924.pl
Nawigacja
Strona Główna
Newsy
Artykuły
Galeria
Forum
Komentarze
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zobacz Temat
924.pl | Klub 924.pl | Hyde Park
Strona 96 z 131 << < 93 94 95 96 97 98 99 > >>
Autor RE: Grupa wsparcia 928
Pumba
Użytkownik

Postów: 2950
Miejscowość: Gdańsk
Data rejestracji: 06.12.09
Dodane dnia 16-09-2016 12:32
Lajka napisał/a:

Miałem okazję ostatnio bliżej obcować z 944, jako że nie znałem tego modelu wcześniej od poszewki to spodziewałem się podobnych problemów - szczerze mówiąc byłem w pozytywnym szoku.
944 jest super miłe dla posiadaczy pod względem samodzielnego serwisu, obsługi, napraw - po prostu bajka i prostota na poziomie starego Golfa, do dziś nie mogę wyjść z podziwu...

Więc jeśli miałeś albo masz 944 i myślisz o 928, że będzie podobnie - to z autopsji napiszę, jesteś w błędzie.
A szkoda, bo piękne to auto...


A widzisz, Łajka, ja jestem trochę innego zdania. Dotychczas do prac, które wykonywałem nie były mi potrzebne jakieś ekstra-hiper narzędzia. W porównaniu do BMW z którymi miałem styczność czy choćby Imprezy, 928 w ujęciu serwisowym ciągle wypada wzorowo. Choć z tą osłoną klamek akurat się zgadzam w 100%. Pomaga mi co prawda wzrost 170 z lekkim plusem i niezbyt wielkie giczoły, ale jednak całościowo po prostu nie ma żadnej tragedii smiley

Czekam również na bardziej szczegółowe info od Sławka. Najważniejsze, że - przepraszam, że powtórzę - kierownik z pasażerem cały.


Autor RE: Grupa wsparcia 928
slawek290
Użytkownik

Postów: 1176
Miejscowość: Andrychów
Data rejestracji: 27.11.13
Dodane dnia 16-09-2016 15:34
Wczoraj o mało się nie popłakałem . Zapowiadało się jak zwykle pięknie. Pojechałem dać sobie trochę radości.
Rozgrzałem autko tak z 10 km jak emeryt lekko głaskając pedał gazu. I postanowiłem sobie porobić sprint na dochodzenie.
Przy wyprzedzaniu trąbik dupka w górę fajeczka i rura jak było 140 na budziku to postanowiłem przyhamować bo ileż można po wsi cisnąć. Nie elegancko tak w środku dnia zapierdalać smiley i ryczeć na 5 tyś obrotów .
Jak postanowiłem hamować to nagle trzask jeb jeb dup dup. Hamowałem lekko bo pasów nie miałem zapiętych a kto jeżdził 928 i ostro hamował to wie że 928 potrafi stanąć dobrze w miejscu . A ja hamowałem dość lekko.
Qur.... przed maska czysto auto jedzie dalej prosto , patrzę w lusterko a tam lekki obłok białego pyłu za samochodem .
Qur...wa myślę przejechałem reflektor o je....ny gdzie ja kupię reflektor z europejskiej wersji , Marchewa pewno nie ma.
Człowiek w sytuacji krytycznej błyskawicznie i trzeżwo potrafi myśleć.
Patrzę na światła i widzę że celowniki wystają to Qurde reflektory są .
No i sobie Qu....a w tym momencie przypomniałem że dwa dni wcześniej w nocy wykręciłem halogen ale już go nie miałem czasu wkręcić tylko wpasowałem na miejsce smiley

NO i ten halogen sobie przy 140 przejechałem kołami ....... a taki fajny był fabryczny .... japonie widział i morza opłynął a poległ na prostej we wsi Wieprz .
Bardzo smutno mi się zrobiło i tak migdałowo w ustach jaki człowiek jest głupi.

ALE QURDE RADOCHA Z JAZDY NA DOCHODZENIE I TE PRZYSPIESZENIE TEN RYK ..... bezcenne ....
a że ta radochą można się jeszcze podzielić z pasażerem to już człowiek głupieje jak do 928 wsiada.


