924.pl
Nawigacja
Strona Główna
Newsy
Artykuły
Galeria
Forum
Komentarze
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zobacz Temat
924.pl | Zaplecze | Propozycje/Sugestie/Pytania
Strona 1 z 2 1 2 >
Autor Regulamin Forum -propozycja
pahu924
Użytkownik

Postów: 94
Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 09.08.06
Dodane dnia 20-09-2007 14:36
W nawiząniu do rozmowy z Administratorem zgłaszam wniosek o przyjecie regulminu Forum 924
To jeden z wielu ktore znalazłem.
Czym KOZioł starszy tym róg tardszy smiley


01. Prosimy wszystkich o rejestrowanie się pod własnym imieniem i nazwiskiem. Przypominamy, że poprawny zapis to najpierw imię, a potem nazwisko.
02. Prosimy o posługiwanie się poprawną polszczyzną i o przestrzeganie zasad jej pisowni włączając w to stosowanie polskich znaków!!
03. Na Forum zabronione jest: szerzenie treści propagujących postępowanie niezgodne z polskim i międzynarodowym prawem (w jakiekolwiek formie), nienawiść rasową, wulgarnych, obscenicznych, oszczerczych, jak również obrażanie uczuć religijnych różnych grup wyznaniowych.
04. Zawartość każdego postu, jest wyrażeniem poglądów i opinii autora, a nie osób odpowiedzialnych za funkcjonowanie forum, którzy nie ponoszą za nie odpowiedzialności. Nie zwalnia to jednak użytkowników przed przestrzeganiem pkt.03 niniejszego regulaminu.
05. Forum służy szeroko pojętej wymianie poglądów i opinii, jednak prosimy swoje wypowiedzi umotywować lub w przypadku podejmowania kontrowersyjnego czy też mało znanego faktu podać źródło swoich informacji.
06. Posty jednozdaniowe oraz nic niewnoszące do dyskusji będą kasowane, a autorowi większej ilości takich postów będą nadawane ostrzeżenia!
07. Prosimy o trzymanie się tematu wątku/działu. W razie konieczności zachęcamy do zakładania oddzielnych wątków, ewentualnie do zwracania uwagi moderatorom danego działu o wydzielenie postów nie na temat do innego.
08. Prosimy o nie dublowanie, nie pisanie wielu postów tego samego autorstwa jednego pod drugim. Do tego służy opcja "edytuj". Zapomniałeś czegoś dodać w swoim ostatnim poście? Kliknij na ten przycisk i dodaj co chciałeś. Nie pisz następnego pod nim.
09. Administracja forum (tj. administratorzy i moderatorzy) są zobowiązani do dbania o przestrzeganie wymienonych wyżej zasad, a także o kulturę dyskusji. Aby uniknąć sporów wobec rozbieżności w postrzeganiu zasad regulaminu oraz dobrego smaku uznaje się, że to interpretacja administracji jest wiążąca.
10. Administracja wypełniając swoje obowiązki (patrz pkt.09) ma prawo ingerować w posty użytkowników (tj. zmieniać ich treść), kasować je oraz nadawać użytkownikom tzw. "ostrzeżenia". "Ostrzeżenie" nie jest metodą nacisku, a jedynie informacją o błędnym postępowaniu na forum w rozumieniu administracji. Ostrzeżeń jest pięć, po których - w przypadku drastycznego naruszenia zasad regulaminu - administracja ma możliwość (po wspólnym głosowaniu) usunięcia użytkownika z Forum.
11. Administracja nie jest nieomylna, więc prosimy o wyrozumiałość w postrzeganiu jej poczynań. Gdyby jednak doszło do nadużyć to każdy użytkownik ma prawo zaprotestować. W tym celu prosimy używać opcji "raport" przy danym poście, lub też korzystać z "Prywatnych Wiadomości" i informować administrację o ewentualnym łamaniu regulaminu i zasad ogólnie pojętej kultury zarówno przez zwykłych użytkowników jak i przez nią samą.


Autor RE: Regulamin Forum -propozycja
wampir
Użytkownik



Postów: 1328
Miejscowość: mala wies pod W-wa
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 20-09-2007 14:43
pahu924 napisał/a:
01. Prosimy wszystkich o rejestrowanie się pod własnym imieniem i nazwiskiem. Przypominamy, że poprawny zapis to najpierw imię, a potem nazwisko.


