924.pl
Nawigacja
Strona Główna
Newsy
Artykuły
Galeria
Forum
Komentarze
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zobacz Temat
924.pl | Porsche | Giełda - samochody
Strona 4 z 5 < 1 2 3 4 5 >
Autor RE: [i] 928 GTS
Andrzej77
Użytkownik

Postów: 553
Miejscowość: Podlasie
Data rejestracji: 27.06.11
Dodane dnia 22-10-2013 18:13
GTS zarezerwowany do soboty dla jakiegoś klubowicza PCP.


Andruszka-PCP
991.1 S
Autor RE: [i] 928 GTS
vip3r
Użytkownik



Postów: 6067
Miejscowość: Wolica (k.W-wy/Janek)
Data rejestracji: 23.10.06
Dodane dnia 22-10-2013 18:58
o kurcze! i całe nasze (moje) biadolenie że 928 jest niesprzedawalne - dostało w łeb smiley

trzymam kciuki! ciekawe kto i czy na tym forum jest (się pojawi)


968 Cabrio http://924.pl/forum/viewthread.php?forum_id=16&thread_id=11503

911 i reszta http://924.pl/forum/viewthread.php?forum_id=16&thread_id=10460

FANTY do spylenia/zamiany : http://olx.pl/oferty/uzytkownik/2whg/
Autor RE: [i] 928 GTS
piterson
Użytkownik



Postów: 3497
Miejscowość: Kraków
Data rejestracji: 02.02.06
Dodane dnia 22-10-2013 19:18
Ex_lajka napisał/a:
Dla mnie ma coś coś wspólnego, manual jeśli tylko się go odpowiednio poprosi każdorazowo przyniesie nam więcej frajdy - to raz.
Dwa, wymaga większego zaangażowania w sam proces jazdy, wymaga myślenia - bardziej spaja kierowcę z autem.
Przy tym momencie i mocy mam wrażenie większej kontroli nad tym co dzieje się z autem na wyższych obrotach.
Odczucia są bardziej bezpośrednie.

Na koniec, nie mam takiego daru by jeździć po mieście i delektować się automatem, a kilka km dalej - na pustych, równych asfaltach...udawać że "jest idealnie".
Automat odbiera jaką część agresywności auta, nie jest to subiektywne odczucie, tylko fakt - wystarczy spojrzeć na przebiegi charakterystyk na poszczególnych biegach i to jak się zmieniają w zależności od tego co "zablokujemy".

W moim przypadku jest tak :
- mając automat, zawsze będę oglądał się za manualem, mając manuala - nie będę myślał o automacie.
smiley


Podpisuję się w całości!!!

Nie rozumiem tej fascynacji automatami w SPORTOWYM aucie jakim jest 928!

Jeździłem wprawdzie tylko dychawicznym 4.5 - ale w manualu! Gdyby to był automat chyba bym umarł z nudów!


Apel do wszystkich "emerytów"/"taksówkarzy" - kupcie sobie jakiegoś amerykańca albo Merola z V8 i dajcie spokój tym automatom w Porsche.


944 '86 3.0
996.2 C4 cabrio '02
997TT '06
Cayenne S Diesel '14
Macan GTS '16
ex:
944 S2 '89
Autor RE: [i] 928 GTS
Dlugi
Użytkownik



Postów: 3406
Miejscowość: Lublin i okolice.
Data rejestracji: 05.02.06
Dodane dnia 22-10-2013 20:01
Tak chcę 928 w automaciesmiley A co... Nie miałem jeszcze...smiley


Pozdrawiam smiley
Porsche & ?
7442000 www.classiccars4you.com
Autor RE: [i] 928 GTS
Pirx
Użytkownik



Postów: 1146
Miejscowość: prawie Wroclaw
Data rejestracji: 20.02.11
Dodane dnia 22-10-2013 20:05
To nie jest sportowe auto w sensie gonitwy po torze,
Na szczęście każdy może sobie wybrać co mu sprawia większą przyjemność AT czy MT.


