924.pl
Nawigacja
Strona Główna
Newsy
Artykuły
Galeria
Forum
Komentarze
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zobacz Temat
924.pl | Klub 924.pl | Hyde Park
Strona 1 z 2 1 2 >
Autor swiatla 24h na dobe
Ketchup
Użytkownik



Postów: 245
Miejscowość: Gdynia
Data rejestracji: 31.01.06
Dodane dnia 28-03-2007 19:24
wlasnie dowiedzialem sie ze nasz "ekscelecja" prezydent RP podpisal ta latajaca budrzet ustawe. a dlaczego
jesli auto pali 10 l/100 (od micry do stara) i przejzdza 2000 km/miesiecznie
to spali wiecej
0,02*10*10= 4l wiecej w miesiacu, w roku 48l
jsli to przemnorzymy przez liczbe aut 13 milonow wychodzi 624 milionow litrow
z tego podatek (z litra 2,5 zł) wychodzi 1,560 miliarda zł
ladnie co.
A o srodowisku nie wspomne i producentach zarowek do aut.
w dodatku ta ustawa powoduje ze nasze porsczaczki juz nie beda mialy zamknietych oczkow.
I tak kazdy co mial rozsadek to jezdzil na swiatlach przy zlej widowcznosci, a glupich mogla lapac policja za nie zapalone swiatla.
ja jestem za tym niech wprowadza monitoring w kazdym aucie wtedy nikt nie przekroczy dozwolonej predkosci, nie bedzie palil ani jadl w aucie ani puszczal bakow i dlubal w nosie . w koncu to tez stwarza zagrozenie na drodze.


Pozdrawiam 924 78rMaciek -Ketchup

Edytowane przez Ketchup dnia 28-03-2007 19:24
Autor RE: swiatla 24h na dobe
igor
Użytkownik



Postów: 3869
Miejscowość: waw / lbn
Data rejestracji: 15.11.06
Dodane dnia 28-03-2007 19:35
ja lubie dlubac w nosie i puszczac baki w samochodzie smiley

a z tymi swiatlami to racja... tylko pytanie - po co miec zapalone swiatlo gdy jasno na dworze, slonce swieci itp itd... rozumiem ze w sytuacjach trudnych nalezy wlaczyc swiatla... mnie sie Prosiaczki bardziej podobaja z zamknietymi oczkami smiley

a co do podatku - nasza "ekscelencja" zapewne znajdzie godne przeznaczenie dla tych pieniedzy... Np. budowanie nowej swiatyni opatrznosci smiley


924S LeMans Targa '88
924S LeMans Targa '88 - projekt
ex 924S Targa US '87
ex 924S Targa '86
ex 924 '76
Autor RE: swiatla 24h na dobe
Abelard
Użytkownik



Postów: 975
Miejscowość: DK
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 28-03-2007 19:46
Nie jestem zachwycony, bo to kolejny obowiazek. Osobiscie jezdze na swiatlach niezaleznie od pory roku, ale jak w lecie zapomni mi sie zapalic jak bede jechal po bulki do sklepu to moge dostac mandat a to mi sie juz nie podoba!
Co do tego swiatla, to z zapalonymi swiatlami samochod jest lepiej widoczny na drodze, jak i nawet w miescie.


Już nie zbieram na 968 CS

968CS 92'

944 84'
924 80'
924 89' składak targa


"Standing in line is easy, finding your way isn't."
Autor RE: swiatla 24h na dobe
igor
Użytkownik



Postów: 3869
Miejscowość: waw / lbn
Data rejestracji: 15.11.06
Dodane dnia 28-03-2007 19:52
ja czesto zapominam wylaczac swiatla jak koncze jazde, ale na szczescie w naszych Prosiakach od razu to widac smiley



924S LeMans Targa '88
924S LeMans Targa '88 - projekt
ex 924S Targa US '87
ex 924S Targa '86
ex 924 '76
Autor RE: swiatla 24h na dobe
Ketchup
Użytkownik



Postów: 245
Miejscowość: Gdynia
Data rejestracji: 31.01.06
Dodane dnia 28-03-2007 19:53
Abelard napisał/a:
Co do tego swiatla, to z zapalonymi swiatlami samochod jest lepiej widoczny na drodze, jak i nawet w miescie.