???


1988 Porsche 944 - bylo
1989 Porsche 944 Turbo S - bylo
1985 Porsche 944 - wydmuszka - bylo
1999 Audi A6 Avant Quattro 4.2 Tiptronic - takie tam rodzinne
5215787
Autor RE: Regulamin Forum -propozycja
pahu924
Użytkownik

Postów: 94
Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 09.08.06
Dodane dnia 20-09-2007 15:11
wersja robocza - oczywiscie do poprawek po waszych sugestiach
1- dotyczy rejestracji nie nicku

Edytowane przez pahu924 dnia 20-09-2007 15:21
Autor RE: Regulamin Forum -propozycja
mojojojo13
Użytkownik



Postów: 506
Miejscowość: Lublin
Data rejestracji: 09.09.07
Dodane dnia 20-09-2007 15:14
Administracja wypełniając swoje obowiązki (patrz pkt.09) ma prawo ingerować w posty użytkowników (tj. zmieniać ich treść),

tak brzmiący punkt jest nadużyciem - zapewne chodziło o wykreślanie niecenzuralnych słów - ale to musi być wyraźnie napisane - w takiej postaci jak pisałem to nadużycie .
jako że :
Aby uniknąć sporów wobec rozbieżności w postrzeganiu zasad regulaminu oraz dobrego smaku uznaje się, że to interpretacja administracji jest wiążąca.

ale biorąc poprawkę na to :
Administracja nie jest nieomylna, więc prosimy o wyrozumiałość w postrzeganiu jej poczynań

nie można wykluczyć sytuacji w której ktoś od początku do końca będzie miał pojechane mimo że administrator nie miał racji.

Jeśli ma być przyjęty ten ( oprócz tego co napisał Wampir ) ja mam 2 zastrzeżenia - proponuje jednak przyjąć jakiś bardziej rozbudowany regulamin( może bardziej kazuistyczny) , tak by nie trzeba było robić wykładni punktów bo były jasne .




951s, 928s3
occlassic.com
Autor RE: Regulamin Forum -propozycja
pilatus
Administrator

Postów: 1733
Miejscowość: Cze-wa/Piaseczno
Data rejestracji: 28.01.06
Dodane dnia 20-09-2007 19:22
Panie i Panowie

Co prawda nie wiem nic o rozmowie z administratorem, ale jest nas czworo więc zapewne miał ona miejsce z którymś z pozostałych. Pomysł regulaminu jest dobry i zapraszam do dyskusji zaznaczając, że każdy z Was ma prawo do przedstawienia własnej jego wersji (wymyślonej nawet od podstaw).
Post Pahu924 jest własnie jego autorską wersją i niekoniecznie jest zbieżny z moim punktem widzenia (nie oznacza to też, że jest rozbieżny).
Zaznaczam też, że forum to z założenia miało być pozbawione wszelkich formalizmów, na tyle oczywiście na ile jest to możliwe. W chwili obecnej admini ingerują w niektóre posty - za każdym razem można to łatwo zauważyć, bo w poście takim znajduje się kolorowa (najczęściej czerwona) sekcja mówiąca, czemu ingerencja w treść miała miejsce. Zadarzało się to nader rzadko i mam nadzieję, że tak pozostanie.
Na razie opieramy się na założeniu posiadania przez nas wszystkich odpowiedniego poziomu kultury osobistej - tak długo jak to będzie możliwe pozostaniemy przy tym założeniu.

Innymi słowy - jeśli czujecie potrzebę ubrania forum w nieco formalne ramy (regulamin) to proszę bardzo - proponujcie. Ze swej strony zapewniam jednak, że rygorystycznie tu nigdy nie będzie - bądźcie spokojni.

pzdr
jacek(pilatus)

Edytowane przez pilatus dnia 20-09-2007 19:24
Autor RE: Regulamin Forum -propozycja
igor
Użytkownik



Postów: 3869
Miejscowość: waw / lbn
Data rejestracji: 15.11.06
Dodane dnia 20-09-2007 19:35
ja uważam że cały pomysł regulaminu jest zbędny... dlaczego? tak jak Pilatus mówi - na tym forum nie ma nieciekawych incydentów... wszyscy staramy się szanować innych, a agresywne posty z zasady spotykają się z niechętnym przyjęciem, więc są szybko wycofywane...
także w/g mnie regulamin - spoko, ale czy naprawdę jest nam niezbędny?
fajne jest na tym forum to, że każdy kieruje się swoim sumieniem - nie ma ataków, osobistych obelg, jest za to dużo dobrej rady, ciekawych dyskusji, a przede wszystkim... dużo Porsche...
także moj projekt na regulamin:
1. Forum służy promowaniu samochodów Porsche, a zwłaszcza modelu 924
2. Każdy kieruje się rozsądkiem, dobrą wolą, a odpowiada tylko przed własnym sumieniem i Administratorami...

