924.pl
Nawigacja
Strona Główna
Newsy
Artykuły
Galeria
Forum
Komentarze
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zobacz Temat
924.pl | Porsche | Wszystko o Porsche 924
Autor Poradnik kupującego
jurg3nw1gg
Użytkownik

Postów: 17
Miejscowość: Wrocław
Data rejestracji: 07.12.17
Dodane dnia 02-03-2021 19:27
Hej!
Przymierzam się do zmiany samochodu w tym roku. Miałem taki plan 3 lata temu, ale zmieniły mi się plany i z zakupu nic nie wyszło. A jako, że aktualne wozidło jest dla nas (dla mnie i mojej dziewczyny) za duże to padła decyzja o zmianie (w końcu) na 924/wczesne 944. Targa i skrzynia manualna obowiązkowe smiley W związku z tym, żeby nie przeżyć załamania i nie wpakować się w zupełnego grata to wolę spytać o:
1. na co szczególnie patrzeć/uważać blacharsko?
2. mechaniczny wtrysk mi nie straszny (wymiana na elektroniczny to nie taki duży problem a i z naprawą oryginalnego mogę powalczyć). Nie mniej - na co mechanicznie zwracać uwagę?
3. jaka cena to cena sensowna za 924?

Dlaczego piszę też o wczesnym 944? Bo miały deskę z zegarami takimi, jak 924 a te nam się najbardziej podobają smiley

Pozdrowienia

P.S.
Jeśli moderator uzna, że jednak inne forum jest lepszym miejscem na taki temat to proszę o przeniesienie smiley


Møøse trained to mix concrete and sign complicated insurance forms

Edytowane przez jurg3nw1gg dnia 02-03-2021 19:33
1157050 jurg3nw1gg.jepacque.gq
Autor RE: Poradnik kupującego
przemek84
Użytkownik



Postów: 3630
Miejscowość: Gdynia
Data rejestracji: 06.02.07
Dodane dnia 02-03-2021 21:53
Nie wazne czy 924 2.0 czy 2.5 czy 944 2.5 zwrocilbym uwage na 2 najbardziej kosztowne rzeczy - blacharka (podloznice,slupki,dach - reszte przejechac na szybko miernikiem i jak bedzie cos GRUBEGO to sie dalej nie pakowac bo utoniesz w kosztach). Cisnienie sprezania na kazdym cylindrze - ponizej 12 odpuscilbym temat i tyle a moze az tyle. Reszta to uwierz mi ...pierdoly smiley (mimo ze moga troche kosztowac jak to w kazdym klasycznym rzadkim aucie).


Sprzedam troche czesci do Porsche 924 i 944.
2457922
Autor RE: Poradnik kupującego
Piotr924
Użytkownik



Postów: 1393
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 13.11.13
Dodane dnia 02-03-2021 21:54
Witaj, dobrze trafiles, bo to jedyne w tym kraju takie forum smiley

Pytanie skąd wezmiesz ten samochod, z kraju, europy, stanow?
Ktory rocznik Cie interesuje, pierwsze lata produkcji czy koncowka?
Pierwsza wersja byla czesciowo ocynkowana, pozniejsza cala.
Ciezko wymienic potencjalne miejsca, o zatkanych rurkach odplywowych niech napisza ci co maja dziure w dachu, ja mam pelny. Pamietaj ze dach jest za maly i to co wyjmiesz z nad glowy, musisz wsadzic do bagaznika smiley

Mechaniczny wtrysk jest we wszystkich 924 i niech tak zostanie, da sie go ogarnac i jak nie bedziesz grzebal to bedzie sluzyl wiecznie. Wada wtrysku mechanicznego, pali wiecej niz ustawa przewiduje, nie ma komputera, wiec paliwo sie leje smiley

Cena, pytanie ile chcesz przeznaczyc, w jakim stanie chcesz kupic, czy chcesz miec "igle", czy do dopieszczania. Zobacz ceny w niemczech i ocen relacje stan/cena w kraju bedzie taniej, ale co dostaniesz...?

Chyba najlatwiej bedzie jak coz znajdziesz i pokazesz zdjecia, a Forum oceni, latwiej analizowac zdjecia, niz wymyslac co moze byc nie tak.