pozdrawiam,
Paweł

928S Gemballa 1983
Ducati Monster S2R 2008
___________________________
były:
986 Boxster 1997
928S4 1987 "Smok"

Pirx dodał/a następującą grafikę:

31100 akustyk.pl
Autor RE: [i] 928 GTS
tona
Użytkownik



Postów: 1542
Miejscowość:
Data rejestracji: 02.02.06
Dodane dnia 22-10-2013 20:26
O kurcze ale piany nabite...jeszcze ja nie napisalem czemu nie kupuje a sprawa jest prosta nie stac mnie i wcale nie czuje z tego powodu wyrzutow sumienia- w koncu nie jest to najszybsze transaxle w historiismiley


924'82bylo 944S2'90bylo 944TS'89bylo 944TScup'88bylo 968turboS-
Autor RE: [i] 928 GTS
Marta
Użytkownik

Postów: 1010
Miejscowość:
Data rejestracji: 27.06.06
Dodane dnia 22-10-2013 21:34
piterson napisał:

Apel do wszystkich "emerytów"/"taksówkarzy" - kupcie sobie jakiegoś amerykańca albo Merola z V8 i dajcie spokój tym automatom w Porsche.


Bardzo sobie chwaliłam moje 944 w automacie, szczególnie, że jego przeznaczeniem była jazda po mieście. Bardzo ładnie się zbierało i można było poczuć jego prawdziwy charakterek, równocześnie nie cierpiąc podczas jazdy/stania w korkach (do czasu, kiedy moi dwaj mężczyźni w przypływie dobrych chęci nie wypierniczyli wszystkiego ze środka, a stwierdziwszy zupełny brak podłogi, Tata żałobnym tonem obwieścił" no dzieciaku, tym to ty sobie nie pohulasz" ).
Ale ja mam porównanie jedynie do 924 w manualu, które w moim przekonaniu jest bezsensowną balią, rozpędzającą się tylko z wiatrem, a w której biegi należy zmieniać przy użyciu ciężkiego sprzętu (choć sprzęgiełko i skrzynia są ok).

Mając w perspektywie jazdę do pracy 924 wybrałam 100nx (jak na emerytkę przystało smiley )

Do meritum: 928 nie kupię, bo mi mąż nie pozwala smiley


Autor RE: [i] 928 GTS
Pirx
Użytkownik



Postów: 1146
Miejscowość: prawie Wroclaw
Data rejestracji: 20.02.11
Dodane dnia 22-10-2013 21:45
Niedobrego masz męża smiley


pozdrawiam,
Paweł

928S Gemballa 1983
Ducati Monster S2R 2008
___________________________
były:
986 Boxster 1997
928S4 1987 "Smok"
31100 akustyk.pl
Autor RE: [i] 928 GTS
racestar
Użytkownik



Postów: 388
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 11.06.13
Dodane dnia 22-10-2013 22:29
piterson napisał/a:
Ex_lajka napisał/a:
Dla mnie ma coś coś wspólnego, manual jeśli tylko się go odpowiednio poprosi każdorazowo przyniesie nam więcej frajdy - to raz.
Dwa, wymaga większego zaangażowania w sam proces jazdy, wymaga myślenia - bardziej spaja kierowcę z autem.
Przy tym momencie i mocy mam wrażenie większej kontroli nad tym co dzieje się z autem na wyższych obrotach.
Odczucia są bardziej bezpośrednie.

Na koniec, nie mam takiego daru by jeździć po mieście i delektować się automatem, a kilka km dalej - na pustych, równych asfaltach...udawać że "jest idealnie".
Automat odbiera jaką część agresywności auta, nie jest to subiektywne odczucie, tylko fakt - wystarczy spojrzeć na przebiegi charakterystyk na poszczególnych biegach i to jak się zmieniają w zależności od tego co "zablokujemy".

W moim przypadku jest tak :
- mając automat, zawsze będę oglądał się za manualem, mając manuala - nie będę myślał o automacie.
smiley


Podpisuję się w całości!!!

