| Autor |
RE: Ciekawe auta NIE Porsche - A jak nie porsche to co? |
tona
Użytkownik

Postów: 1556
Miejscowość:
Data rejestracji: 02.02.06 |
| Dodane dnia 14-12-2011 17:18 |
|
|
Misiek napisał/a:
A może taki mały przecinaczek  ...
Renault 5 GT Turbo  850kg - Turbosprężarka i standardowo 115KM... a spokojnie dało się wycisnąć dużo więcej... ze 150 luz
[img]http://media.motortopia.com/files/6013/vehicle/477a7e9bb353f/5GTTurbo_01.jpg[/img] O maly wlos takie cudo nie byloby moim pierwszym autem...mozliwe, ze tez ostanim w '87 roku nie chcialem od niego odejsc na gieldzie..rozsadek wtedy jednak zwyciezyl-(126p..bo nowe). Za mna coraz czesciej chodzi jakis wygodny okret- musze tylko wybrac czy DB 140CS czy BMW 840 oczywiscie w oryginale wlacznie z felgami Jako dupowoz obenie dziala tak jak u Jacka Subaru Forester 2,5N/a
924'82bylo 944S2'90bylo 944TS'89bylo 944TScup'88bylo 968turboS-
Edytowane przez tona dnia 14-12-2011 17:20 |
|
| Autor |
RE: Ciekawe auta NIE Porsche - A jak nie porsche to co? |
piterson
Użytkownik

Postów: 3497
Miejscowość: Kraków
Data rejestracji: 02.02.06 |
| Dodane dnia 14-12-2011 19:02 |
|
|
|
tona napisał/a:
DB 140CS
A co to jest???
Co do Renault 5 Turbo - rewelacja, zwłaszcza wersja z centralnie umieszczonym silnikiem...
A o S2000 nie wspominajcie proszę bo po strasznych rozterkach rozsądek wziął górę (chociaż moja żona o dziwo była za)... 
944 '86 3.0
996.2 C4 cabrio '02
997TT '06
Cayenne S Diesel '14
Macan GTS '16
ex:
944 S2 '89 |
|
| Autor |
RE: Ciekawe auta NIE Porsche - A jak nie porsche to co? |
Lajka
Użytkownik
Postów: 1284
Miejscowość: Jakieś takieś
Data rejestracji: 13.07.08 |
| Dodane dnia 14-12-2011 19:45 |
|
|
odnośnie R5 - jakieś 7 lat temu jeździłem R5 Alpine Turbo - 1400ccm.
Stara buda, zegary JAGER'a i inne smaczki Alpine.
Małe, niskie przyjemnie odczuwało się prędkość. |
|
| Autor |
RE: Ciekawe auta NIE Porsche - A jak nie porsche to co? |
cichy
Użytkownik

Postów: 744
Miejscowość: Płock
Data rejestracji: 27.11.08 |
| Dodane dnia 14-12-2011 19:47 |
|
|
Podejzewam ze Tomkowi chodzi o W140 CL/SEC
Też lubie stare coupe Mercedesa najlepiej wspominam mojego W123 coupe:
[img]http://img6.imageshack.us/img6/4083/dscf9870n.jpg[/img]
A W140 CL też ostatnio za mna chodzil w sumie tj. i W126 SEC jak i BMW 840, ale poza 944 musze miec jakies rodzinne 4 drzwiowe auto hehe
Qrde myslalem nawet o E34 M5 (najlepiej Touring ale to juz biały kruk)
Dzis coraz blizej mi do W463 55AMG (wersja wolnossaca) lub 400cdi
944 T 90r. - "Rothmans"
944 T 86r.
Edytowane przez cichy dnia 14-12-2011 20:01 |
|
| Autor |
RE: Ciekawe auta NIE Porsche - A jak nie porsche to co? |
michal951
Użytkownik