OT: hehh.. zaczynamy odliczanie? post nr 968 smiley szkoda ze przegapiłem posty 924 i 944 smiley


924S LeMans Targa '88
924S LeMans Targa '88 - projekt
ex 924S Targa US '87
ex 924S Targa '86
ex 924 '76


Edytowane przez igor dnia 20-09-2007 19:48
Autor RE: Regulamin Forum -propozycja
kzo1
Użytkownik

Postów: 120
Miejscowość: wlkp/USA/AZ
Data rejestracji: 16.03.07
Dodane dnia 20-09-2007 19:43
smiley


A love my Porsche

944S- 100% orginal
964 Carrera 4

Edytowane przez kzo1 dnia 20-09-2007 20:03
Autor RE: Regulamin Forum -propozycja
wampir
Użytkownik



Postów: 1328
Miejscowość: mala wies pod W-wa
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 21-09-2007 09:13
OT: przynajmniej 968 nie przegapiles, ale przegapiles tez 911, 928 i 930 smiley Juz nie wspominajac o 356 i 914 smiley


1988 Porsche 944 - bylo
1989 Porsche 944 Turbo S - bylo
1985 Porsche 944 - wydmuszka - bylo
1999 Audi A6 Avant Quattro 4.2 Tiptronic - takie tam rodzinne

Edytowane przez wampir dnia 21-09-2007 09:13
5215787
Autor RE: Regulamin Forum -propozycja
juras
Użytkownik



Postów: 2408
Miejscowość: łódź
Data rejestracji: 31.01.06
Dodane dnia 21-09-2007 10:06
igor napisał/a:
2. Każdy kieruje się rozsądkiem, dobrą wolą, a odpowiada tylko przed własnym sumieniem i Administratorami...


No właśnie. I niektórzy zgodnie z własnym sumieniem nazywają innych oszustami w ogóle tego nie uzasadniając. Nie wiemy o kogo chodzi ? smiley
Autor RE: Regulamin Forum -propozycja
ciachu
Administrator



Postów: 4081
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 29.01.06
Dodane dnia 21-09-2007 15:11
Co prawda nie wiem nic o rozmowie z administratorem, ale jest nas czworo więc zapewne miał ona miejsce

Oczywiście potwierdzam, że rozmowa taka miała miejsce i sam zaproponowałem utworzenie regulaminu, co zaraz postaram się uzasadnić.

Mimo, iż forum 924.pl jest uznawane, za miejsce bardzo kulturalne, skupiające bardzo wąską grupę ludzi o podobnych zainteresowaniach, to jednak zdarzają się pewne 'incydenty' podwarzające ową kulturę.. zresztą wiadomo o jakie konkretnie posty tutaj chodzi. Posłużę się dla jasności przykładem: jeżeli ktoś obraża w swoich wypowiedziach drugą osobę używając przykładowo słowa 'pacan' to nie powinniśmy jako administratorzy forum pozostawiać spraw samych sobie, bo w końcu jest to publiczne forum, nie prywatna korespondencja.
Wcześniej uzgodniliśmy, że nie będziemy ingerować w takie 'incydenty', ponieważ 'jeżeli coś się dzieje' to forum zaczyna być bardziej ciekawe i działa to tylko na jego korzyść. Jednak są pewne granice i jak widać zostały one przekroczone, ponieważ pewne osoby poczuły się po prostu urażone. Dlatego proponuję przyjąć pewien zapis, niekoniecznie musi to być od razu wielostronicowy regulamin, w jakich skrajnych okolicznościach możemy pozbawiać statusu forumowicza. Oczywiście jeżeli się sytuacja powtórzy.

