924.pl
Nawigacja
Strona Główna
Newsy
Artykuły
Galeria
Forum
Komentarze
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zobacz Temat
924.pl | Klub 924.pl | Forum powitalne
Strona 1 z 2 1 2 >
Autor Witam
SamiSRT
Użytkownik

Postów: 45
Miejscowość:
Data rejestracji: 11.05.09
Dodane dnia 11-05-2009 10:10
Witam serdecznie!

Trafiłem tutaj z PCP, gdzie z kolei zawitałem szukając informacji o 924. Ostatnio ciągle chodzi za mną to auto i chciałbym kupić takiego w możliwie dobrym stanie, żeby dojeżdżać nim do pracy i z biegiem czasu doprowadzić do kolekcjonerskiego stanu smiley Wszyscy, z którymi na razie rozmawiałem polecają mi kupić 944, ale jakoś 924 bardziej mi się podoba, jest bardziej oldschoolowy smiley Jest tylko jeden mały problem - Czy ktoś próbował w 924 zmieścić wózek dziecięcy w bagażniku a na tylnych "siedzeniach" fotelik? Wprawdzie nie będę dziecka woził nonstop, od tego jest drugie auto, ale miło by było czasem móc wyskoczyć w trójkę smiley Teraz mam Mitsubishi Eclipse (na sprzedaż, nie trafia do mnie idea coupe FWD) i wszystko się mieści bez problemu. Nie jest to jakiś czynnik dyskwalifikujący, ale jakiś jest smiley

Teraz moje pytanie brzmi następująco - co warto kupić? Poszperałem troche po allegro i w oko wpadły mi następujące oferty:

http://www.motoallegro.pl/item632163915_porsche_924_s_2_0i_garazowany.html (przy okazji - czym różni się S od nie S)

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C8632487 to auto z klubu zdaje się.

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C8612664 od tego czekam na fotki wnętrza już od 4 dni...

Co o nich sądzicie? Ponoć też lepiej kupić 924 po 1984 roku, bo była jakaś modyfikacja. niestety opieram się na plotkach, dlatego proszę was o weryfikację smiley
Autor RE: Witam
Raf
Użytkownik

Postów: 100
Miejscowość:
Data rejestracji: 09.05.09
Dodane dnia 11-05-2009 10:42
smiley Hejka,
A Ciebie to kojarze z SRT (nie wiem czy Ty mnie - RT - kiedys z R. holowales moja M3 jak sie alarm zacial smiley i potem tam sie jeszcze widzielismy z raz czy dwa na pasie w B. ze dwa lata temu).

Co do odpowiedzi - wlasnie posiadlem 944, ale mialem podobny dylemat, bo 924 mi sie od lat podoba ...i chociaz to pewno dziwne - nie wykluczam, ze zmienie " troche lepszy" na "ciut gorszy" ...chociaz na FUN w 944 ciezko narzekac smiley

W 944 wozek to sie raczej nie zmiesci, choiaz to fura bardziej na lato, wiec ...spacerowka moze wejdzie smiley

Pozdro!


S2
Autor RE: Witam
hades307
Użytkownik



Postów: 1768
Miejscowość: Freie Stadt Danzig
Data rejestracji: 02.01.08
Dodane dnia 11-05-2009 10:59
witka nowy kolego!

jeżeli jesteś rozbity między 924 a 944 (też uważam że 44 jest szpetne smiley -wygląda jak 924 po wiejskim tuningu smiley ) to może poszukaj 924S

z fotelikiem to jest tak że chyba tylko oryginalny porsche się na tył mieści (a przy okazji wózków, jeżeli jeszcze dopiero szukasz to ja osobiście polecam maxi-cosi super jakość i fotelik fasuje do ramy od spacerówki i gondole można do tego dokupić)



1978
1979
szukam rocznika '80 smiley
There is a fine line between hobby and mental illness
-Welcome to the Other Side smiley
Autor RE: Witam
SamiSRT
Użytkownik

Postów: 45
Miejscowość:
Data rejestracji: 11.05.09
Dodane dnia 11-05-2009 14:08
Hehe, dzięki za szybkie odpowiedzi. RT pewnie, że kojarzę, flaszka smakowała smiley Ale szczerze mówiąc na ulicy to nie wiem czy bym Cię teraz poznał... Zapraszam do Borska 17 maja! smiley

Wózek już mam, gondola dawno niepotrzebna więc tylko spacerówka (niska po złożeniu), za chwilę będzie przesiadka z "leżącego" fotelika na siedzący, czyli trochę krótszy... chyba największy problem jest z pasami, bo z tego co widziałem, to w 924 z tyłu jest tylko biodrowy... ciekawe, czy gdzieś jeszcze można kupić takie oryginalne foteliki Porsche do 924 (ewentualnie nowe, ale mieszczące się). Jeśli cena nie będzie znacząco przekraczała ceny nowych Recaro to czemu nie smiley