Sumarycznie jest 3724;-)

Edytowane przez slawek290 dnia 16-09-2016 15:42
Autor RE: Grupa wsparcia 928
vip3r
Użytkownik



Postów: 6066
Miejscowość: Wolica (k.W-wy/Janek)
Data rejestracji: 23.10.06
Dodane dnia 16-09-2016 17:02
slawek290 napisał/a:
...
a że ta radochą można się jeszcze podzielić z pasażerem to już człowiek głupieje jak do 928 wsiada.


tak, potwierdzam żadne inne auto tak źle na moje id nie działało - robiłem tym autem na trzeźwo rzeczy do których nawet po pijaku nie chciałbym się przyznawać... wstyd na samo wspomnienie ogarnia smiley


968 Cabrio http://924.pl/forum/viewthread.php?forum_id=16&thread_id=11503

911 i reszta http://924.pl/forum/viewthread.php?forum_id=16&thread_id=10460

FANTY do spylenia/zamiany : http://olx.pl/oferty/uzytkownik/2whg/

Edytowane przez vip3r dnia 16-09-2016 17:04
Autor RE: Grupa wsparcia 928
Olo924
Użytkownik



Postów: 4754
Miejscowość: Kraków / Warszawa
Data rejestracji: 04.02.06
Dodane dnia 16-09-2016 19:17
qrde ... aleś ciśnienie podniósł, ja już myślałem że jakaś kraksa ... a Ty zapomniałeś zakręciś halogen, cóż jak sam napisałeś pretensje tylko do siebie smiley


dobrze że to tylko taka przygoda ...


szerokości i gumowych drzew smiley


924 '78
944 '83

Każdy kilometr przejechany nie Transaxlem, to stracony kilometr.
Jeder Kilometer ohne Transe ist ein verlorener Kilometer ...
Autor RE: Grupa wsparcia 928
slawek290
Użytkownik

Postów: 1176
Miejscowość: Andrychów
Data rejestracji: 27.11.13
Dodane dnia 16-09-2016 20:22
Myślę że ta głupawa wychodzi z człowieka bo auto przyśpiesza i RYCZY na dodatek tej prędkości tak nie czuć. Bez problematyczny siwy dym też dobrze na psychikę nie działa bo co skrzyżowanie kusi dymić.
Obroty wokół swojej osi powodują nagły napływ adrenaliny którą studzą koszty opon smileysmileysmiley
Kurde chyba nigdy żadne auto nie dało mi tyle radochy z jazdy ... no może Jeep w terenie daje podobną radochę albo 924 na szutrowej drodze jak dupą pozamiataćsmiley


Sumarycznie jest 3724;-)
Autor RE: Grupa wsparcia 928
Lajka
Użytkownik

Postów: 1284
Miejscowość: Jakieś takieś
Data rejestracji: 13.07.08
Dodane dnia 16-09-2016 20:45
Pumba napisał/a:
Lajka napisał/a:

Miałem okazję ostatnio bliżej obcować z 944, jako że nie znałem tego modelu wcześniej od poszewki to spodziewałem się podobnych problemów - szczerze mówiąc byłem w pozytywnym szoku.
944 jest super miłe dla posiadaczy pod względem samodzielnego serwisu, obsługi, napraw - po prostu bajka i prostota na poziomie starego Golfa, do dziś nie mogę wyjść z podziwu...

Więc jeśli miałeś albo masz 944 i myślisz o 928, że będzie podobnie - to z autopsji napiszę, jesteś w błędzie.
A szkoda, bo piękne to auto...


A widzisz, Łajka, ja jestem trochę innego zdania. Dotychczas do prac, które wykonywałem nie były mi potrzebne jakieś ekstra-hiper narzędzia. W porównaniu do BMW z którymi miałem styczność czy choćby Imprezy, 928 w ujęciu serwisowym ciągle wypada wzorowo. Choć z tą osłoną klamek akurat się zgadzam w 100%. Pomaga mi co prawda wzrost 170 z lekkim plusem i niezbyt wielkie giczoły, ale jednak całościowo po prostu nie ma żadnej tragedii smiley

Czekam również na bardziej szczegółowe info od Sławka. Najważniejsze, że - przepraszam, że powtórzę - kierownik z pasażerem cały.


Jeszcze wszystko przed Tobą, spytam Cię o tą opinię za rok czy dwa. smiley


Prawdziwy nick -> Łajka smiley
Autor RE: Grupa wsparcia 928
slawek290
Użytkownik

Postów: 1176
Miejscowość: Andrychów
Data rejestracji: 27.11.13
Dodane dnia 16-09-2016 21:53
No tak wyciąganie 5,4 z 928 potrafi dać w dupę a wsadzić tam jeszcze 5.0 to można pierdulca dostać smiley

Pumba lepiej melduj jak postępy i radość z jazdy ?


