924.pl
Nawigacja
Strona Główna
Newsy
Artykuły
Galeria
Forum
Komentarze
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zobacz Temat
924.pl | Porsche | Problemy techniczne
Autor mikser do gazu do 924
Ketchup
Użytkownik



Postów: 245
Miejscowość: Gdynia
Data rejestracji: 31.01.06
Dodane dnia 05-07-2006 13:21
Na poczatku wszystkich ktorym nie podoba sie ten pomysl (ogolnie pomysl gazu)prosze o nie zasmiecanie tematu.smiley
Czy ktoś co takiego zrobil . Ja wlasnie projektuje mikserek zakladany tuz przed przepustnicami. Ale jak ktos juz fajny wymyslil "po co wywarzac otwarte drzwi".


Pozdrawiam 924 78rMaciek -Ketchup
Autor RE: mikser do gazu do 924
juras
Użytkownik



Postów: 2408
Miejscowość: łódź
Data rejestracji: 31.01.06
Dodane dnia 05-07-2006 14:38
Damian ma przed przepustnicą mikser taki jajowaty. I to jest chyba jedyna tak naprawdę sensowna opcja (im bliżej przepustnicy tym mniejsze prawdopodobieństwo zniszczeń od strzałów gazu).

A jak byś był ambitny smiley to byś poeksperymentował z blosem. To jest ciekawy temat i warte jest poświęcenie czasu tym eksperymentom. Bo zwykły mikser to zawsze będzie lipa (tak według mnie).


Autor RE: mikser do gazu do 924
Ketchup
Użytkownik



Postów: 245
Miejscowość: Gdynia
Data rejestracji: 31.01.06
Dodane dnia 05-07-2006 14:49
Wlasnie stracielm dwie noce czytania o bolsie (moja dziewczyna stwierdzila ze jesli jescze raz bedzie musiala zasypiac sama to mi laptopa spali smiley a 924 sprzeda ) i opinie sa rozne. A temat bolsa na forum narazie przycichl, nie ma dolkadnie opisanych wynikow, sposobu montarzu i ustawinie.
Wlasnie zastawnawiam sie czy nie da sie zrobic krzyzowki bolsa z mikserem. Nie usmiecha mi sie wydwac 400 zł na cos co niektorzy osiagneli na zwyklym miserze tylko dobrze dobranym.


Pozdrawiam 924 78rMaciek -Ketchup
Autor RE: mikser do gazu do 924
juras
Użytkownik



Postów: 2408
Miejscowość: łódź
Data rejestracji: 31.01.06
Dodane dnia 05-07-2006 15:09
No nie wiem. Mikser żeby dobrze działać musi mieć podciśnienie czyli zwężenie dolotu. Blos podobno tak nie ma.

Nie wiem czy dużo mniej będzie cię kosztował porządnie zrobiony mikser własnej roboty. Musisz kupić materiał, zapłacić frezerowi czy innemu tokarzowi. A może potem jeszcze raz jak się nie uda... smiley

Na forum capri coś goście kombinowali z własnymi konstrukcjami i mają ciekawe patenty. Warto poczytać.
Autor RE: mikser do gazu do 924
Wojciek
Użytkownik



Postów: 324
Miejscowość: Gliwice
Data rejestracji: 31.01.06
Dodane dnia 05-07-2006 15:18
temat blosa przycichł, bo posypał mi się rozrusznik i alternator. Obie części wymontowane i w regeneracji. Próbny montaż blosa już przeprowadziłem, silnik odpalił, jednym słowem DZIAŁA. Pytanie tylko "jak"? W weekend powinienem do kupy poskłądać samochód (dodatkowo ukręciłem tylejkę z gwintem do spuszczania wody z chłodnicy - w regeneracji), składam go od razu z blosem. Od przyszłego tygodnia zaczynam testy w 924. Będę opisywał wnioski w rozpoczętym temacie odnośnie blosa. Może się skuszę i porobię fotki. Jeśli chodzi o testy w probe v6 2.5 to spalanie na trasie potrafiło utrzymywać się w granicach 9 (!) litrów. Spora oszczędność. Trzymajcie kciuki za nasze 924!
1776338
Autor RE: mikser do gazu do 924
Ketchup
Użytkownik