Postów: 907
Miejscowość: Szczecin
Data rejestracji: 03.12.11 |
| Dodane dnia 14-12-2011 19:49 |
|
|
Renault 5 turbo w pierwszej bardziej "hardcorowej"wersji oj polatal bym.
I tez chetnie dowiem sie co to DB 140CS?
Pzdr.
Edit :UP nom pewnie mialo byc MB.
out
924,944,944(3.0 vario),968,993
In
951
Edytowane przez michal951 dnia 14-12-2011 19:53 |
|
| Autor |
RE: Ciekawe auta NIE Porsche - A jak nie porsche to co? |
Marta
Użytkownik
Postów: 1010
Miejscowość:
Data rejestracji: 27.06.06 |
| Dodane dnia 14-12-2011 22:06 |
|
|
Ja nadal choruję na amerykańce, szczególnie Pontiac'a Trans-Am z '77. Czarny, z targą, ze złotym feniksem na masce... kultowe auto...
A swego czasu oglądałam pod Olsztynem Buicka Rivierę Boattail. Ale straszliwie był zapyziały, a gość chciał chore pieniądze i guzik z tego wyszło...
[img]https://lh4.googleusercontent.com/-sN3X7wn1J10/SGgDgixpf3I/AAAAAAAACIY/mt1bIdGRyfI/s640/DSCN0367.JPG[/img]
Edytowane przez Marta dnia 14-12-2011 22:07 |
|
| Autor |
RE: Ciekawe auta NIE Porsche - A jak nie porsche to co? |
Bingo
Użytkownik
Postów: 80
Miejscowość: Nowy Targ
Data rejestracji: 22.11.11 |
| Dodane dnia 14-12-2011 22:22 |
|
|
Moim "typem" jest od lat BMW. Miałem kilka E34,E39 ,E46 i E65 ale najbardziej wdzięczne były "5-tki" E39 do której zamierzam wrócić bo jednak nowsze pojazdy mnie nie kręcą a obecnie używany Mercedes W211 już mnie znudził ) Oczywiście 944 zostanie weekendową zabawką na dłużej. |
|
| Autor |
RE: Ciekawe auta NIE Porsche - A jak nie porsche to co? |
michal951
Użytkownik

Postów: 907
Miejscowość: Szczecin
Data rejestracji: 03.12.11 |
| Dodane dnia 14-12-2011 22:54 |
|
|
@Piterson-
Jesli chodzi o Ce tez milo wspominam 123ce 2.8 automat to 1 auto ktore prowadzilem na kolanach taty, i w czasie kiedy na 1,5 roku musialem rozstac sie z porsche po sprzedazy 911 na pocieszenie kupilem 2.3 Ce w124 manual szybko sprzedalem i kupilem E320 coupe tez w124 w manualu getrag dog-leg na zawieszenieu H&R + tarcze,klocki zimmerman,sportowy plyn hamulcowy.Calkiem milo juz to jezdzilo.
Co do aut typu muscle car chetnie bym sobie pojezdzil ale nie zaplacil bym za zadnego.
out
924,944,944(3.0 vario),968,993
In
951
Edytowane przez michal951 dnia 14-12-2011 23:06 |
|
| Autor |
RE: Ciekawe auta NIE Porsche - A jak nie porsche to co? |
Qbak
Użytkownik

Postów: 7516
Miejscowość: Rawa Mazowiecka/Warszawa
Data rejestracji: 03.08.07 |
| Dodane dnia 15-12-2011 00:03 |
|
|
|
zonabilka napisał/a:
Ja nadal choruję na amerykańce, szczególnie Pontiac'a Trans-Am z '77. Czarny, z targą, ze złotym feniksem na masce... kultowe auto...
O tak!! Mało brakowało, a jeździłbym Trans-Amem 

924 2.0 N/A - 83' Targa LM8U
924 CUP
Tor Poznań 2:04,992 |
|
| Autor |
RE: Ciekawe auta NIE Porsche - A jak nie porsche to co? |
Pumba
Użytkownik
Postów: 2954
Miejscowość: Gdańsk
Data rejestracji: 06.12.09 |
| Dodane dnia 15-12-2011 06:12 |
|
|
[img]http://www.diariomotor.com/imagenes/pontiac-fiero-88.jpg[/img]
[img]http://www.truearchive.com/gallery/data/570/medium/1988_Pontiac_Fiero_GT_-_18K_Miles_0002.jpg[/img]
A za mną przed 944 taki chodził. Fiero GT z '88. No i Corvette C3...
|
|
| Autor |
RE: Ciekawe auta NIE Porsche - A jak nie porsche to co? |
Lamer
Użytkownik

Postów: 1209
Miejscowość: Podbeskidzie
Data rejestracji: 29.05.11 |
| Dodane dnia 15-12-2011 07:37 |
|
|
U mnie zawsze w hierarchii byly samochody JDM (Japanese Domestic Made)
1. Subaru Impreza Type R
2. Honda Integra Type R
3. Nissan Skyline R34 GTR-R
Postawilem jednak na Porsche i nie wracam juz do tematu japonskich szlifierek. Samochod konkretnie Impreze Type-R w kolorze bialym ktora zamierzalem kupic wlasciciel (przypadkowy chyba i nie majacy pojecia co to za auto) wzial na jedna jedyna przejazdzke i... jak mawiaja opuscil czarne 
Z pieknego oryginalnego auta zostala kupka zlomu a u mnie stoi niebieski turek i pewnie beda kolejne az dojde to jedynie slusznego 930 ale stopniowo nie tak jak ten sprzedajacy Type R'a 
911 F
911 G
928 S
Lamer dodał/a następującą grafikę:
 |
|
| Autor |
RE: Ciekawe auta NIE Porsche - A jak nie porsche to co? |
drwal
Administrator

