924.pl
Nawigacja
Strona Główna
Newsy
Artykuły
Galeria
Forum
Komentarze
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zobacz Temat
924.pl | Klub 924.pl | Hyde Park
Strona 2 z 2 < 1 2
Autor RE: swiatla 24h na dobe
meewosh
Użytkownik



Postów: 213
Miejscowość: Ogrodzieniec
Data rejestracji: 31.10.06
Dodane dnia 29-03-2007 23:55
właśnie kończę pifko i ide spaćsmiley


niegdyś '87 944 2.5 N/A S2 Look smiley
Peżot 406 z gazem smiley
2009492
Autor RE: swiatla 24h na dobe
juras
Użytkownik



Postów: 2408
Miejscowość: łódź
Data rejestracji: 31.01.06
Dodane dnia 30-03-2007 00:18
Na pewno auto na światłach jest bardziej widoczne w dzień. Że w nocy to nawet nie wspomnę smiley Ale jeśli chodzi o 924/944 to nie chciałbym być na miejscu pieszego, który będzie miał pecha spotkać na swojej drodze 924/944 na światłach...
Autor RE: swiatla 24h na dobe
Wojciek
Użytkownik



Postów: 324
Miejscowość: Gliwice
Data rejestracji: 31.01.06
Dodane dnia 31-03-2007 23:03
Przepraszam, że się wtrącam, ale prawda leży pomiędzy Wami a Katchupem. Ja trzymam jego stronę. Światła są mylące, sugerujemy się ich natężeniem. Wyprzedzając patrzymy na samochód jadący z naprzeciwka i przez ułamek sekundy oceniamy jego prędkość. Sprawdźcie to: samochód z xenonami czy innymi wynalazkami powoduje, że azniechamy wyprzedzania, albo co najmniej się zawahamy. Słabe światła (924?) sugerują, że damy radę. A raczej zwodzą. Więc z tym bezpieczeństwem to na dwoje babka wróżyła. Ja jak śmigam słusznymi prędkościami jeżdżę na światłach, to jest sygnał dla innych, że prawdopodobniej jadę dość szybko i najwyższa pora, żeby być czujnym, bo będzie wyprzedzanko. A teraz co ja im włączę? Niebieskie diody na tablicy rejestracyjnej? Czy może podświetlę sobie podwozie?

Z drugiej strony w pewnych przedziałach dnia będzie lepiej, o świcie i o zmierzchu, jak osły oszczędzają na obciążeniu elektryki. A w lato przy 35stopniowym upale??? Komu to potrzebne??? Mówicie że są przykłady. Owszem, są, skandynawia i Słowenia. Pierwsze w miarę zrozumiałe, nieco inne warunki klimatyczne, drugie nie mam pojęcia po jaki kij?! Osobiście jestem przeciwnikiem. A najgorsze jest to, że ktoś mi rozkazuje, co mam robić i jeszcze w dodatku mówi, że dzięki temu uratuję komuś życie jadąc w lipcu w 42stopniowym upale do sklepu po zimną cole na światłach, jakby tego światła było mało. Jedno mnie cieszy: że ten ktoś ( a raczej żaden z nich) nigdy nie będzie prowadził 924, bo nawet nie zobaczy nawierzchni, chyba że podniesie sobie tylną zawiechę o jakieś 78cmsmiley
1776338
Autor RE: swiatla 24h na dobe
Zwierz
Użytkownik



Postów: 585
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 02.02.06
Dodane dnia 01-04-2007 23:01
tak se dzisiaj pomyślałem czy nie dałoby się wmontować w halogena zamiast tej żarówki co tam jest jakiejś dwu włóknowej. Pytam bo nie mam możliwości teraz obejżeć halogena a nie pamiętam jak on wygląda. jako dziennej używałoby się włókna od świateł mijania a reszta po staremu.... ot taka propozycja na udoskonalenie patentu Pilatusa. Da rade ?


PORSCHE 924 '81 2.0, targa, szary, (poTOMowy), żółte tablice (pojazd zabytkowy)
2849325
Autor RE: swiatla 24h na dobe
Zwierz
Użytkownik



Postów: 585
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 02.02.06
Dodane dnia 01-04-2007 23:02
tak se dzisiaj pomyślałem czy nie dałoby się wmontować w halogena zamiast tej żarówki co tam jest jakiejś dwu włóknowej. Pytam bo nie mam możliwości teraz obejżeć halogena a nie pamiętam jak on wygląda. jako dziennej używałoby się włókna od świateł mijania a reszta po staremu.... ot taka propozycja na udoskonalenie patentu Pilatusa. Da rade ?


PORSCHE 924 '81 2.0, targa, szary, (poTOMowy), żółte tablice (pojazd zabytkowy)
2849325
Strona 2 z 2 < 1 2