924.pl
Nawigacja
Strona Główna
Newsy
Artykuły
Galeria
Forum
Komentarze
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zobacz Temat
924.pl | Porsche | Wszystko o Porsche 924
Autor Konserwacja tapicerki skórzanej
pepek
Użytkownik

Postów: 90
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 12.08.13
Dodane dnia 07-09-2015 15:40
Nie wiem, czy to dobry dział, ale chyba temat pasuje do tego jak i prawie każdego innego.

Jakie macie doświadczenia związane z konserwacją tapicerki skórzanej?
Moje fotele są miejscami mocno poprzecierane, dodatkowo skóra jest mocno stwardniała.

Kupiłem sobie zestaw kosmetyków, w tym balsam koloryzujący http://klinikaskory.pl/produkt/balsam-koloryzujacy/
Sprzedawca informuje, że żeby balsam prawidłowo trzymał kolor, to skóra musi być chłonna. Niestety jak do niego zadzwoniłem to nie potrafił mi powiedzieć, co zrobić, żeby tą chłonność uzyskać w stwardniałej skórze.
Wyczyszczenie cleanerem zmyło bród, ale niestety nałożony balsam zaczął się dość szybko wycierać (zapewne nie wchłonął się prawidłowo).
Na różnych forach czytałem o użyciu benzyny ekstrakcyjnej, rozpuszczalnika nitro, szlifowaniu papierem wodnym w celu zwiększenia chłonności. Nie wiem, czy ryzykować bo pewnie dość łatwo będzie skórę zniszczyć.
Macie jakieś doświadczenia w tej kwestii?

Edytowane przez pepek dnia 07-09-2015 15:48
Autor RE: Konserwacja tapicerki skórzanej
konto_usuniete
Użytkownik

Postów: 1975
Miejscowość:
Data rejestracji: 24.09.07
Dodane dnia 07-09-2015 16:32
1. Teraz starłeś tylko brud zewnętrzny - jego reszta dalej siedzi w skórze. Należy ją wyprać w benzynie ekstakcyjnej i na nowo pomalować - bo razem z brudem zejdzie też większość starej powłoki lakierniczej. Po praniu ujawni się też rzeczywiste zużycie tapicerki - teraz wszystko przykrywa brud. To wszysko przywórci skórze miękkość i chłonność. Jej stopień i czy wogóle będzie to możliwe zależy jednak od obecnego stanu skóry. Bywa że skóra potrafi się po takm zabiegu rozlecieć - bo jest najzwyczajniej w świecie spróchniała.

2. W warunkach domowych porządne wypranie skóry nie jest możliwe - skorzystaj więc z usług firmy oferującjej nie-chemiczną renowację kurtek/kożuchów skórzanych i welurowych. Podjedź do takiej - niech ocenią stan skróry & koszty. Potem po takim odnowieniu konserwuj tapicerkę odpowiednimi kosmetykami. Teraz nie stosuj żadnej chemii, środków piorących ani wody - powstaną nieodwracalne szkody.

Edytowane przez konto_usuniete dnia 07-09-2015 16:35