924.pl
Nawigacja
Strona Główna
Newsy
Artykuły
Galeria
Forum
Komentarze
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zobacz Temat
924.pl | Klub 924.pl | Hyde Park
Autor Ubezpieczenie WARTA Klasyk
951S
Użytkownik

Postów: 366
Miejscowość: Gdynia
Data rejestracji: 18.12.15
Dodane dnia 06-04-2016 00:44
Witam

Zainteresowałem się tematem jako że nie ma nic cenniejszego niż spokój... Przeszedłem przez całą procedurę wizyt, zdjęć, wyceny, negocjacji itp. itd. Oto wyniki:
Wycena wg. standardów Dekry (stan 1 - 6): auto określone jako STAN 2, wartość wg. wyceny 20000 EUR, wycena dokonana na podstawie Oldtimer Markt 29.
Składka na ubezpieczenie AC 4% wartości tj. ok. 3080 PLN

Plusy (wg. WARTY):
· Profesjonalnie ustalona wartość pojazdu i stała suma przez cały rok ubezpieczenia
· Brak wymogów montowania zabezpieczeń przeciwkradzieżowych
· Pełne pokrycie kosztów naprawy na podstawie realnych kosztów ustalonych w porozumieniu z klientem
· Brak amortyzacji wartości części
· Nie jest konieczne dokumentowania fakturami kosztów napraw
· Odszkodowanie w wysokości nawet 100% sumy ubezpieczenia przy szkodzie całkowitej, przesunięta granica szkody całkowitej na 80%

Minusy (wg. mojej oceny, po przeanalizowaniu warunków ubezpieczenia i dodatkowych pytaniach do WARTY)
Wysoka franszyza integralna - 5% wartości sumy ubezpieczenia, w moim wypadku 4250PLN
Udział własny w szkodzie kradzieżowej to 25% jeżeli auto zostało skradzione z miejsca innego niż miejscec strzeżone. Cytat z OWU: pod pojęciem miejsce strzeżone rozumie się garaż zamykany na co najmniej jeden atestowany zamek/kłódkę lub zdalnie sterowaną automatyczną bramę albo inne wydzielone miejsce pozostające pod stałym fizycznym dozorem służb ochrony mienia (czytaj wydzielony parking strzeżony z monitoringiem, szlabanem i cieciem na bramce). Podyktowane jest to brakiem wymogu posiadania alarmu. Wnioskowałem o wyjątek - mam profesjonalny alarm założony przez autoryzowaną firmę - nie zgodzili się.
Trochę niejasny jest mechanizm likwidacji szkody - nigdzie nie jest czarno na białym napisane że można auto oddać do serwisu i na nich scedować odszkodowanie ale może jest to oczywiste i czepiam się.
Wartość auta - co roku odnawiana, w moim przypadku nie chcieli uwzględnic najnowszego Oldtimer Markt 30 z marca tego roku, nie wiem dlaczego?

Reasumując - według mnie jest to ubezpieczenie od wielkiego dzwonu i kradzieży auta z własnego garażu... Poza tym całkiem ciekawe i sensowne. Nie podoba mi się brak elastyczności przy podejściu do klienta, po drodze było jeszcze kila problemów jak błedy w wycenie itp. ale generalnie poszło gładko.

Co sądzicie o takiej ofercie? Ktoś rozważał, ma, odrzucił??? Czy 4% to dużo czy mało? W necie wyszperałem że ubezpieczają nawet za 2%, 3 to średnia.


_____________________
Darek
944 Turbo S '88
W124 500E '92
Skodillac do wożenia dupy smiley
Autor RE: Ubezpieczenie WARTA Klasyk
951S
Użytkownik

Postów: 366
Miejscowość: Gdynia
Data rejestracji: 18.12.15
Dodane dnia 06-04-2016 01:15
Zapomniałem dodać - inne wyłączenia które mogą być dokuczliwe dla wielu posiadaczy klasyków.
WARTA nie odpowiada za szkody powstałe:
po przekroczeniu przebiegu 6000km rocznie
spowodowane przez kierujących innych niż osoby podane we wniosku (mogą być tylko 2 osoby)
za szkody powstałe podczas wszelkiego rodzaju rajdów i wyścigów, także aut zabytkowych
Reszta wyłączeń nie różni się od standardowych OWU dla każdego towarzystwa.


_____________________
Darek
944 Turbo S '88
W124 500E '92
Skodillac do wożenia dupy smiley
Autor RE: Ubezpieczenie WARTA Klasyk
Jarzyna
Użytkownik



Postów: 1704
Miejscowość: Szczecin / Warszawa
Data rejestracji: 03.10.10
Dodane dnia 06-04-2016 08:00
Akurat wyłączenie imprez sportowych jest standardem - nikt nie będzie Ci po normalnej stawce ubezpieczał auta przy okolicznościach zwielokrotniających ryzyko.. tego bym się nie czepiał.

brak korekty ceny jest wg mnie bezczelnością, przecież analogicznie w przypadku samochodów które deprecjonują, szkodę całkowitą wyceniają na podstawie wartości z dnia kolizji a nie chwili podpisania umowy.. więc tylko przez wyrachowanie i zimną kalkulację biorą i tutaj wycenę mniej korzystną dla klienta. Nie jestem pewien czy to w ogóle nie jest jakaś klauzula niedozwolona - sprawdź czy nie masz przypadkiem prawa w dowolnym momencie trwania umowy zgłosić zmiany wartości przedmiotu ubezpieczenia.

