924.pl
Nawigacja
Strona Główna
Newsy
Artykuły
Galeria
Forum
Komentarze
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zobacz Temat
924.pl | Porsche | Giełda - części i inne
Strona 2 z 2 < 1 2
Autor RE: Gdzie by tu i jak zamontowć głośniki?
igor
Użytkownik



Postów: 3869
Miejscowość: waw / lbn
Data rejestracji: 15.11.06
Dodane dnia 26-06-2007 13:21
ja u siebie na jakiś czas wywaliłem tylne oparcie (idzie do tapicerza), i na ten czas chce obudować i wygłuszyć głośniki (zrobiłem model obudowy z desek, teraz idzie na oklejenie skórą), i je wrzucić z tylu mniej więcej w miejscu oparcia (po dwóch stronach, tak, żeby były nachylone pod kątem ok. 30/40 stopni; także będą grać w sufit i mam nadzieję że ten dźwięk się jakoś ładnie odbije). robię to w taki sposób, bo nie chce robić dziur w tapicerce...

kiedy zrobią mi tylne oparcie, głośniki pójdą tam gdzie były, stymże nowe oparcie będzie już do nich dostosowane (nie będzie to tak po wojskowemu zrobione); do tego chcę je wygłuszyć...

ogólnie głośniki w tylnym oparciu to jest bardzo ciekawy pomysł.. stymże tutaj ważne jest wykonanie i dostosowanie do kanapy... u mnie to było bardzo kiepsko zrobione...

podczepię się pod temat i poszukuję rady co zrobić z tymi głośnikami w boczkach drzwi (są na jednym ze zdjęć powyżej).. nie chcę, żeby było tak jak Jacek mówi, żeby mi w skarpetki grało smiley...w najgorszym wypadku po prostu dokupię obudowę (siatkę) i je wygłuszę..


924S LeMans Targa '88
924S LeMans Targa '88 - projekt
ex 924S Targa US '87
ex 924S Targa '86
ex 924 '76
Autor RE: Gdzie by tu i jak zamontowć głośniki?
KRAZ
Użytkownik



Postów: 532
Miejscowość:
Data rejestracji: 10.05.06
Dodane dnia 26-06-2007 21:17
ja tylko pisze to czego sie dowiedialem ostatnio na forum car audio i praktycznie kazda scena z przodu auta to glosniki w dzwiach i okolicach slupkow- ale mniejsza oto(z wooferami w bagazniku i tweeterami w okolicy slopkow stracimy spojnosc)
igor, obudowe buduje sie z plyty mdf bo ma mniejsza czestotliwosc rezonansowa i ze wzgledu na to ze plyta mdf ma wieksza sztywnosca a dodatkowo dobrze jest zrobic tylna scianke pochyla ok. 75 stopni co ma na celu regukowanie powstawania fal stojacych i rezonansów no i oczywiscie nalezy wytlumicsmiley


.

Edytowane przez KRAZ dnia 26-06-2007 21:20
5442638
Autor RE: Gdzie by tu i jak zamontowć głośniki?
igor
Użytkownik



Postów: 3869
Miejscowość: waw / lbn
Data rejestracji: 15.11.06
Dodane dnia 26-06-2007 22:19
ehh... nasiedział się na forum car audio i teraz wali polszczyzną smiley
a zbuduj sobie z mdf i zobaczymy na ile odczujesz różnicę smiley
zresztą - nie chcę robić tych głośników przez 3 tygodnie, jak i tak w ciągu miesiąca wróci mi tylne oparcie smiley
a tylna ścianka w tych moich obudowach jest nachylona, tylko że o jakieś 60 stopnie... kurde! i co teraz?? smiley


924S LeMans Targa '88
924S LeMans Targa '88 - projekt
ex 924S Targa US '87
ex 924S Targa '86
ex 924 '76


Edytowane przez igor dnia 26-06-2007 22:21
Autor RE: Gdzie by tu i jak zamontowć głośniki?
pilatus
Administrator

Postów: 1733
Miejscowość: Cze-wa/Piaseczno
Data rejestracji: 28.01.06
Dodane dnia 27-06-2007 08:51
KRAZ napisał/a:
ja tylko pisze to czego sie dowiedialem ostatnio na forum car audio

aaaa to szacuneczek za zdobywanie wiedzy (serio).
Ja się już nie odzywam w tym temacie, bo doświadczenia wielkiego nie mam. Mogę tylko napisać prostymi słowami, że kolumna głośnikowa leżąc w bagażniku grała ładniej niż stojąc. Spójności ze sceną z przodu nie straciłem, gdyż takowej nie posiadam (znaczy się sceny smiley )

pzdr
Autor RE: Gdzie by tu i jak zamontowć głośniki?
hAjduk
Użytkownik

Postów: 21
Miejscowość:
Data rejestracji: 03.06.07
Dodane dnia 23-07-2007 09:58
hehe, znalazłem na allegro, pomyślałem wkleję tutaj. Pomysł nawet ciekawy, pozostaje tylko pytanie jak to gra?


