki! - cudnie to wyglądało. właśnie może warto wspomnieć że pełno było wszędzie ślicznych hostess z Polski i Czech - zabawnie było podchodząc nigdy nie wiadomo było czy po polsku czy po angielsku rozmawiać - uśmiechnięte i sympatyczne - wszystko było dokłądnie tak jak mnożna było wymarzyć sobie - naprawdę organiazcja z KLASĄ.

dobra koncert bo mi wątek umyka smiley - koncert Jemiroquai się zaczął i od razu PETARDA! Jay Kay super kontakt z publicznością - koncert przy takiej publiczności (i dla tak ograniczonej liczby super) muzyka brzmiała w całym kompleksie się jak komuś za głośno skakać pod sceną to można było dalej lub usiąść i coś zjeść (cuda jakie były dostępne do jedzenia to temat na inną długą opowieść) - koncert dłuższy niż zapowiadany nakręcił super imprezę która w niektórych przypadkach trwała do rana - super było widzieć mega zadowolone twarze nawet u osób które znam od dawna i często są czymś zmartwione - po prostu magiczny klimat udało się idealnie stworzyć.

ja z gosią jakoś koło pierwszej poszliśmy do namiotu smiley

...gdzie obudził mnie o 4:20 ryk wyczynowego auta latającego po torze - znów jak w LeMans (choc tam to ryk jest non stop bez tych kilku h ciszy smiley ) - jak się potem okazało krecili jakies reklamówiki - na pewno jeszcze zobaczę to drapieżnie zielone 911 GT3 RS na jakimś filmie smiley

ponieważ żona kazała się nie budzić do południa cichutko wymknąłem się, prysznic śniadanie alko-test dzięki któremu dostałem pomarańczową opaskę uprawniającą mnie do jazd, zameldowałem się na najwcześniejszej odprawie gdzie dowiedziałem co jest dla mnie dostępne:

- jazda Cayenne przeprawowa po torze off road (gdzie przechyly wznoszenia pokazywaly jak naprawde powaznie terenowe to auto potrafi być.
-szybka jazda Cayenne po torze błotnym - naprawdę mega - instruktorzy sami zachęcali to ostrego pałowania i auta dawały mega radochę przy tym!)
- jazdy po torze autami drogowymi (do wyboru były cayenne turbo, panamera e-hybrid, 911 Turbo S, oraz 718 boxster (chyba też s) - naturlanie wszystkim jezdzilem - jakby kogoś interesowaly wrazenia chetnie sie podzielę smiley
- slalom na czas Cayman - i znów instuktorzy to byli mega profesjonalisci, wiecie ze parę lat jeżdżę i jakos tam sobie radze - ale kilka odpowiednich rad od dobrego mistrza i kilka s się udaje urwać - super.
- wyścigi na gokartach - to był mega czad! nie sądziłęm że tak dobrze się będę na tym bawił a było naprawdę przednio - chyba głównie przez klimat ścigania się z kolegami
- drag race z lunch control i hamowaniem w wyznaczonym miejscu dwoma 911 Turbo S - to mnie chyba najbardziej zaskoczyło bo myslalem ze to nudne bedzie - no co moze byc ciekawego w starcie i hamowaniu... no ale sie myliłem i to bardzoi... poniżej 2.9 do 100 robi w tym aucie nieprawdopodbne wrażenie...

ale chyba królem wszystkiego było...

- jazdy 911 CUP - tylko tu siedziało się na prawym ale w prawdziwym aucie wyścigowym z prawdziwym wyścigowym kierowcą startującym tymi autami - klimat i wrażenie jest nie do opisania - wiecie ze lubię motocykle i wiele razy mówiłem że po jazdach na torze motocyklem auta mnie nie interesują? no to właśnie zmieniłem zdanie smiley - to auto przyspiesza jak motocykl a do tego ma tak niewiarygodną przyczepność że to przeczy prawom fizyki - do tego ci kierowcy widać że nie jechali na luzie - dawali z siebie i auta wszystko co się dało (rano było na granicy przyczepności jeszcze schnącego toru a potem coraz szybciej - też na granicy przyczepności - tuz przed wyjazdem jak poszedłem jeszcze raz to nadal zrobiło to na mnie potężne wrażenie!



naturalnie nigdzie nie było kolejek, jeździłem ile chciałem i czym chciałem (no dobra na cayman chwile musiałem poczekać ale reszta z marszu) - wszystko na najwyższym poziomie w mega przyjemnej atmosferze do tego znów pyszny katering - jakies dodatkowe atrakcje jak sklepik z super cenami, latanie w specjalnym kombinezonie (cos jak fly spot ) i inne - z super rzeczy udało mi się też Gosię namówić na przejażdżkę tym 991 CUP i baaardzo jej się spodobało

ogólnie podsumowująć (bo mogę naprawdę jeszcze dużo o wrażeniach jak ktoś ma ochotę słuchać/czytać) było MEGA i PETARDA - to wszystko oczywiscie podlane koleżenskim sosem znajomych - super

jedyne co mogłoby być fajniejsze to bardzo bym chciał żeby było Was z tego forum tam więcej - możę na 75-cio lecie? smiley