Nie rozumiem tej fascynacji automatami w SPORTOWYM aucie jakim jest 928!

Jeździłem wprawdzie tylko dychawicznym 4.5 - ale w manualu! Gdyby to był automat chyba bym umarł z nudów!


Apel do wszystkich "emerytów"/"taksówkarzy" - kupcie sobie jakiegoś amerykańca albo Merola z V8 i dajcie spokój tym automatom w Porsche.



Automat wydłuża życie , niektórym .
Ciekawe czy byś tak grzał cały czas tym manualem młodzieńcze smiley ??? Bo gdzie to już nie mam odwagi spytać smiley


928S 81 Hulk

Edytowane przez racestar dnia 22-10-2013 22:36
Autor RE: [i] 928 GTS
piterson
Użytkownik



Postów: 3497
Miejscowość: Kraków
Data rejestracji: 02.02.06
Dodane dnia 23-10-2013 00:05
racestar napisał/a:
Automat wydłuża życie , niektórym .
Ciekawe czy byś tak grzał cały czas tym manualem młodzieńcze smiley ??? Bo gdzie to już nie mam odwagi spytać smiley


Młodzieńcze - hmmm, a ja ciągle powtarzam że się starzeję smiley

Przeczytaj proszę jeszcze raz to co napisał Ex-lajka - zwłaszcza pierwszą część.

IMHO 928 to auto sportowe, raczej sezonowo - weekendowe. I nie wyobrażam sobie że do takich zastosowań automat może być lepszym wyborem niż manual... Dla mnie jazda w Porsche każdorazowo jest czymś więcej niż przemieszczaniem z punktu A do B, uwielbiam ten klimat, prowadzenie, osiągi. I to że w danej chwili przy pomocy kierownicy, trzech pedałów i dźwigni mogę zrobić z nim co zechcę. Jazda automatem w tym aspekcie jest dla mnie po prostu wybrakowana...


944 '86 3.0
996.2 C4 cabrio '02
997TT '06
Cayenne S Diesel '14
Macan GTS '16
ex:
944 S2 '89
Autor RE: [i] 928 GTS
yoshi
Użytkownik



Postów: 88
Miejscowość:
Data rejestracji: 01.12.11
Dodane dnia 23-10-2013 01:01
zgadzam sie z ciachem ... kwiesta oczekiwan i tyle. Czesc osob chcialaby aby jeden samochod zaspakajal wszelkie potrzeby ... i na torze i na ulicy...a to bez sensu.
Nie postrzegam modelu 928 jako sportowego auta ale jako komfortowe GT ktore ma dostatek mocy. I jest oblednie piekne. Dlaczego dzis produkuje sie piekielnie szybkie panamery czy cayenny turbo S? zeby byly na tor czy raczej autami na codzien ale mialy sportowego ducha gdy na ulicy (a nie na torze) zajdzie taka potrzeba? Oczywiscie ze znajda sie tacy co beda chcieli udowodnic iz jest to (lub ze powinno to byc) rasowe sportowe auto do bicia rekordow i urywania sekund. Ale po co skoro mozna kupic 911 ktora lepiej bedzie temu sluzyc. Zreszta dla takich osob porsche wypuscilo 220 sztuk GTSa w manualu. Pozostale 2700 sztuk a automacie. Czy rzeczywiscie w zamysle producenta 928 ma byc sportowym autem na tor? nie sadze, zwlaszcza porownujac do innych modeli z tej stajni produkowanych w tych samych latach co 928 GTS.
Autor RE: [i] 928 GTS
vip3r
Użytkownik



Postów: 6067
Miejscowość: Wolica (k.W-wy/Janek)
Data rejestracji: 23.10.06
Dodane dnia 23-10-2013 01:13
ja w idealnym świecie miałbym po prostu dwa manual i automat

(plan w 50% już wykonany smiley )

yoshi - nawet nie wiedziałem że zaglądasz na to forum - czy to ty kupujesz tego GTS?