PROSZĘ (jeśli to oczywiście możliwe) O USUNIĘCIE TEGO PROFILU - z góry dziękuję i pozdrawiam

hAjduk dodał/a następującą grafikę:

Autor RE: Gdzie by tu i jak zamontowć głośniki?
Wojciek
Użytkownik



Postów: 324
Miejscowość: Gliwice
Data rejestracji: 31.01.06
Dodane dnia 02-08-2007 15:34
toż to samochód Lukiego był chyba!!
1776338
Autor RE: Gdzie by tu i jak zamontowć głośniki?
boru1
Użytkownik



Postów: 214
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 05.12.06
Dodane dnia 29-11-2007 11:29
Odsiweze troche temat. musze sie pochwalic swoim malym tuningiem naglosnienia w swojej 24 smiley i wyjasnic ze faktycznie z tylu nie mieszcza sie glosniki 6x9". wiec apropo mojego tuningu mam teraz zainstalowane 4 glosniczki plus wzmacniacz smiley i musze przyznac ze wiecej w 24 nie potrzeba smiley z przodu mam zainstalowane glosniczniki w fabrycznych miejscach 4x6" blaupunkty o mocy 35W z tylu u mnie zmiescily sie elipsy infinity 5x7" o mocy 60w (niestety nie obeszlo sie bez powiekszania otworow smiley ) a w bagazniku wzmacniacz 4 kanalowy blaupunkta z serii gta. wszystko gra bardzo ladnie i jak dla mnie wystarczajaco glosno. W planach mam montaz mat wygluszajacych aby troszeczke bardziej podkreslic basy. Ale wydaje mi sie ze nic wiecej do szczenia nie jest potrzebne aby somochod ladnie gral smiley nie ma potrzeby montowania zadnych tub czy skrzynek smiley


2037074
Autor RE: Gdzie by tu i jak zamontowć głośniki?
sliwa
Użytkownik



Postów: 637
Miejscowość: Pruszków
Data rejestracji: 14.06.06
Dodane dnia 01-12-2007 16:30
najlepszy sprzęt audio do 24 to taki, ktory jest dyskretny i ladnie gra. Ja u siebie mam jak narazie wszystkie głosniki alpine + tweetery w kącie przy desce/słupkach (też alpine). Grają ładnie, ale chce zmienić wsztstko poza tweeterami. Glosniki ustapia miejsca lepszym (nie wiem jeszcze jakim smiley) a do bagaznika wzmacniacz + gdzies zchowany subwoofer. Moj ojciec mial tak w mondeo i accordzie i gralo przecudnie smiley Tylko gdzie ten subwoofer schować żeby ładnie grał? Może coś innego? Tylko zeby nie rzucalo sie zbytnio w oczy.


Było: 924 '82 ('78)
Jest: skundlone 944, niski mały wóz, wysoki mały wóz i miks duroplastu z rdzą
Autor RE: Gdzie by tu i jak zamontowć głośniki?
Kaczik
Użytkownik



Postów: 236
Miejscowość: Pruszcz Gdanski
Data rejestracji: 16.04.06
Dodane dnia 01-12-2007 19:38
ja mialem plaski woofer w bagazniku ( pod roletka nie rzuca sie w oczy ) smiley a gralo tez nie najgorzej...


Tylna szyba, zderzaki USA, obrysowki... i mile wspomnienia... To wszystko co mi pozostalo... Woz niestety sprzedany, ale bedzie nastepny Prosiak...
6532024
Autor RE: sprzęt Audio w 924
konto_usuniete
Użytkownik

Postów: 1975
Miejscowość:
Data rejestracji: 24.09.07
Dodane dnia 29-12-2007 16:48
W zasadzie każdy robi ze swoim 924 co chce. Z własnych doświadczeń powiem tylko tyle,że jakikolwiek sprzęt audio w 924 jest bez sensu. Kupiłem bowiem jajowate głośniki JBL (4' x 6'smiley i radio z CD (JVC) całość ładnie grała tylko podczas postojów w trasie. Podczas jazdy słychać tylko ryk silnika 924 i nic więcej. Ładując dodatkowe kilogramy audio zapomina się o wyważeniu 924 jako całości. Potem pojawiają się problemy ze sterownością auta i spalaniem. Nie zapominajcie że 924 to auto SPOTROWE. Klasa ta rządzi się własnymi prawami a jakiekolwiek zmiany to wielka niewiadoma na koszt właściciela.
Autor RE: Gdzie by tu i jak zamontowć głośniki?
jadak
Użytkownik