Podoba mi się zapis Igora, aczkolwiek zmieniłbym drugi punkt na trochę bardziej sprecyzowany:

1. --//--
2. Kążdy kieruje się rozsądkiem, dobrą wolą i działa zgodnie z zasadami współżycia społecznego, biorąc odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.

zgadzam się z Pilatusem, że forum nie jest i nie będzie rygorystyczne - powstało na luźnych zasadach i na takich w miarę rozsądku pozostanie.

A na koniec coś bardzo sympatycznego:
Post [...] niekoniecznie jest zbieżny z moim punktem widzenia (nie oznacza to też, że jest rozbieżny).

Bardziej dyplomatycznie już się tego ująć nie dałosmiley


www.924.pl
951'88 284KM 421NM
996C4S'02
ex: 924'78, 928S2'86, 944'86
6925558 www.924.pl
Autor RE: Regulamin Forum -propozycja
porsche89
Użytkownik

Postów: 1218
Miejscowość: Łazy Woj.Górny Śląsk
Data rejestracji: 30.04.06
Dodane dnia 21-09-2007 19:10
Straszne to co tu przeczytałem.smiley


944 2,7 '86/'89 kombinacja z trzech dawców lub z czterech teraz S2 look -Już u ludzi
924 2.0 '82
944 2,5 '84
Jeden rower górski
Czarna taczka '06
9895738
Autor RE: Regulamin Forum -propozycja
max944
Użytkownik



Postów: 1219
Miejscowość: Ząbkowice Śląskie
Data rejestracji: 12.01.07
Dodane dnia 21-09-2007 20:20
smileyczyli zanosi się na regulamin


Max944 ( Dominik )

Jest:
BMW 316ti '04, Mercedes S350 '04, Mini Cooper '05, Chrysler Sebring '09
Kiedyś było:
944 '86
924 '84
www.maxtour.pl
Autor RE: Regulamin Forum -propozycja
porsche89
Użytkownik

Postów: 1218
Miejscowość: Łazy Woj.Górny Śląsk
Data rejestracji: 30.04.06
Dodane dnia 21-09-2007 21:26
Jak zdołałem ustalić , słowo forum jest pochodzenia łacińskiego i w starożytności oznaczało poprostu to samo co rynek. Inaczej plac targowy i miejsce zebrań obywateli w miastach i wsiach rzymskich. Forum Romanum - najstarszy rynek w Rzymie.
Komu przyszlo do glowy wprowadzenie jakliegoś regulaminu.
Regulaminy są dla niegrzecznych dzieci a my jesteśmy grzeczni...
Chyba...smiley
Próba wprowadzenia REGULAMINU to atak na wolność słowa.
Takie jest moje skromne zdanie.
Ciekawe czy przestrzegacie ograniczeń prędkości. Hehe.
Ja nie . Ja jestem buntownikiem z krwi i kości.
Przestane odwiedzać forum które mnie ogranicza.
Tyle by było o regulaminie.


944 2,7 '86/'89 kombinacja z trzech dawców lub z czterech teraz S2 look -Już u ludzi
924 2.0 '82
944 2,5 '84
Jeden rower górski
Czarna taczka '06

Edytowane przez porsche89 dnia 21-09-2007 21:29
9895738
Autor RE: Regulamin Forum -propozycja
szczurek
Użytkownik



Postów: 1503
Miejscowość: Rowy
Data rejestracji: 25.04.07
Dodane dnia 21-09-2007 22:16
Myślę, że dwu punktowy regulamin igora (z rozszerzeniem ciacha) jest wystarczający i dobry. o ile regulamin na tym forum jest potrzebnysmiley


944 '87 2,5 targa
924/944/968 Papa Smerf
Mercedes 190E 2,6 Sportline
awatar wspomnienia odległe!!!!!!
Jedna Złota Łopata
Autor RE: Regulamin Forum -propozycja
ciachu
Administrator



Postów: 4081
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 29.01.06
Dodane dnia 21-09-2007 23:03
Przypominam, że jest to tylko dyskusja - każda zmiana jest uzgadniana ze wszystkimi administratorami, jak również z Wami.


www.924.pl
951'88 284KM 421NM
996C4S'02
ex: 924'78, 928S2'86, 944'86
6925558 www.924.pl
Autor RE: Regulamin Forum -propozycja
Zwierz
Użytkownik



Postów: 585
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 02.02.06
Dodane dnia 21-09-2007 23:56
ja uważam, że do tej pory wygrywała demokracja (cokolwiek to znaczy smiley). Był jakiś dym to większośc brała stronę jednego z uczestników i temat się kończył. Jeśli dojdzie do mocnego przysłowiowego przegięcia pały to wolą większości, albo braku protestów wywali sie gościa z forum i tyle.