A najwazniejsze wg. mnie pytanie, to czy "kochasz" ten model czy tylko sie przymiezasz, bo Cie naszlo na 924/944. Moze BMW bedzie lepsze, albo jakas Toyota, to nie Porsche 911 do ktorego dostaniesz pewnie wszystkie czesci. Przy 924 musisz miec duzo cierpliwosci i szczescia, chociaz czasami kupisz cos nowego w ASO.

To chyba ogolna zasada ze wszystkimi starymi samochodami, kup jak najlepszy, bedziesz mial mniej do dokladania smiley

Powodzenia


Porsche 924, '82

"Jeśli coś jest dobrej jakości i o to dbasz, to będzie Ci służyć wiecznie"

Edytowane przez Piotr924 dnia 02-03-2021 21:56
Autor RE: Poradnik kupującego
jurg3nw1gg
Użytkownik

Postów: 17
Miejscowość: Wrocław
Data rejestracji: 07.12.17
Dodane dnia 02-03-2021 23:30
Budżet to jest bardzo dobre pytanie. Dlatego pytam tutaj smiley Znając jakkolwiek realia wiem, że 20000zł to takie sensowne minimum... a może jednak się mylę?
Skąd - nie wiem. Z jednej strony nie chce mi się przerabiać papierkologii przy sprowadzaniu samochodu a z drugiej możliwe, że tak będzie trzeba. Wiem, że amerykańskiej specyfikacji niekoniecznie bym chciał ze względu na normy emisji spalin w tamtych czasach.

Stan jaki mnie interesuje to sensownie przyzwoity - przede wszystkim żeby wspomniana blacharka była ok oraz żeby wnętrze było przyzwoite. Z resztą jakkolwiek sobie jestem w stanie poradzić. Grunt też żeby niczego nie brakowało.

Mechaniczny wtrysk mam w aktualnym samochodzie, miałem w poprzednim (tam było tak nagrzebane, że taniej było przerobić na elektroniczny) i nie jest to dla mnie żaden problem smiley

924/944 chodzi za mną już od kilkunastu lat. Mojej dziewczynie się podoba i sama chciałaby takim samochodem jeździć. Oboje przeszliśmy przez inne stare samochody a ten zdecydowanie nas urzekł.

Przywykłem do szukania rzeczy w internecie. Na przykład magnetofonu do swojej wieży szukam już kolejny rok smiley

Pozdrowienia


Møøse trained to mix concrete and sign complicated insurance forms
1157050 jurg3nw1gg.jepacque.gq
Autor RE: Poradnik kupującego
Piotr924
Użytkownik



Postów: 1393
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 13.11.13
Dodane dnia 03-03-2021 00:12
Wiem ze z Wroclawia do Rucianego jest kawalek, ale jak chcesz zobaczyc w jednym miejscu kilkanascie 924/944 i poznac tyluz swirow, to pomysl o wycieczce smiley Jesli chcesz zobaczyc wszystko z bliska i dowiedziec sie czego mozesz wymagac, to jest to wg. najlepsze miejsce.
Przed zakupem bardzo obrazowa lekcja smiley


Porsche 924, '82

"Jeśli coś jest dobrej jakości i o to dbasz, to będzie Ci służyć wiecznie"
Autor RE: Poradnik kupującego
michal928
Użytkownik



Postów: 3379
Miejscowość: Raszyn
Data rejestracji: 20.10.06
Dodane dnia 03-03-2021 01:22
Myślę, że 20000zł to zbyt mały budżet szczególnie na stan sensownie przyzwoity.
Może uda się ogarnać w tym budżecie 924.
944 - moim zdaniem bez szans...
Chyba, ze obniżysz oczekiwania wobec auta na takie do remontu to będzie jakaś szansa.