968 Cabrio http://924.pl/forum/viewthread.php?forum_id=16&thread_id=11503

911 i reszta http://924.pl/forum/viewthread.php?forum_id=16&thread_id=10460

FANTY do spylenia/zamiany : http://olx.pl/oferty/uzytkownik/2whg/
Autor RE: [i] 928 GTS
Olo924
Użytkownik



Postów: 4755
Miejscowość: Kraków / Warszawa
Data rejestracji: 04.02.06
Dodane dnia 23-10-2013 06:32
Andrzej77 napisał/a:
GTS zarezerwowany do soboty dla jakiegoś klubowicza PCP.



Ale Andrzej Ty też jesteś klubowiczem PCP ... smiley napiszesz cos więcej ?


924 '78
944 '83

Każdy kilometr przejechany nie Transaxlem, to stracony kilometr.
Jeder Kilometer ohne Transe ist ein verlorener Kilometer ...
Autor RE: [i] 928 GTS
Andrzej77
Użytkownik

Postów: 553
Miejscowość: Podlasie
Data rejestracji: 27.06.11
Dodane dnia 23-10-2013 09:58
Nie to nie dla mnie, tylko napisałem o tym bo nie wszyscy zagladaja na forum PCP.


Andruszka-PCP
991.1 S
Autor RE: [i] 928 GTS
racestar
Użytkownik



Postów: 388
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 11.06.13
Dodane dnia 23-10-2013 12:39
Może to jest tak jak z jednosladami i , najlepiej zacząć od skutera :evil1 ( czyli 928 a automacie ) by póżniej wsiąść na <600 ( czyli 928!w manualu )


928S 81 Hulk

Edytowane przez racestar dnia 23-10-2013 12:40
Autor RE: [i] 928 GTS
vip3r
Użytkownik



Postów: 6067
Miejscowość: Wolica (k.W-wy/Janek)
Data rejestracji: 23.10.06
Dodane dnia 23-10-2013 12:49
racestar napisał/a:
Może to jest tak jak z jednosladami i , najlepiej zacząć od skutera :evil1 ( czyli 928 a automacie ) by póżniej wsiąść na <600 ( czyli 928!w manualu )


hmm... - NIE smiley

jak wcześniej zostało napisane to kwestia oczekiwań i upodobań - no i może tego do czego auto ma być używane -

jak jak zabawka - to poprosze manual, jak jako GT i ogólnie jako sportowe auto "do wszystkiego" - to moim zdaniem automat jest lepszy.

- skąś się jednak wzieło że raptem jeydynie 15% 928 zamawiano z manualem. a sądzę że ktoś kogo było stać na zakup nowego z salonu pewnie raczej wiedział co chce smiley


968 Cabrio http://924.pl/forum/viewthread.php?forum_id=16&thread_id=11503

911 i reszta http://924.pl/forum/viewthread.php?forum_id=16&thread_id=10460

FANTY do spylenia/zamiany : http://olx.pl/oferty/uzytkownik/2whg/

Edytowane przez vip3r dnia 23-10-2013 12:49
Autor RE: [i] 928 GTS
mojojojo13
Użytkownik



Postów: 506
Miejscowość: Lublin
Data rejestracji: 09.09.07
Dodane dnia 23-10-2013 14:06
piękna dyskusja o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocnymismiley
occlassic.com
Autor RE: [i] 928 GTS
Krokodyl
Użytkownik



Postów: 157
Miejscowość: Wierzbno, the Gate of Mordor
Data rejestracji: 14.07.12
Dodane dnia 23-10-2013 15:38
racestar napisał/a:
piterson napisał/a:
Ex_lajka napisał/a:
Dla mnie ma coś coś wspólnego, manual jeśli tylko się go odpowiednio poprosi każdorazowo przyniesie nam więcej frajdy - to raz.
Dwa, wymaga większego zaangażowania w sam proces jazdy, wymaga myślenia - bardziej spaja kierowcę z autem.
Przy tym momencie i mocy mam wrażenie większej kontroli nad tym co dzieje się z autem na wyższych obrotach.
Odczucia są bardziej bezpośrednie.

