924.pl
Nawigacja
Strona Główna
Newsy
Artykuły
Galeria
Forum
Komentarze
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zobacz Temat
924.pl | Porsche | Problemy techniczne
Autor do zagazowanych i nie tylko :)
rafalsw
Użytkownik

Postów: 13
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 20-06-2006 08:57
Witam.

Czy ktoś z kolegów posiadających instalację gazową ma tak samo jak ja ? Po zakręceniu śrubki powietrza w kolektorze ssącym do końca, silnik nadal chodzi i zbytnio go to nie wzrusza (rzecz dzieje się na benzynie i na gazie). Pewnie jakoś sobie ciągnie powietrze tylko nie wiem czy to jakaś nieszczelność czy może instalacja gazowa spowodowała taki stan rzeczy. Zbytnio by mi to nie przeszkadzało gdyby nie jeden fakt: po rozgrzaniu autko ma zbyt duże obroty (w granicach 1100), te obroty troche pływają i dosyć mocno trzęsie silnikiem na jałowym. Może to jednak jakieś cholerne dodatkowe powietrze ? Mam jeszcze jeden objaw, po gwałtownym dodaniu gazu, zza aparatu zapłonowego i trochę z boku silnika (od strony kolektora wydechowego) pojawia się chmura spalin i słychać też czasami jakąś blachę. Czy to też może mieć wpływ na równomierną pracę silnika ? A może jakieś inne pomysły ?

Pozdrawiam

Edytowane przez rafalsw dnia 20-06-2006 08:59
Autor RE: do zagazowanych i nie tylko :)
tkacki
Użytkownik

Postów: 372
Miejscowość: Piaseczno
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 20-06-2006 10:48

I jak tu pomóc koledze ????

1. Założył gaz do Porsche i mu nie działa...Hmn...ciekawe dlaczego ?

2. Słyszy jakąś blachę....Może by tak kolega zajrzał i zamieniił "jakąś" na coś bardziej konkretnego i znalazł skąd leci dym. Mamy zgadywać co tam dzwoni ? Po 3 dniach i 16 postach pewnie wpadniemy na to....

Rafalsw, chcemy pomóć, ale prosimy, daj nam szansę.



CP9A/4G63
We are not what we own.
Autor RE: do zagazowanych i nie tylko :)
juras
Użytkownik



Postów: 2408
Miejscowość: łódź
Data rejestracji: 31.01.06
Dodane dnia 20-06-2006 14:19
Dymić może hmm spod głowicy ? Może też być tak, że z tyłu silnika wycieka ci olej i leje się akurat na wydech.
Albo z połączeń kolektor-głowica albo kolektor wydechowy-portki. Trzeba się przyjrzeć.

A na bank masz nieszczelność w dolocie. Może gdzieś przy zaworze dodatkowego powietrza ?

Edytowane przez juras dnia 20-06-2006 14:20
Autor RE: do zagazowanych i nie tylko :)
rafalsw
Użytkownik

Postów: 13
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 21-06-2006 10:00
Witam.

Wyczyściłem silnik z brudu i będę patrzył gdzie są jakieś wycieki, olej był pod czujnikiem ciśnienia oleju, tzn. czujnik był mokry od spodu, ale mogł się tam znaleźć bo np. spłynął z innego miejsca, trochę oleju było w około uszczelki od dekla przykrywającego zawory. Co do dymienia to tak jak pisałem wcześniej, spaliny pojawiają się za aparatem zapłonowym i z jego lewej strony (patrząc od przodu samochodu), mniej więcej na połowie długości silnika, bardziej po polskiemu - od aparatu do połowy długości silnika smiley - podpowiedzi Jurasa chyba są trafne i obawiam się, że to spod głowicy. Czy taka sytuacja ma wpływ na kulturę pracy silnika ? tzn czy może się trząść jak z zimna na jałowym ? smiley Pewnie tak, bo przecież jest nieszczelność.

Tkacki: sam bym chciał namierzyć tą blachę ale oglądałem i macałem już wszystko i niestety nic nie widzę co by się miało właśnie urwać i hałasować, myślałem że może komuś też coś takiego się działo i jest związane z wydechem.
Co do gazu w prosiaku to zgadzam się w zupełności, że to nie ma prawa do końca dobrze działać i nie dlatego, że porsche tylko dlatego, że wtrysk mechaniczny, ale cóż, takiego kupiłem i do tej pory nic strasznego się nie działo z samochodem.
Może faktycznie jak napisał Juras jakaś dziura w dolocie, tylko że też jeszcze nie mogę tego namierzyć, wymieniłem już chyba wszystkie rurki gumowych. No chyba, że to sam zawór dodatkowego powietrza jest nieszczelny.

Dzięki za wymienienie możliwych przyczyn i będę dalej szukał gdzie dymi i gdzie wstrętne dodatkowe powietrze mi wpada smiley

Pozdrawiam
Autor RE: do zagazowanych i nie tylko :)
tkacki
Użytkownik

Postów: 372
Miejscowość: Piaseczno
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 21-06-2006 13:54

Spaliny mogą się pojawiać w wyniku nieszczelności w wydechu gdzieś dalej, np: przy pierwszym tłumiku. Po prostu idą do góry i stąd ich obecność w komorze silnika.

Popatrz od dołu na kolektor wydegowy (lusterko!) - często pęka w okolicy dolnych śrub mocujących.




CP9A/4G63
We are not what we own.
Autor RE: do zagazowanych i nie tylko :)
juras
Użytkownik



Postów: 2408
Miejscowość: łódź
Data rejestracji: 31.01.06
Dodane dnia 21-06-2006 15:00
W katalogu intercars jest taki spray do namierzania nieszczelności w dolocie. Ale nie wiem jak to działa i czy działa. W każdym razie gazownik kiedyś mi tym psikał na dolot i na gumki na wtryskiwaczach.
Autor RE: do zagazowanych i nie tylko :)
tkacki
Użytkownik

Postów: 372
Miejscowość: Piaseczno
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 21-06-2006 16:06

Działa. Niektóre spaye powodują gwałtowny spadek obrotów (na bazie CO2) inne zabarwiają spaliny.


CP9A/4G63
We are not what we own.