Moze z przodu tak ale i tak jej widac wiec po co robic choinke w koncu to nie Boze Narodzenia.
a z tylu roznica miedzy drogowymi i hamowani9a w mocnym sloncu jest nie do zauwazenia, chyba ze ktos ma trzecie swiatlo hamowania.
Bedzie wiecej ze tak sie wyraze "dupczenia" na drodze. Pisk i dup i ktos Ci siedzi na zdezaku.
Moze jego "ekscelencja" chce podupczyc albo byc podupczony .
a moze poslowie chca se dupnac dame sejmu niejaka Renate B.
A to dla ABW. Ponosze wszelkie prawa autorskie do moich postow. WIEC ADMINOW ZOSTAWCIE W SPOKOJU. smiley


Pozdrawiam 924 78rMaciek -Ketchup

Edytowane przez Ketchup dnia 28-03-2007 19:57
Autor RE: swiatla 24h na dobe
pilatus
Administrator

Postów: 1733
Miejscowość: Cze-wa/Piaseczno
Data rejestracji: 28.01.06
Dodane dnia 28-03-2007 20:37
Kethup - tu obowiązuje kultura, a nie poprawność polityczna, więc luzik. smiley
Co do świateł - wydaje mi się jednak, że nawet w środku letniego dnia zapalona światła jednak coś tam dają jeśli chodzi o poprawę widoczności. Ja tam lubię (lubiłem, bo auto stoi już tak długo, że nie pamiętam czy jeszcze lubię smiley ) śmignąć trasą bez poczucia, że zakłucam cudownie opływową karoserię 924 wystającymi światłami. Oczywiście co innego lans na mieście - ślepia powinny być otwarte smiley. W każdym razie pogodziłem, poczucie większego bezpieczeństwa związanego ze światłami i niski współczynnik CX - mam trzecią funkcję w lampach drogowych - światła do jazdy w dzień. Wykonałem tzw. "druciarstwo" i zamontowałem tam trzecią żarówkę. Pomysł wziął się stąd, że miałem niezagospodarowany jeden z włączników w konsoli środkowej. Żeby uspokoić sumienie gryzące po wierceniu w oryginalnych odbłyśnikach, zrobiłem wszystko po bożemu, czyli z przekaźnikiem i wpięte tak, że mogę zapalić te światła tylko wtedy, gdy świecą się pozycyjne.
W ramach póżności mogę jeszcze napisać, że post factum, okazało się, że nawet fajnie wygląda takie 924 lecące, po południu, trasą, z słuszną prędkością, z zapalonymi światłami w zderzaku. Ciepłe powietrze od nawierzchni ładnie rozmywa obraz i w lusterkach samochodów jadących przed nami wygląda, jak byśmy właśnie zamykali licznik smiley.

pzdr
jacek(pilatus)
Autor RE: swiatla 24h na dobe
igor
Użytkownik



Postów: 3869
Miejscowość: waw / lbn
Data rejestracji: 15.11.06
Dodane dnia 28-03-2007 21:27
Pilatus: zrobiles to w 924? hmm... moze tez takie cos bym zamontowal... bardzo dobrze powiedziane: po co zaklocac oplywowa sylwetke wozu otwieranymi swiatlami? albo tez zrobic jak to bylo w GTS smiley (opisy ludzi z 924.org kuszą smiley )


924S LeMans Targa '88
924S LeMans Targa '88 - projekt
ex 924S Targa US '87
ex 924S Targa '86
ex 924 '76


Edytowane przez igor dnia 28-03-2007 21:28
Autor RE: swiatla 24h na dobe
Zwierz
Użytkownik



Postów: 585
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 02.02.06
Dodane dnia 28-03-2007 22:34
ja osobiście uważam że swiatła powinno sie mieć cały rok a to chociażby dlatego że kierowcy różnie interpretują "trudne warunki" i czasem sie widzi matoła w ostry deszcz o godz 13 jadącego czarnym autem po drodze z drzewami bez świateł... no widmo poprostu. Ale insza bajka to to że prosiak ma chowane światła nie po to żeby były cały czas otwarte tak więc albo pały dadzą się zapchać pozycjami albo bede jeździł po staremu takdługo puki mi nie wlepią. Rozwarzę też patent świateł dziennych ale musi to być dyskretne, zabytek to zabytek


