924.pl
Nawigacja
Strona Główna
Newsy
Artykuły
Galeria
Forum
Komentarze
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zobacz Temat
924.pl | Porsche | Wszystko o Porsche 924
Strona 1 z 3 1 2 3 >
Autor Srebrny jubileusz
aleks
Użytkownik

Postów: 173
Miejscowość:
Data rejestracji: 21.11.07
Dodane dnia 26-12-2007 12:15
Witam!
z dniem dzisiejszym moje 924 obchodzi 25 urodziny, a myślę że to okazja równie dobra jak każda inna żeby pochwalić się nim przed szerszym gronemsmiley

zakupiłem je w lutym br. za nieduże pieniądze (4k bodajże, jako że kupowałem od znajomego) jako moje pierwsze auto. Pierwsze co to oczywiście odwiozłem je do warsztatu ponieważ przez rok stało nieużywane w stodole i potrzebowało dobrej opieki nim znów było gotowe zmierzyć się z asfaltem stolicy dolnego Śląska...
W przeciągu tych 10 miesięcy borykałem się z kilkoma problemami:
-elektryka, która uwielbia nawalać
-za duże zapotrzebowanie na paliwosmiley co ciekawe- normalnie pali koło 16 litrów ale kiedy próbowałem sprawdzić ile będzie potrzebował przy spokojnej jeździe, wyszło 20... to najwyraźniej nie jest auto do spokojnej jazdysmiley
-nie działające na zmianę wiatraczki chłodnicy
-teraz walczę z akumulatorem, który sam się rozładowuje
-świece muszę wymieniać podejrzanie często
-jedna wycieraczka przednia ma skłonność do spadania z mechanizmu silniczka
-lakier położony przez poprzedniego właściciela w salonie Citroena ale tak marnie że odpada płatami po umyciu myjką ciśnieniową
-po każdym myciu czy deszczu woda chlupocze w drzwiach kierowcy
-i jeszcze parę innych małych przygód

z drugiej strony widać, że to silnik z vana i nie do zarżnięcia- raz spadł mi wąż z pojemnika wyrównawczego i jeździłem cały dzień bez chłodzenia silnika (w gorący letni dzień do tego) a ten nawet się specjalnie nie wzruszyłsmiley

naprawdę uwielbiam to auto i będzie mi trudno się z nim rozstać, ale póki co nie myślę jeszcze o tej trudnej chwilismiley
Pozdrawiam wszystkich i czekam na komentarzesmiley

aleks dodał/a następującą grafikę:

Autor RE: Srebrny jubileusz
igor
Użytkownik



Postów: 3861
Miejscowość: waw / lbn
Data rejestracji: 15.11.06
Dodane dnia 26-12-2007 12:24
fajne to Twoje autko...
co do wiatraka - zajmij się tym jak najszybciej, bo może być niebezpiecznie...
no i wymień alternator smiley
pozdrawiam i życzę dalszej przyjemności z posiadania, jazdy i napraw Porsche smiley

a co do spalania - pojedź na tor Poznań - przy tamtejszej jeździe może wyjdzie z 10litrów na setkę smiley

myślę, że problemy masz ogólnie znane i na pewno ludzie z forum Ci dobrze doradzą... baa... nawet ja, nieposiadacz 924, ani w ogóle porsche ( smiley ) domyślam się co może być nie tak...


924S LeMans Targa '88
924S LeMans Targa '88 - projekt
ex 924S Targa US '87
ex 924S Targa '86
ex 924 '76
Autor RE: Srebrny jubileusz
Abelard
Użytkownik



Postów: 975
Miejscowość: Rawa Mazowiecka
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 26-12-2007 13:35
no troszke ten przod taki jakis "inny" ale tak prezentuje sie niezle. No i okazyjnie kupiles, wiec tylko sie bawic. Pozdrawiam


Zbieram na: 968 CS

944 84'
924 80'
924 89' składak targa


"Standing in line is easy, finding your way isn't."
Autor RE: Srebrny jubileusz
igor
Użytkownik



Postów: 3861
Miejscowość: waw / lbn
Data rejestracji: 15.11.06
Dodane dnia 26-12-2007 14:08
Abelard napisał/a:
no troszke ten przod taki jakis "inny"


e tam... szczegółów się czepiasz... smiley to jest od wersji turbo smiley


924S LeMans Targa '88
924S LeMans Targa '88 - projekt
ex 924S Targa US '87
ex 924S Targa '86
ex 924 '76
Autor RE: Srebrny jubileusz
przemek84
Użytkownik



Postów: 3630
Miejscowość: Gdynia
Data rejestracji: 06.02.07
Dodane dnia 26-12-2007 15:25
lakier ladniutki,a ze masz kilka usterek to hmmm standard smileyoby Ci nie zabraklo silnej woli do walki i naprawy auta!pozdrawiam!