Postów: 245
Miejscowość: Gdynia
Data rejestracji: 31.01.06
Dodane dnia 05-07-2006 18:04
koszyt miksera beda niskie
jak narazie to :
klej 11 zł
plyty gambit af-152 - dostane za free
no i czas i robocina - ale to wklad wlasny.
na capri bylem smiley i wlasnie korzystam troche z ich pomysłow.
Tez mam mikser od audii 100 2,3 l i sprawdze jak on dziala,
Co do bolsa mysle ze da sie podobny efekt uzyskac na przerobionym mikserze, ale wole narazie nie pisac az nie sprawdze czy dziala i jak dziala.
mikser bedzie chowany w obudowe przepustnic przez co tylko dodatkowo 3mm bede mial dluzszy kolektor ssacy wraz z przepustnicami.


Pozdrawiam 924 78rMaciek -Ketchup
Autor RE: mikser do gazu do 924
Ketchup
Użytkownik



Postów: 245
Miejscowość: Gdynia
Data rejestracji: 31.01.06
Dodane dnia 16-07-2006 14:58
Pierwsze uwagi i obserwacje.
Mikser zmiejsza mi dolot powietrza ( licząc otwór jaki jest po maksymalnym otwarciu przepustnic) pierwszej przepustnicu ok 10 % a na drugiej o 20%. Dochodzi tez tu ukierunkowanie przepływu powietrza. Co daje na pewno dodatkowy opór.
Narazie co uzyskałem :
- nie mam problemow z obrotami na biegu jalowy. obroty mam ustawione na 1,2 tys
- nie ma tzw. dziury na gazie. (pod warunkiem ze przy 1,2 tysiaca obrotów nie wcisniemy gazu w podloge. Od okolo 2tys. juz mozna wciskac i ciągnie ).
- Utrata mocy na benzynie jest duzo mniejsza niz na mikserze od audi 100 2,3l. wyczuwalna od razu smiley
- Spalanie gazu wyszlo mi w trybie miejskim okolo 14l/100 (rekord 13,4 l/100). mierzone na odcinkach 200km dla lepszej dokladności Wczesniej miałem 16,5 l/100.

Bede jescze dalej bawił sie nim ale to troszke potrwa.


Pozdrawiam 924 78rMaciek -Ketchup
Autor RE: mikser do gazu do 924
Luki924
Użytkownik



Postów: 123
Miejscowość: okolice Będzina
Data rejestracji: 04.02.06
Dodane dnia 16-07-2006 16:09
hej Ketchup powiedz mi czy na ten mixer od audi gazownicy mówią helikopter? on jest owalny i ma 2 otwory tak? i jest montowany właśnie zaraz przed przepustnicami, mi powiedzieli że właśnie musze mixer zmienić i za tydzień również taki będę miał (teraz mam mixer pomiędzy dwoma gumami taki owalny i on zmniejsza średnice dolotu o około 50% MÓWIE POWAŻNIE tak więc na benzynie jest gówno a nie jeżdżenie, podobno autko ma duuuużo lepiej śmigać, zobaczymy jak bedzie u mnie, pozdrawiam


8588017
Autor RE: mikser do gazu do 924
Damian
Użytkownik



Postów: 856
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 16-07-2006 21:30
juras napisał/a:
Damian ma przed przepustnicą mikser taki jajowaty.

Wygląda to mniej więcej tak (sorki za jakość, zdjęcie robione moją jedyną szarą komórką smiley )

Damian dodał/a następującą grafikę:



Edytowane przez Damian dnia 16-07-2006 21:54
Damian
Autor RE: mikser do gazu do 924
Wojciek
Użytkownik



Postów: 324
Miejscowość: Gliwice
Data rejestracji: 31.01.06
Dodane dnia 16-07-2006 21:35
Piękne zdjęcie Damiansmiley Trochem dziś wypił, ale żeby aż tyle by nie dostrzec zdjęcia? Udam się do specjalisty....smileysmiley
1776338
Autor RE: mikser do gazu do 924
Damian
Użytkownik



Postów: 856
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 16-07-2006 21:44
Ketchup napisał/a:
Mikser zmiejsza mi dolot powietrza ( licząc otwór jaki jest po maksymalnym otwarciu przepustnic) pierwszej przepustnicu ok 10 % a na drugiej o 20%. .

