924.pl
Nawigacja
Strona Główna
Newsy
Artykuły
Galeria
Forum
Komentarze
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zobacz Temat
924.pl | Klub 924.pl | Hyde Park
Autor 924 modyfikacja 2.7l
Abelard
Użytkownik



Postów: 975
Miejscowość: DK
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 28-10-2006 09:31
Hej
juz od jakiegos czasu zastanawialem sie co by to moglo wyjsc fajnego z 924 z silnikiem 2.7l, wiadomo duzy moment, mniejsza waga niz 944, byc moze nawet mniejsze spalanie niz w 944...pytanie, ktos juz chyba o to pytal nawet, czy da sie polaczyc 2.7 litowa jednostke z ukladem przeniesienia napedu z 924? Podejrzewam ze nie do konca, albo nie i koniecznie bedzie trzeba zmienic, sprzeglo, skrzynie i wał, wiec tak naprawde lepiej by wsadzic 2.7 l do 924 S zamiast 2.5l, w tym 2 ukladzie pewnie nie beda potrzebne zadne zmiany?
ewentualnie jak myslicie jest jakas jednostka ktora mozna by wstawic zamiast 2.0l silnika ze stajni VW/Audi? powiedzmy cos z moca ok 150KM-180KM by nie przerabiać nic poza załóżmy mocowaniem silnika i układem chłodzenia, elektrycznym?
Pytam czysto z ciekawosci (narazie:twistedsmiley bo zastanawiam się czemu Porsche nie poszlo ta droga, czyli droga poglebiania wspolpracy z VW przy modernizacji 924...i sami zaprojektowali swoj silnik. ->byc moze wlasnie nie bylo interesujacego silnika z ktorego mogliby wtedy skorzystac?
....a teraz przeczytalem w Porsche & World z sierpnia ze Panamera ma miec tylko 15% czesci wyprodukowanych przez Porsche...
PS
nie wiem czy w dobrym miejscu umiesilem temat?


Już nie zbieram na 968 CS

968CS 92'

944 84'
924 80'
924 89' składak targa


"Standing in line is easy, finding your way isn't."
Autor RE: 924 modyfikacja 2.7l
Kaczik
Użytkownik



Postów: 236
Miejscowość: Pruszcz Gdanski
Data rejestracji: 16.04.06
Dodane dnia 28-10-2006 20:53
hmm, wiec z tym 2.7 litra to spoko pomysl, moj juz nawet odpalil, ale niestety do wyjazdu pozostalo mu cos okolo roku z uwagi na to ze siedze za granica. Musialem zmienic skrzynie, wal, musisz kupic takiego szpeja z poduszkami do wlozenia tego silnika, poza tym, nie wiem jak bedzie z zawieszeniem, ale ja mam caly zawias z 944. Sprzeglo ma taka pompeczke (teoretycznie hydraulicznie smiley I z nia tez jest troche zabawy. Jesli chcesz sie w to piescic to nie zapomnij o hamulcach bo seria 924 przynajmniej dla mnie pozostawiala wiele do zyczenia. Inni specjalisci sa zreszta tu od tego bo sam zaczerpywalem tych informacji na 924.pl smiley


Tylna szyba, zderzaki USA, obrysowki... i mile wspomnienia... To wszystko co mi pozostalo... Woz niestety sprzedany, ale bedzie nastepny Prosiak...
6532024