924.pl
Nawigacja
Strona Główna
Newsy
Artykuły
Galeria
Forum
Komentarze
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zobacz Temat
924.pl | Porsche | Wszystko o Porsche 924
Autor Porsche 924 jako pojazd zabytkowy
Zwierz
Użytkownik



Postów: 585
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 02.02.06
Dodane dnia 29-03-2006 23:41
Muszę sie Wam pochwalić: właśnie zakończyłem wszystkie działania mające na celi zarejestrowanie mojego prosiaka na żółte tablice rejestracyjne. Teraz tylko raz na jakiś czas wykupić OC i jeździć. Foty zamieszcze jak przykręce tablice, umyje na cycuś i opstrykam ze wszystkich stron. Mówię to jeszcze po to, że może jeśli ktos chce zronbić to samo (szczególnie przydatnie jak macie czym jeździć na codzień a Porsche traktowane jest jako miła odskocznia od rzeczywistości) to mogę spróbować wyjaśnić jakieś kwestie.


PORSCHE 924 '81 2.0, targa, szary, (poTOMowy), żółte tablice (pojazd zabytkowy)
2849325
Autor RE: Porsche 924 jako pojazd zabytkowy
juras
Użytkownik



Postów: 2408
Miejscowość: łódź
Data rejestracji: 31.01.06
Dodane dnia 30-03-2006 01:48
A co na tym ewentualnie zyskaleś ? Bo podobno ubezpieczenie takiego zabytku nawet jeśli można wykupić np na 3 miesiące w roku to niekoniecznie jest tańsze od calorocznego (?).
Autor RE: Porsche 924 jako pojazd zabytkowy
Zwierz
Użytkownik



Postów: 585
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 02.02.06
Dodane dnia 30-03-2006 12:25
Zabytek może być ubeazpieczany na okres co najmniej 30 dni i wtedy składka wynosi 10% składki rocznej. NIe musi być ciągłości ubezpieczenia (jak zwykły samochód pół roku stoi w garażu nie mając OC to łamie prawo). Zniżke do 70% można dostać jak należy sie do klubu starych samochodów (są tkaie 4 w Polsce). Także mam plan płacić ok 70zł za miesiąc za OC do tego wacha i nic mnie więcej nie obchodzi, bo nawet przegląd w zabytkach jest bezterminowy


PORSCHE 924 '81 2.0, targa, szary, (poTOMowy), żółte tablice (pojazd zabytkowy)
2849325
Autor RE: Porsche 924 jako pojazd zabytkowy
Abelard
Użytkownik



Postów: 975
Miejscowość: DK
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 30-03-2006 13:31
Ja wlasnie sie nad tym zastanawiam. Powiedz mi czy zarejestrowanie jako zabytkowy jest jednoznaczne z wpisaniem autka w poczet zabytkow ruchomych Polski? Dzwonilem pytalem i mi jedna babka w jakims tam urzedzie powiedziala ze moge prosic rzeczoznawce przy tworzeniu karty ewidencyjnej pojazdu o wpisanie zdaniasmileyoj nie kwalifikujacy sie do wpisania....
Chcilabym zarejestrowac jako zabytek ale wady sa conajmniej 2:
1. Nie mozna bez zgody konserwatora zab. wyjechac za granice.
2. Wszelkie naprawy na orginalnych czesciach...i jak cos sknoce to ponoc moga mnie oskarzyc o zaniedbania i nawet zabrac autko.
Nie wiem czy wszystko co napisalem to na 100% prawda-prosze zweryfikuj, spewnoscia wiesz lepiej! W pn chyba bede rejestrowal 924.


Już nie zbieram na 968 CS

968CS 92'

944 84'
924 80'
924 89' składak targa


"Standing in line is easy, finding your way isn't."
Autor RE: Porsche 924 jako pojazd zabytkowy
Zwierz
Użytkownik



Postów: 585
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 02.02.06
Dodane dnia 30-03-2006 22:40
Okazanie zaświadczenia o wpisie samochodu do ewidencji zabytków jest jednym z warunków otrzymania żółtych tablic. Rzeczoznawca po oględzinach wystawia Kartę ewidencyjną zabytku ruchomego (tzw biała karta) i z tym papierem dopiero samemu sie idze do konserwatora zabytków i składa podanie o wpis.
Co do obowiązku naprawiania samochodu oryginalnymi częściami to pierwsze słysze (zarówno o przepisach jak i o jakichkolwiek próbach sprawdzania tego) ale to nawet logiczne jest bo jest mnustwo samochodów do których nie ma już dawno części a są one odrestaurowywane albo poprostu eksploatowane. Gdyby był tkai przepis to wg. mnie mieli byśmi bardzo mało zabytkowych aut. Daleko nie szukać: potrzebuję naklejki na tył auta i w samym Stuttgarcie mi powiedzieli że od 2 lat tego sie nie produkuje.
Co do zgody na wyjazd za granice to trzeba miec zgodę ale z tego co mówi mój guru od starych samochodów (niektórym może znany Krzysztof SZAYA Szaykowski) nie jest to żaden problem i niczym sie nie przejmując szykuje wyprawe do Szwecji w klilka samochodów: Cadillac DeVille, Simca Murena, mój prosiak, jakiś Mercedes i wszystko na żółtych tablicach. Zaznaczam że niewiem jak duży wpływ na uzyskanie zgody jest to że wszyscy są z Automobilklubu i jadą na Mistrzostwa Europy Rallycross. Jeżeli trzeba to mogę spróbować uzyskać więcej informacji na ten temat


PORSCHE 924 '81 2.0, targa, szary, (poTOMowy), żółte tablice (pojazd zabytkowy)
2849325
Autor RE: Porsche 924 jako pojazd zabytkowy
Abelard
Użytkownik



Postów: 975
Miejscowość: DK
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 31-03-2006 10:53
Dzieki za informacje. Toco pisalem to udalo mi sie przeczytac gdzie w internecie oraz uslyszec od ludzi ktorzy widac tylko byli blisko tematu. Jednak jakos dziwnie bym sie czul gdybym musial kogos informowac o tym ze chce jechac za granice...pomysle jeszcze, bo przeciez nie jezdze za granice zbyt czesto, a tym bardziej swoim samochodem.Dzieki!


Już nie zbieram na 968 CS

968CS 92'

944 84'
924 80'
924 89' składak targa


"Standing in line is easy, finding your way isn't."