Czym się różni 924 S od 924? Znajomy też mi radził Ske...Z jednej strony podobają mi się "muskularne" błotniki w 944, ale z drugiej strony... no właśnie, trochę to wygląda jak body-kit smiley

Patrzyliście na te linki? Niby jedna Ska tam jest. A właściciel tej zagazowanej czerownej chyba czyta forum bo od razu dostałem zdjęcia smiley
Autor RE: Witam
szeryf
Użytkownik



Postów: 1141
Miejscowość: Wrocław
Data rejestracji: 20.08.07
Dodane dnia 11-05-2009 14:28
Witaj! Udanych poszukiwań i dużo frajdy!

Z linków, które zapodałeś żadna nie jest w wersji S. W skrócie 924s ma silnik i cały napęd z 944, tylko moc nieco niższa (chociaż na koniec były też wersje 163 konne).


Don't Call Me Zombie!!!
Autor RE: Witam
SamiSRT
Użytkownik

Postów: 45
Miejscowość:
Data rejestracji: 11.05.09
Dodane dnia 11-05-2009 15:28
Ok, nie upieram się na Ske. Jeśli będę go robił na zabytek to i tak moc mi nie będzie jakoś specjalnie potrzebna, a jeśli na wyścigówkę, to zawsze mogę sobie silnik przeswapować.

Tak samo nie upieram się na Coupe (wprawdzie już raz miałem auto z Targą i nie wspominam miło, ale co tam.)

Wiecie coś o tej? Wygląda ładnie, ciekawe co poza tym..http://otomoto.pl/porsche-924-targa-C8309838.html
Obrotomierz pośrodku to norma? Wiem, że w 911 tak, ale w 924 też?

No i ponawiam pytanie - czy na tylnej kanapie się tylko pasy biodrowe, czy może w późniejszych rocznikach były 3-punktowe? Dla mnie to dosyć ważne...

Autor RE: Witam
juras
Użytkownik



Postów: 2408
Miejscowość: łódź
Data rejestracji: 31.01.06
Dodane dnia 11-05-2009 16:09
Ten ostatni to tylko podobno na zdjęciach wygląda dobrze ale nie oglądałem osobiście tylko tak słyszałem. Obrotomierz można przełożyć na upartego na środek.





2.5 turbo, 2.5 N/A, 2.0 turbo, 2.0 N/A, 0.8 CDI, 0.600
Autor RE: Witam
marecki
Użytkownik



Postów: 372
Miejscowość: piaseczno
Data rejestracji: 16.10.07
Dodane dnia 11-05-2009 19:14
witaj ! jeśli chodzi o Twoje pytanie

SamiSRT napisał/a:
czy na tylnej kanapie się tylko pasy biodrowe, czy może w późniejszych rocznikach były 3-punktowe? Dla mnie to dosyć ważne...



niestety pasy są tylko biodrowe ale widziałem osobiście pasy 3punkt zamontowane w 924 elastica ( "zrób to sam" )- nawet fotelik się zmieścił i wszystko wyglądało i działało jak należy !smiley


Autor RE: Witam
Raf
Użytkownik

Postów: 100
Miejscowość:
Data rejestracji: 09.05.09
Dodane dnia 11-05-2009 20:15
SamiSRT napisał/a:
(...)Czy ktoś próbował w 924 zmieścić wózek dziecięcy w bagażniku a na tylnych "siedzeniach" fotelik? (...)


Co prawda to sa fotele w 944, ale widac jak to jest z upychaniem fotelika...

[img]http://www.modele.strefa.pl/Auta/0-inside-back.jpg[/img]

Ta "kanapa" wlasciwie juz jest dwoma fotelikami...


S2
Autor RE: Witam
Olo924
Użytkownik



Postów: 4755
Miejscowość: Kraków / Warszawa
Data rejestracji: 04.02.06
Dodane dnia 11-05-2009 20:31
nie wiem jak duże masz dziecko (dzieci), i wiem że jest to temat kontrowersyjny tu na forum też i już z Mareckim dyskutowaliśmy na ten temat ale ja mam 2 szkraby małe (4,5 roku i 6 lat) i oboje prawie codziennie jeżdzą ze mną w porschaku wszędzie (mam 924 z pasami biodrowymi). Jedyna rzecz jaką chcę zrobić teraz to założyć 3-punktowe pasy. Przymierzałem podkładki i fotele i powiem, że w moim odczuciu w fabrycznych fotelach bez dodatkowych fotelików jest najbezpieczniej - siedzą wygodnie i nie wystają ponad górną krawędź fotela. oki pas biodrowy nie jest optymalny dlatego chcę założyć pasy 3-punktowe i tak zamierzam wozić dzieciaki - i tak jak z nimi jeżdzę to nigdy nie świruję - mam nadzieję że nigdy nie będę sprawdzać jak trzymają biodrówki ... ale to jest oczywiście moje zdanie i wiem, że niekoniecznie policja musi być tego samego zdania
Autor RE: Witam
simprez
Użytkownik