Sumarycznie jest 3724;-)

Edytowane przez slawek290 dnia 16-09-2016 21:56
Autor RE: Grupa wsparcia 928
Lajka
Użytkownik

Postów: 1284
Miejscowość: Jakieś takieś
Data rejestracji: 13.07.08
Dodane dnia 16-09-2016 21:59
a zrobić tą zamianę dwa razy i wrócić do 5.4 - oj...starzeje się


Prawdziwy nick -> Łajka smiley
Autor RE: Grupa wsparcia 928
Damian
Użytkownik



Postów: 856
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 17-09-2016 00:05
slawek290 napisał/a:
No i sobie Qu....a w tym momencie przypomniałem że dwa dni wcześniej w nocy wykręciłem halogen ale już go nie miałem czasu wkręcić tylko wpasowałem na miejsce smiley

NO i ten halogen sobie przy 140 przejechałem kołami .......


Normalnie się zaśmiałem, ale tutaj oczywiście okażę mnóstwo współczucia -> Już.

No. A zaśmiałem się, bo sobie przypomniałem siebie, kilkanaście lat temu, jak w końcu odpaliłem mozolnie remontowany silnik w swoim pierwszym 924, chyba popowodziowym, samochodem (modelem) którym chyba nigdy wcześniej nie jechałem... To był taki wymarzony, upragniony moment. Silnik co prawda co kilka minut gasł, ale... dobra - jadę na "łąki", raz się żyje.
No i pojechałem, zamiatając d.pą na wszystkie strony. Co to była za radość, aż w końcu nastąpił huk, chmura kurzu, jakiś grzechot... Mortor padł, myślę sobie... Ale nie... warczy! Idzie! to nie to.
Wyszedłem, obszedłem samochód raz, drugi, trzeci i... nic! Ki diabeł? Już wracałem do szoferki, ostatnie "mimochodem" spojrzenie na piękną mordkę 924 i... jest! Jest zguba, tzn już nie ma - bo przejechałem... Przejechałem prawą lampę "drogową/pozycyjną" ze zderzaka przedniego... Zapomniałem przykręcić po wymianie żarówki...
I teraz sobie myślę, że zmarnowałem te wszystkie lata forumowe, gdybym wcześniej opisał tą historię, może by Sławek nie pozostawiał niedokręconego halogiena, bo z pewnością pamiętałby, że takie historie się zdarzają w transaxle napędach.
Sławku, przepraszam Cię, to moja wina.
Damian
Autor RE: Grupa wsparcia 928
kubao
Użytkownik

Postów: 685
Miejscowość: warszawa
Data rejestracji: 06.02.15
Dodane dnia 17-09-2016 10:18
No. A zaśmiałem się, bo sobie przypomniałem siebie, kilkanaście lat temu, jak w końcu odpaliłem mozolnie remontowany silnik w swoim pierwszym 924, chyba popowodziowym, samochodem (modelem) którym chyba nigdy wcześniej nie jechałem... To był taki wymarzony, upragniony moment. Silnik co prawda co kilka minut gasł, ale... dobra - jadę na "łąki", raz się żyje.
No i pojechałem, zamiatając d.pą na wszystkie strony. Co to była za radość, aż w końcu nastąpił huk, chmura kurzu, jakiś grzechot... Mortor padł, myślę sobie... Ale nie... warczy! Idzie! to nie to.
Wyszedłem, obszedłem samochód raz, drugi, trzeci i... nic! Ki diabeł? Już wracałem do szoferki, ostatnie "mimochodem" spojrzenie na piękną mordkę 924 i... jest! Jest zguba, tzn już nie ma - bo przejechałem... Przejechałem prawą lampę "drogową/pozycyjną" ze zderzaka przedniego... Zapomniałem przykręcić po wymianie żarówki...
I teraz sobie myślę, że zmarnowałem te wszystkie lata forumowe, gdybym wcześniej opisał tą historię, może by Sławek nie pozostawiał niedokręconego halogiena, bo z pewnością pamiętałby, że takie historie się zdarzają w transaxle napędach.
Sławku, przepraszam Cię, to moja wina.


haha, Ty nie przepraszaj tylko halogena szukaj smiley


Porsche 928S 1986
Bmw 635 Csi 1987
Lotus Esprit 1977
Autor RE: Grupa wsparcia 928
slawek290
Użytkownik