Sprzedam troche czesci do Porsche 924 i 944.
2457922
Autor RE: Srebrny jubileusz
aleks
Użytkownik

Postów: 173
Miejscowość:
Data rejestracji: 21.11.07
Dodane dnia 26-12-2007 16:38
a jakiś tydzień temu złamał mi się niestety ostatni oryginalny kluczyk... ale i tak zachowałem go na pamiątkę jako, że ma oryginalne logo Porsche smiley
Autor RE: Srebrny jubileusz
Abelard
Użytkownik



Postów: 975
Miejscowość: Rawa Mazowiecka
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 26-12-2007 18:53
Kluczyki w salonie do 924 oryginalne sa tanie, ok 30zl sztuka.


Zbieram na: 968 CS

944 84'
924 80'
924 89' składak targa


"Standing in line is easy, finding your way isn't."
Autor RE: Srebrny jubileusz
aleks
Użytkownik

Postów: 173
Miejscowość:
Data rejestracji: 21.11.07
Dodane dnia 30-12-2007 21:02
dzisiaj zetknąłem się z następującym problemem- po paru dniach stania w garażu, prosiak odmówił odpalenia. to u niego normalne jako, że ostatnio notorycznie gubi prąd ale tym razem prowizorycznie przed ładowaniem akumulatora odpiąłem mu ujemną klemę i założyłem ją potem bezpośrednio przed uruchomieniem silnika, a on i tak zdołał się wyładować... potem miałem też problemy z uruchomieniem silnika- długo nie chciał zakręcić rozrusznikiem nawet podpięty pod akumulator z drugiego samochodu mimo, że inne odbiorniki prądu działały normalnie. w końcu wydarzył się cud i niechętnie, bo niechętnie ale w końcu rozrusznik zakręcił silnikiem i usyłyszałem upragniony ryk z rury. zabrałem go na przejażdżkę po okolicy ale po powrocie wyłączyłem silnik i od razu próbowałem włączyć go ponownie i znów to samo- rozrusznik stoi w miejscu. jakieś dobre rady?
Autor RE: Srebrny jubileusz
przemek84
Użytkownik



Postów: 3630
Miejscowość: Gdynia
Data rejestracji: 06.02.07
Dodane dnia 30-12-2007 21:25
jakie masz odczyty napiecia ?powyzej 12V? rozrusznik do regeneracji i wymiana akumulatora w najgorszym wypadku....


Sprzedam troche czesci do Porsche 924 i 944.

Edytowane przez przemek84 dnia 30-12-2007 21:25
2457922
Autor RE: Srebrny jubileusz
aleks
Użytkownik

Postów: 173
Miejscowość:
Data rejestracji: 21.11.07
Dodane dnia 30-12-2007 22:38
szczerze ubolewam nad faktem, że w miejsce woltomierza wstawione mam pokrętło niedziałającej klimatyzacjismiley ale wyjąłem akumulator właśnie i daję mu noc na prostowniku- zobaczę jak jutro będzie to wyglądało.
a wie ktoś z czym wiążę się regeneracja rozrusznika?
Autor RE: Srebrny jubileusz
przemek84
Użytkownik



Postów: 3630
Miejscowość: Gdynia
Data rejestracji: 06.02.07
Dodane dnia 30-12-2007 23:19
pogadaj z Igorem on cos na ten temat powinien wiedziec...nie wiem szczeze mowiac kto poza tkackim(ktory juz sie ponoc tym nie zajmuje) bylby w stanie zregenerowac rozrusznik...


Sprzedam troche czesci do Porsche 924 i 944.
2457922
Autor RE: Srebrny jubileusz
Damian
Użytkownik



Postów: 856
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 31-12-2007 00:42
Jak rozrusznik nie ma siły kręcić to mogą być do wymiany (s)tulejki. Prosta i tania robota. Jeśli w ogóle się nie załącza to może być kupa przyczyn, począwszy od wypalonych styków w stacyjce aż po uszkodzony np. tzw "bendix".
Radzę sprawdzić wiązkę przewodów "idących" z okolic akumulatora do rozrusznika, alternatora itp. Są to trzy przewody w jednym "flaku" przebiegają blisko kolektora wydechowego i lubią się przez to nieco przysmażyć co rodzi problemy...

