924.pl
Nawigacja
Strona Główna
Newsy
Artykuły
Galeria
Forum
Komentarze
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zobacz Temat
924.pl | Klub 924.pl | Hyde Park
Strona 2 z 2 < 1 2
Autor RE: no to macie wtyke w Porsche
ali
Użytkownik



Postów: 219
Miejscowość: Weissach(D)/Tychy(PL)
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 13-08-2007 10:18
no wiec tak jak obiecalem skrobrne kilka slow o mojej praktyce w Porsche, ktora pod koniec miesiaca dobiega konca. Cobym sie sam nie pogubil podziele to na kilka punktow:

1. Czy trudno dostac praktyke/prace w Porsche?

Latwo nie jest, podobno dziennie wplywa ok. 100 podan, i biorac pod uwage ze to srednia firma (zatrudnia w sumie ok. 7000 ososmiley jest to calkiem sporo. Miejsc praktyk jest ok 90 co pol roku. Wiec na jedno miejsce jest calkiem sporo chetnych.
Inna sprawa, ze jezeli nie robilo sie u nich praktyki albo pracy dyplomowej (no chyba ze jest sie jakims renomowanym specem) to szanse na prace sa praktycznie zerowe, bo jak sie okazuje 90 % miejsc pracy jest obsadzanych bylymi praktykantami/dyplomantami.

2. Starania o prakte

Wiec jak przystalo na wlasciciela 924 najbardziej zalezalo mi na dziale Classic, ktory zajmuje sie samochodami starszymi niz 10lat.
Podanie wyglada tak, ze jezeli raz Cie odrzuca to juz na cale zycie Twoje imie i nazwisko ma bana i komputer odrzuca Cie automatycznie (podania sa przyjmowane tylko online).
Wyslalem dwa podania jedno na Classic a drugie tak dla picu na Projektmanagement Cayenne.
Za 2 tygodnie mail, ze niby do 2 rundy przeszedlem i mam wyslac te same papiery listem.
Wyslalem. Za tydzien mail ze na rozmowe zapraszaja ale niestety nie Classicsmiley a to drugie, czyli Entwicklungszentrum Cayenne.
Na rozmowe juz jechalem na luzie, bo wiedzialem ze Porsche to temat rzeka i jak dotad sie udalo, to sie uda, no i udalo sie....

3. Praktyka

Jak juz kiedys pisalem praktyka byla polroczna.
Zadan nie bede opisywal bo to was pewnie nie zaciekawi.
Co przezylem:

- oprowadzanie po kazdym zakatku Weissach i produkcji 911 w Zuffenhausen
- pojezdzilem wszystkimi Cayenne lacznie z Transsiberia, a takze konkurencja: BMW X5, Lexus 400h, MB ML itp.
- przejazd po torze wyscigowym Cayenne Turbo w Weissach i torze offroad,
- ogladanie Panamery na terenie zakladu

Plusem praktyki w dziale prototypow Cayenne jest to, ze wiem jak w 2010 bedzie wygladal nastepca dzisiejszego modelu. O hybrydzie i Cayenne GTS wiedzialem miesiac przed gazetami itp.
Ogolnie ciekawie czyta sie bzdury w gazetach jak wiadomo jak to naprawde ze strony firmy wyglada.
Wiele znajomych mysli, ooo w Porsche to pewnie ladne siano, g.... prawda, jak ktos sie orientuje ile placa na praktyce w Niemczech to Porsche dokladnie srednia placi (czyt. mniej niz w BMW, Daimler-Chrysler itp.).
Ale doswiadczenie o niebo lepsze, no i referencje- to sie dla mnie liczylo.

4. Przyszlosc

Swiadectwo wlasnie odebralem, w Niemczech szefowie wystawiaja oceny obiektywnie a nie z sufitu, tym bardziej ze od swiadectwa decyduje dalsza wspolpraca.
Teraz wracam na pol roku na uczelnie, a od marca czas na prace dyplomowa, bede znow probowal w Classicu a noz sie uda - tyle ze temat musze sam zaproponowac, no i dla nich musi byc warty uwagi i pieniedzy.