Postów: 3947
Miejscowość: Opole
Data rejestracji: 03.02.06 |
| Dodane dnia 15-12-2011 08:21 |
|
|
|
Lamer napisał/a:
JDM (Japanese Domestic Made)
a to nie znaczy: Japanese Domestic Market ? żaden ze mnie fachowiec od wisienek...
tak tylko pytam 
Jest: 924S '86, 928 '79, 928S '80, 928 S3 '86
Było: 924 '77, 924 '77, 924 '77, 924 '80, 931 '80, 924 '83, 924 '84, 944 '83, 944 '84, 924 '85, 944 '85 , 928 S4 '87 |
|
| Autor |
RE: Ciekawe auta NIE Porsche - A jak nie porsche to co? |
Qbak
Użytkownik

Postów: 7516
Miejscowość: Rawa Mazowiecka/Warszawa
Data rejestracji: 03.08.07 |
| Dodane dnia 15-12-2011 12:19 |
|
|
Ja zawsze myślałem, że Japanese Drift Machine 
Obok mojego 924 we wspólnym garażu stoi właśnie Honda Integra Type R, ale
właściciel jakiś mało rozmowny jest... więc tylko sobie oglądam auto z zew.
924 2.0 N/A - 83' Targa LM8U
924 CUP
Tor Poznań 2:04,992 |
|
| Autor |
RE: Ciekawe auta NIE Porsche - A jak nie porsche to co? |
Olson
Użytkownik

Postów: 46
Miejscowość: Gdańsk
Data rejestracji: 14.11.11 |
| Dodane dnia 15-12-2011 12:27 |
|
|
A mnie totalnie rozczula...
[img]http://www.coupe-desire.com/pictures/2/257//Fiat_850_Sport_coupe_1.jpg[/img]
Fiat 850 Sport!!
śliczny 
Jeszcze tylko chusta w grochy na głowie, ciemne okulary, papieros w dłoni i jedziemy na piknik! 
mam nawet namiary na jeden egzemplarz, ale po 1: stan wątpliwy

po 2. Pumba twierdzi, że to nie na polskie zimy i nie dla kobiety.
Skarpety antypoślizgowe z pomponem - rocznik 2011
Trapery 'Everest' ot co!
M46 Patton ... z drewna
Edytowane przez Olson dnia 15-12-2011 22:44 |
|
| Autor |
RE: Ciekawe auta NIE Porsche - A jak nie porsche to co? |
vip3r
Użytkownik

Postów: 6110
Miejscowość: Wolica (k.W-wy/Janek)
Data rejestracji: 23.10.06 |
| Dodane dnia 15-12-2011 12:50 |
|
|
e ładne to fiacisko, renault 5 też kultowe - przypomniało mi jeszcze o peugeot 205 GTI (ostatnio cabrio kilka niedrogich było też fajne )
dzięki piterosn za więcej info o wyborze mx5 - pewnie kiedyś się wproszę na fotel pasażera to może załapię.
jak te kilka lat temu szukałem prosiątka to był też Lotus Esprit pierwszej serii do kupienia - ależ miałem na niego ochotę... - ta niewygoda wsiadania i wysiadania zupełnie bez cienia klasy (bardziej gramolenie się przypomina ) - no ale rozsądek wygrał 
teraz jak patrzę to esprity już przestały być tak tanie jak dawniej się zdażały i coraz mniej ofert...
968 Cabrio http://924.pl/forum/viewthread.php?forum_id=16&thread_id=11503
911 i reszta http://924.pl/forum/viewthread.php?forum_id=16&thread_id=10460
FANTY do spylenia/zamiany : http://olx.pl/oferty/uzytkownik/2whg/
Edytowane przez vip3r dnia 15-12-2011 14:12 |
|
| Autor |
RE: Ciekawe auta NIE Porsche - A jak nie porsche to co? |
Lamer
Użytkownik

Postów: 1209
Miejscowość: Podbeskidzie
Data rejestracji: 29.05.11 |
| Dodane dnia 15-12-2011 14:07 |
|
|
drwalu masz oczywiscie racje, o 7 rano ciezko sie mysli 
Olson - wszystko fajnie tylko ten papieros w dloni mi jakos psuje obrazek 
911 F
911 G
928 S |
|
| Autor |
RE: Ciekawe auta NIE Porsche - A jak nie porsche to co? |
simprez
Użytkownik

