924.pl
Nawigacja
Strona Główna
Newsy
Artykuły
Galeria
Forum
Komentarze
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zobacz Temat
924.pl | Porsche | Giełda - części i inne
Autor Kopulka aparatu zaplonowego!!! Poszukuje
Azazel
Użytkownik

Postów: 93
Miejscowość:
Data rejestracji: 19.03.06
Dodane dnia 02-01-2008 15:50
Witam.
Dawno sie nie odzywalem (praca, praca) za co serdecznie przepraszamsmiley ale za to regularnie zagladam na forum i racze sie lektura.
Wracajc do tematu, Dzisiaj palec w kopuce mi sie ukruszyl, skutkiem czego bialy dum z pod maski sie ukazal i autko zgaslo tracac moc w postepie geometrycznymsmiley. Pytanie moje brzmi.
-Ile taka kopuka, palec kosztuje?
-czy to jest czysto porschowski modul naszych slicznotek a jesli nie to gdzie jeszcze go montowano ( VW LT??? )
- gdzie takie cos mozna zdobyc?????

Za wszystkie odpowiedzi/oferty dziekuje i pozdrawiam


azazel.fotosik.pl-1984r 2.0 4biegi smiley
azazel.fotosik.pl
Autor RE: Kopulka aparatu zaplonowego!!! Poszukuje
igor
Użytkownik



Postów: 3869
Miejscowość: waw / lbn
Data rejestracji: 15.11.06
Dodane dnia 02-01-2008 17:05
bosch smiley to tak na początek... fota lub intecrackers mogą spokojnie załatwić smiley


924S LeMans Targa '88
924S LeMans Targa '88 - projekt
ex 924S Targa US '87
ex 924S Targa '86
ex 924 '76
Autor RE: Kopulka aparatu zaplonowego!!! Poszukuje
sufjaf
Użytkownik



Postów: 251
Miejscowość: Orzesze
Data rejestracji: 18.07.07
Dodane dnia 02-01-2008 17:22
Kup obie części oryginalne firmy BOSCH. Kopułka kosztuje około 30 zł (jest stosowana w bardzo dużej ilości samochodów: alfa romeo, audi, bmw, citroen.......). Palec rozdzielacza tej samej firmy w cenie poniżej 20 zł. Lista referencyjna jak wyżej smiley

Hmm... Przeglądałem Twój katalog zdjęć. Bardzo podoba mi się kolor Twojego prosiaka. Niebawem pewnie będę malował swoją furkę i bardzo podoba mi się bordowy metalik. Czy auto było malowane przez Ciebie czy poprzedniego właściciela? Jaki to lakier (jakiś standardowy czy mieszany przez speca na życzenie?)


___________________________
Sufjaf eee.. znaczy Tomek smiley

911 996 '05 targa
boxster 987 '05
supra MKIII 4.0 V8 Lexus power smiley
Mercedes W202 smiley
Audi A4 Cabrio quattro 3.0 ASN
Allroad BAU
hmm Peugeot 508
Autor RE: Kopulka aparatu zaplonowego!!! Poszukuje
Azazel
Użytkownik

Postów: 93
Miejscowość:
Data rejestracji: 19.03.06
Dodane dnia 02-01-2008 17:58
Witam.
Dzieki bardzo za informacje smiley

Lakier na moim aucie kladlem w porozumieniu z bylym wlascicielem bo on robil renowacje a go odkupilem w fazie lakierowania i tak tez lakier sam wybieralem. Lakier jest podstawowym lakierem nawet nie metalik i dobrany jest z katalogu lakierow jako lakier oferowany przez porsche w 1984 wiec problemu ze znalezieniem nie powinienes miec. Postaram sie dowiedziec dokladnie oznaczenia ale moze mi to kilka dni zajac.
No no no braciszek blizniaczek sie pojawi smileysmileysmileysmileysmiley
Pozdrawiam



azazel.fotosik.pl-1984r 2.0 4biegi smiley
azazel.fotosik.pl
Autor RE: Kopulka aparatu zaplonowego!!! Poszukuje
sufjaf
Użytkownik



Postów: 251
Miejscowość: Orzesze
Data rejestracji: 18.07.07
Dodane dnia 02-01-2008 18:15
Do lakierowania budy jeszcze długa droga ale za lakierem rozglądam się już od dawna. Przyglądałem się także wnętrzu wozu i znów idealnie trafiłeś w mój gust jeśli chodzi o kolorystykę, więc bliźniaczek murowany smiley

Czy tapicerkę robiłeś u chłopaków w Kleczy Dolnej koło Wadowic? Widziałem ich robotę -bardzo się do niej przykładają...


