924.pl
Nawigacja
Strona Główna
Newsy
Artykuły
Galeria
Forum
Komentarze
Download
Linki
Kontakt
Szukaj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zobacz Temat
924.pl | Porsche | Wszystko o Porsche 924
Strona 2 z 2 < 1 2
Autor RE: Światła długie
Borys
Użytkownik

Postów: 26
Miejscowość:
Data rejestracji: 03.01.07
Dodane dnia 28-03-2007 14:47
Ludzie!!!!
Może mi ktoś powie czy w zderzaku powinny byc pozycyjne i mozna na nich jeździć od kwietnia bez otwierania tych drugich bo ja mam instalacje po przejściach takiego kupiłem i halogeny mam oddzielnie włączane.
Mam nowa instalacje od nowszego i bede wiedział co robic to tam maja byc normalnie postojowe pozycyjne i drogowe wszystko razem????
2603063
Autor RE: Światła długie
Zwierz
Użytkownik



Postów: 585
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 02.02.06
Dodane dnia 28-03-2007 15:18
w zderzaku są tylko długie i pozycyjne


PORSCHE 924 '81 2.0, targa, szary, (poTOMowy), żółte tablice (pojazd zabytkowy)
2849325
Autor RE: Światła długie
Misiek
Użytkownik



Postów: 3476
Miejscowość: Jelenia Góra
Data rejestracji: 16.05.07
Dodane dnia 07-06-2007 17:20
U mnie jak sprawdzałem to za nic nie dało się włączyć tych halogenów w zderzaku. Postojowe działały oki. Zabrałem się do tego i po drobnych poprawkach - ktoś kabelki celowo rozłączył... zaczęły działać dokładnie tak jak u Was po włączeniu długich.
Zastanawiałem się czy nie można tych świateł przystosować do jazdy w dzień? w/g przepisowych rozstawów wszystko gra... nie znlazłem na kloszach opisu wskazującego na przeznaczenie ich jako przeciwmgielne... no a przeróbka aby były jako dzienne włączane dodatkowym przyciskiem razem z postojowymi. Ktoś tego próbował?
Przy okazji lekki OT, czy jest możliwość odrobinę bardziej otworzyć "oczka" bo wieczorem kiepsko mi świecą i jaby brakuje te kilka mm do pionu :> i świecą po prostu za nisko... a chowają się praktycznie idealnie ...



było:
924 Turbo (931'82) - Ihasa green metallic niestety ... Odjechało w świat ;-(

924'81 - Alpinweiss - ponoć gdzieś jeździ koło Wrocławia
924'77 - RHD - Poszło na części

Lista turbo prosiąt w PL
Mapa Polskich Transaxli
7884203 www.mauser98k.internetdsl.pl
Autor RE: Światła długie
igor
Użytkownik



Postów: 3869
Miejscowość: waw / lbn
Data rejestracji: 15.11.06
Dodane dnia 07-06-2007 17:49
jest mozliwosc w gornej czesci swiatla, w gornym miejscu polaczenia noska z maska i swiatlem, od swiatla jest taki element mocujacy je z blacha. trzyma sie ono na 3 srubach, ktore mozna regulowac. tylko pamietaj o kilku sprawach:
1. reguluj z obydwu stron - od srodka wozu i stamtad gdzie jest kolo
2. potrzebujesz kogos do pomocy, zeby trzymal, a Ty przykrecasz
3. jak przykrecisz musisz uwazasz, zeby nie okazalo sie np ze podczas otwierania bedzie Ci zahaczac o zbiorniczek z plynem do spryskiwaczy.
no i najwazniejsze - jak nie chcesz zobaczyc krwi na mechanizmie, to lepiej odlacz przekaznik od swiatel smiley


924S LeMans Targa '88
924S LeMans Targa '88 - projekt
ex 924S Targa US '87
ex 924S Targa '86
ex 924 '76
Autor RE: Światła długie
igor
Użytkownik



Postów: 3869
Miejscowość: waw / lbn
Data rejestracji: 15.11.06
Dodane dnia 07-06-2007 18:05
otwierasz swiatla, wyjmujesz przekaznik od swiatel (na otwartych), odkrecasz najpierw sruby ktore mocuja nosek (zeby Ci nie przeszkadzal), jak go zdejmiesz, to dobierasz sie do srub 21 (3 sruby) - one reguluja Twoje swiatlo smiley - manipulują 19tka i 20tka
zajmujesz sie jednym swiatlem naraz. po zakreceniu spowrotem tej sruby, silniczkiem (ręcznie) chowasz swiatla maksymalnie w dół i sprawdzasz czy przypadkiem nie topią się w nosku. jak nie, to jest gites, jak tak - powtarzasz czynność smiley
ja u siebie zaczalem sie tym zajmowac, bo jakis warial polamal mi element oznaczony numerem 20. kupilem go, teraz zamawiam wszystkie gumki w serwisie i bede dopiero wtedy sie tym bawic.
tak jak mowie - najwazniejsze zeby swiatla byly rowno wobec siebie i zeby w zadnej pozycji o nic nie zahaczaly smiley
powodzenia


924S LeMans Targa '88
924S LeMans Targa '88 - projekt
ex 924S Targa US '87
ex 924S Targa '86
ex 924 '76


igor dodał/a następującą grafikę:



Edytowane przez igor dnia 07-06-2007 18:06
Autor RE: Światła długie
pilatus
Administrator

Postów: 1733
Miejscowość: Cze-wa/Piaseczno
Data rejestracji: 28.01.06
Dodane dnia 08-06-2007 10:54
McGyver napisał/a:
Zastanawiałem się czy nie można tych świateł przystosować do jazdy w dzień? w/g przepisowych rozstawów wszystko gra... nie znlazłem na kloszach opisu wskazującego na przeznaczenie ich jako przeciwmgielne... no a przeróbka aby były jako dzienne włączane dodatkowym przyciskiem razem z postojowymi. Ktoś tego próbował?

Tak, próbował - ja tak mam. Mała dyskusja o światłach do jazdy w dzień jest tu.
Ja sobie to wywierciłem otworek w oryginalnym odbłyśniku. Dokleiłem oprawkę na żarówkę halogenową, taką zwyczajną jak w lampce biurkowej (chyba 30 lub 35 W). Do tego przekaźnik wpięty w taki obwód, że włącza się tylko gdy włączone są już światła postojowe i tyle. Na razie żaden pan policjant, ani diagnosta się nie czepiał.

pzdr
jacek(pilatus)

ps. Żeby zachować główny wątek smiley - z Twoimi światłami Juras wszystko OK.

Edytowane przez pilatus dnia 08-06-2007 10:55
Strona 2 z 2 < 1 2