924.pl
Nawigacja
Strona Główna
Newsy
Artykuły
Galeria
Forum
Komentarze
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zobacz Temat
924.pl | Porsche | Problemy techniczne
Autor Uszczelka pod kolektor ssący gdzie kupić
juras
Użytkownik



Postów: 2408
Miejscowość: łódź
Data rejestracji: 31.01.06
Dodane dnia 18-06-2006 19:44
Nie ma w intercars. Czy ktoś może kupował gdzieś (gdzie) albo od czego ? Chodzi o uszczelkę między kolektor ssący a głowicę. Porwała mi się przy moim remoncie.
Czy może można sobie taką uszczelkę wyciąć samemu z czegoś ???

Z tymi od strony wydechowego to kojarzę, że były jakieś kombinacje z usczelkami od cinquecento...
Autor RE: Uszczelka pod kolektor ssący gdzie kupić
Wojciek
Użytkownik



Postów: 324
Miejscowość: Gliwice
Data rejestracji: 31.01.06
Dodane dnia 18-06-2006 23:51
Juras, uszczelkę Ci dotną za 20zł, problem w tym, że potrzebny wzór. Jeśli nie porwała Ci się zbyt mocno, to spoko, niech idzie na wzór. Jeśli się porwała, to masz 2 wyjścia: idziesz z kolektorem, albo podajesz mi swój adres i wysyłam Ci moją starą uszczelkę albo nową dociętą (gość przysłał mi dwie, bo jedna przy wycinaniu trochę mu się naderwała).
1776338
Autor RE: Uszczelka pod kolektor ssący gdzie kupić
pilatus
Administrator

Postów: 1733
Miejscowość: Cze-wa/Piaseczno
Data rejestracji: 28.01.06
Dodane dnia 19-06-2006 14:28
Ew. idziesz do swojego ulubionego sklepu z częściami do ciężarówek i tam pytasz o materiał na uszczelki "papierowe" (goście od ciężarówek chyba uwielbiają wycinać sobie sami uszczelki, bo mogłem przebierać nawet w grubościach). Albo tak jak napisał Wojciek - np. w Czewie zanosisz element, oni go skanują, i już po 10 min. masz wyciętą przy pomocy wody uszczelkę.

pzdr
jacek(pilatus)
Autor RE: Uszczelka pod kolektor ssący gdzie kupić
Damian
Użytkownik



Postów: 856
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 19-06-2006 17:24
Można wyciąć, jak coś to mam różne papiery do uszczelek, także mogie Ci Jurek udostępnić.
Ale jak ma to u profesjonalisty kosztować 20zeta, to się nie opłaca z tym pieprzyć. Jakąś prostą uszczelkę to tak, ale pod kolektor jest dużo różnych dziur i w ogóle szkoda prądu smiley W Łodzi na bank dorabiają uszczelki tylko jakoś nie mogę wpaść na pomysł gdzie... Na Wróblewskiego obok JC Auto, jest sklep "diesel cośtam" (wysyłałem Cię tam po prowadnice zaworowe) i rozumisz tam mają części do ciężarówek i dorabiają uszczelki pod głowice, to i pod kolektor może by dali radę?

Goście od ciężarówek uwielbiają wycinać sobie uszczelki bo:
- nigdy nie ma odpowiednich "od ręki" (trzeba zamawiać)
- jak się zamówi to trzeba długo czekać
- uszczelki dość często się wysypują
- jak są od ręki to bardzo drogie (w stosunku do takich stosowanych w osobówkach)
- ewentualnie robią to z nudów i celem kształcenia własnych umiejętności manualnych i cierpliwości, na emeryturze często zostają modelarzami zainteresowanymi kartonem
Damian
Autor RE: Uszczelka pod kolektor ssący gdzie kupić
Misza
Użytkownik

Postów: 122
Miejscowość: Chorzow
Data rejestracji: 05.02.06
Dodane dnia 19-06-2006 18:09
HMMMMM uszczelki do ciezarowek :
-są zazwyczaj na miejscu
-nie trzeba dlugo czekac (w ciagu dnia albo na drugi dzien )
-uszczelki sa dobrej jakosci chyba ze ktos uwielbia oszczedzac
-zazwyczaj nie sa drogie a jesli sa to dlatego ze sa wieksze
- a dorabiaja bo szef jest sknera i zaoszczedzi w ten sposob 2,70 zl i straci godzine czasu smiley


Michal/Misza
9977033
Autor RE: Uszczelka pod kolektor ssący gdzie kupić
pilatus
Administrator

Postów: 1733
Miejscowość: Cze-wa/Piaseczno
Data rejestracji: 28.01.06
Dodane dnia 19-06-2006 18:27
Ze wszystkich wymienionych wyżej powodów (obydwa posty) wszystkie uszczelki papierowe wycinałem sobie sam, tymi "rencyma" smiley

pzdr
jacek(pilatus)
Autor RE: Uszczelka pod kolektor ssący gdzie kupić
Ketchup
Użytkownik



Postów: 245
Miejscowość: Gdynia
Data rejestracji: 31.01.06
Dodane dnia 20-06-2006 12:17
Najlatwiej dorobic samemu.
Ja kupilem papier, polozylem go na kolektorze i delikanie uderzalem malym mlotkiem w krawedzie bardzo ladnie sie wycinala, dziurki ssace nacilem troszke na srodku ich i potem znowu wycinanie mloteczkiem, a dziurki na srubki to juz wymierzylem.
Z tego co pamietam papier ma dwie strony jedna z nich sie smaruje olejem , zeby uszczelka lepiej trzymala
Maciek


Pozdrawiam 924 78rMaciek -Ketchup
Autor RE: Uszczelka pod kolektor ssący gdzie kupić
juras
Użytkownik



Postów: 2408
Miejscowość: łódź
Data rejestracji: 31.01.06
Dodane dnia 20-06-2006 16:38
Ok. Myślę, że poszukam zakładu wycinającego uszczelki.