___________________________
Sufjaf eee.. znaczy Tomek smiley

911 996 '05 targa
boxster 987 '05
supra MKIII 4.0 V8 Lexus power smiley
Mercedes W202 smiley
Audi A4 Cabrio quattro 3.0 ASN
Allroad BAU
hmm Peugeot 508
Autor RE: Kopulka aparatu zaplonowego!!! Poszukuje
Azazel
Użytkownik

Postów: 93
Miejscowość:
Data rejestracji: 19.03.06
Dodane dnia 02-01-2008 19:47
Witam.
Tapicerke robilem w Bestwinie kolo bielska-Bialej gdzie tez mieszkam. Robilem ja u tapicera ktory nie trudni sie w tapicerce samochodowej ale na koncie juz mial fan club uwaga fiata 126p uwaga z Czech. Robil skorzana tapicerke w maluszkach smiley innymi slowy. Facet moze nie jest fachowcem jak sie patrzy ale robi szybko , dobrze i TANIO co dla mnie minionych czasach studenckiej kieszeni bylo najlepszym wyjsciem. Zrobil mi fotele i wykladzine i wzial pare stowek za robocizne.(pisze pare bo juz nie pamietam dokladnie ale jak poszperasz na forum to tam gdzies to dokladnie wycenilem) Materialy sam sobie kupilem to jest wykadzina z Comfortu na filcy smiley skrora w pobliskich hurtowniach. Deske przygotowal mi ten sam fachowiec pod obszycie ale nie chcial sie tego podjac bo powiedzial w prost e moze to spieprzyc a nie o to chodzi zeby kupowac skory na blamy i probowac a noz wyjdzie. Takim tez sposobem deska trafila pod Katowice do brata najlepszego kumpla mojego ojca ktory deske zrobil mi po kosztach ze az mi glupio bylo. Tak czy inaczej tapicerke zrobilem malymi kosztami w porwnaniu z cennikiem tapicerw saochodowych bo takowi mi mowili ze za deske, wykladzine i otele to mniej jak 4000 -5000 nie bedzie a tu sie okazalo ze sie da. Efekt moze i bylby lepszy po profesjonalistach ale skoro mi odpowiada i naprawde rznicy nie widac w porownaniu z orginalem brata to po co przeplacac. Problem jedynie byl taki ze troszke sie musialem ubiegac po sklepach i hurtowniach zeby to wszystko zgrac. A skore na deske zeby pasowala do slopkow , boczkow drzwi to znalazlem w hurtowni w godziszce (z 15 z kolei) i tak sprowadzali mi ja z nad morza i troszke to trwalo.
Pozdrawiam


azazel.fotosik.pl-1984r 2.0 4biegi smiley
azazel.fotosik.pl
Autor RE: Kopulka aparatu zaplonowego!!! Poszukuje
Azazel
Użytkownik

Postów: 93
Miejscowość:
Data rejestracji: 19.03.06
Dodane dnia 02-01-2008 19:51
A i gratuluje gustu oczywiscie smileysmileysmileysmiley


azazel.fotosik.pl-1984r 2.0 4biegi smiley
azazel.fotosik.pl
Autor RE: Kopulka aparatu zaplonowego!!! Poszukuje
Kuzyn
Użytkownik

Postów: 62
Miejscowość: Kraków
Data rejestracji: 06.12.07
Dodane dnia 02-01-2008 20:25
W drugiej połowie stycznia podstawiam do Kleczy autko.....zobaczymy jak sie postarają....smiley


