924.pl
Nawigacja
Strona Główna
Newsy
Artykuły
Galeria
Forum
Komentarze
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zobacz Temat
924.pl | Porsche | Problemy techniczne
Autor Wymiana płynu hamulcowego
Abelard
Użytkownik



Postów: 975
Miejscowość: DK
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 31-07-2007 18:18
Hej,
czy jest cos na co powinienem szczegolnie uwazac przy wymianie? Nigdy tego nie robilem, nawet nie widzialem takiej operacji w calosci. Nie mam sprzetu, ani podnosnika, tylko lewarek z bagaznika 924.
Czy sam, bez doswiadczenia i kanalu sobie poradze?

Jesli moze mi ktos udzielic jakis dobrych wskazowek chetnie poczytam. Zabieram sie za to jutro.
Pozdrawiam.


Już nie zbieram na 968 CS

968CS 92'

944 84'
924 80'
924 89' składak targa


"Standing in line is easy, finding your way isn't."
Autor RE: Wymiana płynu hamulcowego
porsche89
Użytkownik

Postów: 1218
Miejscowość: Łazy Woj.Górny Śląsk
Data rejestracji: 30.04.06
Dodane dnia 31-07-2007 19:07
Przedewszystkim nie możesz dopuścić do zapowietrzenia hamulców.
Najprostrzym i bezpiecznym sposobem wymiany płynu jest kupić o jedną burelkę więcej,poodkręcać odpowietrzniki w szczękach hamulcowych tak by płyn się sam wylewał i uzupełniac płyn w zbiorniczku w miarę ubywania.Wymianę zakończyć w momecie pokazania się na odpowietrznikach czystego płynu.Pilnować by płynu nie było mniej niż pokazuje miarka.Ufff.Powodzenia


944 2,7 '86/'89 kombinacja z trzech dawców lub z czterech teraz S2 look -Już u ludzi
924 2.0 '82
944 2,5 '84
Jeden rower górski
Czarna taczka '06

Edytowane przez porsche89 dnia 31-07-2007 19:08
9895738
Autor RE: Wymiana płynu hamulcowego
Kaczik
Użytkownik



Postów: 236
Miejscowość: Pruszcz Gdanski
Data rejestracji: 16.04.06
Dodane dnia 31-07-2007 19:12
Robert udzielil wstepu wiec
bez problemu powinienes sobie dac rade smiley Uwazaj tylko na odpowietrzniki, najlepiej oczkowy kluczyk zaloz na odpowietrznik i obstukaj go delikatnie mloteczkiem przed popuszczaniem. Samemu tez tego nigdy nie robilem (zawsze mialem kogos w srodku "pompujacego" a ja sie skupialem na odpowietrzaniu). Zacznij odpowietrzanie od kola najbardziej oddalonego od pompy. Czyli gdy pompa hamulcowa znajduje sie na lewym przodzie zacznij odpowietrzanie od prawego tylu, potem lewy itd. Najlepiej zaloz przezroczysta (w miare mozliwosci) rurke na odpowietrznik i wsadz ja do jakiejs buteleczki czy czegos, przez wezyk bedziesz widzial do ktorego momentu leci powietrze (babelki) a i zaoszczedzisz plynu bo nie bedzie sie wylewac bez sensu na podjazd i paskudzil tlustymi plamami smiley Operacja malo skomplikowana, mnie natomiast troche nurtuje zawsze podczas odpowietrzania: "POMPUJ, TRZYMAJ, POMPUJ, TRZYMAJ..." itd smiley Dasz rade smiley


Tylna szyba, zderzaki USA, obrysowki... i mile wspomnienia... To wszystko co mi pozostalo... Woz niestety sprzedany, ale bedzie nastepny Prosiak...
6532024
Autor RE: Wymiana płynu hamulcowego
Kaczik
Użytkownik



Postów: 236
Miejscowość: Pruszcz Gdanski
Data rejestracji: 16.04.06
Dodane dnia 31-07-2007 19:23
nawet w irlandii sie da smiley


Tylna szyba, zderzaki USA, obrysowki... i mile wspomnienia... To wszystko co mi pozostalo... Woz niestety sprzedany, ale bedzie nastepny Prosiak...

Kaczik dodał/a następującą grafikę:



Edytowane przez Kaczik dnia 31-07-2007 19:32
6532024
Autor RE: Wymiana płynu hamulcowego
porsche89
Użytkownik

Postów: 1218
Miejscowość: Łazy Woj.Górny Śląsk
Data rejestracji: 30.04.06
Dodane dnia 31-07-2007 22:08
Żeby nie było.Ja opisałem ci metodę wymiany bęz pompowania.prosto i skutecznie bez pomocy innych.jak jest płyn klarowny to zakręcasz i po ptokach.


944 2,7 '86/'89 kombinacja z trzech dawców lub z czterech teraz S2 look -Już u ludzi
924 2.0 '82
944 2,5 '84
Jeden rower górski
Czarna taczka '06
9895738
Autor RE: Wymiana płynu hamulcowego
Abelard
Użytkownik



Postów: 975
Miejscowość: DK
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 01-08-2007 09:58
Niestety mam tylko jedną butelke i nie planuje kupować drugiej bo to orginał ;D Hehe wiem kto kupuje orginalny płyn hamulcowy Porsche...
Ale dzieki Robert za ten sposob. Chyba zatrudnie jednak jakiegos kolege. Tylko nie wiem jak to jest z kolami. Rozumiem ze podnosze po jednym, odkrecam, robie cala operacje z jednym kolem, potem drugie itd...? Czy np cale auto podnosze i potem robie kola w kolejnosci, a na koniec jeszcze sprawdzam? Chyba ze nie ma takiej koniecznosci? Zamierzam pozbyc sie najpierw starego plynu, odkrecajac kurek i odpowietrznik w tylnim kole prawym. Potem nie wiem? Czy najpier leje plyn, a potem nastepne kolo. Czy plyn zleci z calego ukladu czy tylko z jednej sekcji?


