924.pl
Nawigacja
Strona Główna
Newsy
Artykuły
Galeria
Forum
Komentarze
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zobacz Temat
924.pl | Porsche | 911,944 i inne...
Autor skrzynia
tomo
Użytkownik



Postów: 614
Miejscowość: Chorzów, Gliwice
Data rejestracji: 07.04.08
Dodane dnia 27-02-2010 18:31
pozwoliłem sobie dziś troszkę więcej pojeździć z okazji pogody - życie jest piękne smiley
ale w końcu to kolejny sezon mojego auta a od początku moją bolączką jest drugi bieg w skrzyni.
Zaczynam powoli zastanawiać się nad działaniami.
Objaw mam taki, że przy ostrym starcie ( z 1 smiley )nie mogę szybko wbić dwójki na wysokich obrotach. Z 2 na 3 itd jest już ok.
Właściwie redukcja na 2 to jest to samo - byle nie za szybko.
W pierwszej kolejności wymienię olej w skrzyni bo nie pamiętam żeby za mojej kadencji był wymieniany. Ale obawiam się, że pozostanie tylko wymiana synchronizatora.
I tak właśnie ciekaw jestem.... gdzie? jakie to są koszta? może ktoś z Was już ze skrzynią coś robił (Michał to wiem, że grzebał sam smiley)
Numerów skrzyni nie znam, ale zerknę przy okazji. Skrzynia ze szperą.
chodzi o 944 S2.

aha jeszcze jedno - czy jest normalne w porsche, że jadąc już jedynkę mogę wrzucić dopiero jak całkiem wyhamuję? czasem są sytuacje że jedzie się wolno dwójką i trzeba coś szybko smiley w statystycznych autach do komunikacji miejskiej problemu nie ma - u mnie ni hu hu, blokada smiley

pozdrawiam smiley

edit:
dodam, że wszelkie prace przy moim aucie robił Witek z Dębieńska, ale jak pamiętam skrzyni chytać się nie chciał smiley




Edytowane przez tomo dnia 27-02-2010 18:43