924.pl
Nawigacja
Strona Główna
Newsy
Artykuły
Galeria
Forum
Komentarze
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zobacz Temat
924.pl | Klub 924.pl | Hyde Park
Strona 3 z 3 < 1 2 3
Autor RE: Porsche na przystanku
marchewa
Użytkownik



Postów: 1402
Miejscowość: Jelcz-Laskowice
Data rejestracji: 02.01.12
Dodane dnia 26-09-2016 16:58
Faktem jest że prawo zabrania jazdy po spożyciu i tego trzeba się trzymać. Niemniej jednak w niektórych krajach Europy (np. wielka brytania) jest dozwolone 0,8 promila czy to znaczy że tolerują jazdę po pijanemu??? Myśle że nie, po prostu ktoś przeprowadził analizę i stwierdził że nie ma to większego w pływu na jazdę kierowcy. Dlaczego w innych krajach jest mniej? Podejrzewam że "na wszelki wypadek", ale u nas ktoś kto ma 0,3 promila to już przestępca. W myśl prawa tak i tego oczywiscie się trzymajmy, ale stwierdzenia że taki człowiek "zabije mi rodzinę" (bo miał te 0,3 - jakby nie miał z pewnością by nie zabił) są już przesadą i robią z normalnych ludzi bandytów. Moim zdaniem trzeźwy człowiek po np. 10 godzinach jazdy za kółkiem (nikt z was nie wracał może kilkunastu godzin za kółkiem z wakacji itp.???) ma o wiele gorszą reakcję niż ten co ma 0,3 , więc proponuję zamontować wszędzie tachografy i tych co przekroczą czas jazdy tez zamykać, a może ktoś z was kiedyś przysypiał za kierą?? Myślę że spośród tych co robili długie trasy każdemu się zdarzyło i to nie raz. Też mógł rodziny pozabijać, jesteś zmęczony - stań i śpij świadomie narażasz siebie i innych, bardziej niż ten po 1 piwie. Dlaczego ci co zasnęli za kierownicą nie są przestępcami (z paragrafu o spaniu???) Podobne sytuacje można by mnożyć, ale nie w tym rzecz. Moim zdaniem najczęstszą przyczyną poważnych wypadków jest głupota i brawura a nie jedno piwo. Szkoda tylko że za ewidentną głupotę na drodze policja tak nie ściga jak za 1 piwo. Żeby było jasne nie popieram jazdy po alkoholu i sam tak nie robię (tylko dlatego że mam świadomość konsekwencji prawnych a nie że czuje się mordercą po jednym piwie), ale daleki jestem od świętej inkwizycji którą się wytworzyła przeciwko "jednopiwkowiczom".
Strona 3 z 3 < 1 2 3