924.pl
Nawigacja
Strona Główna
Newsy
Artykuły
Galeria
Forum
Komentarze
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zobacz Temat
924.pl | Klub 924.pl | Hyde Park
Autor sprzęgło
miniver
Użytkownik



Postów: 767
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 07.04.07
Dodane dnia 16-07-2007 02:22
Miałem nadzieję, że w zeszłym tygodniu w końcu zrobię sprzęgło i będę mógł normalnie jeździć... Umówiłem się ze znajomym mechanikiem i mieliśmy razem dłubać, bo chciałem się pouczyć trochę mechaniki podając klucze.. Niestety przeceniłem człowieka - podniósł auto i stwierdził, że z wyjęciem skrzyni będzie ciężko, za ciężko, że nie ma jak i bla bla... Przynajmniej nie rozgrzebał i nie spieprzył... I cóż, dalej się ślizgam, a ile można.

Do sedna, czy może ktoś polecić człowieka, który podjąłby się zrobienia sprzęgła w 924 (komplet kupiłem już dawno), a co ważniejsze, zrobiłby to dobrze??? W grę wchodzi racjonalna odległość od Łodzi...

Gdzie robiliście swoje sprzęgła? Czy wszyscy radzą sobie sami z taką drobnostką?? I ile kosztowała ta przyjemność???


Don't panic!
8388751
Autor RE: sprzęgło
Luki924
Użytkownik



Postów: 123
Miejscowość: okolice Będzina
Data rejestracji: 04.02.06
Dodane dnia 16-07-2007 09:53
witam, hmmm, a żeby zmienić sprzęgło to trzeba zdejmować skrzynie? smiley
8588017
Autor RE: sprzęgło
meewosh
Użytkownik



Postów: 213
Miejscowość: Ogrodzieniec
Data rejestracji: 31.10.06
Dodane dnia 16-07-2007 11:37
można zawsze wyjąć silniksmiley


niegdyś '87 944 2.5 N/A S2 Look smiley
Peżot 406 z gazem smiley
2009492
Autor RE: sprzęgło
max944
Użytkownik



Postów: 1219
Miejscowość: Ząbkowice Śląskie
Data rejestracji: 12.01.07
Dodane dnia 16-07-2007 11:44
smileyNo to świetny mechanik smiley Gratulacje mu złóż smiley Ale nie martw się przesadnie w ASO Fiat/Alfa ukręcili mi korek do spuszczania oleju w mojej Alfie. Specjaliści są wśród nassmiley


Max944 ( Dominik )

Jest:
BMW 316ti '04, Mercedes S350 '04, Mini Cooper '05, Chrysler Sebring '09
Kiedyś było:
944 '86
924 '84

Edytowane przez max944 dnia 16-07-2007 11:45
www.maxtour.pl
Autor RE: sprzęgło
miniver
Użytkownik



Postów: 767
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 07.04.07
Dodane dnia 16-07-2007 14:18
max944 - ukręcenie to nic... Swojego czasu kupiłem od pewnego starego dziadka jego stare auto. Dziadek o auto dbał (tak przynajmniej myślał) - wstawiał do warsztatu i mu wymieniali olej itd. Kiedy ja auto kupiłem, zdziwiło mnie, że oleju w silniku jest trochę za dużo - nie pod górną kreskę na bagnecie, ale pod koniec bagnetu!!! Co się okazało - śruba spustu oleju była wyrobiona i nie dało się jej odkręcić, więc mechanicy dolewali świeżego oleju bez spuszczania starego... bo po co się męczyć jak się nie da odkręcić - dziadek i tak nie zauważy...
A takich przykładów są miliony...


Don't panic!
8388751
Autor RE: sprzęgło
Kaczik
Użytkownik



Postów: 236
Miejscowość: Pruszcz Gdanski
Data rejestracji: 16.04.06
Dodane dnia 16-07-2007 14:51
miniver z tym spustem oleju to tragedia smiley ale w polsce to i tak nie jest tak zle... Oto kilka przykladow mechaniki z zakladow w calym miescie Limerick.
1.Wymiana silnika w Mercedesie 408D (bus)
Auto bylo odtawione Laweta, trzeba bylo wsadzic silnik (po remoncie) podpiac wszysko, przeglad auta na Rejestracje.
Odbior auta,wszysko wyglada super, auto zapalilo, znajomy wycofal (pod gorke) wiec nie hamowal, wsadzil 1 i pojechal... Na dole gorki jednak byly swiatka... Po wcisnieciu hamulca okazalo sie ze go NIE MA !! wpadl w podloge i zero reakcji, nawet pompowanie nic nie dawalo... Jakos wyratowal sie biegami, zawrocil do warsztatu gdzie uslyszal ze o hamulcach nie bylo mowy... A zewnatrz wszystko wygladalo dobrze!!
2.Wymiana klockow w Oplu Omega Sport.
Dziekuje bogu ze jechalem w korku 30km/h na moscie... (Ale wczesniej jakies 20-30min mialem pod 200!) Nagle zablokowalo sie prawe kolo... auto mi pali gume, ciagnie na przeciwny pas ruchu... nie wiedzialem co sie stalo, kontrolka od hamulcow i ABS-u sie nie palila... Jakos zjechalem z mostu (opona(y) do smieci)i jak cofalem to kolo sie odblokowalo... jak popatrzylem na kolo to zobaczylem zacisk otwarty z gory zablokowal sie o ramie w alufeldze... dolna sroba ok. Wyczyscilem na szybko to szmatami, przelozylem dolna srobe do gory i jechalem 30km/h cala droge do domu. Na nastepny dzien wizyta w warsztacie... i otoz : Mlody mechanik chcial byc taki super ze wyczyscil sroby mocujace zacisk do jarzma, przy okazji popsikal troche WD40 na gwint... Jarzmo do wymiany (a nowe lozysko bylo wsadzone 3 miesiace temu)
3 Nissan Primera 1.6 (nie chce krecic rano)
panowie bez zastanowienia wskazali wade... i odrazu naprawili feler... wstawilo nowiutki alternator smileysmileysmiley Nastepnego dnia auto ledwo zapalilo. Znajomy mni epoprosil zebym mu tam zajrzal. I tu: Bateria majaca 4lata, klemy zielone... Ale niezly zarobek, alternatorek 350e z montazem...