Postów: 1176
Miejscowość: Andrychów
Data rejestracji: 27.11.13
Dodane dnia 17-09-2016 16:04
Damian ale się uśmiałem.
No to opowiem Ci super historię. Pojechałem po mojego dobrego kumpla moim super hiper Porsche 928.
Kumpel się spużnia więc sobie posłuchałem radyjka a że było zimno to chciałem zapalić samochód i bu...bu ... bu Qu...a nie ruszy smiley
Mało prądu ale wstyd super hiper Porsche na pych czy kablami ładować akumulatory ...... Qur...a ale wstyd pod dupnym marketem na wiosce wszyscy patrzą smiley
Myślę sobie nigdy mi się nie zepsuł nigdy nie zawiódł nie rób mi tego teraz pod sklepem smiley
Wyrażnie brakowało mu prądu .....

Kto zgadnie jakie było rozwiązanie problemu ?



Sumarycznie jest 3724;-)
Autor RE: Grupa wsparcia 928
Damian
Użytkownik



Postów: 856
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 17-09-2016 18:00
Taaaa. Pewnie takie jak u mnie, niedokręcona klema minusowa...
Ja swoje super hiper dupne 928 podstawiłem pod dystrybutor, zalalem a jakże!! Za 200plnów, zapłaciłem, wskoczyłem do szoferki jak gwiazda słonecznego patrolu, przekręcam kluczyk iiiii... DUPA!!! Gawiedź stoi obok w korku na trzypasmowej Pabianickiej... Pięknie kur zapiał... Pierwsza myśl, pewnie zgasiłem na D, to nie zapali, jak jakiś mercedes za przeproszeniem. Przewajchowałem, nadal cisza. To myk do bagażnika, klapę oparłem na plecach, bo poprzedniego wieczora zdjąłem siłowniki... (qźwa jaki wstyd) zaglądam do kakumulatora, poruszyłem klemą, podnoszę klapę z pleców, zamykam z łoskotem i biegiem do szoferki, przekręcam klucza i... Jest! Warczy!!! No to spaliłem gumy przed dystrybutorem i tyle mnie widzieli. Już na tą stację nie zajeżdżam, choć najbliżej. Ech...
Transaxle tak mają...

Edytowane przez Damian dnia 17-09-2016 18:01
Damian
Autor RE: Grupa wsparcia 928
slawek290
Użytkownik

Postów: 1176
Miejscowość: Andrychów
Data rejestracji: 27.11.13
Dodane dnia 17-09-2016 20:37
No u mnie to samo tylko siłowniki trzymają i gumy nie paliłem smiley


Sumarycznie jest 3724;-)
Autor RE: Grupa wsparcia 928
Katastrofa
Użytkownik

Postów: 438
Miejscowość: Kraków
Data rejestracji: 01.10.14
Dodane dnia 17-09-2016 21:19
Damian napisał/a:
Taaaa. Pewnie takie jak u mnie, niedokręcona klema minusowa...
Ja swoje super hiper dupne 928 podstawiłem pod dystrybutor, zalalem a jakże!! Za 200plnów, zapłaciłem, wskoczyłem do szoferki jak gwiazda słonecznego patrolu, przekręcam kluczyk iiiii... DUPA!!! Gawiedź stoi obok w korku na trzypasmowej Pabianickiej... Pięknie kur zapiał... Pierwsza myśl, pewnie zgasiłem na D, to nie zapali, jak jakiś mercedes za przeproszeniem. Przewajchowałem, nadal cisza. To myk do bagażnika, klapę oparłem na plecach, bo poprzedniego wieczora zdjąłem siłowniki... (qźwa jaki wstyd) zaglądam do kakumulatora, poruszyłem klemą, podnoszę klapę z pleców, zamykam z łoskotem i biegiem do szoferki, przekręcam klucza i... Jest! Warczy!!! No to spaliłem gumy przed dystrybutorem i tyle mnie widzieli. Już na tą stację nie zajeżdżam, choć najbliżej. Ech...
Transaxle tak mają...

To mi przypomniało, że muszę zwrócić stary akumulator do sklepu. Chociaż jak pojadę prosiakiem, to koszt paliwa przewyższy 'zamrożone' 30 złotych...