Już nie zbieram na 968 CS

968CS 92'

944 84'
924 80'
924 89' składak targa


"Standing in line is easy, finding your way isn't."
Autor RE: Wymiana płynu hamulcowego
porsche89
Użytkownik

Postów: 1218
Miejscowość: Łazy Woj.Górny Śląsk
Data rejestracji: 30.04.06
Dodane dnia 01-08-2007 11:12
Własnie omówiłem tu wymianę płynu we szystkich kołoach odkręconych na raz.Jakoś nie wyobrażam sobie robienie tego po kolei z kazdym kołem.Albo z pomocą kolegi zlej cały płyn nalej nowy i ospowietrzaj.Powodzenia Andrzeju.


944 2,7 '86/'89 kombinacja z trzech dawców lub z czterech teraz S2 look -Już u ludzi
924 2.0 '82
944 2,5 '84
Jeden rower górski
Czarna taczka '06
9895738
Autor RE: Wymiana płynu hamulcowego
Abelard
Użytkownik



Postów: 975
Miejscowość: DK
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 01-08-2007 11:17
Dzięki! Idę po cegły...lub pieńki i trochę książek smiley smiley


Już nie zbieram na 968 CS

968CS 92'

944 84'
924 80'
924 89' składak targa


"Standing in line is easy, finding your way isn't."
Autor RE: Wymiana płynu hamulcowego
Damian
Użytkownik



Postów: 856
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 01-08-2007 11:43
Hmmm... O ile mnie pamięć nie zmyla to mamy w 924 układ krzyżowy, więc odpowietrzasz prawy tył, potem lewy przód i na odwrót.
smiley
a w zasadzie jak tylko wymieniasz płyn to... jeden diabeł.
Myślę, że pół litra nie starczy... 0,7 to by była odpowiednia ilość smiley
Odessij stary płyn ze zbiorniczka strzykawką i od razu lej świeży, jak będziesz spuszczał płyn grawitacyjnie to spokojnie zdążysz uzupełniać w zbiorniczku - cienką rurką płyn cienko sika smiley

P.S. Rób zdjęcia, jak Ci się uda to zrobisz torturial smiley

smiley


Damian
Autor RE: Wymiana płynu hamulcowego
Abelard
Użytkownik



Postów: 975
Miejscowość: DK
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 01-08-2007 16:27
No i po robocie. Chyba pelen sukces. Tzn. przejechalem sie i jest troche lepiej niz bylo wczesniej. Wydaje mi sie ze lewy przod szybciej sie blokuje, ale tragedii nie ma. Biorac pod uwage ze robilem sam plyn to pewnie tak juz zostanie.

Tutorial - ech nie robilem zdjec bo nie chcialem zapeszac! Ale chyba wyszlo wiec moze rozkrece to jeszcze raz i porobie. Chyba ze sie cos rozleci.

Do samej operacji: Damian masz oczywiscie racje, uklad krzyzowy i robilem jak w manualu - prawy tył, lewy przod, lewy tyl, prawy przod. Kilka krotnie wlewalem nowy plyn do ukladu i odpowietrzalem. Lacznie to chyba przelalem litrowa butelke z 2 razy. Ale starego plynu zlecialo ok 400ml, i tyle tez zmiescilo sie nowego jak nie mniej. Odpowietrzniki odkrecily sie bez problemu. Tzn w tylnich brak lebka sruby, tzn musialem urzyc francuskiego klucza smiley ale bez problemu, czyli wczesniejesze spryskanie srodkiem penetrujacym pomaga. Nie wiem jak mocno sie dokreca te odpowietrzniki, nie mam klucza dynanometrycznego, ale zrobilem to tak z wyczuciem nie za mocno. Ech mam nadzieje ze wszystko bedzie ok i ze sie nie zatrzymam gdzies na srodku drogi smiley

A i wczesniej jak i teraz ciezko mi zblokowac wszystkie cztery kola i zrobic taki ladny poslizg. Innymi slowy chyba koncza mi sie tarcze i okladziny z tylu, bo zyleta to to nie jest. (klocki mam prawie jak nowe - w zasadzie sa nowe, bo maja z 3000km) Chyba ze mam gdzies lewe powietrze w pompie hamulcowej, tudziez ucieka sobie gdzies...lub nie wciskam hamulca odpowiednio mocno?


Już nie zbieram na 968 CS

968CS 92'

944 84'
924 80'
924 89' składak targa


"Standing in line is easy, finding your way isn't."

Edytowane przez Abelard dnia 01-08-2007 16:30
Autor RE: Wymiana płynu hamulcowego
boru1
Użytkownik



Postów: 214
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 05.12.06
Dodane dnia 02-08-2007 08:25
mam podobny problem to znaczy najpierw blokuje mi sie tyl dopiero pozniej przod moge sie tylko domyslac ze to z powodu nowych bebnow z tylu smiley


2037074