924.pl
Nawigacja
Strona Główna
Newsy
Artykuły
Galeria
Forum
Komentarze
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zobacz Temat
924.pl | Porsche | Wszystko o Porsche 924
Autor wycieraczki, uszczelki...
miniver
Użytkownik



Postów: 767
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 07.04.07
Dodane dnia 11-04-2007 20:55
OK, czas na kolejne problemy, na szczęście drobne...

Po pierwsze, gdzie szukać pióra wycieraczki szyby tylnej? Jak pokazałem kolesiowi w polmozbycie, to się schował na zapleczu i nie chciał wyjść...

Po drugie, zdarza się, że w kabinie śmierdzi spalinami. Kiedyś miałem ten problem w innym aucie i po dłuuugim czasie odkryłem, że to przez uszczelkę tylnej klapy... Teraz też wydaje się to prawdopodobne, bo uszczelka wygląda na fabryczną i jest mocno zmęczona... Czy miał ktoś z Was podobne doświadczenia? I gdzie takiej uszczelki szukać, bo na razie natknąłem się na taką tylko na angielskim ebay'u?


Don't panic!

Edytowane przez miniver dnia 11-04-2007 20:56
8388751
Autor RE: wycieraczki, uszczelki...
juras
Użytkownik



Postów: 2408
Miejscowość: łódź
Data rejestracji: 31.01.06
Dodane dnia 12-04-2007 01:36
Hmm a dlaczego nie pójdziesz z piórem wycieraczki do supermarketu ? Nie ma takich długich czy to coś zupełnie nietypowego ?

Smród spalin był kiedyś omawiany. Nie wiem skąd wziąć tą uszczelkę ale jest podejrzenie, że właśnie tamtędy się dostają. A tak przy okazji nie masz niebieskiego dymu z rury ?

Są dwa sklepy w Łodzi z uszczelkami na metry. Jeden na ulicy Różanej a drugi na chyba Włókienniczej. Nie szukałem ale może da się coś dobrać.
Autor RE: wycieraczki, uszczelki...
miniver
Użytkownik



Postów: 767
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 07.04.07
Dodane dnia 12-04-2007 12:47
Chodzi o mocowanie tylnej wycieraczki - jest nietypowe, z taką zapadką...

Co do niebieskiego dymu - od tygodnia (tyle mam auto) obserwuję zużycie oleju, na razie chyba trzyma ten sam poziom... Jutro dokładniej przyjrzę się spalinom (i powącham)... Co ciekawe, wydaje mi się, że w kabinie śmierdzi bardziej przy otwartej szybie.. Jak jest zamknięta, jest ok.

Nie wiedziałem, że na Włókienniczej są w ogóle jakieś sklepy... legalne..smiley Dzięki za namiary.


Don't panic!
8388751
Autor RE: wycieraczki, uszczelki...
meewosh
Użytkownik



Postów: 213
Miejscowość: Ogrodzieniec
Data rejestracji: 31.10.06
Dodane dnia 12-04-2007 13:43
ja u siebie zrobiłem na śrubkę i nakrętkę i mam wycieraczkę boschasmiley


niegdyś '87 944 2.5 N/A S2 Look smiley
Peżot 406 z gazem smiley
2009492
Autor RE: wycieraczki, uszczelki...
andrzej
Użytkownik

Postów: 191
Miejscowość: Kraków
Data rejestracji: 27.07.06
Dodane dnia 12-04-2007 16:29
miniver napisał/a:Co do niebieskiego dymu - od tygodnia (tyle mam auto) obserwuję zużycie oleju, na razie chyba trzyma ten sam poziom... Jutro dokładniej przyjrzę się spalinom (i powącham)... Co ciekawe, wydaje mi się, że w kabinie śmierdzi bardziej przy otwartej szybie.. Jak jest zamknięta, jest ok.


MIalem tak w VW Polo. Pekla rura w wydechu i spaliny dostawaly sie do srodka przez dziury w tunelu (np. na lewarek, czy ręczny)
784015997
Autor RE: wycieraczki, uszczelki...
juras
Użytkownik



Postów: 2408
Miejscowość: łódź
Data rejestracji: 31.01.06
Dodane dnia 12-04-2007 17:06
Aa w ogóle jeszcze jest taka opcja, że są np. wycieki oleju na rurę wydechową / portki. Z tego może być niezły zapach. Albo nieszczelny wydech.
Autor RE: wycieraczki, uszczelki...
Abelard
Użytkownik



Postów: 975
Miejscowość: DK
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 12-04-2007 18:37
Hej mialem z zapachem kiedys problem. W tym egzemplarzu co go teraz mam jechalem kiedys 60km z otwarta klapa i przy predkosci 70-90km/h byl mocny zapach spalin, czego przy zamknietej klapie nie bylo wczesniej i nie ma teraz. Do prawdopodobnie wina uszczelki jak podejrzewasz, ale szczelnosc wydech tez warto sprawdzic, chociaz ja mielem szczelny w poprzednim 924 i zapach spalin byl, a klapa nie zawsze mi sie domykala...

W wycieraczkach podobno mozna wymienic same piura, kupuje sie na metry, wiec tego metalowego czegos nie musisz wymieniac, tylko gume.


Już nie zbieram na 968 CS

968CS 92'

944 84'
924 80'
924 89' składak targa


"Standing in line is easy, finding your way isn't."