---------------------

Jeśli ktoś chce zobaczyć mojego 'petrolhead-junior', zapraszam na:www.jeremyklakson.pl
6325858 www.jeremyklakson.pl
Autor RE: Grupa wsparcia 928
rys
Użytkownik

Postów: 1090
Miejscowość: Wawa
Data rejestracji: 21.06.09
Dodane dnia 17-09-2016 22:05
slawek290 napisał/a:
(...)
Kumpel się spużnia więc sobie posłuchałem radyjka a że było zimno to chciałem zapalić samochód i bu...bu ... bu Qu...a nie ruszy smiley
(...)

Kto zgadnie jakie było rozwiązanie problemu ?


ludzie piszcie bardziej zgodnie z zasadami ortografii,

polecam sprawdzic co w google wyjdzie jak sie wpisze "spużnia"smiley
co ciekawe jedno na pierwszej stronie dotyczy motoryzacji smiley

https://www.google.pl/search?q=spu%C5%BCnia+&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&ei=e6HdV7fpGOuGwALgx43wCQ
Autor RE: Grupa wsparcia 928
Damian
Użytkownik



Postów: 856
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 17-09-2016 23:58
rys napisał/a:
polecam sprawdzic co w google wyjdzie jak sie wpisze "spużnia"smiley


A ja nie polecam, tyle ludzkich życiowych tragedii... Aż się spłakałem...

Cytuję:
"mojej dziewczynie spużnia sie okres boimy się pomuszcie jak coś wiecie
ja i moja dziewczyna uprawialiśmy sex bez zabespieczenia ale bardzo uwazaliśmy i ja nigdy nie doszłem"
Damian
Autor RE: Grupa wsparcia 928
vip3r
Użytkownik



Postów: 6066
Miejscowość: Wolica (k.W-wy/Janek)
Data rejestracji: 23.10.06
Dodane dnia 18-09-2016 09:32
smiley


968 Cabrio http://924.pl/forum/viewthread.php?forum_id=16&thread_id=11503

911 i reszta http://924.pl/forum/viewthread.php?forum_id=16&thread_id=10460

FANTY do spylenia/zamiany : http://olx.pl/oferty/uzytkownik/2whg/
Autor RE: Grupa wsparcia 928
simprez
Użytkownik



Postów: 5607
Miejscowość: Kraków/Myślenice
Data rejestracji: 16.05.08
Dodane dnia 18-09-2016 18:42
Wczoraj zasłyszane, a jak znalazł: facet to ma albo radość albo pociechę smiley


944s US'87 - szarak
951 EU'86 - szmergiel
951 US'89 - szweja
944 US'86 - szufla
NLA 944 EU'88 - szuwar AKA serinus canar.
NLA 944s2 EU'90 - szwarc
NLA 944 US'84 - szeryf
951SR US'88 - szyszynka
szmondak (kuratela)
szarłat (kuratela)
SR EU - szczaw - kiedy zakwitnie?
szpaner (kuratela)
szwargot (kuratela)
968 EU'91 CS look - szczepionka (kuratela)
944 US'87 - szkatuła (parts store)
[K] partsy 944S,S2,T,968
Do. Or do not. There is no try.
2716024
Autor RE: Grupa wsparcia 928
kubao
Użytkownik

Postów: 685
Miejscowość: warszawa
Data rejestracji: 06.02.15
Dodane dnia 23-09-2016 09:02
Może ktoś zainteresowany albo szuka inspiracji smiley Zdjęcie dla potomnych

https://www.blocket.se/goteborg/Porsche_928_Rep_objekt_69129523.htm?ca=11&w=3


Porsche 928S 1986
Bmw 635 Csi 1987
Lotus Esprit 1977

kubao dodał/a następującą grafikę:

Autor RE: Grupa wsparcia 928
Qbak
Użytkownik



Postów: 7451
Miejscowość: Rawa Mazowiecka/Warszawa
Data rejestracji: 03.08.07
Dodane dnia 23-09-2016 21:07
Tak mi się skojarzyło z "wróżbitą Maciejem" z Vikings smiley
http://wikingowie.historytv.pl/sites/wikingowie3.historytv.pl/files/styles/cast_768/public/media/wrozbita_bio-wikingowie-history-sezon-3_0.jpg?itok=69Y07ily


924 2.0 N/A - 83' Targa LM8U
Tor Poznań 2:04,992
Mapa Polskich Transaxli

QBAK - nowe części (i akcesoria) do Porsche
www.porscheshop.pl
Strona 96 z 131 << < 93 94 95 96 97 98 99 > >>