Na koniec, nie mam takiego daru by jeździć po mieście i delektować się automatem, a kilka km dalej - na pustych, równych asfaltach...udawać że "jest idealnie".
Automat odbiera jaką część agresywności auta, nie jest to subiektywne odczucie, tylko fakt - wystarczy spojrzeć na przebiegi charakterystyk na poszczególnych biegach i to jak się zmieniają w zależności od tego co "zablokujemy".

W moim przypadku jest tak :
- mając automat, zawsze będę oglądał się za manualem, mając manuala - nie będę myślał o automacie.
smiley


Podpisuję się w całości!!!

Nie rozumiem tej fascynacji automatami w SPORTOWYM aucie jakim jest 928!

Jeździłem wprawdzie tylko dychawicznym 4.5 - ale w manualu! Gdyby to był automat chyba bym umarł z nudów!


Apel do wszystkich "emerytów"/"taksówkarzy" - kupcie sobie jakiegoś amerykańca albo Merola z V8 i dajcie spokój tym automatom w Porsche.



Automat wydłuża życie , niektórym .
Ciekawe czy byś tak grzał cały czas tym manualem młodzieńcze smiley ??? Bo gdzie to już nie mam odwagi spytać smiley


No i nareszcie ciekawa dyskusja smiley i imo nie o "wyższości śbn nad wlknocą" a o pryncypiach.

Primo: podpisuję się obiema pod Ex-lajkowymi i Pitersonowymi postami.
Secundo: Obserwując ostatnio ludzi na targach moto zauważyłem mocną tendecję - cała masa jarała się nową alfeczką (śliczna ale...) i nową corvetą. Po informacji że nie przewiduje się innej opcji w alfie niż automat. Tłum gremialnie odpłynął w kierunku corvety z hasłami na sztandarach "Jakież to pięknie europejskie auto sportowe, co za wykonanie no i manual, nie to co ...alfa"
I absolutnie nie popadam w tłumny zachwyt, ale na bazie własnych jazd starymi automatami (merc) średnio starymi (saab9-5 aero) i nowymi w miare (audi r8)
pytam: whats a point ? automaty to kierunek przyszłości obawiam się że nieodwracalny - więc po co kupujemy stare porsche bo chyba nie dla znaczka ?

i Tu teza : Jeśli nie wiesz po co masz manual w porsche to kupiłeś niewłaściwy samochód smiley

a jeśli chodzi o codzienną jazdę to wiadomo że nie ma nic lepszego od porsche wszechczasów czyli 944 smiley i to dla odmiany mówię po codziennych jazdach z kobietą do pracy w korkach warszawy, z dzieciamy z mamom i z samym sobom - elastyczność silnika i dobrze dobrane biegi nie powodują u mnie zmęczenia w machaniu wajchą, zresztą - po 20 paru latach jazdy naprawdę robi się to hmmm automatycznie smiley

A i jeszcze do Hulka: a grzeje się panie grzeje np. na odcinku od radarów przy sikorskiego do nałęczowskiej, przy zielonym na rogu sobieskiego - 2 paczki bez bólu smiley a na południu to nie wspomnę bo autostrad to Wy macie w bród

peace from Kroko
Autor RE: [i] 928 GTS
racestar
Użytkownik



Postów: 388
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 11.06.13
Dodane dnia 23-10-2013 15:51
jak na autostradzie wolisz manual od automatu to o czy my tu dyskutujemysmiley


928S 81 Hulk
Autor RE: [i] 928 GTS
Krokodyl
Użytkownik



Postów: 157
Miejscowość: Wierzbno, the Gate of Mordor
Data rejestracji: 14.07.12
Dodane dnia 23-10-2013 16:13
e tam to była tylko żartobliwa odpowiedź na protekcjonalną wypowiedź o oszczedności życia przez automat i niemaniu gdzie grzać smiley
Strona 4 z 5 < 1 2 3 4 5 >