I wieeeele innych, Irlandczycy to totalni debile !! smiley


Tylna szyba, zderzaki USA, obrysowki... i mile wspomnienia... To wszystko co mi pozostalo... Woz niestety sprzedany, ale bedzie nastepny Prosiak...
6532024
Autor RE: sprzęgło
pilatus
Administrator

Postów: 1733
Miejscowość: Cze-wa/Piaseczno
Data rejestracji: 28.01.06
Dodane dnia 16-07-2007 14:56
hmmm... mimo, że mewoosh i luki924 z uśmiechem na ustach piszą o perspektywie wyciągania co większych elementów 924 to ... któryś z nich będziesz musiał wyjąć niestety.
Ja wyjmuję w tym celu silnik, a np. Antek944 zawsze wyjmował skrzynię i cofał wał. nie wiem która droga lepsza, ale obie czasochłonne. Na pewno lepszy dostęp będzie jeśli wyjmiesz silnik. Tym bardziej jeśli zechcesz wymienić np. łożyszko igiełkowe podpierające wał napędowy (w wale korbowym). Opcja z wyjmowaniem skrzyni wydaje się mniej skomplikowana ale sam tego nie robiłem, więc nie wiem jakie faktycznie są przeszkody.
O mechaników w okolicy Łodzi pytaj Jurasa i Abelarda (a może jeszcze kogoś, bo coś ostatnio w tej Łodzi i okolicach więcej Was się porobiło smiley ).

powodzenia
jacek(pilatus)
Autor RE: sprzęgło
Abelard
Użytkownik



Postów: 975
Miejscowość: DK
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 16-07-2007 17:23
W Lodzi nie polece bo nie znam nikogo oprocz Damiana, ale nie wiem czy on by znalazl czas i checi. Najblizej to chyba stolica, ale tez warto podzwonic i sie dowiedziec co i jak i za ile. Kontakty na stronie PCP www.porscheclub.pl na forum.


Już nie zbieram na 968 CS

968CS 92'

944 84'
924 80'
924 89' składak targa


"Standing in line is easy, finding your way isn't."
Autor RE: sprzęgło
Damian
Użytkownik



Postów: 856
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 16-07-2007 22:20
Kur(d)ka chętnie bym to zrobił, ale totalnie źle stoję z czasem. Ledwie znajduję chwilkę, żeby się powierzchownie zaopiekować moimi trzema rumakami i czwartym - ojcowym...
Skrzynię masz 4kę czy piątkę??
Bo jak 4kę to chyba łatwiej wytargać skrzynię niż silnik... tak mi się zdaje...


U siebie też miałem ostatnio gigant awarię sprzęgła - myślałem, że poleciał docisk, bo z dnia na dzień coraz gorzej wysprzęglał, aż przestał - a regulacji zabrakło. Pomyślałem, że miał prawo po 31 latach smiley, jak kiedyś rozbierałem silnik to sprzęgło było oryginalne.
Już chciałem wyjmować skrzynię, lecz NIESTETY okazało się, że to tylko dźwignia sprzęgła poluzowała się na ośce rozpieraka...

Podobną usterkę miał mój ojciec miał kilka dni temu w mercu, tylko że u niego odpadł wysprzęglik, bo jakiś ciul nie dokręcił śrub, nastąpiło zmęczenie materiału i... obie pękły...

Konkludując... masz luz na lince sprzęgła? Bo może z jego braku Ci się ślizga?

Co do mechanika to niestety nie poradzę, bo jeszcze nigdy nie miałem przyjemności (??) z usług jakiegoś korzystać...
Choć raz próbowałem - podjechałem na regulację gazu do autoryzowanego serwisu BRC i jak Pan chciał 924 podpinać pod laptoka to sobie przypomniałem, że muszę być "w pilnej sprawie" na drugim końcu Łodzi...

PS.
Juras swoje 924 co i rusz podpina pod laptoka. Do dziś nie jestem w stanie zrozumieć jak on to robi, w każdym razie ma tam coś zamontowane zamiast radia. Pewnie jakiś przetwornik analogowo-cyfrowy...


Damian
Autor RE: sprzęgło
Kaczik
Użytkownik



Postów: 236
Miejscowość: Pruszcz Gdanski
Data rejestracji: 16.04.06
Dodane dnia 17-07-2007 06:49
moze zrzuca mp3 smiley


Tylna szyba, zderzaki USA, obrysowki... i mile wspomnienia... To wszystko co mi pozostalo... Woz niestety sprzedany, ale bedzie nastepny Prosiak...
6532024