Co przez to rozumiesz? Średnicę czy pole powierzchni? Może jakieś zdjęcie by się udało, czy raczej patent prawnie chroniony ? smiley smiley
Ketchup napisał/a:
Narazie co uzyskałem :
- nie mam problemow z obrotami na biegu jalowy. obroty mam ustawione na 1,2 tys .

To moim zdaniem masz poważne problemy z obrotami biegu jałowego, powinien chodzić ładnie przy troszkę ponad 900obr/min, 1200 to chyba dla WRC smiley
Ketchup napisał/a:
- nie ma tzw. dziury na gazie. (pod warunkiem ze przy 1,2 tysiaca obrotów nie wcisniemy gazu w podloge. Od okolo 2tys. juz mozna wciskac i ciągnie )..

Czyli... masz dziurę na gazie. Dziury się nie ma bez względu na żadne "pod warunki" smiley
Ketchup napisał/a:
- Utrata mocy na benzynie jest duzo mniejsza niz na mikserze od audi 100 2,3l. wyczuwalna od razu smiley
- Spalanie gazu wyszlo mi w trybie miejskim okolo 14l/100 (rekord 13,4 l/100).

No to już warte pochwały. Ale napisz jak ogólnie jeździ na gazie? Bo z tego co piszesz domyślam się, że masz bardzo ubogo w dolnym zakresie obrotów, na pewno daje to oszczędność, ale jak z POWERem?
Do ilu tys. obr płynnie przyspiesza silnik na gazie, a od ilu zaczyna się dławić?
Pozdro.
Damian
Autor RE: mikser do gazu do 924
Damian
Użytkownik



Postów: 856
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 16-07-2006 21:47
Wojciek napisał/a:
Piękne zdjęcie Damiansmiley Trochem dziś wypił, ale żeby aż tyle by nie dostrzec zdjęcia? Udam się do specjalisty....smileysmiley


Cicho tam, przynajmniej się nie rozsypało jak Twój blos.
Byś się za porządną robotę wziął, a nie jakieś podśmiechujki uskuteczniasz! smiley Tu ludzie czekają na efekty Twojej pracy!
No, ale Ci wygarnąłem smiley smiley

A tak przy okazji, za co się to zdjęcie nie wyświetla? Zaś nie za duże i w ogóle format jak czeba! smiley

Damian dodał/a następującą grafikę:



Edytowane przez Damian dnia 16-07-2006 21:55
Damian
Autor RE: mikser do gazu do 924
Ketchup
Użytkownik



Postów: 245
Miejscowość: Gdynia
Data rejestracji: 31.01.06
Dodane dnia 17-07-2006 00:18
Luki924 napisał/a:
hej Ketchup powiedz mi czy na ten mixer od audi gazownicy mówią helikopter? on jest owalny i ma 2 otwory tak? i jest montowany właśnie zaraz przed przepustnicami, mi powiedzieli że właśnie musze mixer zmienić i za tydzień również taki będę miał (teraz mam mixer pomiędzy dwoma gumami taki owalny i on zmniejsza średnice dolotu o około 50% MÓWIE POWAŻNIE tak więc na benzynie jest gówno a nie jeżdżenie, podobno autko ma duuuużo lepiej śmigać, zobaczymy jak bedzie u mnie, pozdrawiam


Własnie cos takiego zbudowalem samemu - taki moj helikopter smiley . Doszedlem do tego rozwiazania metodą prob.
Ten moj mikser od audi miale jedna przepustnice calkowicie zaslonietą - i zabardzo tlumil na benzynie.