PORSCHE 924 '81 2.0, targa, szary, (poTOMowy), żółte tablice (pojazd zabytkowy)
2849325
Autor RE: swiatla 24h na dobe
Misza
Użytkownik

Postów: 122
Miejscowość: Chorzow
Data rejestracji: 05.02.06
Dodane dnia 29-03-2007 00:00
Ketchup napisał/a:
w dodatku ta ustawa powoduje ze nasze porsczaczki juz nie beda mialy zamknietych oczkow.

Nasze (a wlasciwie wasze bo ja juz nie mam) to pół biedy a co z 928 smiley


Michal/Misza
9977033
Autor RE: swiatla 24h na dobe
grzechu
Użytkownik

Postów: 9
Miejscowość: Szczecin
Data rejestracji: 11.03.07
Dodane dnia 29-03-2007 01:56
Ja myślę, że światła cały rok to dobry pomysł. Mój portfel na tym nie ucierpi a jest bezpieczniej bo lepiej być widocznym. Różnie to bywa i nawet z nie swojej winy można zakończyć swój żywot. Będę szukał świateł do jazdy dziennej takich aby dobrze wkomponowały się w zderzak. Zabytek zabytkiem ale zdrowie najważniejsze. Co nam po tym że będziemy mieli oryginalne auto jak przykryci ziemią i kwiatkami nie będziemy mogli nim pojeździć? smiley


Kupię fotele od 924.
Autor RE: swiatla 24h na dobe
igor
Użytkownik



Postów: 3869
Miejscowość: waw / lbn
Data rejestracji: 15.11.06
Dodane dnia 29-03-2007 06:43
wow! nie wyolbrzymiajmy z ta smiercia... powiedzmy po prostu ze bedzie bezpieczniej...



924S LeMans Targa '88
924S LeMans Targa '88 - projekt
ex 924S Targa US '87
ex 924S Targa '86
ex 924 '76
Autor RE: swiatla 24h na dobe
meewosh
Użytkownik



Postów: 213
Miejscowość: Ogrodzieniec
Data rejestracji: 31.10.06
Dodane dnia 29-03-2007 08:52
zwierz ma rację tez często widzę takich matołów i moze ich to wyeliminuje, tacy za to pierwsi włączają przeciwmgielne w deszczu nocąsmiley

Wydaję mi się że najlepsze rozwiązanie mieli Węgrzy, cały rok poza terenem zabudowanym. Bo rzeczywiście szkoda jechać do sklepu po bułki na światłach i męczyć aku.smiley


niegdyś '87 944 2.5 N/A S2 Look smiley
Peżot 406 z gazem smiley
2009492
Autor RE: swiatla 24h na dobe
grzechu
Użytkownik

Postów: 9
Miejscowość: Szczecin
Data rejestracji: 11.03.07
Dodane dnia 29-03-2007 16:36
myślę że wyolbrzymianie najbardziej podkreśli ideę tego projektu smiley


Kupię fotele od 924.
Autor RE: swiatla 24h na dobe
Zwierz
Użytkownik



Postów: 585
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 02.02.06
Dodane dnia 29-03-2007 16:48
może i tak ale prosiakiem napewno nie bede jeździł na wciąż z otwartymi światłami


PORSCHE 924 '81 2.0, targa, szary, (poTOMowy), żółte tablice (pojazd zabytkowy)
2849325
Autor RE: swiatla 24h na dobe
igor
Użytkownik



Postów: 3869
Miejscowość: waw / lbn
Data rejestracji: 15.11.06
Dodane dnia 29-03-2007 17:31
a ja sie powoli przyzwyczajam smiley


924S LeMans Targa '88
924S LeMans Targa '88 - projekt
ex 924S Targa US '87
ex 924S Targa '86
ex 924 '76
Autor RE: swiatla 24h na dobe
Ketchup
Użytkownik



