924.pl
Nawigacja
Strona Główna
Newsy
Artykuły
Galeria
Forum
Komentarze
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zobacz Temat
924.pl | Porsche | Giełda - części i inne
Strona 2 z 2 < 1 2
Autor RE: skrzynia "dogleg"
przemek84
Użytkownik



Postów: 3630
Miejscowość: Gdynia
Data rejestracji: 06.02.07
Dodane dnia 08-01-2009 09:16
piterson: na 100% tak ,rozmawialem kiedys z czlowiekiem o ksywie/imieniu "Robert" z forum PCP ktory mial 924S/924 turbo 2x i teraz jezdzi 944 z automatem(2.7 chyba) - wszystkie te auta ma wymienione w podpisie. W kazdym badz razie wtedy jeszcze dowiadywalem sie jak najwiecej info o jego turbinkach i obydwie rozsprzedal na czesci w tym skrzynki poszly praktycznie odrazu. Jedna z nich kupil jakis koles co ponoc 2 czy 3 razy rozje*** skrzynie w swoim 944 wiec kupil ta turbo od niego. Mowil mu ze ponoc jest nie do zajebania heh smiley.


Sprzedam troche czesci do Porsche 924 i 944.
2457922
Autor RE: skrzynia "dogleg"
pilatus
Administrator

Postów: 1733
Miejscowość: Cze-wa/Piaseczno
Data rejestracji: 28.01.06
Dodane dnia 08-01-2009 12:57
No to ja ogłaszam wszem i wobec, że rezerwuję sobie skrzynię Włochatego. Żeby potem nie było to tamto smiley .

pzdr
jacek(pilatus)
Autor RE: skrzynia "dogleg"
piterson
Użytkownik



Postów: 3497
Miejscowość: Kraków
Data rejestracji: 02.02.06
Dodane dnia 09-01-2009 11:04
przemek84 napisał/a:
piterson: na 100% tak ,rozmawialem kiedys z czlowiekiem o ksywie/imieniu "Robert" z forum PCP ktory mial 924S/924 turbo 2x i teraz jezdzi 944 z automatem(2.7 chyba) - wszystkie te auta ma wymienione w podpisie. W kazdym badz razie wtedy jeszcze dowiadywalem sie jak najwiecej info o jego turbinkach i obydwie rozsprzedal na czesci w tym skrzynki poszly praktycznie odrazu. Jedna z nich kupil jakis koles co ponoc 2 czy 3 razy rozje*** skrzynie w swoim 944 wiec kupil ta turbo od niego. Mowil mu ze ponoc jest nie do zajebania heh smiley.


Poszperałem trochę po sieci i niestety tak prosto z tym nie jest. Trzeba wymienić transwał i cały mechanizm zmiany biegów. Mocowanie też jest trochę inne. Oczywiście mowa tu tylko o 944 do 1985 roku - w późniejszych modelach jest jeszcze dodatkowy problem prędkościomierza!

Chyba jednak skrzynia od S2 jest najlepszym modem dla 944... O wiele mocniejsza - wnętrzności takie jak w 944 turbo. Tylko trzeba zmienić przełożenie 5 biegu (stosunkowo prosta robota) bo w S2 jest bardzo długie (do licznikowych 260 km/h - sprawdzone osobiście!). Chociaż z drugiej strony nie korzystamy zbyt często z 5 na naszych spotkaniach smiley
Autor RE: skrzynia "dogleg"
Misiek
Użytkownik



Postów: 3476
Miejscowość: Jelenia Góra
Data rejestracji: 16.05.07
Dodane dnia 14-01-2009 09:46
Cóż muszę powiedzieć, że włożenie skrzyni od turbo do zwykłego 924 jest możliwe - przynajmniej u mnie tak jest zrobione smiley Sam nie wymieniałem to nie powiem co konkretnie jest do tego potrzebne. Jakby ktoś zauważył na zdjęciach mojego autka tylni most jest przerobiony - 4 śruby mocujące koło a skrzynia montowana jest do łap wystających z belki zawieszenia - swoją drogą wolałbym belkę od turbo ale jak zmieniałem to nie było żadnej możliwości takiej znaleźć za rozsądne pieniądze :/ Co do cięgna zmiany biegów zgodnie z PET'ką to model G31.01/02/03 jednak nigdzie nie napisano czy to od Turbo czy też nie smiley Silnik z tego co wyczytałem jest z 79 roku... istna Apokalipsa! Pojęcia nie mam co się kiedyś działo z tym autem i czy ktoś je w polsce przerabiał na turbo czy takie przywieziono z niemiec. Może uda się kiedyś zgadać w okolicach wrocka to bym podjechał i możnaby obadać sprawę jak to wszystko złożono do qpy że się trzyma i zupełnie nieźle śmiga. Chciałbym odczytać nr seryjny ze skrzyni ale teraz troszkę na to za zimno a przy okazji może ktoś da namiar gdzie tego szukać smiley
Jakby jakieś fotki były pomocne to postaram się pstryknąć - tylko dajcie znać co smiley



było:
924 Turbo (931'82) - Ihasa green metallic niestety ... Odjechało w świat ;-(