Pozdrawiam 924 78rMaciek -Ketchup
Autor RE: mikser do gazu do 924
Ketchup
Użytkownik



Postów: 245
Miejscowość: Gdynia
Data rejestracji: 31.01.06
Dodane dnia 17-07-2006 00:33
Ketchup napisał/a:
Mikser zmiejsza mi dolot powietrza ( licząc otwór jaki jest po maksymalnym otwarciu przepustnic) pierwszej przepustnicu ok 10 % a na drugiej o 20%. .

Co przez to rozumiesz? Średnicę czy pole powierzchni? Może jakieś zdjęcie by się udało, czy raczej patent prawnie chroniony ? smiley smiley

wyjalem przepustnice. zmierzylem ich srednice i policzylem powierzchnie a potem odjalem powierchnie mocowan przepustnic i wyszlo mi x i y.
Ketchup napisał/a:
Narazie co uzyskałem :
- nie mam problemow z obrotami na biegu jalowy. obroty mam ustawione na 1,2 tys .

To moim zdaniem masz poważne problemy z obrotami biegu jałowego, powinien chodzić ładnie przy troszkę ponad 900obr/min, 1200 to chyba dla WRC smiley.

To gazownicy doradzili mi zeby na gazie miał wieksze obroty niz na benzynie. - na poczatku mialem ustawione na 1000 ale ciezko bylo ustawic mi potem wchodzenie na obroty bez dziury. przy 1200 juz nie ma problemu.
Ketchup napisał/a:
- nie ma tzw. dziury na gazie. (pod warunkiem ze przy 1,2 tysiaca obrotów nie wcisniemy gazu w podloge. Od okolo 2tys. juz mozna wciskac i ciągnie )..

Czyli... masz dziurę na gazie. Dziury się nie ma bez względu na żadne "pod warunki" smiley

przez dziure ja rozumialem przy jezdzie wciskam gaz do dechy i gasnie mi silnik. U mnie jest tak ze jak wcisne przy 1200 to nie gasnie ale ciezko wchodzi na obroty, lepiej wcisnac prawie do podlogi i powyzej 2000 w podloge. A tak na marginesie jak ktos ostro jezdzi to i tak jest silnik powyrzej 2000 obrotow - ja przynajmiej tak jezdze smiley

Ketchup napisał/a:
- Utrata mocy na benzynie jest duzo mniejsza niz na mikserze od audi 100 2,3l. wyczuwalna od razu smiley
- Spalanie gazu wyszlo mi w trybie miejskim okolo 14l/100 (rekord 13,4 l/100).

No to już warte pochwały. Ale napisz jak ogólnie jeździ na gazie? Bo z tego co piszesz domyślam się, że masz bardzo ubogo w dolnym zakresie obrotów, na pewno daje to oszczędność, ale jak z POWERem?
Do ilu tys. obr płynnie przyspiesza silnik na gazie, a od ilu zaczyna się dławić? .

ja mam mikser wlasnej produkcji troszke inny niz standartowe. na gazie potrafie przycisnac. narazie w terenie miejskim mialem 130 (czyt 50) km/h iialeme jescze zapas. Co do mieszanki na wolnych to jest pewnie "remompensowana" dosyc wysokimi obrotami biegu jalowego. Z mojego doswiadczenia z gaze wcale jazda na wolnych obrotach nie oznacza miejszego spalania. (w moim pasku namiej palil jak mial okolo 2500-3000 obrotow).
co do przyspieszenia, na biegu jalowym mialem max czyli czerwone pole.
Co do jazdy nie przekraczalem 5000 obrotow bo na rzie nie bylo takiej potrzeby. a do tej granicy ciagnal bardzo ladnie i to na 3 biegu (mam skrzynie czworke).