Postów: 245
Miejscowość: Gdynia
Data rejestracji: 31.01.06
Dodane dnia 29-03-2007 18:47
zaczne tak - ojojoj...
Podpuszczony przez Jacka pisze tego posta.
Argumety jakie padly za tym przepisem to ze 1-bezpieczniej i 2-glupoli zmusi do jazdy nawet w brzydka pogode na swiatlach.
1) bezpieczenstwo
A kto to powiedzial ze bezpieczniej. Telewizja??? jakis "ekspert" w radiu???
A wlasnie ze "skorka nie warta wyprawki" - to takie stare powiedzonko.
zrobcie eksperyment i popatrzcie na swiatla z tylu w pod mocne slonce, podczas wcisnietego hamulca i bez.
Kazdy kierowca jak zauwazy swiatla stopu samochodu z przodu zdejmuje noge z gazu albo zaczyna hamowac. W dzien przy zapalonych swiatlach roznica jest prawie niezauwazalna, powoduje to pozniejsza reakcje a w konsekwencji znaczne zwiekszenie prawdopodobienstwa wypadku.
Wiec gdzie te zwiekszenie bezpieczenstwa ????
Jesli ktos nie widzi auta w dzien to zapraszam do okulisty, bo to moze sugerowac jaks chorobe wzroku.
2) Gupole
jest ich pelno na drogach i co zakaz przejezdzania na czerwonym swietle ich powstrzymuje ??? Zakaz zmiany pasa na skrzyzowaniu ich powstrzymuje??? zakaz wyprzedzania na trzeciego ich powstrzymuje ???
wiec ten tez ich nie bedzie powstrzymywal!!!
A skupi sie to wlasnie na zwyklych kierowcach co beda mieli pecha w drodze do pobliskeigo sklepu (bo zapomnieli zapalic swiatla). Policja bedzie miala dodatkowy zarobek(i to bez opodatkowania smiley ).

I jeszcze jedno
Kierujac sie takimi przeslankami powinno sie zakazac jazdy malymi samochodami. W koncu to dla poprawy bezpieczenstwa w momencie wypadku. Tu mala riposta na przyslosc - nitk nie udowodni ze yaris lub micra nawet z 10 poduszkami jest bezpieczniejsza od starego mercedesa (beczki). Testy zderzeniowe sa robione przy 60 km/h a najgrozniejsze wypadki sa jak predkosc jest powyzej 100km/h (najwiecej ludzi ginie).
Wiec ja z tym traktowaniem bezpieczenistwa bo widze ze to jes dzialanie wybiorcze, a wprowadza sie tylko przepisy ktore daja dodatkowy wplyw kasy do budrzetu i mydli sie oczka jakimis "expertami" co lepiej by zrobili jakby zaczeli lowic ryby a nie wypowiadac sie (no chyba ze maja jakis interes w tym co mowia, ale to juz nie expert wtedy).

Jestesmy ludziami a nie bydlem (bydlo nie mysli jak je przywiaza to tak stoi). Takie traktowanie nas (kierowcow) przez wladze powoduje ze czuje sie jak krowa, co panstwo musi dac pasze i przywiazac bo se krzywde zrobi.
Jestem ludziem i chce byc ludziem, jak bede chcial byc krowa to sam sie przywiaze i zaczne muczec.
Wiec warto czasami zastanowic sie, przeprowadzic maly eksperyment, popatrzec jak jest gdzie indziej, a nie wierzyc we wszystko co co nam probuja wcisnac.
Lepiej jak by ten caly zapal poszedl w lapanie idiotow, lub budowe drog ale no coz widac to tylko moje marzenia (i niestety chyba dlugo beda marzeniami).
Rozumiema argumenty i nie chce tu nikogo obrazac


Pozdrawiam 924 78rMaciek -Ketchup

Edytowane przez Ketchup dnia 29-03-2007 19:04
Autor RE: swiatla 24h na dobe
meewosh
Użytkownik



Postów: 213
Miejscowość: Ogrodzieniec
Data rejestracji: 31.10.06
Dodane dnia 29-03-2007 20:22
Ketchup'ie przez takie przydługie wywody przeważnie są problemy, każdy moze wywalić litanię co jest lepsze a co gorsze.