Zasłanianie się argumentem braku alarmu, po czym nie przychylenie się do wniosku o wyjątek, skoro alarm masz jest tylko kolejnym dowodem, że nie traktują Cię (ani żadnego innego klienta) poważnie. To i cała reszta opisana przez Ciebie dość jasno pokazuje, że rynek obsługi klasyków u nas w kraju jeszcze raczkuje.. smutne.

nawiasem - co to jest franszyza integralna?


oferuję druk 3d części wszelakich i usługi filmowe - tel So9 6o6 S33

_________________________________
951 '86 us - wieprzowina - 2.5L 16V turbo... work in progress


były

Volvo s80 II - mdła wołowina - 4.4L V8 315hp - najnudniejsze 300 kunia w tej czesci galaktyki
Volvo S60 R - surowa wołowina - 2.5L 20V turbo. sprzedany smiley
944s2 '90 - sprzedany, wypatroszony śmiga po torach europy. smiley
VW NewBeetle V5 SportLimited - sprzedany smiley
Mercedes C124 '95 E-Klasse Coupe - sprzedany smiley
AlfaRomeo 156 Sportwagon 1.9 JTD - oby się Simprezowi nic nie stało.. smiley
Autor RE: Ubezpieczenie WARTA Klasyk
951S
Użytkownik

Postów: 366
Miejscowość: Gdynia
Data rejestracji: 18.12.15
Dodane dnia 06-04-2016 08:48
W umowie jest wyraźny zapis o niezmienności sumy ubezpieczenia w czasie jej trwania, czyli przez rok. Po roku jest nowa wycena.
Franszyza - najkrócej mówiąc jest to Twój udział własny w szkodzie. Jeżeli franszyza jest ustalona na 1000 PLN a szkoda zostanie wyceniona na 1100 to dostaniesz tylko 100 PLN.


_____________________
Darek
944 Turbo S '88
W124 500E '92
Skodillac do wożenia dupy smiley
Autor RE: Ubezpieczenie WARTA Klasyk
Bluebird Tomek
Użytkownik



Postów: 1826
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 15.04.09
Dodane dnia 06-04-2016 09:11
Rynek ubezpieczeń klasyków dopiero raczkuje niemniej bardzo dobrze, że choć jedna firma się za to zabrała. Niezmienność sumy ubezpieczenia mnie osobiście nie dziwi, w końcu składka wynosi 4% wartości, więc gdyby wartość auta wzrosła o przykładowo 30% w ciągu pół roku, analogicznie musieliby zmienić też składkę.
Dla mnie minusem jest spora franszyza i aż o 25% mniejsze odszkodowanie jeśli auto zostanie skradzione z miejsca niestrzeżonego. Kolejna sprawa to ciekawe jak interpretują zapis wyłączenia z odpowiedzialności za szkody na "rajdach aut zabytkowych". Rozumiem wyłączenie prób sportowych i jazd treningowych np po torach, niemniej rajd turystyczny to np majówka Classic Cars Łódź, która moim zdaniem jest imprezą czysto towarzyską bardziej przypominającą zlot, a nie "rajd"... a, że podczas takiej imprezy robi się często ok 1000km to w zasadzie odpada już 1/6 okresu ubezpieczenia.
Składka na poziomie 4% to moim zdaniem bardzo dobra oferta, nie interesowałem się tym ubezpieczeniem, ale obstawiałem, że będzie minimum dwukrotnie wyższa.

Dzięki, że założyłeś ten temat, pewnie wielu osobom się przyda ta wiedza. Teraz przynajmniej wiem coś więcej o tym ubezpieczeniu, bo wcześniej tylko słyszałem, że Warta je oferuje.


Autor RE: Ubezpieczenie WARTA Klasyk
btomek
Użytkownik



Postów: 348
Miejscowość: Białystok
Data rejestracji: 23.05.11
Dodane dnia 06-04-2016 15:47
Franszyza integralna to kwota naprawy poniżej której ubezpieczyciel nie podejmuje się wypłaty odszkodowania. Szkoda będzie na 999 nie wypłacą, 1001 to wypłacą.
951S pomyliłeś franszyzę integralną z redukcyjną czyli udziałem własnym smiley


924S '86 wpisany do Rejestru Zabytków

Edytowane przez btomek dnia 06-04-2016 15:48
Autor RE: Ubezpieczenie WARTA Klasyk
951S
Użytkownik

Postów: 366
Miejscowość: Gdynia
Data rejestracji: 18.12.15
Dodane dnia 06-04-2016 19:50
Franszyza integralna to kwota naprawy poniżej której ubezpieczyciel nie podejmuje się wypłaty odszkodowania

Dzięki za sprostowanie, zawsze myli mi się ten fachowy żargon...


_____________________
Darek
944 Turbo S '88
W124 500E '92
Skodillac do wożenia dupy smiley
Autor RE: Ubezpieczenie WARTA Klasyk
951S
Użytkownik

Postów: 366
Miejscowość: Gdynia
Data rejestracji: 18.12.15
Dodane dnia 06-04-2016 20:00
Jeżeli ktoś jest zainteresowany to tutaj http://classic911.pl/index.php?option=com_kunena&func=view&catid=41&id=16470&Itemid=195 jest też trochę informacji. Forum tej samej marki więc informacje jak najbardziej przydatne.


_____________________
Darek
944 Turbo S '88
W124 500E '92
Skodillac do wożenia dupy smiley