924 `76, 928 S `83 MANUAL, 931 S2 `81 (turbo), Boxster 2,5 `98, 924 '85 - bedzie kiedyś wydmucha, Boxster S `00, Boxster 2,7 `04, 931 S1 `79, 924 `78 ex Ciachowóz, 996 C4 Cabrio `00, Boxster 2,7 `01, 944 Turbo `86, 996 Turbo `03, 944 S2 `87, Boxster `98

Naprawa Porsche i nie tylko - mechanika, elektryka, modyfikacje... zapraszam (508 11 55 54) www.porschepana.pl
31356497
Autor RE: Poradnik kupującego
jurg3nw1gg
Użytkownik

Postów: 17
Miejscowość: Wrocław
Data rejestracji: 07.12.17
Dodane dnia 03-03-2021 09:18
Przede wszystkim interesuje mnie 924. 944 jest raczej opcją.
Jak auto będzie w fajnym stanie blacharskim, będzie wnętrze ok i kompletne to nawet rozwalony wtrysk mi nie straszny smiley Bylebym dojechał do Wrocławia. Idealną opcją wzoru tapicerki byłaby ta 'psychodeliczna' ale to nie jest warunek konieczny smiley

Jeśli chodzi o przykłady to zastanawia mnie co i jak bardzo jest nie tak z tym egzemplarzem: https://www.otomoto.pl/oferta/porsche-924-sprzedam-porsche-924-ID6Di3ek.html?
Wisi stosunkowo długo i nikt go nie chce i zastanawiam się jak bardzo jest zły smiley

Pozdrowienia


Møøse trained to mix concrete and sign complicated insurance forms
1157050 jurg3nw1gg.jepacque.gq
Autor RE: Poradnik kupującego
przemek84
Użytkownik



Postów: 3630
Miejscowość: Gdynia
Data rejestracji: 06.02.07
Dodane dnia 03-03-2021 10:19
Poszerzenia ala Carrera GT raczej nie przyciagaja zwlaszcza ze jest tam silnik 2.0 wolnossacy. Zwrócilbym uwage(jesli wogole bedziesz go ogladac) czy cos bylo robione z przodu bo nakladki na lampy sa zle spasowane - wiadomo ze bym rozbierany do lakierowania czy wymiany zderzaka i blotników ale czy cos dodatkowo sie tam nie wydarzylo w zwiazku z tym faktem.


Sprzedam troche czesci do Porsche 924 i 944.
2457922
Autor RE: Poradnik kupującego
Olo924
Użytkownik



Postów: 4753
Miejscowość: Kraków / Warszawa
Data rejestracji: 04.02.06
Dodane dnia 03-03-2021 10:45
ja bym się skontaktował z Adamem Walendą ..
np ten wątek http://924.pl/forum/viewthread.php?forum_id=16&thread_id=8635
auto na sprzedaż i zrobione tak że dluuugo nic ie trzeba robić





924 '78
944 '83

Każdy kilometr przejechany nie Transaxlem, to stracony kilometr.
Jeder Kilometer ohne Transe ist ein verlorener Kilometer ...
Autor RE: Poradnik kupującego
jurg3nw1gg
Użytkownik

Postów: 17
Miejscowość: Wrocław
Data rejestracji: 07.12.17
Dodane dnia 03-03-2021 11:26
Mimo, że Świdnica blisko to jednak nie mam ochoty jeździć i oglądać czegoś co już na zdjęciach nie wygląda zachęcająco (poza kolorem). Ale dzięki za utwierdzenie, że to jakiś większy ulep.




Møøse trained to mix concrete and sign complicated insurance forms
1157050 jurg3nw1gg.jepacque.gq
Autor RE: Poradnik kupującego
jurg3nw1gg
Użytkownik

Postów: 17
Miejscowość: Wrocław
Data rejestracji: 07.12.17
Dodane dnia 08-06-2021 12:07
Hej! Zorientowałem się jak wygląda zakup i utrzymanie tego samochodu ale też i wygoda i prowadzenie. W międzyczasie pojawił się samochód zupełnie innej marki, który początkowo pojechałem tylko zobaczyć jak wygląda i się przejechać żeby się przekonać czy jest wygodny i czy warto się też rozglądać za takim modelem. Skończyło się to ostatecznie zakupem... hondy prelude pierwszej generacji z 1981r. Nie mniej zbiorę wieczorem albo jutro wszystko co udało mi się zebrać z informacji i spróbuję ubrać to w taki poradnik kupującego. smiley
Pozdrowienia


Møøse trained to mix concrete and sign complicated insurance forms
1157050 jurg3nw1gg.jepacque.gq