924'81 - Alpinweiss - ponoć gdzieś jeździ koło Wrocławia
924'77 - RHD - Poszło na części

Lista turbo prosiąt w PL
Mapa Polskich Transaxli
7884203 www.mauser98k.internetdsl.pl
Autor RE: skrzynia "dogleg"
pilatus
Administrator

Postów: 1733
Miejscowość: Cze-wa/Piaseczno
Data rejestracji: 28.01.06
Dodane dnia 14-01-2009 10:21
Misiek - to, że masz skrzynię montowaną do łap na belce nie oznacza automatycznie, że to skrzynia od turbo. W zwykłych, wolnossących 924 też były montowane "dogleg". Istnieją po prostu dwie wersje tej skrzyni - do wolnossącego i do turbo. Z zewnątrz nie do odróżnienia (wedle mojej wiedzy), tylko po numerach.
Jak sprawdzę to podam jakie oznaczenia miały te wersje.

pzdr
jacek(pilatus)
Autor RE: skrzynia "dogleg"
Misiek
Użytkownik



Postów: 3476
Miejscowość: Jelenia Góra
Data rejestracji: 16.05.07
Dodane dnia 23-02-2009 09:26
Znalazłem takie porównanie - może ktoś już to widział ale linka wrzucę smiley
http://jamesrgregory.com/Porsche/G31%20Transaxles%20-%20Pete%20Tinucci.pdf

Widać tam dokładnie co różni skrzynię dogleg w wersji 16Z od wersji G31 ale rzeczywiście z zewnątrz są nie do poznania.

Tutaj fotka z numerekiem z mojej skrzyni:
[img]http://img5.imageshack.us/img5/8799/hpim3511hz0.th.jpg[/img]

[img]http://img27.imageshack.us/img27/8862/hpim3524fx7.th.jpg[/img]

A tutaj nr mojego silnika:
[img]http://img18.imageshack.us/img18/8976/nrsilnika2fp8.th.jpg[/img]


Zastanawia mnie jakim cudem ktoś to połączył z normalnym sprzęgłem - bo wydaje mi się, że takie mam - przynajmniej obudowę stwierdziłem istnienie klapki inspekcyjnej a takowej w wersji hydraulicznej sprzęgła nie było. Swoją drogą nr na bloku mojego silnika w/g PET wskazuje na blok turbo.
Nie za bardzo chcę teraz rozdłubywać i mierzyć grubość wału - bo na oko te 5mm to dość niewiele smiley



było:
924 Turbo (931'82) - Ihasa green metallic niestety ... Odjechało w świat ;-(

924'81 - Alpinweiss - ponoć gdzieś jeździ koło Wrocławia
924'77 - RHD - Poszło na części

Lista turbo prosiąt w PL
Mapa Polskich Transaxli
7884203 www.mauser98k.internetdsl.pl
Autor RE: skrzynia "dogleg"
pilatus
Administrator

Postów: 1733
Miejscowość: Cze-wa/Piaseczno
Data rejestracji: 28.01.06
Dodane dnia 23-02-2009 23:17
Misiek25 napisał/a:
Zastanawia mnie jakim cudem ktoś to połączył z normalnym sprzęgłem

Dokładnie nad tym się zastanawiałem jak czytałem Twój post o skrzyni (i reszcie dziwnego silnika) w jakimś innym wątku. Ciekawiło mnie czy masz sprzęgło od Turbo czy jednak zwykłe.
Widzę, że zawziąłeś się na te skrzynie, zgłębiasz temat - fajnie.

pzdr
jacek(pilatus)
Autor RE: skrzynia "dogleg"
Misiek
Użytkownik



Postów: 3476
Miejscowość: Jelenia Góra
Data rejestracji: 16.05.07
Dodane dnia 24-02-2009 00:03
Obudowę sprzęgła mam na bank normalną - co jest w środku to nie patrzyłem smiley z ciekawszych rzeczy od kupienia autka jeżdżę bez klapki inspekcyjnej do sprzęgła - aż nie chcę wiedzieć co tam za syf się już nazbierał. O dziwo ze sprzęgłem nigdy nie było najmniejszego problemu. Klapkę już zamówiłem to przy okazji wszystko tam poczyszczę i zrobię jakieś foty... może coś więcej będzie wiadomo.
w/g PET Takiej klapki nie było w sprzęgle turbo - a nie wydaje mi się że obudowy sprzęgieł są kompatybilne. Jak w końcu pogoda się poprawi to może uda mi się jakoś pomierzyć grubość wału, ale raczej będzie ciężko.



było:
924 Turbo (931'82) - Ihasa green metallic niestety ... Odjechało w świat ;-(

924'81 - Alpinweiss - ponoć gdzieś jeździ koło Wrocławia
924'77 - RHD - Poszło na części

Lista turbo prosiąt w PL
Mapa Polskich Transaxli
7884203 www.mauser98k.internetdsl.pl
Strona 2 z 2 < 1 2