A mój prosiak już za kilka dni będzie miał (rocznikowo) 32 latka.
Piękna okrągła rocznica smiley smiley




Edytowane przez Damian dnia 31-12-2007 00:42
Damian
Autor RE: Srebrny jubileusz
Adam
Użytkownik



Postów: 200
Miejscowość: Olsztyn
Data rejestracji: 02.06.07
Dodane dnia 31-12-2007 08:45
Moim skromnym zdaniem mogą to być prawdopodobnie 2 równoległe przyczyny:
1. regulator napięcia w alternatorze (przez to może Ci nie ładować właściwie akumulatora w czasie jazdy)
2. szczotki w rozruszniku (stare zaśniedziałe i zawieszają się)
W obydwu przypadkach samodzielnie to wymienisz bardzo tanim kosztem :-)


...
---924 LeMans
3261717.jestem.na.facebook Można.mni.znaleźć.na.facebook
Autor RE: Srebrny jubileusz
igor
Użytkownik



Postów: 3861
Miejscowość: waw / lbn
Data rejestracji: 15.11.06
Dodane dnia 31-12-2007 08:57
samodzielnie da radę zrobić, z rozrusznikiem pewnie też (zakładam że to rozrusznik), ale roboty troszkę jest (zwłaszcza przy rozruszniku). Ja radzę wyjąć (żeby przypadkiem nikt nie wiedział z jakiego autka jest to rozrusznik) i zanieść do dobrego elektryka... ok 200 zł koszt regeneracji...
oczywiście możesz samodzielnie wymienić szczotki, tulejki, szczotkotrzymacz, ale to kosztuje troszkę energii... smiley
ps> z tą klimą- faktycznie - zegarek zostawili cholera, a woltomierz wywalili... ehh ci projektancji zuffenhausen... smiley


924S LeMans Targa '88
924S LeMans Targa '88 - projekt
ex 924S Targa US '87
ex 924S Targa '86
ex 924 '76
Autor RE: Srebrny jubileusz
Damian
Użytkownik



Postów: 856
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 01.02.06
Dodane dnia 31-12-2007 12:32
igor napisał/a:
Ja radzę wyjąć (żeby przypadkiem nikt nie wiedział z jakiego autka jest to rozrusznik) i zanieść do dobrego elektryka... ok 200 zł koszt regeneracji...


No i to jest najprostsza droga do tego by w odrestaurowanie 924 wrzucić 20tysi... smiley
Trzy lata temu za komplet stulejek do rozrusznika i szczotki do alternatora wydałem 14zł. Wymieniłem wszystko w jakieś... dwie godziny (łącznie z myciem obu urządzeń elektrycznych).
Przez te trzy lata w ogóle nie interesuje mnie czy mam alternator i rozrusznik - zero problemów. Za 14zł.
A szczotkotrzymacz dlaczego trzeba wymieniać?

NIESTETY nasze 924 są strasznie prostej konstrukcji i chodzenie z najmniejszymi problemami do mechaników generuje zadziabiste koszty, których można bardzo łatwo uniknąć. Chyba, że ktoś ma uczulenie na smar smiley (Miałem znajomego SUPER gaźnikowca, który miał uczulenie na benzyne... to jest dopiero złośliwość natury co? smiley )


Damian
Autor RE: Srebrny jubileusz
aleks
Użytkownik

Postów: 173
Miejscowość:
Data rejestracji: 21.11.07
Dodane dnia 31-12-2007 15:18
chętnie sam bym sie tym zajął ale problem w tym, że kompletnie nie znam się na temacie... może ktoś wie gdzie znajdę do tego schematy albo inne pomocne materiały? możę jest w Haynsie coś napisane?
Autor RE: Srebrny jubileusz
igor
Użytkownik



Postów: 3861
Miejscowość: waw / lbn
Data rejestracji: 15.11.06
Dodane dnia 31-12-2007 16:27
Damian napisał/a:
No i to jest najprostsza droga do tego by w odrestaurowanie 924 wrzucić 20tysi... smiley

nie no ... może w 10 by się zmieściło smiley


924S LeMans Targa '88
924S LeMans Targa '88 - projekt
ex 924S Targa US '87
ex 924S Targa '86
ex 924 '76


Edytowane przez igor dnia 31-12-2007 16:28
Autor RE: Srebrny jubileusz
aleks
Użytkownik