PORSCHE 924 '81 2.0, targa, szary, (poTOMowy), żółte tablice (pojazd zabytkowy)
2849325
Autor RE: Regulamin Forum -propozycja
mojojojo13
Użytkownik



Postów: 506
Miejscowość: Lublin
Data rejestracji: 09.09.07
Dodane dnia 22-09-2007 08:22
http://w114-115.org.pl/forum/rules.php

jako ciekawostkę - gdyby ktoś miał ochotę przebrnąć przez dość długi regulamin - niby jest ale jakby go nie było - bo jest zgodny ze zdrowym rozsądkiem , obyczajami itp i nie wprowadza nie naturalnych zachowań.
Nawet jeżeli teraz uważacie że regulamin jest zbędny , to jednak trzeba mieć w rękawie takowy przygotowany , bo nie można założyć że forum nie przestanie się rozwijać i będą przychodzić nowi userzy, teraz gdy forum nie jest duże można powiedzieć że problem nie istnieje....
Zwierzu - na twój ostatni post mogę tylko odpowiedzieć "Pogromem kieleckim " z lipca 46 oczywiście jest to żart ale ma w sobie dużo prawdy - też większość staneła po jednej stronie a powód jaki był każdy wie....
Nie pije do niczego konkretnego ale z doświadczenia wiem że w relacjach starszy lubiany user - do świerzak - wiadomo kogo inni poprą.

Proponuje przygotować się na takie sytuacje i mieć w zapasie regulamin - a kiedy stwierdzimy że będzie niezbędny wtedy się go wprowadzi???


951s, 928s3

Edytowane przez mojojojo13 dnia 22-09-2007 08:35
occlassic.com
Autor RE: Regulamin Forum -propozycja
Sliwka
Użytkownik

Postów: 622
Miejscowość: Libertów k. Krakowa
Data rejestracji: 29.07.07
Dodane dnia 22-09-2007 10:02
Heh może zaproponuje formę regulaminu z innego podobnego forum
1. Administracja ma prawo do reakcji w przypadkach wypowiedzi które uzna za niestosowne , szkodliwe dla forum.
2. Administrator zawsze ma rację.
3. We wszelkich innych przypadkach , patrz punkt 2.
1543383
Autor RE: Regulamin Forum -propozycja
szeryf
Użytkownik



Postów: 1141
Miejscowość: Wrocław
Data rejestracji: 20.08.07
Dodane dnia 22-09-2007 10:19
Także ja sądzę, że regulamin jeśli takowy ma funkcjonować, powinien mieć formę wypracowaną przez kolegów Igora i Ciacha. To forum jest na tyla małe i spokojne, że nie ma sensu budować paragrafów. smiley




Don't Call Me Zombie!!!
Autor RE: Regulamin Forum -propozycja
Damian
Użytkownik



Postów: 856
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 22-09-2007 14:52
Ejże chłopacy!! Dajcie spokój z regulaminem! Jest nas tu za mało, żeby jakieś konstytucje uchwalać. za stare też na to jesteśmy!
A stary to znaczy odpowiedzialny za słowa i czyny.
Wystarczy tylko element cenzury ze strony admina, jak ktoś coś przeskrobie i to wsio.
Za chwilkę będzie tak jak na forum mb/8 gdzie strach o cokolwiek zapytać, żeby nie zostać zjechanym, że się nie przeczytało punktu 134 paragraf 79 regulaminu i nie spędziło trzech dni na przeszukiwaniu archwium przepychając się przez milion postów awantury o wyższości PB nad LPG...
Chłopy mało to mamy nakazów, zakazów, wszelkiej maści przepisów w życiu codziennym? Niech chociaż na forum będzie prawdziwa WOLNOŚĆ smiley
Całkowicie podpisuje się pod słowami porsche89 i winszuję, że dotychczas tylko On sprawdził znaczenie słowa forum, no chyba że pozostali wiedzieli wcześniej smiley


Damian
Strona 1 z 2 1 2 >