Postów: 5607
Miejscowość: Kraków/Myślenice
Data rejestracji: 16.05.08
Dodane dnia 12-05-2009 04:17
Pozdrawiam i życzę udanych poszukiwań smiley
Wózek dziecięcy do bagażnika wejdzie, ale chyba tylko przy złożonej kanapie smiley
2716024
Autor RE: Witam
seb_jak
Użytkownik



Postów: 71
Miejscowość: k/Piaseczna
Data rejestracji: 30.12.08
Dodane dnia 12-05-2009 08:52
Witaj !

A'propos dzieciaków w Porsche:

Z fotelikami jest ciężka sprawa. Ja rozwiązałem temat w ten sposób, że zdemontowałem support z fotelika co tym samym zmniejszyło jego rozmiary na tyle, że mój młody się jakoś mieści. Żona musi mieć wtedy fotel przysunięty na maxa do przodu, ale daje radę. (fotelik mamy chyba Concorde). Natomiast problem jest z pasami, biodrówki prawie w ogóle nie trzymają tego fotelika, jeszcze pod zdjęciu supportu klamra młodemu wchodzi pod plecy i narzeka że go uwiera - tego problemu jeszcze nie rozwiązałem. Dodatkowo przypiąłem fotelik do tylnego oparcia pasem do spinania bagażu co stabilizuje go na górze. Ogólnie jest nieźle.

Wózek spacerówkę zmieścisz do bagarka bez problemowo, może wlazłaby i gondola po złożeniu i ściągnięciu kółek - spróbuję w wolnej chwili to dopiszę coś jeszcze.

Pozdrawiam smiley


Sero
944 S2 '89
Autor RE: Witam
SamiSRT
Użytkownik

Postów: 45
Miejscowość:
Data rejestracji: 11.05.09
Dodane dnia 12-05-2009 09:37
Dzięki za szybkie o rzeczowe odpowiedzi, wiedzę, że nie tylko ja musze pogodzić dzieci z pasją smiley Synka mam narazie 8miesięcznego, więc jeszcze korzysta z fotelika tyłem do kierunku jazdy. To, że ewentualnie fotel pasażera będzie przesunięty na maxa do przodu tego sie spodziewałem. Skoro 3punktowe pasy można zrobić bezpiecznie, to dla mnie nie ma problemu smiley Najlepiej chyba będzie jak się zgadam z właścicielem 924 albo 944 z trójmiasta i wtedy wszystko będzie jasne. A wózek to spacerówka, zdejmowane kółka, składa się mocno na płasko więc myślę, że powinno dać radę...

Tak czy siak dzięki wam wielkie za pomoc. Teraz zostanie mi już tylko sprzedanie Mitsu i mozolne szukanie dobrej sztuki 924 smiley


A tak przy okazji, pewnie niektórzy byli w zeszłym roku na zlocie PCP w Borsku... Jestem tym kolesiem co mierzył czasy na tym dalej odsuniętym odcinku, ze srebrnego Dodge'a Durango. Mały, o którego się tutaj rozchodzi, rósł wtedy w brzuchu a jego mama w tym czasie zapisywała wam czasy przejazdu smiley Więc jak dobrze pójdzie to chłopak będzie miał Porsche we krwi smiley

Edytowane przez SamiSRT dnia 12-05-2009 09:38
Autor RE: Witam
Qbak
Użytkownik



Postów: 7455
Miejscowość: Rawa Mazowiecka/Warszawa
Data rejestracji: 03.08.07
Dodane dnia 12-05-2009 09:53
Hehe, witamy!

Tak jak Ci już ktoś napisał. Na żadnym z tych ogłoszeń nie ma 924 S.
Ska to właściwie 944 tylko wyglądające w zewnątrz jak zwykłe 924 plus
stara deska. Silnik trochę słabszy od 944.

Raf, Ty masz 3-punktowe pasy z tyłu? Dobrze widzę? To opcja czy własna
inwencja?


