924.pl
Nawigacja
Strona Główna
Newsy
Artykuły
Galeria
Forum
Komentarze
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zobacz Temat
924.pl | Porsche | Problemy techniczne
Autor "Popsuty" nawiew - temperatura
poofeq
Użytkownik

Postów: 11
Miejscowość:
Data rejestracji: 25.01.22
Dodane dnia 13-07-2024 13:13
W końcu znalazłem chwilę i motywację, żeby zajrzeć do samochodu i zająć się wiecznie działającym ogrzewaniem..

Obejrzałem i wyczytałem co się dało ... najpierw wyjąłem schowek, żeby się dowiedzieć, że jednak jest z drugiej strony (co okazało się i tak ciekawym doświadczeniem samym w sobie), aż w końcu padłem na kolana i zajrzałem pod kolumnę kierownicy i mym oczom ujrzała się część ze zdjęcia.

Problemów jest kilka...

1. Mam wrażenie, że to co jest na zdjęciu jest jakoś "dziwnie" zamontowane. Nie chodzi już nawet o to, że na trytytkę, tylko jakby odwrotnie? Patrząc na to co jest na Clark's Garage - jakoś nie zgadzają mi się te zdjęcia ze sobą (ale nie znam się)

2. Mam potrzebne części itp (kupiłem z rok temu wszelkie spinki, sprzączki i pierdoły), natomiast ... jak się do tego dostać? Przecież tam jest miejsca na 5-letnie dziecko max. Bez zdejmowania połowy deski nie da się mieć tam jakiegoś rozsądnego dostępu?

3. To wszystko może i tak jest bez sensu bo... odpaliłem zapłon, włączyłem nawiew, kręcę pokrętłem od temperatury - a to i tak się nie rusza w ogóle.

Co jeszcze może być popsute? Wszelkie sugestie, porady mile widziane smiley

poofeq dodał/a następującą grafikę:

Autor RE: "Popsuty" nawiew - temperatura
Qbak
Użytkownik



Postów: 7460
Miejscowość: Rawa Mazowiecka/Warszawa
Data rejestracji: 03.08.07
Dodane dnia 13-07-2024 20:46
Na tym cięgnie brakuje jednego plastiku i jeden jest pęknięty. Zasłania go lekko przewód elektryczny.

Silniczki raczej nie padają, ale oczywiście to warto sprawdzić. Tutaj może być winny sam panel, co by było najdroższą opcją.

No i last but not least - zaworek pod maską. W zależności od wersji i rocznika jest na środku grodzi lub za pompą wody nad kolektorem wydechowym. Jak się uszkadza (choć nie zawsze) to zostaje ciągle w pozycji otwartej - dla bezpieczeństwa lub komfortu w zimę?


924 2.0 N/A - 83' Targa LM8U
Tor Poznań 2:04,992
Mapa Polskich Transaxli

QBAK - nowe części (i akcesoria) do Porsche
www.qbak.pl
Autor RE: "Popsuty" nawiew - temperatura
poofeq
Użytkownik

Postów: 11
Miejscowość:
Data rejestracji: 25.01.22
Dodane dnia 14-07-2024 11:05
Plastiki zakupiłem wszelkie jakie można było więc "mam na stanie", natomiast nadal - jedyna chyba opcja, żeby się do tego dobrać to jest rozebranie dołu deski bo inaczej to kiepsko to widzę.

Trochę obawiam się, że może to być panel (dodatkowo oprócz plastików...), bo ten pręcik nawet nie drgnie pomimo ruszania pokrętłem od temperatury (np jak na tym filmiku w okolicach 2:36)
https://www.youtube.com/watch?v=UuCkfvfFmJA


Jest jakaś opcja "domowa" weryfikacji tego panelu zanim zacznę szukać części i biednieć?

Zaworek pod maską jest wymieniony na nowy, który od Ciebie udało się zakupić. Więc chociaż ten jeden problem z głowy smiley
Autor RE: "Popsuty" nawiew - temperatura
Medusa
Użytkownik

Postów: 108
Miejscowość:
Data rejestracji: 23.03.17
Dodane dnia 15-07-2024 16:51
W razie ,,w" mam panel nie za miliony 🙂