924.pl
Nawigacja
Strona Główna
Newsy
Artykuły
Galeria
Forum
Komentarze
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zobacz Temat
924.pl | Porsche | Problemy techniczne
Autor Murzyn rzucił palenie
marchewa
Użytkownik



Postów: 1402
Miejscowość: Jelcz-Laskowice
Data rejestracji: 02.01.12
Dodane dnia 23-04-2019 19:44
Witam i o radę pytam smiley
Murzyn - 928s '83 US wykazuje niechęć do współpracy (układ wtryskowy elektroniczny motronic z przepływomierzem klapkowym i wtryskiem rozruchowym inny niż w 928s2)
Generalnie od roku w zasadzie tylko ptrzestawiam go z mijesca na miejsce żeby się nie zastal. Już jakiś czas temu zauwałyłm że sa problemy z rozruchem - głownie na zimno - nie odpalał w ogóle, cieply palił bez problemu. Odkrylem, że jak odepnie sie czujnik temperatury to odpala zimny, ale zaraz sie przylewa i gaśnie - po takim zabiegu z zapiętym czujnikiem juz odpalał i chodził równo. Ostatnio znow nie chciał palić, po odpięciu czujnika dalej nic. dopiero po psiku plaka w dolot na zachęte odpalał i już chodził ale trochę nierówno i dymił na czarno czyli miał za bogato - po wpięciu czujnika temperatury za moment gasł jakby odcięło paliwo (czujniki temp podmieniałem bez zmian)

jakieś pomysły?

Edytowane przez marchewa dnia 23-04-2019 19:48
Autor RE: Murzyn rzucił palenie
kecaj73
Użytkownik

Postów: 1061
Miejscowość:
Data rejestracji: 03.01.17
Dodane dnia 24-04-2019 14:00
Cześć
Ja swojego przestawiałem przez rok/dwa, tak z 2, 3 x w roku przestawiałem tylko przód i tył. Potem jak juz była potrzeba dalej przejechać nie chciał za bardzo współpracować. Ciężko odpalał, ciepły lepiej. No i nierówna praca. Przyczyna była prosta, wg mechanika ,,zastały,, się wtryski. Kazał dolać świeżego paliwa i zostawić odpalony na dłużej. Dolałem paliwa i zostawiłem odpalony na dłużej, ok 30 min, potem znowu i o dziwo wszystko wróciło do normy. Może to niewłaściwe słowo ale rozruszały się.