924.pl
Nawigacja
Strona Główna
Newsy
Artykuły
Galeria
Forum
Komentarze
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zobacz Temat
924.pl | Porsche | Problemy techniczne
Autor Rozpórka do 924.
Maciek
Użytkownik



Postów: 358
Miejscowość: Księżyno/Białystok POLAND
Data rejestracji: 19.07.10
Dodane dnia 20-08-2017 12:34
Czołem.
Po na prawdę dłuuugiej przerwie wracam powoli do mojej Porschawki.
Jeden z kolegów namówił mnie na wrześniowy CAC na Torze Kielce i w związku z tym zacząłem wertować aktualny regulamin.
Co się okazało, że przepisy w "1" (oldtimer classic) uległy drobnym zmianom i np. można stosować rozpórki zawieszenia. I tutaj pojawia się moje pytanie...czy warto, a jak warto to jaką kupić i gdzie? Mam założone regulowane żółte amory Koni (ustawione na najtwardsze nastawy). Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam
Maciek


Poprzedni nick Mack10
924 '79 2.0 aka Porszawka
zarejestrowana jako zabytek
na110.pl
Autor RE: Rozpórka do 924.
Szarak Maryjusz
Użytkownik



Postów: 1705
Miejscowość: Coruscant
Data rejestracji: 15.05.12
Dodane dnia 20-08-2017 13:16
Oczywiście, że warto. Rozpórka usztywnia konstrukcję, powodując, że nadwozie uwalniane jest od naprężeń. Naprężenia oczywiście nie znikają, tylko wędrują na element resorujący. Dzięki temu nadwozie auta nie podlega takim odkształceniom i powiększa się precyzja prowadzenia.

Dodanie rozpórki raczej nie poprawi znacząco czasu. Jednak jest zdrowe dla auta i przyjemne dla kierowcy .. może pod tym względem jesteśmy w stanie pojechać trochę szybciej. Uważam, że każde auto używane na torze powinno ją mieć... po prostu szkoda auta.

924 2.0 jeśli chodzi o rozpórki jest bardzo wybredne. Walczyłem z tematem. Nic nie pasuje, chociaż jest dedykowane do 924. Staffa w większości przypadków nie pasuje, Wiechers po obejrzeniu zdjęcia komory silnika mojego samochodu powiedział, że nie pasuje, ale zaprasza do siebie do Niemiec, to mi zrobią ... Sandtler totalnie nie pasuje.

Z pomocą wyszedł mi kolega Browar, od którego kupiłem jego rozpórkę Shark-Motorsport. Bardzo leciutka, aluminiowa, zgrabna, fajna. Nie jest idealnie, gdyż potrafi na wybojach dotykać maski. Temat ogarnąłem przyklejając w miejscach, gdzie dotyka na masce gumki i jakoś z tym żyję. Jest świetna, niestety swoje kosztuje.

Z ciekawości, masz z tyłu stabilizator?

Muszę poczytać też regulamin, ciekawe, czy Szarak z tym zawiasem nadaje się jeszcze do kategorii "1". Może się jeszcze nadaje ... jeśli tak to będę mile zaskoczony i resztę modyfikacji będę robił tak, by nie wypaść z tej kategorii smiley. Sorki za OT smiley


Porsche 924 2.0 Szarak

Nie przestaliśmy się bawić, gdy staliśmy się starzy.
Stajemy się starzy, bo przestajemy się bawić.

Szarak Maryjusz dodał/a następującą grafikę:



Edytowane przez Szarak Maryjusz dnia 20-08-2017 13:18
Autor RE: Rozpórka do 924.
Maciek
Użytkownik



Postów: 358
Miejscowość: Księżyno/Białystok POLAND
Data rejestracji: 19.07.10
Dodane dnia 20-08-2017 17:32
Tak. Mam stabilizator z tyłu.
Czy ta rozpórka którą masz to ta:
http://www.shark-motorsport.de/download.php?file=SM_944_115_01_003_Domstrebe.pdf
?


Poprzedni nick Mack10
924 '79 2.0 aka Porszawka
zarejestrowana jako zabytek
na110.pl
Autor RE: Rozpórka do 924.
Szarak Maryjusz
Użytkownik



Postów: 1705
Miejscowość: Coruscant
Data rejestracji: 15.05.12
Dodane dnia 20-08-2017 21:38
To masz fajne auto. Tak, to ta rozpórka, chociaż wg mnie to powinno nazywać się "klamra kielichów". Kiedyś ktoś na jakimś forum to źle zrozumiał i myślał, że to musi rozpierać ... Ciekawe, że nie napisali, że pasuje do 924 2.0 ... może mój światopogląd jest jeszcze zbyt wąski, ale nie znam innej rozpórki pasującej do 2.0. Ona jest droga, ale warto, nie tylko działa, ale po otwarciu maski ludzie wywalają gały smiley.


Porsche 924 2.0 Szarak

Nie przestaliśmy się bawić, gdy staliśmy się starzy.
Stajemy się starzy, bo przestajemy się bawić.
Autor RE: Rozpórka do 924.
Maciek
Użytkownik



Postów: 358
Miejscowość: Księżyno/Białystok POLAND
Data rejestracji: 19.07.10
Dodane dnia 21-08-2017 14:02
Dzięki za info. W takim razie chyba zaczaję się na Shark'a. Może ktoś ma na zbyciu?


Poprzedni nick Mack10
924 '79 2.0 aka Porszawka
zarejestrowana jako zabytek
na110.pl
Autor RE: Rozpórka do 924.
browar
Użytkownik

Postów: 778
Miejscowość:
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 21-08-2017 14:11
Daj mi znać to pomogę Ci w kontakcie.


Siem
browar
eS
Autor RE: Rozpórka do 924.
Szarak Maryjusz
Użytkownik



Postów: 1705
Miejscowość: Coruscant
Data rejestracji: 15.05.12
Dodane dnia 21-08-2017 17:48
https://www.youtube.com/watch?v=xhC1xegTOEE

2:02 smiley

EDIT: Tak sobie chodziłem po garażu i oglądałem Prosiaka i przypomniało mi się coś jeszcze bardzo ważnego. Rozpórka kielichów odczuwalnie poprawia hamowanie.


Porsche 924 2.0 Szarak

Nie przestaliśmy się bawić, gdy staliśmy się starzy.
Stajemy się starzy, bo przestajemy się bawić.

Edytowane przez Szarak Maryjusz dnia 21-08-2017 21:40