924 2.0 N/A - 83' Targa LM8U
Tor Poznań 2:04,992
Mapa Polskich Transaxli

QBAK - nowe części (i akcesoria) do Porsche
www.qbak.pl
Autor RE: Witam
hades307
Użytkownik



Postów: 1768
Miejscowość: Freie Stadt Danzig
Data rejestracji: 02.01.08
Dodane dnia 12-05-2009 12:35
cóż to ja chciałem dopisać już chyba wszyscy napisali to co trzeba

jeżeli chcesz nim jeździć na co dzień i podoba ci się bardziej 924 niż 944 to poszukaj 924S jest wygodniejsza na co dzień (924 nie ma wspomagania itp) eSka nawet chyba mniej pali mimo większego silnika ale OC będzie raczej droższe no i części do eSki są droższe zwykła 924 ma silnik na takim samym bloku jak audi i hamulce też się pokrywają z VW i audi więc łatwiej o części i są tańsze

jeżeli chcesz robić na klasyka to zdecydowanie 931 smiley czyli 924turbo

z dziećmi sprawa wygląda tak od 4-5 lat z tyłu jest ok bez fotelika czy jakiejś poduchy
za to z maleństwem jest problem jedyny wózek jaki znam który mieści się do bagażnika to maxi-cosi (rama do bagażnika a fotelik odłączamy do środka ale niestety nie zmieści się z tyłu) na tył z tego co wiem to tylko oryginalny fotelik porsche ale nie znam innego wózka dla małego dziecka niż maxi-cosi który się zmieści do bagażnika (a ten się mieści tylko pod warunkiem że, do bagażnika wsadzasz samą ramę)

pasy 3 punktowe były chyba dopiero w 968 i chyba w ostatnich 944 ale tam jest niego inna kanapa


1978
1979
szukam rocznika '80 smiley
There is a fine line between hobby and mental illness
-Welcome to the Other Side smiley
Autor RE: Witam
Raf
Użytkownik

Postów: 100
Miejscowość:
Data rejestracji: 09.05.09
Dodane dnia 12-05-2009 14:12
Qbak napisał/a:
(...) Raf, Ty masz 3-punktowe pasy z tyłu? Dobrze widzę? To opcja czy własna inwencja?


No, tak jak widac, z tym, ze to jest 944 z 1990 roku jak by co.



S2
Autor RE: Witam
SamiSRT
Użytkownik

Postów: 45
Miejscowość:
Data rejestracji: 11.05.09
Dodane dnia 12-05-2009 15:48
Hmmm bardzo chętnie 924S, tylko gdzie taką znaleźć w jakichś normalnych cenach?

Do bagażnika i tak ma wędrować sama rama wózka, fotelik może być oryginalny Porsche tylko znowu - skąd taki wziąć?

924 Turbo - smiley dobry pomysł, tylko funduszy brak.

Mam taki cichy plan, żeby 924 zrobić na zabytek, ale jeszcze się nie dowiadywałem, jak to wygląda formalnie...
Autor RE: Witam
hades307
Użytkownik



Postów: 1768
Miejscowość: Freie Stadt Danzig
Data rejestracji: 02.01.08
Dodane dnia 12-05-2009 17:14
ktoś na forum chyba miał 924 na żółtych blachach bo jak rozumiem o to ci chodzi

a fotelik porsche znajdziesz w porsche centrum

i jeszcze zapomniałem ostatnim razem dopisać, nie pamiętam już kto pytał czy inny "nowy" o obrotomierz
tak wiec ja mam u siebie obrotomierz na środku powoduje to mały problem z prędkościomierzem (linka trochę nie pasuje) ale da się



1978
1979
szukam rocznika '80 smiley
There is a fine line between hobby and mental illness
-Welcome to the Other Side smiley
Autor RE: Witam
przemek84
Użytkownik



Postów: 3630
Miejscowość: Gdynia
Data rejestracji: 06.02.07
Dodane dnia 12-05-2009 19:40
fotelik - ebay.de ,tam bym przynajmniej wertowal co jakis czas przez hmmm dluzszy czas - powinienes takowy trafic.

924 S - niestety tylko wycieczka do DE no chyba ze lubisz braz to ten zielony z allegro fajnie optycznie wyglada - pojechalbym obejrzec jesli jestes zainteresowany lakierem/tapicerka w tych kolorach. PS: jest jeszcze czerwone 924 S (opryginalnie byl bialy) niedaleko chojnic za ok.8tys do wyrwania b.malo uzywany w PL.

924 turbo - jako pierwsze prosie to ja bym akurat sobie odpuscil.

Celuj w b.ladne 924 lub 924S sprowadzone z DE (koszta przytargania wcale nei sa tak duze jak sie moze wydawac...


Sprzedam troche czesci do Porsche 924 i 944.
2457922
Autor RE: Witam
hades307
Użytkownik



Postów: 1768
Miejscowość: Freie Stadt Danzig
Data rejestracji: 02.01.08
Dodane dnia 12-05-2009 21:12
przemek84 napisał/a:
(...)no chyba ze lubisz braz to ten zielony (...)


też lubię zielony brąz smiley
brzmi bekowo -tak jak by ktoś nie wiedział o co chodzi to chodzi o brązową tapicerkę


1978
1979
szukam rocznika '80 smiley
There is a fine line between hobby and mental illness
-Welcome to the Other Side smiley
Strona 1 z 2 1 2 >