924.pl
Nawigacja
Strona Główna
Newsy
Artykuły
Galeria
Forum
Komentarze
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zobacz Temat
924.pl | Porsche | Problemy techniczne
Autor Tarcze hamulcowe-podtaczanie?
Abelard
Użytkownik



Postów: 975
Miejscowość: DK
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 11-04-2006 20:45
Hej
okazuje sie ze mam troche nierowne powierznie tarcz hamulcowych. Byly wymieniane jakis czas temu, ale prawdopodobnie ulegly przegrzaniu.
Pytanie czy powinienem je podtaczac-w sensie wyrownywac? O takiej mozliwosci poinformowal mnie znajomy.
Powiedzcie czy warto.
A i jakie klocki hamulcowe najlepiej zakupic? Macie jakies typy? Ja nigdy nie wymienialem, nie wiem ktore sa najlepsze jakosciowo, biorac pod uwage cene.
Pozdrawiam.


Już nie zbieram na 968 CS

968CS 92'

944 84'
924 80'
924 89' składak targa


"Standing in line is easy, finding your way isn't."
Autor RE: Tarcze hamulcowe-podtaczanie?
Damian
Użytkownik



Postów: 856
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 11-04-2006 23:04
Toczenie tarcz - jak najbardziej warto, pod warunkiem, że jest z czego toczyć, minimalna dopuszczalna grubość tarczy to o ile pamiętam 11,5milometra, natomiast nówka sztuka ma chyba ze 13mm.
Jeśli są przegrzane to zwykle trzeba zdjąć trochę grubszą warstwę materiału niż przy samym wyrównywaniu, dodatkowo przegrzane żeliwo bywa nieco upierdliwe w tokaniu.
Oczywiście pojeździsz nawet na 10mm, ale nie zdziw się jak po kilku pod rząd mocniejszych hamowaniach stracisz hamulce, albo że tarcza Ci pęknie. Choć mój kolega w starym passacie z sukcesami eksploatował tarcze o grubości 4,3mm smiley (tam minimalna dopuszczalna grubość to było 10mm) więc nigdy nic nie wiadomo smiley
Co do klocuszków to jedyne dobre rozwiązanie to ferodo. Od jurasa smiley
W przedostatnim moim wozie zjeździłem kilka kompletów ferodów i hamowały dużo przyjemniej od standartowych klocków, choć ich żywotność z pewnością mniejsza, choć mogło to wynikać również z tego, że równocześnie założyłem "cięte" tarcze brembo, które wręcz frezowały klocki smiley
Damian
Autor RE: Tarcze hamulcowe-podtaczanie?
Abelard
Użytkownik



Postów: 975
Miejscowość: DK
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 12-04-2006 08:35
Hm czyli w zasadzie musze zmierzyc grubosc tarczy i wtedy bede wiedzial wiecej. A takie pytanie jeszcze z tych mniej madrych, gdzie moge sie zaopatrzyc w suwmiarke-tzn w jakiego typu sklepie?


Już nie zbieram na 968 CS

968CS 92'

944 84'
924 80'
924 89' składak targa


"Standing in line is easy, finding your way isn't."
Autor RE: Tarcze hamulcowe-podtaczanie?
juras
Użytkownik



Postów: 2408
Miejscowość: łódź
Data rejestracji: 31.01.06
Dodane dnia 12-04-2006 16:22
Dobrze mówisz Damianie smiley Żadne inne smiley

Szczerze mówiąc nie wiem jak wypada tak naprawdę skuteczności różnych klocków ale z wyższej półki do 924 do wyboru chyba i tak tylko są ferodo. I żadnych bajernych klocków do tego auta się nie kupi bo żadna firma bajernych nie robi (bo się pewnie nie opłaca robić jeśli tych samochodów jest tak mało).