Postów: 5612
Miejscowość: Kraków/Myślenice
Data rejestracji: 16.05.08 |
| Dodane dnia 15-12-2011 14:30 |
|
|
|
zonabilka napisał/a:
Ja nadal choruję na amerykańce, szczególnie Pontiac'a Trans-Am z '77. Czarny, z targą, ze złotym feniksem na masce... kultowe auto...
A swego czasu oglądałam pod Olsztynem Buicka Rivierę Boattail. Ale straszliwie był zapyziały, a gość chciał chore pieniądze i guzik z tego wyszło...
Ech, Riviera i moje spaczenie na punkcie wozideł z moich ulubionych US seriali 
http://www.youtube.com/watch?v=nB_3brhGX6M (+ bonusik http://www.youtube.com/watch?v=jjo1y_9qGXw)
do tego Plymouth (bara)Cuda Nasha Bridges'a
http://www.youtube.com/watch?v=ezLKENt30eU
Wrangler McGyvera też robił wrażkę 
http://www.youtube.com/watch?v=du31icWttq4
944s US'87 - szarak
951 EU'86 - szmergiel
951 US'89 - szweja
944 US'86 - szufla
NLA 944 EU'88 - szuwar AKA serinus canar.
NLA 944s2 EU'90 - szwarc
NLA 944 US'84 - szeryf
951SR US'88 - szyszynka
szmondak (kuratela)
szarłat (kuratela)
SR EU - szczaw - kiedy zakwitnie?
szpaner (kuratela)
szwargot (kuratela)
968 EU'91 CS look - szczepionka (kuratela)
944 US'87 - szkatuła (parts store)
[K] partsy 944S,S2,T,968
Do. Or do not. There is no try. |
|
| Autor |
RE: Ciekawe auta NIE Porsche - A jak nie porsche to co? |
Olson
Użytkownik

Postów: 46
Miejscowość: Gdańsk
Data rejestracji: 14.11.11 |
| Dodane dnia 15-12-2011 17:12 |
|
|
Lamer napisał/a:
Olson - wszystko fajnie tylko ten papieros w dloni mi jakos psuje obrazek 
Miałam na myśli kadr żywcem z filmów lat 60- tych. np. "nóż w wodzie" Polańskiego czy cuś...
osobiście nie palę ... tytoniu 
Skarpety antypoślizgowe z pomponem - rocznik 2011
Trapery 'Everest' ot co!
M46 Patton ... z drewna |
|
| Autor |
RE: Ciekawe auta NIE Porsche - A jak nie porsche to co? |
vip3r
Użytkownik

Postów: 6110
Miejscowość: Wolica (k.W-wy/Janek)
Data rejestracji: 23.10.06 |
| Dodane dnia 16-12-2011 12:46 |
|
|
z amerykańców dość podoba mi się Corvette C4 (tak wiem że większość wzdycha do C3) ale chyba jak michal951 nie kupiłbym amerykanca (a już na pewno nie od czasu jak mam niemieckie V8 )
natomiast do niedrogich i ciekawych aut dodałbym jeszcze Triumph TR7 - w wersji z dachem brzydkie toto dość ale pomylić się z innym nie da - cabrio już całkiem całkiem moim zdaniem.
btw. nikt nie skomentował Alfy GTV? co myślicie? do podobnych doałbym jeszcze Fiat Coupe - całkiem całkiem silnik w tym. no i Fiat Brachetta.
968 Cabrio http://924.pl/forum/viewthread.php?forum_id=16&thread_id=11503
911 i reszta http://924.pl/forum/viewthread.php?forum_id=16&thread_id=10460
FANTY do spylenia/zamiany : http://olx.pl/oferty/uzytkownik/2whg/
Edytowane przez vip3r dnia 16-12-2011 13:00 |
|
| Autor |
RE: Ciekawe auta NIE Porsche - A jak nie porsche to co? |
Marta
Użytkownik
Postów: 1010
Miejscowość:
Data rejestracji: 27.06.06 |
| Dodane dnia 16-12-2011 13:43 |
|
|
Qbak napisał:
O tak!! Mało brakowało, a jeździłbym Trans-Amem
Pięęęękny 
Nam brakowało około 350 km...
Stał w Gdańsku, jak szukaliśmy jakiegoś starocia. A prosiak czekał w komisie "tuż za rogiem" 
@ Simprez - telewizor i ja nie przepadamy za sobą, ale Nasha czasem oglądałam, głównie ze względu na ryk silnika Cudy 
Edit: gdybym miała worek pieniędzy, kupiłabym tych amerykańców straszną ilość. Pontiac gto, dodge challenger, "pospolity" mustang...
Edytowane przez Marta dnia 16-12-2011 13:47 |
|