Postów: 1208
Miejscowość: Brzesko (OKOCIM:) )
Data rejestracji: 09.12.07
Dodane dnia 29-12-2007 17:07
powiedzcie mi jeszcze - z przodu w drzwiach było gotowe miejsce na głośniki czy trzeba ciąć? bo jeśli tak to chyba ograniczę się do nagłośnienia 2+1 czyli center na konsoli środowej i stereo w boczkach z tyłu - oglądałem dziś dokładniej drzwi w swojej ślicznotce i nie znalazłem maskownic więc mam wątpliwości czy chcę dziurawić tapicerkę w drzwiach, zwłaszcza, że jest w niezłym stanie


Witajcie w gronie zboczeńców®
924 '79 dla przyjemności
944 '83 US? w remoncie
Przedniosilnikowy nietransaxle Cayenne S'04 na codzień;
Honker 4011 '90 na zimę;
Zipp Raven 250 '09 i Barton Fighter '11 żeby poczuć wiatr we włosachsmiley
pomóżmy Zosi przejść na drugą stronę tęczy...

Edytowane przez jadak dnia 29-12-2007 17:16
Autor RE: Gdzie by tu i jak zamontowć głośniki?
przemek84
Użytkownik



Postów: 3630
Miejscowość: Gdynia
Data rejestracji: 06.02.07
Dodane dnia 29-12-2007 17:36
o rany tylko nie badz kolejnym ktory zrobi okragle dziury w boczkach na extra glosniki tak jak to ktorys z wlascicieli zrobil w mojej Sce...tragicznie to wyglada serio a efekt audio - sredni.


Sprzedam troche czesci do Porsche 924 i 944.
2457922
Autor RE: Gdzie by tu i jak zamontowć głośniki?
jadak
Użytkownik



Postów: 1208
Miejscowość: Brzesko (OKOCIM:) )
Data rejestracji: 09.12.07
Dodane dnia 29-12-2007 17:39
toż właśnie powiedziałem, że dziurawić nie chcę...smiley wnioskuję, że muszę zestawić 2+1smiley


Witajcie w gronie zboczeńców®
924 '79 dla przyjemności
944 '83 US? w remoncie
Przedniosilnikowy nietransaxle Cayenne S'04 na codzień;
Honker 4011 '90 na zimę;
Zipp Raven 250 '09 i Barton Fighter '11 żeby poczuć wiatr we włosachsmiley
pomóżmy Zosi przejść na drugą stronę tęczy...
Autor RE: Gdzie by tu i jak zamontowć głośniki?
igor
Użytkownik



Postów: 3869
Miejscowość: waw / lbn
Data rejestracji: 15.11.06
Dodane dnia 29-12-2007 17:58
możesz dziurawić i załatwić sobie oryginalne maskownice... w ten sposób masz głośniki z przodu, a autko nadal w oryginale względem fabryki smiley


924S LeMans Targa '88
924S LeMans Targa '88 - projekt
ex 924S Targa US '87
ex 924S Targa '86
ex 924 '76
Autor RE: Gdzie by tu i jak zamontowć głośniki?
RomanS
Użytkownik



Postów: 53
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 13.06.07
Dodane dnia 29-12-2007 18:07
Ja się w końcu dobrałem do tylnych w boczkach. Założyłem tak jak było oryginalnie. Znalazłem resztki chyba fabrycznie montowanych. Przez te dziurki w tapicerce efekt jest średni. Chyba trzeba bedzie to wyciąć. Demon basu to to nie jest, ale za to jak fajnie drży klapka wlewu paliwa smiley


RomanS
1471473
Autor RE: Gdzie by tu i jak zamontowć głośniki?
jadak
Użytkownik



Postów: 1208
Miejscowość: Brzesko (OKOCIM:) )
Data rejestracji: 09.12.07
Dodane dnia 29-12-2007 18:16
igor napisał/a:
możesz dziurawić i załatwić sobie oryginalne maskownice... w ten sposób masz głośniki z przodu, a autko nadal w oryginale względem fabryki smiley

to chyba jednak zostanę przy 2+1, ale muszę jeszcze przemyśleć kwestię. Zobaczę, czy zdobędę orginalne maskownice ( i za ile, i czemu tak drogo). Poza tym z tyłu chyba będę i tak musiał ciąć, bo jak zauważył RomanS - przez te dziurki może być kiepski odsłuch...a mnie klapka wlewu drżała nie będzie bo jej nie mamsmiley Pewnie dorzucę jeszcze jakieś małe dyskretne tweeterki na słupkach jakie ktoś opisał i na tym zakończę. Coraz bardziej się skłaniam do pozostania jak najbliżej oryginału.


Witajcie w gronie zboczeńców®
924 '79 dla przyjemności
944 '83 US? w remoncie
Przedniosilnikowy nietransaxle Cayenne S'04 na codzień;
Honker 4011 '90 na zimę;
Zipp Raven 250 '09 i Barton Fighter '11 żeby poczuć wiatr we włosachsmiley
pomóżmy Zosi przejść na drugą stronę tęczy...
Strona 2 z 2 < 1 2