924.pl
Nawigacja
Strona Główna
Newsy
Artykuły
Galeria
Forum
Komentarze
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zobacz Temat
924.pl | Porsche | Problemy techniczne
Autor Tylna klapa
browar
Użytkownik

Postów: 778
Miejscowość:
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 01-02-2006 15:58
Coz... Czy macie jakies problemy z tylnymi klapami? Mam na mysli trzaski itp. Mam wrazenie ze problemem jest rozklejanie sie szyby od ramki. Jak sie popatrzy na klape, to od strony wewnetrznej jest pasek czarnej farby na ktorej aplikowano klej i w ten sposob szybe wklejano w ramke. Po latach dzialania UV ta farba zaczyna sie"luszczyc" wiec nie ma co trzymacsmiley . Najbardziej wrazliwe miejsca to gorne zawiasy. Mam taki problem. Ow czrna farbe mam tylko pod spojlerem i gora juz praktycznie nie trzyma. W niedlugim czasie bede w zaprzyjaznionym warsztacie. Przekaze info jak poszlo. Kupno uzywanej to sporawy koszt a trzeba kupic lepsza niz sie ma...

Siem
browar
eS
Autor RE: Tylna klapa
tkacki
Użytkownik

Postów: 372
Miejscowość: Piaseczno
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 01-02-2006 16:02
Mam też problem z łuszczącą się farbą ale to normalne. Jesteś pewien, że szyba Ci "chodzi" względem ramki ? Przyczyną trzasków są zwykle zamki szyby. Trzeba je posmarować / wyregulować / wymienić.


CP9A/4G63
We are not what we own.
Autor RE: Tylna klapa
ali
Użytkownik



Postów: 219
Miejscowość: Weissach(D)/Tychy(PL)
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 01-02-2006 16:04
u mnie to samo, szczegolnie na mrozie, szyba strasznie trzeszczy, nie zdziwie sie jak kiedys peknie.
Autor RE: Tylna klapa
tkacki
Użytkownik

Postów: 372
Miejscowość: Piaseczno
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 01-02-2006 16:10
Darek (Porsz) chyba ma takie szyby, ale nie wiem za ile. Jedna chyba ze spojlerem, taka od 944.


CP9A/4G63
We are not what we own.
Autor RE: Tylna klapa
browar
Użytkownik

Postów: 778
Miejscowość:
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 01-02-2006 16:12
...patrzac od gory na to miejsce tej farby. Pasek farby siega okolo 1cm od rogu szyby, jak sie podniesie klape to od srodka widac wszystko. Ja nie mam juz tego paska farby, mam tylko widoczne miejsce gdzie jest klej, a tam od zewnatrz widac powietrze, jak jest mokro to widac wilgoc, naciskajac widac przemieszczanie sie plynu. Halas zamkow jest inny niz trzaski szyby... Wnerwiajace. Szyby sa od 400 do okolo 1000zl. Tak jak pisalem zobacze co "moj" warsztat poradzi. Mam linka do porady nt klapy ale sam sie za to nie wezme...

http://www.9xauto.com/hatch.htm

Tam tez bardzo jasno jest opisany problem

Siem
browar
eS
Autor RE: Tylna klapa
Damian
Użytkownik



Postów: 856
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 01-02-2006 18:10
Ta czarna farba to jest właśnie ten "primer" (czy jakoś tak smiley ), o którym pisałem w temacie wojcieka o przedniej szybie, ten specyfik to jakgdyby podkład/grunt pod klej do szyb, jeśli jest stary to się łuszczy i klej przestaje trzymać.
Średnio uzdolniony zakład "szybowy" powinien dać sobie radę z "regeneracją" tylnej szyby. Zdjąć ramki, usunąć stary klej, odtłuścić, zaaplikować primer i klej i już.
trzaski są faktycznie irytujące, ale żeby tylna szyba od nich mogła pęknąć to śmiem wątpić, ja w swoim usuwałem śrubki zaczepów zamków (te bolce na szybie, które wchodzą w zamki) za pomocą śrubokręta udarowego i młotka 0,75kg i nic nie pękło :] Szyba jest mocna jak... nie wiem co smiley
Damian