Denerwują mnie ludzie którzy mówią jak w dzień nie widzisz auta bez świateł to nie powienieneś wsiadać za kółkosmiley
Od urodzenia co roku jeżdżę do Łeby. Jedyna trasa dojazdowa jest ciasna między drzewami, codziennie kilkakrotnie wyjeżdża karetka. Niejeden nie dojechał na urlop bo przed samą Łebą zbyt się odprężył i wyprzedzając ku zachodowi słońca nie zauważył nieoświetloonego auta z przeciwka - a gwarantuję Ci że oświetlonego auta nietrudno niezauważyć. Sam doświadczyłem tego nieraz i wierz mi gdyby mieli światła to oszczędziłbym sobie nieraz stresu.


niegdyś '87 944 2.5 N/A S2 Look smiley
Peżot 406 z gazem smiley
2009492
Autor RE: swiatla 24h na dobe
Zwierz
Użytkownik



Postów: 585
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 02.02.06
Dodane dnia 29-03-2007 21:32
też mi sie tak wydaje. Co do nie zauważenia stopów to taksamo mogę powiedzieć o wadzie wzroku bo szybko zbliżającące się auto na skutek jego hamowania też można zauważyć. Mimo to chybalepiej wjechać w dupe samochodu jadącego przede mną niż walnąć czołowo w jadącego z przeciwka


PORSCHE 924 '81 2.0, targa, szary, (poTOMowy), żółte tablice (pojazd zabytkowy)
2849325
Autor RE: swiatla 24h na dobe
grzechu
Użytkownik

Postów: 9
Miejscowość: Szczecin
Data rejestracji: 11.03.07
Dodane dnia 29-03-2007 22:42
nie ma to jak słoneczny dzień, drzewa rzucające cień na horyzoncie a po chwili wypadający z tego cienia pędzący ciemny samochód którego za cholerę nie było widać. nie rozumiecie niektórzy, że to chodzi o Wasze bezpieczeństwo. można to traktować w ten sposób: jeśli ma to poprawić moje bezpieczeństwo to w dupie mam że komuś auto spali pół litra więcej na setkę. ot taki egoizm smiley
poza tym o ile mnie pamięć nie zmyla to w Szwecji chyba jest obowiązek jazdy na światłach cały rok zatem przykłady są.
pozdrawiam


Kupię fotele od 924.
Autor RE: swiatla 24h na dobe
Wiciu
Użytkownik



Postów: 199
Miejscowość: Kraków
Data rejestracji: 11.06.06
Dodane dnia 29-03-2007 23:05
wydaje mi się, że to jest przepis stworzony z myślą o ludziach którzy w przytoczonych wyżej sytuacjach nie włączają świateł, gdyby mieli więcej wyobraźni takie przepisy były by zbędne i można by jeździć po bułki bez stresu na widok radiowozu (włączyłem czy nie?)

no ale jako że żyjemy w kraju w jakim żyjemy niestety takie przepisy (upierdliwe dla rozsądnych) są niezbędne, podobnie jest przecież ze światłami - po co nam światła na skrzyżowaniach? Nie raz tak pewnie myślicie jak stoicie przed pustym skrzyżowaniem o 3 w nocy i przytrzymuje was czerwone, wydaje mi się że gdyby wszyscy byli super kierowcami z wyobraźnią itp to przecież światła były by niepotrzebne smiley i tak gdybać można na temat każdego paragrafu - po co jeździć w pasach, sporo osób żyje dzięki temu że nie zapięli (no może nie sporo ale gość miał wypadek wyleciał przez szybę a potem w auto przywalił tir, gdyby zapiął pasy już by nie żył), ale jaki ma być sens tej dyskusji, i tak nikt się nie liczy z naszym zdaniem, nie pozostaje nic jak ponarzekać na kraj, rząd, wychylić kieliszek i iść spać smiley


Pozdrawiam
Wiciu
http://wiciu.fotosik.pl/albumy/74659.html - zdjecia mojego Prosiaczka smiley
3080955
Strona 1 z 2 1 2 >