944 - 86r 2,5 163 PS
8020235
Autor RE: Kopulka aparatu zaplonowego!!! Poszukuje
piterson
Użytkownik



Postów: 3497
Miejscowość: Kraków
Data rejestracji: 02.02.06
Dodane dnia 02-01-2008 22:39
Kuzyn napisał/a:
W drugiej połowie stycznia podstawiam do Kleczy autko.....zobaczymy jak sie postarają....smiley

Zdradź jakieś szczegóły o tym Zakładzie. Mają jakąś stronę? Nigdy wcześniej nie słyszałem o nich (a to blisko moich rodzinnych stron).
Autor RE: Kopulka aparatu zaplonowego!!! Poszukuje
sufjaf
Użytkownik



Postów: 251
Miejscowość: Orzesze
Data rejestracji: 18.07.07
Dodane dnia 02-01-2008 22:48
Robi się trochę off topic, ale kiedyś byłem u tych facetów w innej sprawie i widziałem jak robili audi A8. Mam nadzieję, że mówimy o tym samym punkcie, bo w tamtejszej okolicy jest bardzo wielu tapicerów. To byli sympatyczni bracia -jeżeli chcesz to odnajdę namiary, mam ponieważ sam pytałem o możliwość zrobienia tapicerki w moim 924.
Wracając do tematu, robotę okiem laika oceniam robotę bardzo dobrze. Tapicerka była zrobiona bardzo starannie. Mnie się bardzo podobała. Nie robię więcej kryptoreklamy smiley
Kuzyn jeżeli chcesz więcej informacji to PW smiley


___________________________
Sufjaf eee.. znaczy Tomek smiley

911 996 '05 targa
boxster 987 '05
supra MKIII 4.0 V8 Lexus power smiley
Mercedes W202 smiley
Audi A4 Cabrio quattro 3.0 ASN
Allroad BAU
hmm Peugeot 508
Autor RE: Kopulka aparatu zaplonowego!!! Poszukuje
Kuzyn
Użytkownik

Postów: 62
Miejscowość: Kraków
Data rejestracji: 06.12.07
Dodane dnia 03-01-2008 22:06
masz rację......przechodzimy na PW.....smiley a co do "kryptoreklamy"....Nie wiem jakie są zwyczaje na forum, ale sądzę, że podawanie sprawdzonych adresów pomocnych w odrestaurowywaniu Porsche mogłoby ułatwiać unikania "fachowców".
Pozdrawiam


944 - 86r 2,5 163 PS
8020235
Autor RE: Kopulka aparatu zaplonowego!!! Poszukuje
piterson
Użytkownik



Postów: 3497
Miejscowość: Kraków
Data rejestracji: 02.02.06
Dodane dnia 04-01-2008 16:36
Kuzyn napisał/a:
masz rację......przechodzimy na PW.....smiley a co do "kryptoreklamy"....Nie wiem jakie są zwyczaje na forum, ale sądzę, że podawanie sprawdzonych adresów pomocnych w odrestaurowywaniu Porsche mogłoby ułatwiać unikania "fachowców".
Pozdrawiam


O tak!
Jestem za tym!
Mógłby być nawet podobny dział forum jak na stronie youngtimer.pl - najlepszy zakład blacharski, elektryk, lakiernik, mechanik itp...
Autor RE: Kopulka aparatu zaplonowego!!! Poszukuje
Damian
Użytkownik



Postów: 856
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 04-01-2008 17:59
Jeśly idzie o kopułkę to z moich doświadczeń wynika, że może to być nawet taniutki EPS, ja na tym śmigam odkąd pamiętam i jest wspaniale, natomiast palec tej firmy po miesiącu padł. Bosch chodzi już trzeci rok bez problemów.
Co ciekawe dokładnie taką samą konfigurację i z takich samych pobudek mam w mercu, tyle że tam palec EPSa spalił się (dosłownie smiley ) po tygodniu (wiadomo osim cylindry to dużo więcej iskier przeskakuje smiley )


Damian