Postów: 173
Miejscowość:
Data rejestracji: 21.11.07
Dodane dnia 07-06-2021 18:51
Mówi się, że niektórzy mają swoje trupy w szafie... Ja mam jednego w garażu.
W 2007 kupiłem swoje pierwsze auto- czerwone 924. Przez 2 lata używałem tego samochodu na co dzień, uczyłem się- często w warunkach polowych- co w aucie potrafi się zepsuć i jak to potem naprawić. Porsche nie było nigdy okazem zdrowia ale miałem wtedy marzenie, że kiedyś zrobię mu kompletny remont i będę cieszył się klasykiem w idealnym stanie.
Ponad 13 lat temu sprzedałem swoje Porsche żeby zrobić miejsce na nowe motoryzacyjne przygody i choć przez ten czas nie brakowało mi wrażeń to marzenie o idealnym 924 wracało do mnie co kilka miesięcy. Jako że wciąż byłem użytkownikiem forum to kiedyś postanowiłem przeszukać stare wątki i w ten sposób udało mi się natrafić nie tylko na dalszą historię tego auta ale też odnaleźć obecnego właściciela. Skontaktowałem się z Damianem około 2018 roku i od tego czasu co jakiś czas wymienialiśmy maile i rozmawialiśmy o ewentualnej odsprzedaży. W tym roku chęć realizacji starego marzenia wzmocniła się na tyle, że postanowiłem podjąć rękawicę- udałem się lawetą w okolice Lublina i od kilku dni w moim garażu mieszka moje nowe/stare 924.
Dalsze plany obejmują generalny remont mechaniczny/blacharski/lakierniczy/bógwiejaki. Nie mam doświadczenia w renowacji samochodów ale zakładam, że będę uczył się wszystkiego na bieżąco. Większość grubych prac będę zapewne zlecał profesjonalistom- jeśli ktoś może polecić fachowców w okolicach Wrocławia to będę wdzięczny za wszelkie sugestie. Na pierwszy ogień planuję ogarnąć tematy mechaniczne żeby w każdym momencie można było bez problemu dojechać nim do kolejnych warsztatów, chyba że specjaliści zalecą wcześniejsze załatwienie blacharki lub inne nabicie klimatyzacji...
Zaś poszukiwania części które niechybnie mnie czekają chciałbym zacząć od przedniego spoilera firmy Zender widocznego na zdjęciach z 2007 roku. Podobny widziałem na pomarańczowym Porsche, które jakiś czas temu trafiło do Bełchatowa ew. można zamówić taki z UK (https://clubautosport.co.uk/product/porsche-924-zender-front-splitter-spoiler/) ale muszę wpierw przeanalizować polski rynek żeby nie zabiło mnie cło, shipping i kurs funta brytyjskiego.


Na forum znalazłem:
- wątek Damiana http://www.924.pl/forum/viewthread.php?forum_id=16&thread_id=8005
- wątek wyrwany z jakiejś innej dyskusji- niestety trochę chaotyczny http://www.924.pl/forum/viewthread.php?forum_id=16&thread_id=7535

Także ktokolwiek widział ktokolwiek wie- chętnie posłucham...

Edytowane przez aleks dnia 07-06-2021 18:56
Autor RE: Srebrny jubileusz
szczurek
Użytkownik



Postów: 1503
Miejscowość: Rowy
Data rejestracji: 25.04.07
Dodane dnia 07-06-2021 20:23
No to jest czad, odkupić własne auto po 15 latach i dalej do remontu smileysmileysmiley
Ale tak na poważnie to świetna historia, czekam na ciąg dalszy.



944 '87 2,5 targa
924/944/968 Papa Smerf
Mercedes 190E 2,6 Sportline
awatar wspomnienia odległe!!!!!!
Jedna Złota Łopata
Autor RE: Srebrny jubileusz
Dlugi
Użytkownik



Postów: 3402
Miejscowość: Lublin i okolice.
Data rejestracji: 05.02.06
Dodane dnia 07-06-2021 20:53
13 lat temu to ja byłem po to 924 z kolegą z pracy. Namówilem go na 924.... po około pół roku auto rozbił. Naprawił ale stało w stodole kilka lat... odkupiłem to auto od miego po kilku latach. Zrobiłem kilka rzeczy I sprzedałem Damianowu. Piękna historia że wrócił do Ciebie smiley

A mój wątek chaotyczny... bo był pewien mądry na forum... I pousuwakem swoje wpisy.. nerwy słabe mam.... smiley


Pozdrawiam smiley
Porsche & ?
7442000 www.classiccars4you.com
Strona 1 z 3 1 2 3 >