A jak to jest z tymi od strony wydechowej ? W intercars są po 20pln x 4 to jest sporo. Pasują te od CC czy prawie pasują czy wcale ? Mechanik dziś rzucił okiem na to i powiedział "od jakiegoś vw będą pasować".

Co to za pomysły z tym smarowaniem uszczelek olejem ? A nie silikonem to potraktować ? Olejem to one same w końcu nasiąkają w trakcie eksploatacji...
Autor RE: Uszczelka pod kolektor ssący gdzie kupić
Wojciek
Użytkownik



Postów: 324
Miejscowość: Gliwice
Data rejestracji: 31.01.06
Dodane dnia 20-06-2006 18:12
Uszczelki pod kolektor, jak to niedawno pisałem, można kupić od 12zł za sztukę. To chyba nie jest zła cena, zważywszy, że są do naszego modelu i pasują idealnie. Te z CC raczej nie polecam: kupiłem je sobie, ale przy zakładaniu trzeba było tak rzeźbić (rozstaw otworów na szpilki nie pasuje, a do tego otwór w nich jest okrągły, u nas z jednej strony jest "płaski"smiley, że rozbolało mnie serce i zaniechałem. Kupiłem takie zwykłe, zwykłe do 924. Ono na to zasługuje, by czasem połechtać je jakąś częścią, która nie tylko "podejdzie" do 924, ale z niego jestsmileysmiley
1776338
Autor RE: Uszczelka pod kolektor ssący gdzie kupić
pilatus
Administrator

Postów: 1733
Miejscowość: Cze-wa/Piaseczno
Data rejestracji: 28.01.06
Dodane dnia 21-06-2006 13:03
Wojciek napisał/a:
Ono na to zasługuje, by czasem połechtać je jakąś częścią, która nie tylko "podejdzie" do 924, ale z niego jestsmileysmiley

[OT]Nie zawsze, kurczeaczek, nie zawsze - moje 924 dostało w weekend 2 nowe przeguby (oba z jeden strony) i skubane, odrzuciło dar - stukają, jakby przejechały pół miliona kilometrów smiley [koniec OT]
Ja uszczelek pod wydech nie zdobyłem gdy go zakładałem w związku z czym jeżdżę na tych od CC. Faktycznie trzeba rozpiłować/przesunąć jeden otwór pod szpilkę (upierdliwe) i faktycznie uszczelka jest okrągła - bez "spłaszczenia". Jedno jest pewne - wszelkie uskoki dla wygenerowania "max. power" nie są najszczęśliwsze. Jeśli Juras robiłeś coś z kanałami wydechowymi (powiększałeś) i chcesz mieć pewność, że wszystko jest super spasowane, bez uskoków, progów itp. to i tak będziesz pewnie musiał obrobić wejścia do kanałów w żeliwnym kolektorze (zakładam, że montujesz oryginalny, nie jakiś rurowy). Jeśli się na to zdecydujesz to fabryczne uszczelki, nawet te specjalnie tylko dla 924 2.0 będą gdzieś wystawać itp. W takim wypadku możesz uszczelki zrobić sam z miedzi (tzw. miękkiej). Jeśli nie masz miękkiej blachy miedzianej możesz "zmiękczyć" zwykłą poprzez "hartowanie". Rozgrzewasz, studzisz gwałtownie w wodzie i masz miękką miedź (odwrotnie do stali). Zdaję sobie oczywiścię sprawę, że to trochę zabawy jest i pewnie zostaniesz przy jakiejś fabrycznej uszczelce, ale warto wiedzieć, że jest jakaś alternatywa.

pzdr
jacek(pilatus)
Autor RE: Uszczelka pod kolektor ssący gdzie kupić
juras
Użytkownik



Postów: 2408
Miejscowość: łódź
Data rejestracji: 31.01.06
Dodane dnia 21-06-2006 14:57
Te wydechowe będę miał po 15pln. Mało nie jest x4 ale nie chce mi się kombinować. Nie powiększałem kanałów. Tylko z deka je wypolerowałem bo długi weekend był. I będę chciał dopasować kanały do uszczelki. Wydechowe i ssące kanały się poleruje ?

Zdaję sobie sprawę, że to trochę sztuka dla sztuki ale miałem wyjęte wszystko włącznie z prowadnicami więc był niezły dostęp.

ps. To ta japońszczyzna tak się nie sprawdziła (przeguby) ?

Edytowane przez juras dnia 21-06-2006 15:00