Suma sumarum bylo warto i mam nadzieje ze na prace dyplomowa sie zalapie, bo wtedy przyszlosc w Porsche stoi otworem.


"Ostatnim wyprodukowanym samochodem bedzie PORSCHE" (Ferry Porsche)

924 2.0 '77 było
C124 300E '90
W209 CLK200 '05
Autor RE: no to macie wtyke w Porsche
wampir
Użytkownik



Postów: 1328
Miejscowość: mala wies pod W-wa
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 13-08-2007 10:25
Szkoda ze trzeba znac niemiecki smiley


1988 Porsche 944 - bylo
1989 Porsche 944 Turbo S - bylo
1985 Porsche 944 - wydmuszka - bylo
1999 Audi A6 Avant Quattro 4.2 Tiptronic - takie tam rodzinne
5215787
Autor RE: no to macie wtyke w Porsche
igor
Użytkownik



Postów: 3869
Miejscowość: waw / lbn
Data rejestracji: 15.11.06
Dodane dnia 13-08-2007 10:30
super! gratuluje ekstra praktyki !! mam nadzieje, że pomoże Ci to w przyszłości smiley no i czekam na błyskotki smiley
no myślałem że może przywieziesz jakiegoś prosiaka... może by się udało wykraść np Panamerkę...


924S LeMans Targa '88
924S LeMans Targa '88 - projekt
ex 924S Targa US '87
ex 924S Targa '86
ex 924 '76


Edytowane przez igor dnia 13-08-2007 10:48
Autor RE: no to macie wtyke w Porsche
pilatus
Administrator

Postów: 1733
Miejscowość: Cze-wa/Piaseczno
Data rejestracji: 28.01.06
Dodane dnia 13-08-2007 11:30
Ali, dziękujemy bardzo za relację - świetnie, że chciało Ci się coś dla nas napisać. Mam nadzieję, że jak (kiedyś) zorganizujemy większy spot 924.pl to wpadniesz i wystąpisz w roli gawędzierza smiley
Raz jeszcze gratuluję tych praktyk.

pzdr
jacek(pilatus)
Autor RE: no to macie wtyke w Porsche
ali
Użytkownik



Postów: 219
Miejscowość: Weissach(D)/Tychy(PL)
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 13-08-2007 11:37
a chetnie, chetnie, od pazdziernika bedzie wiecej czasu wiec mam nadzieje ze sie gdzies spotkamy w wiekszym gronie


"Ostatnim wyprodukowanym samochodem bedzie PORSCHE" (Ferry Porsche)

924 2.0 '77 było
C124 300E '90
W209 CLK200 '05
Autor RE: no to macie wtyke w Porsche
igor
Użytkownik



Postów: 3869
Miejscowość: waw / lbn
Data rejestracji: 15.11.06
Dodane dnia 13-08-2007 13:19
jestem za smiley można gdzieś pośrodku PL... np w Warszawie ? smiley smileysmiley
właśnie - ostatnio zastanawiałem się - kiedyś organizowaliście jakies spotkania na Bankowym.. jedno było z Capri klubem... czy w tym sezonie nic takiego nie ma miejsca?


924S LeMans Targa '88
924S LeMans Targa '88 - projekt
ex 924S Targa US '87
ex 924S Targa '86
ex 924 '76
Autor RE: no to macie wtyke w Porsche
Abelard
Użytkownik



Postów: 975
Miejscowość: DK
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 13-08-2007 21:49
Ali troche mi humor popsules, bo wychodzi na to ze mam "bana". Ale jest jeszcze szansa ze zalape sie jako specjalista, wiec poczekam 40lat, kto wie smiley smiley Fajnie wiedziec, ze ktos z "naszych" tam byl i z czasem odkryje przed nami odrobine tajemnic, czy tez poprostu swiata jaki jest za brama fabryki. Pozdrawiam!


Już nie zbieram na 968 CS

968CS 92'

944 84'
924 80'
924 89' składak targa


"Standing in line is easy, finding your way isn't."
Strona 2 z 2 < 1 2