968 Cabrio http://924.pl/forum/viewthread.php?forum_id=16&thread_id=11503

911 i reszta http://924.pl/forum/viewthread.php?forum_id=16&thread_id=10460

FANTY do spylenia/zamiany : http://olx.pl/oferty/uzytkownik/2whg/

Edytowane przez vip3r dnia 12-06-2018 20:59
Autor RE: Sports Car Together Day 9.06.2018 Silesia Ring
mata70
Użytkownik

Postów: 123
Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 05.01.17
Dodane dnia 12-06-2018 14:36
Gwoli uzupełnienia do jazd podstawili nawet grubiej, 2 x 911 i 2 x Cayman ale różne, mimo że na odprawie twierdzili, że takie same auta, ale chyba dla uśpienia czujności, 11tki Turbo i 4S, a Caymany S i GTS smiley. Objeździłem do bólu, byłem cztery razy smiley Dla mnie rewelacją jeżeli chodzi o wrażenia z jazdy, czucie auta i trakcję był Cayman GTS. Nie byłem świadom, że jest aż tak duża różnica między Ską, a GTSem. Cała impreza rewelacyjna, następna tak dobra pewnie dopiero za pięć lat. Szkoda tak jak napisał Jacek, że więcej ludzi z forum nie było.


Autor RE: Sports Car Together Day 9.06.2018 Silesia Ring
Duke
Użytkownik

Postów: 1191
Miejscowość: okolice Warszawy
Data rejestracji: 17.09.14
Dodane dnia 12-06-2018 15:25
Po Waszym opisie, to mnie aż skręca, że mnie nie było, a myślałem o tym, tylko nie miałem akurat w ten weekend z kim jechać. Super opis.


In:
2009 Audi S4 416KM manual, torsen + szpera
1989 Porsche 944 S2 Guards Red, Szwajcar
Out:
1989 Mercedes 300CE
1988 Porsche 944 Celebration Edition (M757)

Edytowane przez Duke dnia 12-06-2018 15:25
Autor RE: Sports Car Together Day 9.06.2018 Silesia Ring
kubao
Użytkownik

Postów: 685
Miejscowość: warszawa
Data rejestracji: 06.02.15
Dodane dnia 12-06-2018 15:31
Jay Kay, Dudek, strefa biznes, porsche - w glowie sie moze zakrecic!

Toż Ty nie żaden viper ale prawdziwy V I P smiley


Porsche 928S 1986
Bmw 635 Csi 1987
Lotus Esprit 1977
Autor RE: Sports Car Together Day 9.06.2018 Silesia Ring
vip3r
Użytkownik



Postów: 6066
Miejscowość: Wolica (k.W-wy/Janek)
Data rejestracji: 23.10.06
Dodane dnia 12-06-2018 15:37
smiley

no ale tak właśnie czuli się wszyscy co byli smiley - to mnie chyba też nieco zaskoczyło że każda osoba mimo że przecież nas niemało było czuła się wyjątkowo - żadnego stania/czekania, super miła uśmiechnięta obsługa, wszyscy chętni do pomocy - organizacja rewelacyjna i z klasą

a i faktyczne to nei byly boxstery tylko caymany i zgadzam się z mata70 - najprzyjemniej z tych tam jedziło sie włąśnie chyba tym niebieskim (to był Cayman GTS właśnie?)


968 Cabrio http://924.pl/forum/viewthread.php?forum_id=16&thread_id=11503

911 i reszta http://924.pl/forum/viewthread.php?forum_id=16&thread_id=10460

FANTY do spylenia/zamiany : http://olx.pl/oferty/uzytkownik/2whg/

Edytowane przez vip3r dnia 12-06-2018 16:52
Autor RE: Sports Car Together Day 9.06.2018 Silesia Ring
mata70
Użytkownik

Postów: 123
Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 05.01.17
Dodane dnia 12-06-2018 16:10
niebieski - GTS smiley


Autor RE: Sports Car Together Day 9.06.2018 Silesia Ring
kubao
Użytkownik

Postów: 685
Miejscowość: warszawa
Data rejestracji: 06.02.15
Dodane dnia 12-06-2018 17:07
Teraz przeczytałem to dokładniej - brzmi jakbyś jakiś sen opowiadał smiley


Porsche 928S 1986
Bmw 635 Csi 1987
Lotus Esprit 1977
Autor RE: Sports Car Together Day 9.06.2018 Silesia Ring
mata70
Użytkownik

Postów: 123
Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 05.01.17
Dodane dnia 13-06-2018 20:41
tutaj trochę z koncertu i trochę o autach smiley

https://www.youtube.com/watch?v=LGH2kMHWfFY


Strona 2 z 2 < 1 2