Pozdrawiam 924 78rMaciek -Ketchup
Autor RE: mikser do gazu do 924
dymek
Użytkownik



Postów: 13
Miejscowość: Wałbrzych
Data rejestracji: 22.06.06
Dodane dnia 17-07-2006 09:35
to ja panowie chyba mam cos do naprawy? bo tak jak przedmowca mam "wolne" obroty okolo 1200 i to sie sprawdza inne doznania tez podobne tyle ze polyka tylko 11-11.5 gazu w miescie a w trasie to kolo 10 jak sie malo wyglupiam to 250 kilometrow na 27 litrach(butla 34 l) mam nadzieje ze wszystkie usterki beda tak wygladacsmiley
5570226
Autor RE: mikser do gazu do 924
Ketchup
Użytkownik



Postów: 245
Miejscowość: Gdynia
Data rejestracji: 31.01.06
Dodane dnia 17-07-2006 10:59
Dymek.
jesli mozesz opisz mi swoja instalacje.
jaki reduktor , gdzie i jaki mikser lub dolot gazu .
to sproboje twoje rozwiazania - bo splanie masz rewelacyjjnie niskie - az trudno uwierzyc.
no i w jakim stanie masz silnik ??? bo to tez istotne


Pozdrawiam 924 78rMaciek -Ketchup
Autor RE: mikser do gazu do 924
Wojciek
Użytkownik



Postów: 324
Miejscowość: Gliwice
Data rejestracji: 31.01.06
Dodane dnia 17-07-2006 11:17
Dymek, spalanie rewelacja! Faktycznie opisz swoją instalację!
1776338
Autor RE: mikser do gazu do 924
dymek
Użytkownik



Postów: 13
Miejscowość: Wałbrzych
Data rejestracji: 22.06.06
Dodane dnia 17-07-2006 14:08
ma trzy tygodnie panowie marudzili ze moze nie dzialac bo dolot dlugi mam mikser wstawiony zaraz za guma odsmiley rozdzielacza wtrysku bo tam jest okragly przekroj i bylo najprosciej mam wyciety kawalek takiej rury "plastikowej" co z jednej strony jest okragla a z drogiej owalna wiec dlugosc dolotu jest taka sama srednica mniejsza ale nieznacznie instalacja jest BRC mikser sprawdze sterowanie polautomat firmy Lecho(polskie) parownik do 100 kw zamontowany obok silniczka od swiatel unoszenia robie 6 butle i za kazdym razem wachania na pelnej w granicach 20 km co zabawne bezyny bral miedzy 11 a 13 l silnik jest ponoc kilka tysiecy po remoncie ale jakis partacz musial to robic bo saczy gdzie moze wiec w przyszlosci uszczelnianiesmileysmileysmiley
5570226
Autor RE: mikser do gazu do 924
dymek
Użytkownik



Postów: 13
Miejscowość: Wałbrzych
Data rejestracji: 22.06.06
Dodane dnia 17-07-2006 14:24
jeszcze co do instalacji jak wyzej koledzy jak depne z wolnych w deche to sie zdlawi wiec tak nie do konca i dopiero powyrzej 2000 decha kreci sie do czerwonego nie bylo gdzie sprawdzic predkosci bo zona w ciazy a w trasie bylem z nia ale jechalismy srednio 120-140 a momentami 170 jak bylo pusto i spalanie 256 kilometrow na butli czyli z walbrzycha przez wroclaw pod sama granice poznania(na weselu bylem)smiley
5570226
Autor RE: mikser do gazu do 924
Ketchup
Użytkownik



Postów: 245
Miejscowość: Gdynia
Data rejestracji: 31.01.06
Dodane dnia 18-07-2006 13:29
Dymek
jak morzesz to wyslij mi zdiecia tego miksera na priva.
i jescze czy masz zrobiona kompesacje reduktora ???
jesli tak to gdzie ja masz podlaczoną do ukladu dolotu powietrza???
i jakiej dlugosci jest/sa przewodu od reguktora do miksera ??? (z dokladnoscia co do 5 cm jesli mozna).
czy masz jakies cudenka typu magnetyzery itp.???
Ja w ten wekend spradam i wymienie wszystkie stare rury i jescze se podreguluje, moze uda sie zejsc jescze troszke np na 13-13,5 l/100

Taka mala dygresja co do moich pomiarow.
przy mojej nodze zawsze auto pali 20% wiecej niz u innych, ale to wina moich butów smiley . moze kiedys kupie lzejsze. Probowalem na bosaka ale efekt byl ten sam bo buty z bagaznika odzialywaly na gaz. smiley


Pozdrawiam 924 78rMaciek -Ketchup